אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Lebron Member

ואני אגיד עוד משהו.

הייתי רוצה גם קצינים כמו עופר וינטר בפיקוד הבכיר.
    אני לא אומר שכולם צריכים להיות מהרקע שלו או העמדות ההתקפיות יותר שלו, אבל לא ייתכן שכולם יחשבו שם אותו דבר.

חשוב שיהיו גם קצינים שיחשבו התקפה וידחפו להתקפה.

בקרב הציונות הדתית יש קצינים ברמה גבוהה. הגיע הזמן שיתנו להם גם מקום בפיקוד הבכיר.

2. italiano Member

עופר וינטר לא נדחק בגלל שהוא חושב התקפי.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בגלל ביטחון מידע אני לא יכול להרחיב יותר מידי, אבל המחדל הצה"לי היה כל כך גדול שהיו מסוקים או כלים אחרים שהיו מושבתים בגלל חלקים קטנים ולא תיקנו אותם רק בגלל שחיכו לינואר כדי לקבל תקציב. ברמה שלא שלחו אותם אפילו לנסות לקבל תיקון. צי שלם.

לגבי הנובה. לא יודע, לא מתרגש מזה שקצין אומר היום שהוא התריע שזה סיכון לעשות מסיבה ביישוב סמוך גדר. כמה שבועות לפני כולם התלהבו ששלמה ארצי הגיע לשדרות אחרי המון המון זמן. תמיד יש סיכונים.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  4. LFC-Gerrard1 Member

ומלא מלא חיילים יצאו הביתה.
    והבונקר בבסיס אחד היה נעול וחיילים לא יכלו לקחת תחמושת.
    והמכולות היו נעולות וחיילים לא יכלו לקחת ציוד.
    ומכולות אחרות של מילואימניקים נפרצו וציוד החיילים נלקח, והמילואימניקים שהגיעו לא יכלו להצטרף לקרב.
    וים של כוחות נתקעו בבארי מחוץ לקיבוץ בזמן ששוחטים אנשים שם.
    ואין מספיק נשקים לכיתות כוננות.
    ואין אפודים קרמיים.
    ובתים בצפון עוברים מטווח ככל שבא לחיזבאללה. הוא קובע את הקצב, הוא קובע במי הוא יפגע.

אני לא מרגיש בטוח במדינה שלי. אני לא סומך על צה"ל ושאר כוחות הביטחון שיידעו להגן עליי. איך אפשר שכן?
    שנים של הזנחה פושעת של הצבא והממשלה שהתמכרו לשקט מדומה ומפגר. אני באמת לא מבין איך אפשר להיות אופטימי (ואני מצטער שאני אומר את זה). מה יהיה כשיתקפו אותנו כולם ביחד? המחשבה שאנחנו יכולים להתמודד עם איראן, חיבאללה וחמאס בו"ז היא הזייה מוחלטת.
    כרגע אנחנו נלחמים בחמאס, וחצי נלחמים בחיזבאללה ואנחנו כבר עכשיו בכלכלת חימושים. איראן בכלל לא צריכה נשק גרעיני כדי להוריד אותנו לגמרי על הברכיים ולהכניס אותו לסכנה קיומית. היה לנו מזל אדיר ב-7.10 (אם בכלל אפשר להגיד דבר כזה) שרק החמאס תקפו. מישהו יכול לדמיין לעצמו מה היה קורה אם לא רק חיזבאללה היו מצטרפים, אלא גם איראן באופן ישיר? או חס וחלילה ערביי ישראל?

וזה עוד בלי לדבר על כך שרוב האנשים בעולם נגדנו. ככל שהכובש האיסלאמי ימשיך לכבוש את אירופה/ארה"ב זה יילך ויהיה קשה יותר ויותר לקבל מהם תמיכה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/12/23
  5. DRORIKO Member

@LFC-Gerrard1
    ב-3 פצצות אתה משמיד את כל לבנון. מה הפאניקה?

6. LFC-Gerrard1 Member

כי אני חי במציאות ולא באיזה הזיה שנזרוק פצצת אטום על לבנון.
    כי אני משוכנע ב-100% שצה"ל והממשלה עדיין יהירים ואין להם מושג מה איראן והחיזבאללה באמת מכינים לנו. המודיעין שלנו שווה לתחת.
    כי אני רואה מה קורה בעולם וכמה השנאה אלינו עזה, והקולות שמגנים עלינו הולכים ומתמעטים.

7. DRORIKO Member

למה זה הזיה? בשביל מה נמצא מפעל הטקסטיל בדימונה? בשביל למכור בגדים?

8. LFC-Gerrard1 Member

בשביל הרתאה.
    אין שום תסריט שאנחנו יורים אטום על לבנון.
    אטום יוביל לסנקציות אדירות על ישראל מכל כיוון ובסיכוי לא רע, למלחמת עולם שלישית.

הסיכוי היחיד שנשתמש אי-פעם בפצצה גרעינית זה אם יש איום קיומי אמיתי ומיידי למדינת ישראל. נניח, אם איראן תירה אטום על ישראל.

9. DRORIKO Member

אתה בהודעה הראשונה שלך כתבת שאנחנו לא יכולים לנהל מערכה גם מול חמאס וגם מול חיזבאללה, מה שאני מבין מזה זה שאם חיזבאללה יפתח עכשיו במלחמה נגד ישראל היא תקרוס. כלומר יהיה פה איום קיומי. או שלא הבנתי אותך נכון

10. LFC-Gerrard1 Member

כתבתי "איראן, חיזבאללה וחמאס". איראן היא מרכיב חשוב ביותר כאן שאני חושב שבהחלט יהפוך מלחמה מול חיזבאללה וחמאס לאיום קיומי.
    אבל כן, יכולתי להסביר את זה טוב יותר.
    בכל אופן, במצב כזה כבר לא יעזור לזרוק אטום על לבנון. תצטרך גם על איראן ואז מלחמת עולם שלישית ואללה באבאללה. עדיף שנגמור עם לבנון לפני זה, בלי אטום.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

@LFC-Gerrard1
    ואני רוצה להגיד לך עוד משהו. כתבת שאתה לא סומך על המודיעין בהקשר של איראן וחיזבאללה. אני יכול להבין אותך אחרי המחדל בשביעי לאוקטובר, אבל אני אוסיף שלהבדיל מחמאס שהמודיעין הזניח לחלוטין, את חיזבאללה ואיראן הוא לקח בשיא הרצינות. גם בראיונות הגרוטסקיים של חליווה על החמאס אתה רואה שכשהוא עובר לדבר על חיזבאללה הוא עובר למוד רציני. החיסול אתמול של רזא מוסאווי, שהוא חיסול איכותי מאד, מראה לך כמה שלאמ״ן כן יש אחיזה חזקה בצפון.

12. italiano Member

כל הביקורות נכונות ומדויקות.

"למזלנו" הכל התפוצץ לנו בפרצוף במתקפה מעזה בלבד.
    בדיעבד אם הייתה התקפה משולבת גם מעזה, גם בצפון ואפילו איראן, כנראה שלא היינו מצליחים לצאת מזה והיו מכריעים אותנו. הזוי לכתוב דבר כזה.

זה לא מתקבל על הדעת וזה מצריך בדיקה ושינויים גדולים. לצערי הכל יתנקז, כרגיל, לביבי-לא ביבי ושם זה יגמר.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  13. zivmay Member

"המזל" היחידי הוא ההתמודדות עם המנהרות. על פי כל הדיווחים, הטקטיקות האמיתיות נבנות תוך כדי לחימה, יהיה אפשר להפיק המון לקחים למלחמות הבאות.

14. DRORIKO Member

כל מלחמה שונה מאחרת. לגבי המנהרות זה יקח כמה שנים לטפל בזה אבל זה לא אומר שצה"ל צריך לשקוע שם כל השנים האלה. עוד חודש יעברו לשלב הבא של התקפות ממוקדות ויהיה אפשר לשחרר את רוב המילואמניקים, בדיוק כמו שהיה אחרי חומת מגן. לגבי תושבי העוטף, מאמין שבשנה הקרובה גם הם יחזרו, איום הרקטות חוסל כמעט לחלוטין. כמובן שגם נצטרך לשלוט במעבר רפיח ופילדלפי.

15. zivmay Member

בצפון איום המנהרות לא פחות גרוע.