אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. yonmu Member

בסופו של דבר בכשלון ה7.10 הרצי הלוי אחראי הרבה יותר מאשר איתמר בן גביר או אורית סטרוק.
    האחריות הקולקטיבית של הממשלה והכנסת בהחלט קיימת, אבל שוב ושוב רואים נסיון לצופף שורות סביב אבות הכשלון (מלבד נתניהו):
    גלנט, גנץ, הלוי, בכירי מערכת הביטחון וצהל כיום ובעשור האחרון, המיינסטרים התקשורתי.
    מולם מציגים את הדמונים - סמוטריץ והחרדים ה'בוזזים', בן-גביר הליצן, סטרוק המכשפה.

אין שום ספק שמלבד נתניהו, האחריות הגדולה על הכשלון היא של 'קבוצת גלנט'.
    אפשר להגיד הרבה דברים על סמוטריץ' ועל בן-גביר וסטרוק וכל החברה, אבל גם עיוות של כספים קואליציוניים וגם שאלות מכוערות לרמטכל או רמיזות טיפשיות על חיל האוויר ואפילו סוכה בחווארה - כל הדברים האלה הם אנקדוטות מקושקשות וחסרות משמעות.

יש לישראל מערכת בטחונית:
    ראש ממשלה, שר בטחון, רמטכ"ל, רשב"כ, ראמ"ן, אלוף פד"ר. הם וקודמיהם וסובביהם אחראים.
    לא שר בטפ שנכשל בטיפול ברצח בחברה הערבית, לא שר אוצר שמעביר כספים כדי לשמור על שלמות קואליציה, ולא שאר בעלי ג'ובים מיותרים.

2. DRORIKO Member

3. alexshw Member

אתה לא יכול לנתק צבא מהמדינה. המדינה מתקלקלת על ידי פוליטיקאים, בפרט פוליטיקאי אחד, והצבא הוא חלק המדינה. הוא לא יהיה בריא במצב כזה. הצב קבלן ביצוע ותמיד יתיישר לפי הדרג המדיני.
    האחריות של הדרג המדיני ברמת בגידה - האחריות של ראש הממשלה.

לא צריך כל כך ועדות חקירה שיקבעו את הש"ג. הדרישה של העם צריכה להיות פוליטיקה בריאה ונקיה יותר. אם לא, אז המדינה תלך לאבדון. ה - 7.10 היא פועל יוצא וטבעי של נורמות הבחירה של האנשים בעשורים האחרונים. תרבות סגידה, תרבות שקר, תרבות זיוף. הכל בישראל הפך למזויף.

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה חלק מהפתרון או שאתה חלק מהבעיה. סמוטריץ', בן גביר, החרדים, סטרוק - הם לא אחראים למחדל הביטחוני, אבל מאז שהוא אירע הם רק גורמים נזק ובעיות, ומראים שמבחינתם דבר לא השתנה.

תיקון המצב לא יעבור רק דרך המערכת הביטחונית. גם המערכת האזרחית צריכה שידוד מערכות, בלי חבורת האפסים הזו.

5. DRORIKO Member

6. yonmu Member

אין שום בעיה להאשים אותם, אבל כשיש עימות בין סטרוק לרמטכל או בין סמוטריץ' לגלנט - צריך לזכור מי אחראי ישירות לכשלון הגדול ביותר (?) של מדינת ישראל ומי אחראי עקיף. רוצה להחליף את סמוטריץ'? גם אני רוצה. רוצה לשים עליו את כשלון 7.10? אי אפשר.

@alexshw לגמרי לא ניתקתי. את ראש הממשלה ואת שר הבטחון שמתי שם באופן ישיר. הייתי שר גם את שרת האסטרטגיה והשר לענייני מודיעין ושאר הירקות אם הייתי מאמין שאלה תפקידים אמיתיים ולא קשקושים לצרכי הקמת קואליציה.
    הנקודה שלי היא בתוך הממשלה - יש מי שזו האחריות הישירה שלו ויש מי שלא.
    השביעי לאוקטובר זה כשלון של הרמטכל ושר הבטחון, לא של נגיד הבנק ושר האוצר.

7. DRORIKO Member

https://rotter.net/forum/scoops1/832577.shtml

אני לא אשכח שבאחת ממערכות הבחירות לפיד בשביל להתחנף לציבור החרדי שלח את אשתו לעשות הפרשות חלה בכל הארץ, פתאום ליש עתיד מפריע הפרשות חלה. מפלגה של כלום ושום דבר. לפידיוטים.

8. italiano Member

דוחפים את האנטישמיות שלהם ומנהלים מלחמת שנאה גם על חשבון חטופה ומשפחתה.
    פאקינג הפרשת חלה. למי זה מפריע למען השם.

9. DRORIKO Member

עכשיו אני שם לב שגם כחול לבן בסיפור הזה. זה המפלגה ה״מאחדת״ שמציגה את עצמה כמפלגה של כוווולם?

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה חושב שלפיד וגנץ מאשרים פעולות של רשימה עירונית? שרעננה מעניינת את גנץ בעודו מעורב במלחמה?

למה הכל מטומטם כל כך?

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשיש עימות בין סטרוק וסמוטריץ' לרמטכ"ל, צריך לזכור שלפני 7 באוקטובר היה 6 באוקטובר ושאחרי 7 באוקטובר היה 8 באוקטובר. אני לא רואה שום סיבה לבודד את הדברים.

12. zivmay Member

הממשלה רוצה להפיל את האחריות על אמ"ן והצבא, והתקשורת רוצה להפיל את מלוא האחריות על ביבי ובן גביר ( חייב להכניס את בן גביר).

ככה כל דיון ושאלות לגיטימיות בקבינט הופכים ל"השתלחויות".

13. yonmu Member

נכון... מה הטיעון שלך?

14. Sturridge Member

לא מצליח להבין איך משהו מזה רלוונטי לסיפור ששרים פוצצו ישיבת קבינט כי רמטכ״ל העז לספר שבצה״ל יתחילו לתחקר מבצעית את האירועים, כלומר הדבר הכי בייסיק.

מותר לשפוט את התנהגות החומר האנושי בקבינט או שהכל נקבע לפי מי יותר אשם?
    כמה פחות-אשם-מהרמטכ״ל מותר להיות כדי שיהיה בסדר גם להדליף כל שיחה בקבינט מלחמה?

שי, WhitRM ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  15. WhitRM Member

הפרקליטות בוחנת אם לפתוח בחקירה נגד יאיר נתניהו - וואלה! חדשות
    לא ברור לי מדוע נדרש לבחון פה משהו, התשובה היא ברורה כשמש. צריך לפתוח כנגדו חקירה פלילית בשל תעמולה אסורה.
    הבנאדם רק מסית, מכפיש ופוגע בצה"ל ובמדינת ישראל. אין שום שוני בין התעמולה שהוא מבצע לבין התעמולה שמתבצעת בידי הBDS.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 3, אורחים: 30)

1. VAR
  2. LFC-Gerrard1