אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. italiano Member

למה?דווקא הנהגה משותפת של חמאס ופתח היה מראה לכל העולם שאין שום הבדל ביניהם.

כל כך הרבה קורבנות בשביל להחליף את סינואר באבו מאזן?לא יקרה. המדינה צריכה להישרף לפני שאיזשהו מנהיג ישראלי, מי שזה לא יהיה, יכנע לתכתיב כזה.

VAR אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

אני מפחד ממשהו אחר. שהקואליזיציה הזאת תהיה כביכול מתונה, תשמור על שקט במשך כמה שנים, תתעצם מבלי שאף אחד ישים לב ואז כשהיא תרגיש מוכנה היא תפעל. נשמע מוכר לא?

3. yonmu Member

אפשר להפסיק עם הקטע של 'לגיטימציה בינלאומית' כאילו שזה משהו אמיתי?

אין מחירון של 'על כל ישראלי שנהרג מותר להרוג על X פלסטינים. על מגד חמאס מותר Y, על מחט מותר Z'. זה לא קיים. זה פיקציה.
    יש את מה שישראל בוחרת לעשות - ואז יש את העולם המערבי שמסביר שהיה צריך לעשות קצת פחות.
    אם היינו הורגים 50אלף עזתים ב7.10 - היו מסבירים שאולי היה צריך לעשות פחות. אם היינו הורגים 500 - כנל. זה לא משנה.
    אין מחירון. יש אנשים שרוצים להרגיש מוסריים ולקרוא לשלום ואחווה עולמית מהכורסא הנוחה שלהם.

ביידן זה סיפור אחר. החלטות שלו באמת יכולות לדפוק אותנו. אם הוא מטיל אמברגו או מפסיק להטיל וטו במועצת הבטחון - זה יכול לכאוב לנו.
    האם זה כואב יותר מאשר ה7.10? האם זה כואב יותר מאשר ה'הותר לפרסום' המחורבן שנראה מחר בבוקר? לא יודע. זה כבר שיקול.
    אבל פה כדאי שנבין מה יחסי הכוחות ושהציבור ידע על מה הוא מצביע והאם כדאי להקטין את התלות שלנו בארהב.

לי אין שום סיבה להאמין שביידן הוא זה שעוצר את נתניהו (וגנץ וגלנט). ראינו את הקונספציה, ראינו את התפיסה לפיה חיי חייל ישראלי לא בהכרח יקרים יותר מחיי עזתי, ולכן אין לי שום סיבה להאמין שעכשיו נתניהו מת לפרק את עזה וביידן הוא זה שעוצר אותו. אם זה היה המצב - שווה דיון.

VAR אוהב/ת את זה.
  4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחח מה? בוא נעשה רגע סדר - ביידן הוא הסיבה שבכלל יש לך פצצות להטיל על חמאס מלכתחילה. ביידן הוא הסיבה שלא הוטלו עליך סנקציות. ביידן הוא הסיבה שאתה לא במלחמה אזורית.

הזיה. התמיכה האמריקאית היא כ"כ מובנת מאליה בשביל אנשים פה שעברנו להתלונן למה בעצם היא לא חסרת תנאים לגמרי.
    מילא לפני 2-3 שנים הימין פה היה מבלבל לנו את הביצים שתמיד אפשר ואפילו רצוי "לעבור צד" לאמא רוסיה או לסין, היום גם הקונספציה הזאת כבר קרסה. יש רק ארה"ב, אין אלטרנטיבה ואין לך שום קלפים ביד, ישראל היא פיון חסר כל חשיבות גיאופולטית אמיתית שזוכה לתמיכה מארה"ב בעיקר מאותה סיבה שאנשים שם עדיין נכנסים לחנות וקונים AR-15 כאילו זה היה קרטון ביצים - כי יש לובי חזק מאוד ובפוליטיקה האמריקאית זה שם המשחק.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

תראה ביידן לא מאותת על הפסקת המבצע ובטח שלא על אמברגו נשק או הסרת הוטו באום. הוא לגמרי איתנו במאבק לחיסול החמאס, רק שהוא מכניס הרבה סייגים מעצבנים, בעיקר כדי לרצות את הפרוגרסיבים. הוא לא באמת אדיוט סנילי, הוא יודע טוב מאד לאיפה הולך הסיוע ה״הומניטרי״ והאמת שהקטע ההומניטרי בכלל לא מעניין אותו, מצידו שכל העזתים ימותו ברעב, זה יותר מס שפתיים לפרוגרסיבים שלו. הבעיה לא תהיה במהלך המלחמה אלא במה שיהיה אחריה. בהנחה שביידן יזכה בבחירות, ואני מאד מקווה שלא, תהיה לנו בעיה מאד מורכבת עם האמריקאים. הם ידרשו מדינה פלסטינית, ההנהגה הישראלית, עם ביבי או בלעדיו, תתנגד ונצטרך לראות איך משחקים עם זה, בדיוק כמו שהיה בתקופת אובמה. האם נגיע למצב שביידן יגיד לנו ״או מדינה פלסטינית או שאני מפסיק לתת לכם נשק״? לא בהכרח, לדעתי נצטרך לעבור הרבה שלבים בשביל להגיע לשם.

6. DRORIKO Member

אתה בעצמך אבל אומר שביידן תומך בנו בגלל אינטרסים ולא מתוך אהבת ציון. זאת אומרת שהוא כן צריך אותנו. ועוד פעם, כמו שאמרתי לעמרי, זה לא משחק סכום אפס. או שהאמריקאים יסתמו את הפה או שננטוש אותם. ברור שאנחנו צריכים את ארה״ב, אבל גם ביחסים בין ידידות לא צריך עבד כנוע. יש דברים שאנחנו נצטרך להגדיר כקוים אדומים, שברבע שעוברים אותם יהיה לזה נזק הרסני למדינה. אפשר לסתום את האף על 70 אחוז ממה שהאמריקאים דורשים מאיתנו, לא על כולם. רוצים שנכניס משאיות לעזה? סבבה. רוצים שלא נקנה נשק מסין? סבבה. רוצים מדינה פלסטינית? אין בעיה, אצלכם בפנסילבניה.

7. italiano Member

ביידן הוא הסיבה שבכלל יש לנו פצצות להטיל על חמאס מלכתחילה?

:sm_BangHead:

8. alexshw Member

אין צורך להתלונן על ארה"ב. ישראל זו שלא מספקת את הסחורה אף פעם. טוב יעשה ביידן אם ילחץ יותר את הנאשם כלפי העסקה. הנאשם תמיד מתקפל אם לוחצים אותו מספיק חזק. הפעם לפחות עבור מטרה נעלה.

9. VAR Member

@Walkon
    לישראל לא חסרות פצצות בשביל לשטח את עזה.

מה שחסר לה זה לגיטימציה.

10. איזה_עפולאי Member

ארה״ב דווקא כן מאוד התחברה לסיפור הציוני. הוא גם כולל בתוכו פרה אדומה, 144 אלף, הר מגידו ושאר בלבולי מח. אחת הסיבות המרכזיות לתמיכה העיוורת של ארה״ב בישראל וההתעסקות האובססיבית בה (כמו בשום מדינה אחרת בעולם אפילו לא קנדה) היא בדיוק זה.
    האינטרס הוא פוליטי פנים אמריקאי. לובי יהודי + לובי נצרות ציונית. ממש לא ״טכנולוגיות״ ו״מודיעין איכותי״ או שאר בלבולי מח שמספרים לישראלים כי זה עושה להם טוב שם למטה באגו. ארה״ב המדינה המתקדמת העשירה והחזקה בהיסטוריה שלא לדבר בעולם. היא ממש לא צריכה את ישראל. רמז: תשים לב היכן כל הבסיסים האמריקאים במזרח התיכון וכמה בסיסים היא מחזיקה בישראל.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  11. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO
    זה שיחות על היום שאחרי. אני מתייחס להאשמה המצחיקה שלך ש"ביידן הוא הסיבה שסינוואר עדיין זחוח". כאילו ישראל הייתה מוחקת את עזה על כל יושביה אם רק האמריקאים האלה לא היו תוקעים לממשלת ישראל מקלות בגלגלים, זה הנראטיב שלך בזמן שהוא מחמש אותך וסוגר לך חבילות סיוע? זה לא הגיוני. עם איזה חימוש בדיוק היית עושה את זה? עם איזה כלכלה אחרי שהחלטות נגדך היו עוברות במועצת הביטחון באהלן אהלן?

@VAR
    למה לישראל לא חסרות פצצות? מהיכן הן מגיעות?

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

אני אסביר. האסטרטגיה של ישראל בעת הכניסה לעזה היתה לחנוק את החמאס במנהרות ואז או שהם ימותו שם או שהם יאלצו לצאת ואז יהיו טרף קל. זה לא סתם שההחלטה הראשונה היתה לא להכניס דלק לרצועה. זה לא איזה סוד מה שאני אומר, כל היועצים של נתניהו כמו יעקב נגל ויעקב עמידרור דיברו על זה במפורש. גם בריק שנתניהו התייעץ איתו תמך בזה. הבעיה שהאמריקאים החריבו את התכנית הזאת עם הלחץ להכניס דלק לרצועה.

13. VAR Member

שמעת על התעשייה הבטחונית?

14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

וכך גם ביידן. לא הכל זה אינטרסים. באמת יש לו פינה חמה בלב לישראל, וזה עניין של עשורים. עם זאת, זה לא אומר שהוא יתמוך בכל מה שישראל עושה או שאין לו צורך לנוע בין הטיפות. ובסך הכל, ישראל גם לא בהכרח תמיד צודקת בכל דבר שהיא עושה.

15. איזה_עפולאי Member

זה משהו שאני יכול להאמין לו אם היה נאמר על מישהו אחר אבל ביידן? C'mon man! אולי יש לו פינה חמה בלב זה לילדים שמלפטים לו את השערות ברגליים בבריכה.
    עד כמה שאני יודע ביידן עצמו קתולי ומקתוליזם להגיע לדיספנסציונליזם זה כבר סטרצ' רציני. לדעתי ביידן ציוני רק עד כדי לרצות ארגונים שמאמינים בפרות אדומות ולא הוא בעצמו.
    ג'ו הוא career politician מהסוג של מיטץ' מק'ונול ופלוסי ולמה שעכשיו נימראטה היילי מנסה להפוך. אין לו פינות חמות לשום ישות כזו או אחרת יש לו סקרים דעת קהל וטלפרומפטר.

הערה: אני כן מאמין שהוא אוהב מאוד את המשפחה שלו. אבל מעבר לזה הוא פוליטיקאי כמו כל פוליטיקאי זבל אחר.