אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הגיוני כדי להזיז שם עוד אזרחים דרומה. גזר ולא רק מקל.
    האמת שפה אני רואה את הרציונאל האסטרטגי, לסגור את המים בכל הרצועה לא הבנתי מה זה נותן.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  2. WhitRM Member

אני באמת לא מבין מדוע אתם מתאמצים להסביר לביביסט פה מדוע ביבי כשל.
    הבנאדם אומר בצורה גלויה שלא משתמעת ל-2 פנים שהוא יצביע לו שוב לא משנה. אם טבח של יותר מ1300 אזרחים ומעל 3000 פצועים+ההרס הכלכלי שהשרים שלו ממשיכים לעשות לא שינה את דעתו, אז שום דבר לא ישנה.
    הוא לא יותר משופר אשר רק עסוק בהפצת פייק, קללות והכפשת אנשי הפורום והדרג המדיני. אח"כ הוא נעלב שמתייחסים אליו באותה צורה.

Bitcoin אוהב/ת את זה.
  3. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu @VAR

מבין את מה שכתבתם על מהלך טקטי בתוך הלחימה או צרכים נוספים שלא חושפים.
    לא חולק עליכם.

הדבר היחיד שאני מעלה כשאלה, הוא זה שמהלך שכזה(שינוי באספקת המים לרצועה), כפי שאנחנו רואים למעשה, מתואם עם האמריקאים.
    עכשיו יש לנו יותר קרדיט מלאחר הלחימה, לכן לא מבין איך יהיה אפשרי ליישם תוכנית שתייצר משבר הומניטרי שיוביל להגירה, בלי בידוד וסנקציות מהעולם המערבי.

העובדה שאנחנו מיושרים עם האמריקאים בנושא המים היא בעייני סימן לכך שאני לא הוזה

4. yonmu Member

@Bianconeri אני לגמרי לא חושב שאתה הוזה.
    אני רק טוען שברמת תוכנית תאורטית, אפשרות של "ישראל מכוונת את צעירי עזה להגר למדינות אחרות" צריכה להיות מטרה.
    עד כמה היא תצליח בפועל תלוי באינספור דברים, ביניהם כמובן ארה"ב ואירופה.
    אבל זה גם תלוי בנו.

אומר זאת כך: אם ב2005 לא היינו חושבים על התנתקות ואחכ לתת לחמאס שקט יחסי, אלא על עידוד הגירה -
    אז אולי מתישהו מאז ועד היום היינו רואים גלי הגירה מאסיביים החוצה ובעיית עזה היתה מצטמצמת.

5. DRORIKO Member

מחשבה שעלתה אצלי בראש. נניח שמתקיים התרחיש הכביכול אופטימי, שזה אומר שאנחנו מחסלים את החמאס אבל חיזבאללה לא מתערב. מה ביום שאחרי? נמשיך להחזיק 300 אלף חיילים בצפון לעולם ועד?

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולם פרוקסי של טהרן.
    אם יהיה סיכום של הפסקת אש(נעזוב רגע באיזה נקודה זה יקרה) זה יהיה אחרי שטהרן חישבו את המהלכים שלהם ואתה תחזור לשגרה.
    אף אחד לא זז בלי הוראה שלהם בסוף, בואו לא נהיה נאיביים

7. DRORIKO Member

בזה אני מסכים איתך אבל השאלה מה ישראל וארה״ב יעשו. לדעתי שתיהן לא רוצות להבעיר את הגזרה הצפונית, כל אחת מסיבותיה. כי אם חיזבאללה נשאר אחרי המלחמה אתה לא באמת יכול לחזור לשגרה, כי הוא יכול כל רגע לעשות את מה שחמאס עשה ופי 100 יותר חזק. האפשרות היחידה זה להשאיר 300 אלף חיילים בצפון שזה בלתי אפשרי כי אנשים גם צריכים לעבוד. אני כבר לא מדבר על זה שלא יהיו יותר ישובים בגליל העליון.

8. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

התרחיש שאתה מדבר עליו היה נכון גם ל6.10

אותו ראיון של בריק הרי מדבר בדיוק על זה. הצבא והמדינה יצטרכו להבין איך יוצרים מציאות אחרת גם שם, איך זה יקרה במצב של אי-הסלמה? לא יודע.
    נקודה נוספת לגבי חיזבאלה והצפון הוא שזה תלוי מאוד באיזה אזור אנחנו מדברים, בהר דב יש למעשה שטח צבאי סגור שמפריד בין הישובים לגבול, וגם החרמון עצמו משמש מעין הפרדה שכזו.
    מה יקרה בעמק ובחלק המערבי אלו השאלות הקשות שאתה מתייחס אליהן.

אגב ה300 אלף שמגויסים לא נמצאים בצפון אלא בכל הארץ…

9. DRORIKO Member

זה ישים את הנושא של גיוס חרדים במעלה ראשונה. למרבה האירוניה זה היה הנושא הכי בוער ערב הפלישה אבל עכשיו זה מקבל עוד משנה תיקוף. פתאום זה כבר לא ריבים קטנוניים בין תומכי ומתנגד הרפורמה כשהחרדים בתפר, עכשיו אנחנו מדברים על אילוץ בטחוני. גם הנושא של לימודי ליבה הוא אילוץ בטחוני אגב. אם החרדים ימשיכו להתבטל ולא לשלם מיסים המדינה תקרוס כלכלית, ואם היא תקרוס כלכלית היא לא תוכל להחזיק צבא ברמה גבוהה. כרגע לא מתעסקים בזה, ובאמת כל הכבוד לחרדים על כמה שהם מנסים לעזור, בלי ציניות, אבל אחרי המלחמה נהיה מוכרחים לטפל בשתי הסוגיות האלה כי זה העתיד של המדינה שלנו.

10. alexshw Member

11. DRORIKO Member

לא כל דיווח צריך להפוך אותו ללוחות הברית. אנחנו לא יודעים מי ה"גורמים" שדיווחו את זה לורדי ומה מידת ההשפעה שלהם. אני לא שמעתי על ציטוט כזה מנתניהו או מאחד משופריו בכל אופן.

12. WhitRM Member

כמובן, הרי ביבי והשופרות שלו אשר מאשים את כולם במחדל על מנת להוציא אותו נקי ולא אשם יגידו דבר כזה.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אתה מצחיק דווקא כאשר אתה לא מנסה להצחיק.
    ספי עובדיה דיווח גם כן שביבי יוריד את המלחמה באסלה. בשפה המקובלת בטלוויזיה, כמובן.

WhitRM אוהב/ת את זה.
  14. DRORIKO Member

ספי עובדיה הוא לא שופר של ביבי

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

סיבה טובה להאמין לו.

Bitcoin ו-WhitRM אוהבים את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 43)

1. SaSa