אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. italiano Member

"בישראל בוחנים שחרור של 120 מחבלים עזתים, שנתפסו במסגרת המלחמה ולא מוגדרים נוח׳בות על פי ההגדרה הרשמית - במטרה לפנות מקום ל-120 מחבלי נוח׳בה שכלואים כרגע במתקן הכליאה ״שדה תימן״. הבחינה באה על רקע פניה לבג״ץ בסוגיית הצפיפות ב״שדה תימן״ ובתנאי הכליאה במקום. בדיון חשאי שהתקיים לפני מספר ימים במטה לביטחון לאומי, ביקשו משב״ס, שב״כ וצה״ל: גבשו רשימה של 120 מחבלים כדי להחזיר אותם לעזה ולפנות מקום למחבלי הנוח׳בה"

מדינת חלם.

2. DRORIKO Member

השופטים בבג״צ זה חלאות פרו-חמאסיות. אני חושב שזאת בדיוק העת להחזיר הרפורמה המשפטית מהמקפיא, ומצידי גם שתהיה אגרסיבית מהתכנית המקורית. כדי להביס את האוייב שבחוץ צריך קודם להביס את האוייב שבפנים.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בטוח שהיו שופטים טובים יותר ושופטים טובים פחות .לא יודע לגבי שופטים גרועים. ודבר אחד אני בטוח: אתה לא יכול לקבוע מי שופט טוב ומי שופט גרוע על סמך קריאה של כותרת ברוטר או בטוויטר בגלל איזו פסיקה מעוררת מחלוקת של שופט - שעוסק במספר רב של תיקים. בטח כשלפעמים אתה מתעצבן על הפסיקה פשוט בגלל שהיא שונה מתפישת העולם שלך.

השופטים אינם פוליטיקאים ויש להם ידע טוב הרבה יותר לגבי מה שנדרש משופטים בהשוואה לפוליטיקאים. הם לא מושלמים וגם בחירותיהם לא מושלמות, אבל הסיכוי הכי טוב לבחירה מקצועית מוצלחת נובע מהם. להפוך אותם ל"רעה החולה" של הוועדה זה מגוחך.

4. DRORIKO Member

אם יש לו כזה ידע גדול למה השופט מהעליון נזף בו?

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה חושב שיש דבר כזה שופט מושלם?...

אין דבר כזה. ועומס התיקים שעמו מתמודדים השופטים בישראל הוא לא סביר. אבל יאללה, בואו נתחיל להעיף אותם כי דרוריקו לא מרוצה מפסק דין זה או אחר.

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לא שמת לב בשבעה לאוקטובר שמשרדי הממשלה לא מתפקדים? חוץ מחלוקת ג'ובים, כמובן. מדובר כאן בכליאה של 120 אסירים בלבד. בן גביר יכול לאכסן אותם בבית שלו אם הוא לא מתכוון לעבוד.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  7. Jese Member

אז ככה, במקרה גדלתי בקיסריה והמשפחה שלי עוד גרה שם; א. אלו לא ה"שמאלנים" שמוחאים, ב. מדובר בקומץ, כשגם מיטב הימנים שאני מכיר ממש סבבה עם הערבי שרכש את הבית, ג. מדובר בערבי ממש ממש עשיר ש"התייהד", דיינו, מסתובב עם יהודים ומצביע "ימין" בקלפי וד. קיסריה לא יישוב "של שמאלנים". יש כאן מלא דתיים, מלא ימניים, ולפני שתשאל- גם מלא מזרחיים.
    להלן התפלגות הקולות בקיסריה בבחירות האחרונות, מעל 30% מהקולות הלכו למפלגות הקואליציה-
    ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-25 | תוצאות ארציות , כ50% מהקולות הלכו לשמאל מובהק.

מה למדנו? שלא כל מה שכתוב ברוטר הוא אמת. שמחתי לעזור.

YYY ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  8. DRORIKO Member

מה הקשר עומס התיקים

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מכיר עבודה שבה עומס וצורך לסיים דברים לא משפיע על איכותה?

זה כמובן לא אומר שזה המקרה. כמו שזה ש"שופט העליון נזף בו" (כלומר, ביקר את החלטתו - הוא לא יכול לנזוף בו) לא אומר שהוא לא שופט טוב ולא מסביר את השיקולים שלו.

שופטים במחוזי משנים פסקי/גזרי דין של שופטים בשלום ושופטים בעליון משנים פסקי/גזרי דין של שופטים במחוזי. האם זה פוסל את כל השופטים שמשנים להם החלטות?

10. Morientes Member

הממשלה צריכה לספק אלטרנטיבה לכליאה.
    הביקורת שלי על בגץ עצומה, אבל אם אין מקום ויש ממשלה עם קצת שכל בראש הם פשוט יציעו מקום, ואז נוכל באמת להאשים את בג״ץ במידה ויסרב

11. DRORIKO Member

מה שאתה לא מבין זה לא שמדובר פסק דין אחד שאז אפשר להגיד שאולי היו נסיבות מיוחדות להקל בעונש, זה דפוס קבוע אצל השופט הזה.

12. Morientes Member

יש לה רק מטרה אחת, להילחם.
    אנשים כמוה לעולם לא יספקו פתרון, תמיד יספקו רק התנגדות
    היא יכולה לדבר על שוויון כמה שהיא רוצה, זה הדבר האחרון שהיא רוצה שיקרה כי אז היא כבר לא רלוונטית.

13. DRORIKO Member

מה זה ״פשוט יציעו מקום״ אולי יש מחזור בסוהרים? אולי האוצר עושה בעיות בשחרור כספים? עובדה שהעסק תקוע למרות שאושר בממשלה להקים עוד מתקן. אז אוקי אולי בן גביר יכול לעשות יותר, אבל בינתיים עד שימצאו פתרון תשאיר את העצורים. הבעיה שהשב״כ נורא בגידה של ״מצייתים לממלכה ולא למלך״ מבחינתו בג״צ קדוש. אז ירצחו בסוף אותי ואותך, העיקר שרונן בר היה בצד של הטובים.

14. DRORIKO Member

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקיי. דפוס קבוע אצל השופט הזה ש... מה? הוא מקבל החלטות בניגוד לחוק? אני מניח שלא. ובחוק הרי קיים טווח עונשים כך שיש הרבה מקום לשיקל דעת של שופט.

או שהוא פשוט פוסק אחרת מכפי שהיית רוצה?

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 42)

1. אלישע לוי