אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. italiano Member

חוץ מאנטישמים בעולם והגיס החמישי בתוכנו, את אף אחד לא מעניין התנאים שלהם.

יש לי תחושה שהתנאים שם בית מלון 5 כוכבים לעומת בתי כלא ברחבי העולם.

2. DRORIKO Member

מה זה ״ממה שאני מבין״ תפרט, שנבין על מה אתה מדבר

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיונים בבג"צ לא נוגעים בעצם קיומו של שדה תימן אלא בתנאים שיש שם. הצבא עצמו אומר שהוא חוקר מקרי מוות של 36 מהעצורים שהיו שם.

המקום שימש קודם לכן לשם סינון ראשוני של עצורים ביטחוניים ועזה והפך למקום משכן קבוע.

4. DRORIKO Member

מעניין לי את הסבתא שמתו שם 36 עצורים. מדובר בנאצים. אין להם תנאים? אני מתחיל להזיל דמעה. לחטופים שלי אין תנאים אז לנוחבות אני צריך לדאוג לקלאב הוטל? השורה התחתונה היא כזאת, אתה לא יכול להאשים את בן גביר שבגללו אין מספיק מקום לעצורים ובאותו זמן לסגור מתקן מעצר.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

1 מה שמעניין לך את הסבתא לא חשוב. אם עוד לא הבנת: אתה, תחושותיך והגחמות שלך עדיין לא מכתיבים איך דברים צריכים להתנהל. בשביל זה יש דברים כמו חוק וחוק בינלאומי.

2. מה שאני תמיד אוהב לגבי הביקורת על התנאים המופלאים של עצורים ביטחוניים זה ההקצנה: כאילו שהתנאים יכולים להיות או ברמת חירייה או ברמת קלאב הוטל. יש גם מקום באמצע, ואפילו מתחת לאמצע, שעדיין יהיה הולם למגורי אדם.

3. איך אתה יודע שכל מי שנעצר הוא נוחבה? איך אתה יודע שהוא מחבל? לא, זה שהוא נעצר בעזה לא הופך אותו למחבל או משת"פ. היו כתבי אישום? משפטים? הרשעות? חלק מהאנשים שנעצרו שם שוחררו לעזה מזמן, ולא בגלל שלא היה מקום.

4. בוודאי שאני יכול להאשים את בן גביר. לדאוג שיהיו מתקני מעצר זה לא רק לוודא שיהיה מקום שבו אפשר להחזיק אנשים פיזית. זה לוודא שיהיה מקום שבו אפשר יהיה להחזיק אנשים פיזית בצורה סבירה, ובין השאר - בלי שהם ימותו בהמוניהם.

אם פותחים בית ספר שבו לילדים אין כיסא, אין שולחן, אין לוח, והם צריכים להצטופף כי החדר הקטנטן לא מסוגל להכיל 35 מהם - אז שר החינוך יוכל להתהדר בכך שהנה, הקמתי בית ספר?

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא עניין של להזיל דמעה, או של האכפתיות של מישהו מאיתנו..
    אם מדינת ישראל התחייבה לאמנה כלשהי, היא צריכה לעמוד בתנאים מסוימים.

שממשלת ישראל תגיד שהיא פורשת מאמנת גנבה או כל אמנה אחרת, ושתעביר חוק שאין סטנדרט ותקן לתנאים כשמדובר בעצירים עזתים ותדאג לסתום את כל החורים המשפטיים שהיא יוצרת לעצמה.

ליועמשית יש כוח רק איפה שהממשלה התעצלה והתרשלה בעבודתה ולא נתנה מסגרת חוקית מתאימה.

7. DRORIKO Member

@אמיר ע @Bianconeri
    אולי הגיע הזמן לשנות דיסקט? אולי הגיע הזמן להפסיק לפחד ממה שהעולם יגיד עלינו? הרי זה בדיוק מה שהמית עלינו את השביעי באוקטובר. נתניהו בעצמו אמר שהסיבה שהוא לא חיסל את החמאס היא שזה היה יכול להביא למשבר הומניטרי בעזה והיינו מסתבכים עם העולם. ברגע שאתה נהיה יותר מדי דמוקרטי ויותר מדי מוסרי זה יפגוש אותך אחר כך. הגענו למצב שראש השב״כ מאיים שבגלל מחסור בתאי מעצר הוא יפסיק לבצע מעצרים בגדה. הבן אדם הולך להמית עלינו את השביעי באוקטובר הבא. אבל העיקר שהקפדנו על איזה תת סעיף באמנת ז׳נבה

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. כפי שכבר כתבו לך - אתה רוצה לשנות את החוק או לפרוש מאמנה? תעשה את זה. אבל אי אפשר גם להימנע מהפעולות הללו, גם לא לפעול בהתאם לחוק/לאמנה, ואחר כך גם להאשים את בג"צ או את היועצת המשפטית שבסך הכל עושים את מה שהם אמורים לעשות - לפעול בהתאם להתחייבויות ולחוק. אתה באמת רוצה לחיות במדינה שבה אין לדברים האלה משמעות? הרי מחר זה גם יוכל להיות מופנה נגדך אם המדינה תחליט שלא בא לה לקיים חוק שדרוש לך.

2. נתניהו אמר שהוא לא חיסל את חמאס בגלל שהיינו מסתבכים עם העולם? אהה, אוקיי. אז נתניהו אמר. מה הקשר בין נתניהו לאמת?

3. אם ראש השב"כ אומר שאין מספיק תאי מעצר, נראה לי שהפתרון הפשוט הוא לוודא שיהיו כאלה. הסיבה שאין, אגב, היא לא שאי אפשר - אלא שמדובר בממשלה כושלת עם שרים עלובים שלא יודעים לעשות כלום חוץ מאשר לבכות שאכלו להם ושתו להם.

9. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שהמית עלינו את השביעי באוקטובר זה לא הפחד מהעולם או המוסר שלנו.
    כשל מודיעני, כשל צבאי, ובעיקר כשל מדיני ארוך טווח ושיטתי גרמו לזה. מספיק לחפש תירוצים בחוץ. אנחנו אחראים לגורל שלנו והאשמים נמצאים אצלנו ולא בחוץ.

הבעיה שאתה מסרב להכיר בה, שגם עכשיו - ממשלת ישראל מתרשלת בעבודתה.

מה הבעיה לייצר מסגרת חוקית כמו שצריך?
    אם כלכך לא אכפת לנו מהעולם - מה הבעיה לפרוש מהאמנות הבינלאומיות?

10. Bitcoin Member

אז לא יהיה אפשר לבכות על העולם

11. DRORIKO Member

@אמיר ע
    1.אני רוצה שתהיה כאן דמוקרטיה מתגוננת, לא רוצה דמוקרטיה ליברלית למופת כאילו אני חי בפרובאנס. כדי לשרוד במרחב הזה אנחנו צריכים להיות קצת לא-דמוקרטים, עם כמה שזה נשמע רע. קח לדוגמא את פרעות שומר החומות. זה לחלוטין הגיע בגלל הדמוקרטיות הרכרוכית של ישראל, הפורעים זיהו חולשה. הם ידעו שגם אם יתפסו אותם הם יקבלו כמה שנים בודדות בכלא, והם צדקו. אנחנו צריכים להיות אגרסיבים, מרושעים, משוגעים. נכון ההוא שרצח יהודי בכרמיאל? את כל המשפחה שלו לזרוק לשטחים, את כולם. אני רוצה שבערוצים ירוצו סרטונים של חייל תופס את אמא של המחבל באוזן ומעיף אותה לאיזה חירבה ביהודה ושומרון. למען יראו ויראו.

2.אתה יודע איך יודעים מתי ביבי משקר ומתי הוא דובר אמת? כשהוא אומר משהו שנשמע טוב מדי זה שקר. כשהוא אומר משהו שמוציא אותו רע זה אמת, זה קורה לעיתים מאד נדירות אגב.

3.אכן יש כשלון של בן גביר וסמוטריץ׳ בהקמת מתקן מעצר(שני ביצועיסטים מחורבנים אגב) זה עדיין לא מצדיק להפסיק לבצע מעצרים ולסכן את כל תושבי מדינת ישראל. יש דברים שקודמים לאמנת ז׳נבה.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. בסדר. אתה רוצה. אני רוצה דברים אחרים, ולא רוצה להיות במדינה שפועלת כך (ואני גם לא חושב שלפעול כך באמת יפתור משהו). מי מחליט שמה שאתה רוצה הוא מה שצריך לקרות?

2. מתי יודעים שביבי משקר? כשהוא פותח את הפה. לומר שלא היו תנאים לפעול נגד חמאס זה אולי לא מוציא אותו נהדר, אבל בהתחשב במה שקרה - זה גם מוציא אותו כמי שידע מה צריך לעשות אבל לא יכול היה וזה בכלל לא באשמתו ומה אתם רוצים ממנו הוא בכלל הקורבן של 7 באוקטובר. וכל החרא הזה.

אנחנו יודעים איך דברים עובדים עם נתניהו. הכל מתוכנן, הכל מהונדס. אם הוא אמר את זה, הוא סבור שזה משרת אותו.

3. לא יודע מה הפתרון לזה. לנוכח סעיף מספר 1, די ברור שמצידך אפשר לזרוק את כל העצורים לבור ולכסות אותו, אבל כיוון שזה לא יכול לקרות ולא יקרה, הרי שצריך משהו קצת יותר רציני.

13. DRORIKO Member

ידידי אני בסך הכל נתתי את דעתי האישית. כשאתה חי במדבר אתה צריך לקבל את חוקי המדבר, לא את חוקי ז׳נבה.

14. Bitcoin Member

כשאתה חי בסרט אתה באמת יכול לקבל את חוקי הסרט

15. DRORIKO Member

ישראל באמת חיה 70 שנה בסרט מלחמה