אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

קרא הכל, אל תיתפס למילה אחת. שאלתי את השאלות בכוונה, לא כי אתה אמרת משהו כזה, אבל ההתנגדות שלך לאמרות האלה מוכיחה את מה שאני טוען - יש קו שאתה מותח בינך לבינם.
    הקו המוסרי הזה קשור בזהות שלנו ולא בשלהם.
    כמו שאתה נגד אונס עזתיות על ידי חיילים, אתה צריך להיות נגד מוות של אסיר או לכל מה שעובר על הקו המוסרי שלנו(לא שלהם)

2. DRORIKO Member

זה משפט, אני אגיד את זה בלשון עדינה, מאד מוזר. ברור שהרוח של העם היא זאת שמכתיבה דברים. אני מזכיר לך שהממשלה יצאה למלחמה כשהחזרת החטופים לא היתה אחת מהמטרות שלהם, ״הרוח של העם״ היא זאת שדחפה אותה ללכת לעסקה.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

4. DRORIKO Member

איזה היקש מטורלל. אונס של פלסטיניות זה כמו להרוג מחבל?

5. italiano Member

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

7. Sturridge Member

עורלות*, דיברנו על זה כבר.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

יהיו שיגידו שזה לא אומר דברים חיוביים על הממשלה אם היא משנה כיוון בגלל זה. או, לחילופין, שהיא מבינה שהיא טעתה.

ובכל מקרה, יש פער בין שינוי תוכניות הממשלה לבין החלטה דה פקטו להנהיג עונש מוות בלי להנהיג אותו באמת בחוק, אלא סתם לאפשר אותו כי זה סבבה. למעשה, אם היא תעשה דבר כזה - היא בעצמה תהיה פורעת חוק.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עוד משהו על "המחדל" מהפוסט שראיתי בפייסבוק. 500 קמ' של המטרו זה הררי אדמה מעל פני הקרקע. אי אפשר לא לראות אותם. אז ראו. ולא עשו כלום.

11. yonmu Member

@אמיר ע
    לא. אני לא מתקדם לכיוון הזה.
    אישית? בוודאי שלא. קולקטיבית. אני מניח שבעולם הערכים שלך זה משהו זניח, אבל בעולם הערכים שעליו השותתה ישראל זה מאוד קבוע.
    אגב, הנאצים שהוזכרו כאן הם דוגמא מצוינת לסיפור הקולקטיבי הזה (ולערכים עליהם הוקמה מדינת ישראל).
    הנה עוד שאלה בשבילך: האם היית נותן 'נסיבות מקלות' לניצול שואה שרצח נאצי? גם אם לא היתה ביניהם שום אינטרקציה בזמן השואה?
    אני אישית הייתי נותן לו נסיבות מקלות באופן קיצוני.
    זה לא כאוס אלא שיפוט ערכי ברור. אם אתה מסתכל על אדם שרוצח כי אשתו דיברה עם השכן ועל ניצול שואה שרוצח קצין אס.אס שהתעלל בו בזמן השואה וחושב 'זה אותו דבר ובאותה רמת חומרה' - אז יש לך עולם ערכים מעוות בצורה קיצונית ואין לנו שום קרקע משותפת לנהל דיון (ולדעתי אין לך בסיס לדיון עם רוב אזרחי מדינת ישראל). אם זה המצב - אשמח לדעת ופשוט נעצור כאן.

@Bianconeri
    אתה אומר את זה מידיעה משפטית ודאית?
    מעבר לזה - הסנריו עצמו פחות קריטי. זה יכול לקרות לאחר ריצוי העונש, או במהלך המשפט, או בזמן חופשה, או באינספור מקרים.
    נקודת המוצא היא שהמניע לפשע הוא קריטריון משמעותי בקביעת העונש.
    אני בהחלט דן על קולקטיב (מילה אמורפית מדי לחלק מהציבור בישראל, נכון) וחושב שזה צריך להיות חלק מהסיפור.
    אני לא הופך כאן שום דבר למותר. רק דן בהקלות על ענישה אחרי. זה לגמרי חלק מהחוק הנוכחי בישראל, פשוט צריך הבהרה של הנקודה הזו.

@Scouser היילו זה באמת סיפור מעניין. הוא קיבל 20 שנים על רצח, אחר כך זה ירד בעליון ל12 שנים (ושינה מ'רצח' ל'הריגה'), ובהמשך הנשיא קיצר לו עוד שנה מהעונש. הוא שוחר לאחרר 2/3 (ואז הפר תנאי שחרור וחזר לכלא).
    כלומר בפועל - 8 שנות מאסר על רצח/הריגה.

12. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu - אני לא משפטן, אני כותב את דעתי בהתאם להבנתי המוגבלת את העולם הזה, מניח שגם אצלך זה המקרה. התרחיש שתיארתי רלוונטי לכך שאני חושב שהקלה כזו תתאפשר לאותה אישה אילו פעלה לפני שהמדינה הענישה את בעלה. לאחר שניתן עונש, אני לא חושב שהיא תקבל את אותן ההקלות המדוברות - שוב - זו דעתי/הניחוש שלי למצב זה

הקלה בענישה, או מתן עונש ברף התחתון של סעיף הענישה עבור העבירה נתונה להחלטת השופט, כך שכבר היום הם יכולים להחליט בהתאם למניע ויכולים להתחשב כבר עכשיו בטראומה הקולקטיבית.

אני לא חושב שמקרה הסוהרים בכלל יעמוד בהגדרות הללו.
    דברים שאני מניח שהשופט היה מסתכל עליהם(בהקשר של הקלות) בתרחיש המדובר:
    1. האסיר היה בכלא בזמן הטבח, ולכן איננו מעורב כך ש׳הנקמה׳ פה איננה ׳רלוונטית׳
    2. האסיר כבר קיבל ענישה(על כן הוא אסיר)
    3. אין אלו אנשים פרטיים אלא סוהרים שממלאים תפקיד במערכת החוק הישראלית ולכן מצופה מהם לעמוד ברף מסוים

אפילו לא מדובר פה על תרחיש אלאור עזריה שבו חייל/שוטר/אזרח מבצע וידוא הריגה על מחבל לא חמוש.

13. WhitRM Member

נערך לאחרונה ב: ‏22/12/23
    Bianconeri ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

כלפהיים היא קרובת משפחה של אסתי זקהיים?

italiano אוהב/ת את זה.
  15. DRORIKO Member

מהרגע הראשון שלו בכנסת שמתי עין על הקרויזר הזה. אכבר גבר שבעולם.

https://twitter.com/KnessetT/status/1737785524327190533

אגב מסתבר שהראיון הזה היה אתמול כשקרויזר היה בהפוגה. מאז כבר חזר לחזית בגבול לבנון.