אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

הוא התכוון להתערבות AS מלחמה. מה שקורה עכשיו בצפון זה מה שאנחנו קוראים לו בכדורגל ״גישושים״. ביו״ש אין כל כך שינוי ממה שהיה לפני שבת השחורה. ובכל מקרה ביידן לא דיבר עליהם באיום שלו.

2. yonmu Member

לגבי החותים כרגע זה נראה שהם עושים רעש כדי להגיד 'אנחנו לא מפקירים את עזה'. הירי בטוח מסיט קשב של מערכת הביטחון ומלחיץ עוד אזרחים, ובנוסף מבחינתם זו אפשרות לבחון את מערכות ההגנה הישראליות. מלבד אלה - לא נראה שיש פה איום מעשי דה פקטו.

לגבי חיזבאללה בכתבה בהארץ עוד מ2016 כתוב שיש להם 45א לוחמים ומעל 100א רקטות.
    אז ברור שזה לא אומר שזה מה שצהל יפגוש, אבל זה כן חסם עליון כלשהו.
    אמנם אין להם כלים, אבל למטרות שלהם זה הגיוני. זה סדר גודל משמעותית עדיף על חמאס, וכנראה גדול בהרבה מכל מה שיש לשאר בלבנון.
    ההתעצמות שלהם על ידי איראן מאז ועד היום, כולל במלחמת האזרחים בסוריה, הפכה אותם לגוף משמעותי מאוד.
    @Butragueño @איזה_עפולאי

גם ביחס לחותים וגם ביחס לחיזבאללה ולכוחות בעיראק-סוריה - יהיה מענין לראות מתי באמת האמריקאים יגיבו.
    ביידן שם את כל ההרתעה האמריקאית פה, ותגובה רופסת תפגע בהם קשות. ברגע שיהיה אירוע רציני הם יהיו חייבים להגיב ברצינות.
    הם גם מעורבים ביחס ללחימה בחותים בעצם המלחמה בתימן שגולשת לסעודיה.
    אני עדיין מאמין שמבחינת ישראל הסיפור ישאר עזה עם הפרעות בגזרות אחרות. אגב, במקביל צהל עובד יפה מאוד ביו"ש.

לגבי חמאס אני מודע לראיות שלכאורה מדברות על כיבוש פנימי יותר והחזקת מעמד ימים שלמים. אני פשוט מתקשה להאמין שהם חשבו שיש לזה סיכוי, ולכן זה איזה בסט-קייס-סנריו מבחינתם. בפועל אנחנו מדברים על משהו שהם מעולם לא עשו - פלישה וכיבוש יישוב - וגם עם כל הקונספציה זה עדיין מבצע יומרני מדי. הרבה ראיות מצביעות על כך שהם ציפו ליותר התנגדות צהלית. לי נראה הכי הגיוני שהם הלכו על 10-20 התקפות מתוך הנחה שחלקן יצליחו, ובגלל ההירדמות של צהל (והמסיבה ברעים) נוצרה קריסה משמעותית יותר ולכן המספרים עלו כל כך גבוה.
    Mapping the Massacres כאן יש מפה די טובה של מה שקרה שם. ההצלחה הנוראית של החמאס על ציר רעים-נחלעוז-בארי היא טרגדיה.
    באופן כללי נשמע לי הגיוני שחמאס ידע שיש לו כאן הזדמנות אחת, ולכן ירה את כל הנסיונות שלו, והצליח יותר מדי. באנלוגיה מוזרה מאוד, קצת כמו טיפולי הפריה שמצליחים מעל למשוער ואז יש הריון של שלישייה...

3. DRORIKO Member

המסיבה ברעים היתה חלק מהתכנית. שים לב שהם חסמו את כל הצירים מסביב למסיבה, זאת היתה פעולה מתוכננת היטב. להערכתי הם חיפשו באינטרנט אירוע המוני בעוטף ואיתרו את המסיבה הזאת. גם אחד המארגנים אמר שנכנסו לווטסאפ של המסיבה אנשים חשודים. הוא היה בטוח בהתחלה שזה בכלל סמויים של המשטרה שהתכוונו לעצור משתמשים.

4. Butragueño מנהלים

ועדין משהו כאן היה צריך לבסס את פעולת ההתאבדות של חמאס.
    אם הם באמת רצו לכבוש את הישובים אשקלון וקרית גת, ולחטוף מאות אזרחים וחיילים, ולהתבצר בבסיסים בעוטף, אז בטוח שהם הבינו שזו הפעולה האחרונה שהם יבצעו אי פעם, בין אם ינצחו או יובסו. יש שם מספיק שנות ניסיון צבא והיכרות עם ישראל, כדי לדעת שהיא מגיבה מהר ובעוצמה.
    על כן אני חושב שיש כאן משהו מעבר לחמאס, כי גם הג'יהאדים הרוצחים האלו ידעו שלהגיע להישג של 2000~ הרוגים בטוטאל אומנם יפגע מוראלית בישראל, אבל יכחיד את חמאס מפני עזה.

yonmu אוהב/ת את זה.
  5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ההצלחה הכי גדולה שלו זה ההשתלטות על הצירים. הטבח במסיבה ובקיבוצים בוצע הרבה בזכות שכוחות ראשונים, ספורדים שהיו באיזור (שוטרים, יחידות מג,ב טקטיות, הראו גם כל מיני סיורים של גולני שהיו בגיזרה) ניסו להגיע לאיזורים האלה ופשוט נתקלו בדרך בעשרות מחבלים שריתקו אותם ולרוב לצערנו גם חיסלו אותם. רק שצה״ל הצליח להתארגן בכוחות גדולים הוא יכל לתת מענה. הסד״כ שלהם היה עצום פשוט והתוכנית שלהם הייתה על גבול המושלמת. השליטה בדרכי הגישה וצירים מרכזים בדרום שהיו מהתחלה בשליטה של החמאס איפשרה למעשה את הטבח בקיבוצים (זה וכמובן ההשתלטות על המוצבים ואוגדת רעים) שום כח ויחידות קטנות לא יכל להגיע לעזור.

6. טל. Member

לצה"ל יש כוחות שלא נעים על צירים, אבל עזוב, על השערורייה שלהם נדבר בתחקירים.

מה שחשוב עכשיו זה הצלחת המהלך הקרקעי.

7. Butragueño מנהלים

פחות מדברים אצלנו בתקשורת על תוצאות בשטח.
    משעות הצהריים מדברים על התקפה קשה בעזה, שעכשיו פורסם שעלתה לנו ב-2 חללים ו-2 פצועים קשה.

אבל יש עדכון לגבי תוצאות ההיתקלות מהצד של חמאס? האם היה הישג כלשהו? זה היה חיסול ממוקדם או היתקלות ספונטנית?

8. DRORIKO Member

לדעתי איראן רצתה להשליט טרור בישראל, אבל טרור במובן הכי הארדקור שלו. לגרום למדינה שלמה להיות בפוסט טראומה. לא סתם המחבלים הצטיידו במצלמות, כל סרט שיוצא מהטבח זה עוד טרור תודעתי. למה חיזבאללה לא הצטרף לחמאס באותו יום? אני מניח, ובזהירות, שאיראן נתנה לחמאס ערבויות שהיא לא התכוונה לקיים. לא סתם שומעים טרוניות מצד אנשי חמאס כלפי איראן וחיזבאללה. זה כמובן לא אומר שהאירוע בצפון נגמר ואפשר להזמין צימר במעלות. לדעתי חיזבאללה הולכים לשחק חזק על הטרור הזה. אנחנו בעיצומה של מלחמת התשה. חייבים להיות חזקים מנטלית, לפני הכל.

9. WhitRM Member

האירוניה פה היא נורא משעשעת, ההישג הכי גדול של חאמס הגיע באמצעות נערי הגבעות. הזיזו גדודים שלמים לאיו"ש בשביל שנערי גבעות יוכלו להקים סוכה בחווארה במקום לשמור על העוטף.
    הכל התחיל מבית היוצר של האנשים שהבטיחו משילות.

10. Lebron Member

תהייה שכבר שנים מעסיקה אותי ורציתי לדעת אם עוד מישהו שותף לה.

האם ייתכן שמוחמד דף הוא מיתוס?
    ישראל ניסתה להתנקש פה מספר רב של פעמים. בכמה מהם הוא נפצע קשה ובאיזשהו שלב הגיע למצב שהוא מרותק לכסא גלגלים ללא גפיים.

מה הסיכויים שהוא באמת שרד את כל נסיונות ההתנקשות הללו? האם לא היה נוח לבכירי חמאס להמשיך את האגדה של דף שלמרות שניסו להתנקש בו כל כך הרבה פעמים הוא עדיין חי כדי לעורר הערצה כלפיו ומוטיבציה של חייליו? האם יכול להיות שהמיתוס נועד גם לבלבל אותנו ולהסיט את תשומת הלב ממי שבאמת אחראי על הזרוע הצבאית?

אם למישהו יש עוד תובנות בעניין הזה או שולל לגמרי את האפשרות הזאת, אשמח לשמוע.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Lebron אין לי תובנות, אבל האמת שגם אני תהיתי לפני כמה ימים אם מדובר ביותר במיתוס שבחמאס משמרים מאשר בן אדם שעוד קיים ופועל.

Lebron אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

אין לי תשובה לזה, אבל השבוע באמת תהיתי עם עצמי איך זה שלדף אין תמונה עדכנית. התמונה הידועה שלו, זאת מהתעודת זהות, היא משנות ה-90. איך זה שלא התפרסמה אף תמונה שלו מאז?

Lebron אוהב/ת את זה.
  13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הוא קצת מתבייש מאיך שהוא נראה היום.

14. Lebron Member

אני כמובן לא פוסק שהוא מיתוס בודאות, אבל שמח לשמוע שאני לא היחיד שחושד בכך.

מי באמת רואה אותו ברצועה? נחשף אליו? גם אם נזרום עם הדיווחים של החמאס ונסכים שהוא חי, במצבו הוא יכול לנהל ארגון צבאי? הבנאדם איבד לכאורה כמעט כל איבר בגוף.

15. Bitcoin Member

זה לא נשמע לי כל כך מסובך לעשות משהו כזה, ליצור איזה דמות מיתית כזאת שמגינה על אנשי חמאס מהציונים הנוראים מהצללים. אולי היו כבר ארבע מוחמד דפים כל פעם הם מתחלפים ומשאירים את השם.

כמו בנסיכה הקסומה השם זה הדבר החשוב

Lebron ו-אמיר ע אוהבים את זה.