אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

פתרון מדיני זה צמד מילים נחמד שמתאים לסקנדינביה לא למזרח התיכון, כל "פתרון מדיני" עם הערבים פה פירושו לתת להם זמן ומשאבים למלחמה הבאה. כך היה באוסלו, כך היה בהתנתקות ומאז בכל הפסקת אש עם החמאס, כך היה עם הנסיגה מלבנון והחלטה 1701 באו"ם לאחר מלחמת לבנון השנייה.

את התוצאות אנחנו רואים מצוין.
    על בעיית עזה ולבנון מיותר להרחיב, כולנו רואים וקוראים חדשות בחודשיים האחרונים ורואים איזה מחיר אזרחי וצבאי אנחנו צריכים ונצטרך לשלם כדי לפתור אותן. המקום שאנחנו נמצאים בו בשליטה פחות או יותר הוא יו"ש כי יש שם נוכחות יהודית ונוכחות של צה"ל ועדיין נשפך שם דם יהודי כמעט כל יום וכל זה אחרי חומת מגן שקרתה רק אחרי שסיימנו לנקות חלקי גופות ודם מהמדרכות בירושלים ת"א וחיפה. אם ניפרד כי "חייב חייב חייב" אז ניצור עוד בעיה קיומית שילדינו עוד 10-20 שנה יצטרכו לפתור והפעם האיום לא יהיה רק על הצפון והדרום אלא על כל רצועת החוף, ירושלים וגוש דן, בהצלחה עם זה.

2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@VAR
    אף אחד מאיתנו לא נמצא בנקודות קבלת ההחלטות - אבל אם אנחנו משחקים במשחק הזה, אז אם אתה שואל אותי ׳איך׳ אז גם אני שואל אותך, מה הבעיה?

- לא אמרתי שהפתרון הוא פשוט(הוא לא), אלא שזה ברור שצריך פתרון/מסגרת מדינית מעבר לפתרון צבאי.
    יותר מזה - אמרתי שאנחנו צריכים תמיכה עולמית כי לבד אנחנו לא מצליחים.

האויב הוא נאצי זו סיסמא, פתרון מדיני לסקנדינביה זו סיסמא.

מה כן? חוץ מהרג של כל הפלסטינים כולם וטרנספר של כולם לא שמעתי ממך כלום. אני לא מתייחס למוסר השבור אפילו, אלא לעובדה ששני אלו הם אינם פתרונות ברי ביצוע. לכן אשאל שוב פעם - מה כן? @Nigel de Jong תרגיש חופשי להציע משהו קונקרטי.

הפתרון אינו פשוט, אבל לשאלתך:
    אני רוצה הפרדה מוחלטת ואמיתית. לא רוצה שבכלל יעבדו פה פלסטינים, שלא יהיה ערבוב מרחב בכלל, אפילו לא הקטן שבהם.

אני חושב שנצטרך להחליף שטחים באיוש(סוג של טרנספר אני יודע, אבל ריאלי לדעתי) ובעיקר לייצר מסגרות שלטון ובטחון קבועות
    כתבתי כבר קודם בקצת יותר פירוט. מוזמן לחזור אחורה.

אשאל שוב לסיכום - בהינתן העובדה שלא תהרוג את כולם ולא תגרש את כולם - מה כן?

3. DRORIKO Member

קודם כל טוב לראות שב״גוש השינוי״ יש איש ימין ששולל מכל וכל את רעיון המדינה הפלסטינאצית. מצד שני הרעיון שהוא מציע די הזוי. גם כי לצפות מהירדנים שיגנו עלינו זה לא רציני וגם כי הם גם ככה לא יסכימו.

4. Bitcoin Member

וואלה זה נשמע לי כמו פיתרון פי מאה יותר ריאלי מכל הסיסמאות שעפות פה

5. DRORIKO Member

מה ריאלי פה? אני גר מטר וחצי מקלקיליה. אני צריך לסמוך על מלך ירדן שישמור עלי מפני החמאסניקים שלהם? וקלקיליה זה עוד מילא כי זה מובלעה. מה עם צפון השומרון שיש לך שם ממש גוש התיישבות של פלסטינים?

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע פלסטינים אתה לא רוצה בכלל וערבים ישראלים הם בסדר? כי גם אחרי שמה שאתה מציע יתגשם אתה תראה המון ערבים במרחב הציבורי.
    לדעתי אתה חולם על איזה פתרון אידיאלי, אפילו קצת ילדותי ובשביל להגשים אותו אתה מוכן להחליש את עצמך מתוך אמונה שהפעם זה כן יעבוד, נשמע קצת כמו כל הצעדים המדיניים של ממשלות ישראל ב-30 השנים האחרונות.

לי אין פתרון מוחלט למצב, תמיד ישאר פה ג'יהאד אבל ההצעות שלי לשיפור המצב פשוטות:
    שטח שכבשת בארץ ישראל הוא שלך, אין סיבה שבית חאנון ובית להיה לא יעברו לשליטה ישראלית. ישות מדינית וצבאית פתחה נגדנו במלחמה, נלחמנו וכבשנו, זה הזמן לקחת את האדמה וליישב שם יהודים. לדעתי זה תופס גם בחוק הבינלאומי ולגבי האוכלוסיה המקומית גם דובר חמאס אמר שכולם פליטים, אז תעזור להם כלכלית להיפלט למדינות המערב ומי שלא רוצה שישאר בדרום הרצועה. זה לא טרנספר כוחני כמו שזה עידוד הגירה והצלת העתיד שלהם. די בטוח שטיסת קרב אחת של חיל האוויר עולה כמו מאות סלי הגירה לעזאתים צעירים הסו קולד לא מעורבים. גם ביו"ש אפשר לפעול לעידוד הגירה, העניין הוא שהם רוצים את זה יותר מאשר אתה חושב שזה הגיוני ויישים.

zivmay אוהב/ת את זה.
  7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרעיון שלו יוצא בדיוק מאותן הנחות ייסוד שכתבתי למעלה - זו דוגמא לפתרון מדיני.

אני חושב שיש המון שאלות וחורים לרעיון כזה כרגע אבל הכיוון והנחת היסוד טובים.

אם נצליח לשכנע אותן לקחת את השטחים האלה בעזרת פיקוח בינלאומי וישראלי - אשרנו.
    הבעיה בפשטנות של הרעיון הוא:
    איך יהיה לך חופש פעולה צבאי באזורים הללו כי זה יחשב מלחמה על המדינות הללו.
    בנוסף אין להם כלים אמיתיים לדאוג לבטחון שלנו לבדן - הן צריכות עזרה - ולכן חשובה נוכחות בינלאומית.

מצרים וירדן לא יצליחו לעצור הברחות נשק, התחמשות בטילים או יציאה לאימונים וכן הלאה - לא לבד.

8. DRORIKO Member

כמה הערות:
    1.אסור בתכלית האיסור לפנות התנחלויות. יש להם חשיבות בטחונית עצומה. מי שמכיר קצת את שטחי A יודע שזה לא כמו עזה שיש רצף מרפיח ועד בית חאנון אלא שזה מחולק להרבה חתיכות קטנות שביניהם מפרידים גושי ההתנחלויות. לצורך הדוגמא אם פלסטיני רוצה לעבור מחברון לרמאללה הוא צריך לעבור מיליון מחסומים. על אפשרות להקים מנהרות אני כבר לא מדבר.
    2.בקעת הירדן צריכה להשאר שלנו בידינו. נכס אסטרטגי שאסור לוותר עליו.
    3.עדיין צריכה להיות אופציה לצבא להיכנס לערים הפלסטינים אם הוא מזהה התעצמות כלשהיא. למשל בורי שיגור, למשל רחפנים, למשל בסיסי אימונים. אנחנו צריכים להתייחס לצבא ירדן כמו שאנחנו מתייחסים לצבא לבנון.
    4.אנחנו מדברים על חמאס, ג׳יאד ושאר הירקות. אבל מה יקרה אם יום אחד צבא ירדן ירצה לתקוף אותנו?

9. VAR Member

הפיתרון לחולה סרטן הוא כימותרפיה.

זה לא משנה עד כמה המטופל רוצה להמנע מזה, עד כמה הוא חושב שהוא לא יעמוד בזה או עד כמה הוא לא רוצה לפגוע בתאים החפים מפשע ובשיער היפה שלו - אם הוא רוצה סיכוי לחיות, זה מה שעליו לעשות. הוא לא רוצה לחיות - שלא יעשה כימותרפיה. שינסה לשתות אקונומיקה, אולי זה יעזור.

מקווה שזה מספיק ברור.

10. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO
    בנוגע לנקודות 1 ו2 שלך - מן הסתם יצטרכו לדבר על הפרטים, בסוף טוויט הוא כמה משפטים ויותר מעיד על הכיוון של ליברמן מאשר תוכנית מפורטת ויישמה עד הפרט האחרון. בנוסף - קח בחשבון שהסדרת שטחים כלשהי תהיה מחוייבת מציאות בפתרונות מהסוג הזה, וכמו כל עסקה צריך לשקול עלות-תועלת.

בנוגע ל3 - זה בדיוק מה שכתבתי.
    בנוגע ל4 - צבא ירדן מפחיד אותך? איך זה שונה מהיום? מלחמה מול צבא(בטח אם אנחנו לא פתחנו בה) היא ארוע יותר ׳קל׳ לנו בהקשר הזה. כל עוד ישראל תשאר מעצמה כלכלית(כן זה קשור למרות אלו בפורום שרוצים שתהיה פה רמת חיים של סוריה) וצבאית - אין לאף מדינה באזור שום סיבה להכנס להרפתקה הרסנית שכזו.

@Nigel de Jong - אני לא מדבר על אוסלו בכלל, הפתרון שאני מדבר עליו ממש לא הוצע. מה שכתבתי יותר דומה לרעיון של ליברמן בכלל.
    אתה מציע לעשות טרנספר וטיהור אתני וקורא לרעיון שלי ילדותי?
    בנוגע לערביי ישראל - הם ישראלים. אם יגמרו השאיפות הלאומיות הפלסטיניות - אין ספק שהם יעדיפו לאמץ את הישראליות ורמת החיים פה על פני שאר המזרח התיכון. זה גם קורה אגב, פשוט לא בכל מקום - יש ערבים מוסלמים בצבא כן?

@VAR - תודה על ההבהרה. עכשיו שאמרת בבירור שאתה רוצה להרוג את כל הפלסטינים.
    נשמח לשמוע קצת יותר.
    תאי גז עם פתרון סופי בניחוח נוסטלגי?
    שותל יערות שלמים, נותן להם שמות של מזרח אירופה ועושה קברי אחים בשביל ההומאז׳?
    מה דעתך על טלאי ירוק?
    אולי נעשה מזה כסף ובכלל תשיק ריאלי סטייל משחקי הרעב?

ספר לנו איך מבחינתך שווה להיות נאצי והמפלצת שאותה אתה שונא מכל.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר ראינו שאופציות של טרנספר וטיהור אתני של יהודים כדי להגיע לפתרון מדיני הם פחות מזעזעות ואיכשהו כן הגיוניות גם עבור העולם אז למה אופציות כאלה עבור ערבים שהפסידו במלחמה שבה הם פתחו הן ילדותיות ולא הגיוניות?

ולא זה מה שהצעתי או אמרתי לעשות את זה בכוח, ערבים שמעוניינים להגר החוצה נעזור להם בשמחה זה אינטרס דמוגרפי ובטחוני שלנו, ערבים שרוצים להישאר יש מספיק מקומות עבורם, ערבים שרוצים להישאר כמחבלים לחסל. לא יודע מה איתך אבל לי זה נשמע לי יותר הגיוני מלהכניס לפה את הירדנים והמצרים.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. VAR Member

לא רוצה להרוג את כולם. רוצה להרוג את התאים הסרטניים, גם אם המחיר הוא שתאים לא סרטניים ימותו גם כן. ככה כימותרפיה עובדת.

אני אתן ל @Nigel de Jong להמשיך מפה כי נראה שיש לו יותר סבלנות ממני. שבת שלום.

zivmay אוהב/ת את זה.
  13. avicii Member

@Bianconeri
    מכיר את תוכנית האמירויות הפלסטינית?
    לא יודע אם זה הפיתרון המושלם, אבל זו בהחלט חשיבה מחוץ לקופסה.

Lebron אוהב/ת את זה.
  14. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכיר אותה בראשי פרקים, בהחלט מעניין.
    היא יכולה להיות מיושמת גם אם השלטון הפדרלי שעליו הוא מדבר הוא ירדני/מצרי/סעודי במקום פלסטיני.

אין ספק שצריך פתרונות יצירתיים ותמיכה רחבה של גורמים מחוץ לישראל.

@VAR - אז הורגים רק מחבלים? אבל אמרת שצריך להפריד את המרחב לגמרי. אז אתה לא הורג את כולם, ולא עושה טרנספר לכולם- אז אתה פשוט ממשיך להתיישב ו? מה?

חזרנו לנקודת האפס בה אתה לא מציע כלום.

15. VAR Member

אם היה אפשר להרוג רק מחבלים באיזו דרך קסומה כלשהי, מעין קטיושה שמרססת קליעים רק על מחבלים אז מן הסתם היו עושים את זה long time ago.

מה שאני מציע זה בדיוק מה שנייג'ל הציע. אין לי מה להוסיף מעבר.

אם אתה חושב שזה פיתרון לא מציאותי אז אני חושב שהקיום של הצאצאים שלך במזרח התיכון בטווח הארוך הוא גם כן לא מציאותי והמקסימום שתוכל לעשות זה למשוך זמן ולהתפלל שמתישהו ייכנס לבית הלבן נשיא רפובליקני שמבין מה זה איסלאם, מהי מטרתו ויהיה מוכן לעשות את מה שצריך לעשות, גם אם זה אומר שכמה כחולי שיער יקראו לו נאצי ויפגינו נגדו. עד שזה יקרה אתה תחווה 7.10 אחת לכמה זמן ותתפלל שהקורבנות הבאים יהיו ילדים של מישהו אחר.