אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת, לביבי לא היה מושג מה עלול לקרות. שום מושג.

~Omri~, Bitcoin, ChelseaPensioner ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  2. Butragueño מנהלים

סליחה על השאלה,
    אבל אתה תושב עוטף עזה?

איך אתה יודע שזו הייתה גישה ממכרת? ושרוב הישראלים קנו את התפיסה הזו?

לפני כמה ימים שידרו כתבה מלפני שנה אני חושב, שתושבת העוטף, לדעתי אפילו כפר עזה, אמרה שיש לה חרדה שאם יפלשו לקיבוץ שלהם, היא תדע איפה להכניס כל ילד, איפה לשים אוכל, נשק וציוד. איך לגשת מהממ"ד למטבח בלי שיראו אותה וכו'. ותוך כדי טענה וצחקקה, ואמרה, שהיא לא בסדר בראש, ולא מבינה למה היא מדמיינת תרחישים כאלה, אבל היא הייתה מוכנה לתקרית כזו.

ומה שאני מנסה להגיד, זה שבהאלן האלן, כולנו מכירים את חמאס כטילים שמשוגרים למרכז פעם ב3-4 שנים, אבל תושבי העוטף חיים במלחמה תקופות ארוכות. אם לא מלחמה אופרטיבית אז מלחמה מתגוננת.

3. DRORIKO Member

לדעתי סתם ניסה למרוח את האמריקאים. לא היה שום מידע מודיעיני לפלישה של אלפי מחבלים. לפחות לפי מה שידוע לי.

4. Butragueño מנהלים

כי עדין לא פתחו בועדת חקירה שבדקה את האירוע.
    וכנראה גם לא תשמע על שום דבר כזה (ובצדק) בזמן מלחמה.
    אחרי שהמלחמה תגמר, יהיה קל יותר להצהיר על הכשלים. כרגע יש גם צנזורה כדי לא לפגוע בתפקוד הדרג המדיני והמבצעי, וכדי למנוע חיכוכים ושיתוף פעולה בין הגורמים (ראש ממשלה, ראש שב"כ, מודיעין, רמטכ"ל וכו').

5. italiano Member

בוודאי שהיה. הם התאמנו כל הזמן בדיוק על זה וכל תצפיתנית זוטרה ראתה את זה.
    הכשל היה בהיערכות - ספציפית באותו סופ"ש ובמחשבה שהחמאס לא ישתמש במתקפה הזאת אלא יאיים על הגבול במטרה לקבל מתנות והקלות כאלה ואחרות. סמכו יותר מדי על המכשול והאמצעים הטכנולוגיים שיתריעו בזמן לפני מתקפה.
    היינו יהירים ושאננים. ידעו(יום לפני, לא רק לפנות בוקר המתקפה) ולמרות זאת לא האמינו שזה יצא לפועל.

אמיר ע ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  6. DRORIKO Member

7. Bitcoin Member

אני באמת תוהה אם אנחנו צריכים לצאת למתקפה מנע בצפון. אני יודע שצהל של היום זה לא צהל של 67, אבל אני עדיין מרגיש שצהל יצליח הכי טוב כשהוא מכתיב את הזמנים.

מסתכם בלומר משהו קצת מוקדם, אבל אני חושב שאפילו בעזה הוכחנו שכשאנחנו נכנסים בתנאים שלנו אנחנו עובדים מעולה

8. italiano Member

העדיפות העליונה זה להתמקד בעזה. לגדוע זרוע אחת של התמנון האיראני זה מכה גדולה עבורם.

אחר כך אפשר להתחיל בהכנות רציניות ושינויים בצבא לקראת עימות דומה עם חיזבאללה. כרגע זה לא נכון לנו להתפזר.

עד עכשיו, לאחר ההתאוששות מההלם של ה7.10, צה"ל עושה עבודה נפלאה. צריך לתת לצבא לעבוד ולנשוך שפתיים בעורף ובגבול הצפון.

Bianconeri, yonmu, Lebron ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  9. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שזו סתם עוד קונספציה אבל אם כל מה שאומרים על חזבאללה נכון אני חושש ש7.10 עשוי די בזריזות להפוך לאסון הקטן יותר שפקד אותנו, אם נלך למלחמה כוללת עם חזבאללה. לא חושב שצריך ליזום את זה, מספיק לגרום להם לשלם מחיר כבד יותר ממה שהם גובים - וזה קורה.

גם אין שום הגיון לעשות את זה עכשיו כשיש לך אוגדות בעזה שאתה יכול להשתמש בהן בלבנון. חכה שאלה יתפנו, חכה שתקבל את הכיפות ברזל החדשות מארה"ב (ביקשו 2) ותוכל אולי אפילו להזיז מערכות מהדרום. כנראה נצטרך כמה שיותר מהן.

שי ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  10. Scouser Member

אם נלך למלחמה כוללת עם חזבאללה ביוזמה שלנו, הם לעולם לא יגרמו לנו נזק כבד כל כך כמו בשבת השחורה.
    בכל מקרה אני מקווה ומאמין שהלקחים יופקו במהרה ולא ניתפס שוב (לפחות לא ב50 שנה הקרובות...) עם המכנסיים למטה. באיזשהו שלב נצטרך להתעסק גם עם גבול הצפון אבל כשזה יקרה נהיה מוכנים, ועם כל הכבוד לכמות הרקטות שלהם זה לא יגרום לנו לכאלו אבדות קשות (ועוד עם מאות חטופים).

11. DRORIKO Member

השוואה לא נכונה בעליל. את ה-7.10 קיבלת כי לא היה שם צבא. בגבול לבנון יש לך יותר חיילים ממה שהיה לך אי פעם. זה שתי סיטואציות שונות לגמרי.

לגבי הדבר השני אני כבר יותר מסכים, אבל בוא לא נשכח שיש פה עוד משתנה שהוא המשתנה המרכזי. הגרעין האירני. אם לאיראנים יהיה גרעין אתה תהיה בתנאי פתיחה גרועים פי אלף מול חיזבאללה, ולך תדע מתי זה יקרה, זה יכול לקרות גם עוד חצי שנה. השאלה אם אתה לא רוצה לחתוך את החיזבאללה כבר עכשיו.

12. DRORIKO Member

מיום ליום אתה רק מגלה יותר כמה האיש הזה חי בתוך מחילה של שאננות

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מיום ליום אני רק מגלה כמה שאתה לא רואה, שומע או קורא את הדברים עליהם אתה מדבר.

WhitRM, Sturridge ו-הרצליה אוהבים את זה.
  14. yonmu Member

אני לא תושב העוטף ואני לא יודע להגיד מה היתה התפיסה בעוטף.
    אני יודע על מה היה השיח הציבורי. אני יודע שנתניהו הוביל קונספציה, אני יודע שאינספור ישראלים התנגדו לנתניהו ותקפו אותו על אינספור דברים, אבל כמעט ולא על היחס לחמאס. על שחיתות, על חרדים, על מתנחלים, על תקציבים, על מינויים, על הכל - חוץ מהחמאס.
    אני יודע שאפשר לשלוף אמירות ביקורתיות של אנשי ימין על היחס של נתניהו לחמאס.
    ועדיין, אם ניקח אלף התבטאויות כנגד נתניהו בעשור האחרון - אני בספק אם אחוז מהן יהיה על היחס שלו לעזה.

לפיד וגנץ, החרדים ואפילו סמוטריץ - כולם אמרו בסוף 'סך הכל נראה שהמצב בעזה בסדר גמור'.

15. yonmu Member

אגב, תהיה שאני לא מצליח להשתחרר ממנה: אני לא יודע עד כמה היה כאן כשלון מהותי.
    כלומר, בוודאי שצהל ובמיוחד אמן ושבכ נכשלו בחלק המהותי ביותר של המשימה שלהם.
    בוודאי שהדרג המדיני נכשל באופן ברור לגמרי ביחס לחמאס במשך תקופה ארוכה.
    ולמרות זאת, אם מסתכלים במבט רחב - גם מבחינת זמן וגם מבחינת שטח - האם דבר כזה, גם אם קטן יותר, לא בהכרח יקרה?
    קצת כמו שאומרים שעל כל פיגוע יש עשרות פיגועים שהשבכ מסכל, אבל בסוף ברור לכולנו שאחת לכמה זמן יהיה פיגוע שהם יפספסו.

ככה המצב גם פה.
    בהינתן המצב המדיני ההיסטורי: הסכמי השלום עם ירדן ומצרים, היציאה מלבנון, אוסלו, ההתנתקות (אפשר לדון בהם אבל זה כבר נתונים בשטח).
    יש לנו ארגון טרור רצחני בגודל של צבא קטן על גבול הצפון.
    יש לנו ארגון טרור רצחני בגודל של צבא קטן מאוד על גבול הדרום.
    יש לנו ארגוני טרור נוספים על 'גבול' מזרח.
    ויש לנו מדינה בגודל מעצמה קטנה שמסבסדת את הכל כדי להשמיד אותנו.
    [ויש מליארדים בעולם שתומכים בנרטיב הכללי נגדנו]

אז לנו יש דרג מדיני וזרועות מודיעין וכוחות מבצעיים, אבל כל אחד עושה טעויות ואחת לכמה שנים יהיה כשלון משולש (מדיני-מודיעיני-מבצעי).
    הפעם זה יצא בצורה גרועה ביותר, אבל בסך הכל - נתוני הפתיחה פה לא ממש קלים.

אני לא אומר את זה כדי להוריד אחריות מאף אחד, אלא כדי לדרוש פתרון אמיתי.
    להוביל למשבר פליטים בעזה זה אולי פשע מלחמה, אבל להשאיר מליוני אנשים שמפנטזים על שריפת התינוקות שלנו מעבר לגבול זה פשע מוסרי.