אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עוד מעט 30 שנה לאוסלו. למישהו יש מושג איך עזה ויו"ש יכולות להיות מדינה אחת?

2. DRORIKO Member

יש איזה מעבר ליד קריית גת שאמור לחבר ביניהם

3. DRORIKO Member

חודש מאז הטבח. צה״ל כבר על דלתות הבונקר של סינוואר. העולם איתנו. בצפון יש כוחות אדירים שערוכים לנסראללה, וזה למרות המלחמה בעזה. לצידם פורד ואיזנהאור. גם ביו״ש צה״ל נותן עבודה ומחסל כל חוליה שרק מעיזה להרים את הראש. בתוך ישראל ברוך השם נשמר השקט. אלפי כיתות כוננות הוקמו בישובים, אינספור אקדחים נמסרו לאזרחים.

אין ספק שלא היה אחראי לתת לראש ממשלה לא כשיר לנהל את המלחמה.

4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרוריקו חייב שתארגן לי את המרשם שלך.

מה שאתה כותב פה זה לא יאמן.

5. DRORIKO Member

מה במה שכתבתי הוא לא נכון?

6. Jese Member

שלושה חודשים מתחילת העונה. יובה במקום השני בליגה, 2 נקודות מאינטר המוליכה. קייזה חזר לחייך. הנצחונות מגיעים ובקצב, וזה למרות השעייתו של פוגבה. גם ההגנה נותנת עבודה ומחסלת כל התקפה של יריב שרק מעיז להרים את הראש(ולמסור). בתוך חדר ההלבשה ברוך השם נשמר השקט.

אין ספק שלא היה אחראי לתת לאלגרי להמשיך לנהל את הקבוצה.

WhitRM ו-Bianconeri אוהבים את זה.
  7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO - אענה ברצינות על הכל.

טענה מס׳ 1: צה״ל על דלתות הבונקר של סינוואר
    האמת:
    קיטרנו רק את החלק הצפוני של עזה(מה יהיה עם דרום הרצועה?), יש עדיין 240+ חטופים, ואנחנו רחוקים מאוד מפירוז החמאס והרצועה. אין ספק שהעבודה של צהל מסודרת וראויה לכל ההערכה - אבל אנחנו לא קרובים לסיום המשימה הצבאית בעזה בכלל.

טענה מס׳ 2: יש כוחות ערוכים בצפון למרות עזה
    האמת:
    נכון יש כוחות - אז מה?
    1. יש לנו עשרות אלפי מפונים מהצפון שלא יכולים לחזור הביתה, ואיך יחזרו במצב הנוכחי שחיזבאללה על הגדר? לא פגענו עדיין ביכולת של חיזבאללה בכלל מלבד 70 חיזבלונים עלובים.
    2. העומס של המפונים וחוסר היכולת שלהם לעבוד פוגעת במשק, כל הארכה של הלחימה = עול ענק על כלכלת ישראל שגם ככה בנויה על מגזר אחד שנמצא במילואים.

טענה מס׳ 3: צה״ל נותן עבודה באיו״ש
    האמת:
    נכון, צה״ל עושה פעולות איכותיות נגד מחבלים באזור הזה - וזאת למרות ועל אף הנזק שעושים נהרי הגבעות במקביל כשהם לוקחים חוק לידיים ומבצעים תקיפות בערבים.

טענה מס׳ 4: בתוך ישראל נשמר השקט, כי בן גביר חילק אקדחים
    האמת:
    מרבית כיתות הכוננות הן שילוב של יוזמות אזרחיות לחלוטין + שיתופים עם המשטרה, בעוד בן גביר בעיקר מצטלם מחלק נשקים רק כדי להחזיר אותם. בנוסף - בן גביר מתאכזב מהשקט שכן חלומו הרטוב לירות בערבים ברחובות לא מתממש ולמרות ההתרסות ערביי ישראל בעיקר מלאים במחוות יפות כולל ההנהגה שלהם כדוגמת מנסור עבאס.

מה שכחת?
    1. נטבחו, נאנסו, נשרפו ונשחטו לנו מעל 1400 איש בתיאורים שהשואה עצמה אפילו לא ראתה - אבל אתה רומז פה שטוב שזו הממשלה שמובילה אותנו בתקופה הזו, כשהיא זו שגרמה לזה לקרות
    2. יש עדיין 240+ חטופים, ראש הממשלה עושה עליהם ספינים וממנה פרויקטור שמשתיק אותם בזום.
    3. יש לנו עשרות-מאות אלפים(אני מניח שזה מעל 100 א) מפונים עקורים שלחלקם אין בית לחזור, ומשרד האוצר בראשות הגנב בצלאל עדיין מתעקש לנסות להעביר כספים לחרדים - הממשלה לא הציגה שום תוכנית לשיקומם
    4. המשק קיבל מכה קשה מאוד, עצמאיים, עסקים קטנים וגדולים חוששים להמשך הדרך ומנסים בכוחות עצמם לעורר את המשק - אך שוב משרד האוצר בראשות הגנב בצלאל עדיין מתעקש לנסות להעביר כספים לחרדים
    5. בעקבות הזנחת ההסברה של שנים ארוכות - האנטישמיות בעולם גואה ואנחנו לא מסוגלים לנצח את הקרב החשוב הזה. אין ספק שיש לאנטישמיות סיבות שאינן קשורות כלל להסברה, אך עם ׳הרחוב׳ האירופאי והאמריקאי היה איתנו(לו הייתה הסברה ב20 השנה האחרונות) היינו רואים תמונות אחרות לדעתי
    6. עבר מעל חודש ועדיין הממשלה נמצא בתת תפקוד בכמעט כל התחומים. למשל בתחבורה, רווחה, כלכלה ועוד, אפילו אין לחיילים איך להתנייד בשבת כי מירי רגב
    7. בשעתה הקשה ביותר של מדינת ישראל, סביבת ראש הממשלה דואגת להמשיך להרעיל, לסבן, לעשות מניפולציות ולהתעסק בפוליטיקה מלוכלכת תוך השמצה של אנשי המפתח במערכת הבטחון.

נסיים גם בטענה החמורה מכל שלך, בה אתה רומז שלמעשה ביבי כשיר וטוב שהוא ראש הממשלה.

למעשה אתה מנית השגים של צהל ומערכת הבטחון בלבד - אך שרפת את חליווה, בר והלוי בכל הזדמנות.

אז כשזה ה7.10 זה אשמתם אבל שזה ׳הצלחה׳ זה ביבי?

אם זה לא בהשפעת סמים קשים - אני לא יודע מה זה, ולכן ביקשתי את המרשם.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תת קרקעי?
    אחרי החתימה על הסכמי אוסלו הציבו שלטים בין עזה ליהודה כדי שהפלסטינאים לא יתבלבלו בדרך. המעבר הזה שאתה זוכר היה מזרחה מבית גוברין. אבל זה היה מזרח תיכון חדש של פרס. במציאות עזה מעולם לא היתה מחוברת ליש"ע ולא תהיה.

9. LFC-Gerrard1 Member

ברשותכם אני רוצה להתעסק לרגע בדבר שאותי אישית מעודד מעט.

כל הכבוד לעבאס. אני לא עוקב אחרי הפרסומים שלו בשפה הערבית, לכן אשמח אם מישהו יתקן אותי באיך שאני מבין את המצב.
    נדמה לי שבימים הראשונים של הלחימה, רבים מאיתנו (או לפחות אני) חששנו מתרחיש אפוקליפטי של ממש, שבו נפתחת עלינו מלחמה בכמה חזיתות + אירועי שומר חומות על סטרואידים.

הרגיש לי שיש כאן רגע של Make or brake מבחינת ערביי ישראל. המעשים של עבאס, לפחות אלו שנחשפתי אליהם, מרחיקים אותו לחלוטין מהפעולות של הנאצים מחמאס. יתרה מכך, הוא הדגיש את ההזדהות עם הקורבנות ועם עם ישראל. אני חושב שהוא לקח כאן בחירה לא קלה בכלל, גם אם מבחינתנו היא אמורה להיות מובנת מאליה. אני חושב שההנהגה שלו בהחלט תורמת להרגעת הרחוב הערבי, גם אם כמובן זו לא הסיבה המרכזית שאין כאן שומר חומות 2.

אני לא אומר שצריך לצאת בחגיגות כאילו פתרנו את הבעיה עם ערביי ישראל. אני לא אומר שצריך עכשיו להכניס את עבאס לועדת חוץ וביטחון.
    אבל מגיעה לו, ולחלק ניכר מהציבור הערבי בישראל, מילה טובה בהחלט. גם את רומא לא בנו ביום אחד ובתוך כל השחור כאן אני בהחלט שואב מכך עידוד.

שבת שלום ושקט לכולנו.

10. DRORIKO Member

אם אני לא טועה זה אמור להיות כביש רגיל שמעליו יבנה גשר לישראלים. אבל עוד חזון למועד כמו שאומרים.

11. WhitRM Member

בשיא המלחמה, הבוטים עושים לייקים לשר האוצר | כלכליסט

מה שהצחיק אותי בכתבה הזאת הייתה תגובת הדובר בסוף
    ואז הבנאדם מצייץ את השטות הזאת

והופ, יש לו פתאום 7K לייקים, זאת שבירת שיאים יחסית לציוצים הקודמים.

אח"כ בשביל לצאת טמבל יותר גדול הוא מפרסם את זה
    https://twitter.com/bezalelsm/status/1722935809676918847
    אבל פה יש ירידה במספר הלייקים, רק 2.4K
    הוא והדובר עושים תחרות מי יותר מטומטם.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

רק רוצה להזכיר למעבולה הזאת שלא רק ״המשיחיסטים והכהניסטים״ דורשים מביבי לכבוש את הרצועה אלא גם הקיבוצניקים של העוטף, כן אלה שהצביעו לה בבחירות.

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי רוצה להסביר לדרוריקו מה ההבדל בין כיבוש צבאי זמני של הרצועה לבין הקמתו מחדש של גוש קטיף והתנחלויות נוספות בשטח עזה?

14. VAR Member

כן.

האופציה הראשונה תביא במוקדם או במאוחר את ה7.10 הבא, אולי עם דמויות אחרות ומספרים אחרים.
    האופציה השניה בתוספת נוכחות צבאית ישראלית תחסוך מהרבה אמהות לקבור את הילדים שלהן.

שמחתי לעזור.

15. DRORIKO Member

ספטמבר 2023:תל אביבים מתקוטטים עם דתיים לאומיים שרק רצו להתפלל במחיצה. שוברים להם את המחיצות וקוראים להם לחזור להתנחלויות.

נובמבר 2023:משה פייגלין בכיכר הבימה קורא לבנות התנחלויות בכל הארץ כולל בעזה וזוכה למחיאות כפיים סוערות

הטבח שינה את כולנו

נערך לאחרונה ב: ‏10/11/23