אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. italiano Member

מה הממשלה קשורה להעמדה לדין?היא הרשות השופטת?

יש עונש מוות. זה בידיים של השופטים ואין שופט אחד אמיץ שיגזור עונש מוות על הנאצים האלה.

2. yonmu Member

אני די משוכנע שברמה המערכתית כרגע לא מחפשים לשפוט את אסירי החמאס כי גם ככה יש סיכוי סביר לעסקת חילופים בעתיד הקרוב.
    חבל להתקע עם איזה מחבל שיקבל עונש קל בגלל רשלנות או מזל. כרגע לאסוף ראיות, להשאיר במאסר בתנאים קשים ולחכות בסבלנות.

3. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001463255

יש שם קטע שלם שמסביר על החקיקה הנוכחית בישראל. בקצרה יש כמה חוקים שמאפשרים עונש מוות.
    1. מה שקשור לנאצים לא רלוונטי כי החמאסניקים אינם נאצים, גם אם נקרא להם ככה עד מחר. מדובר בהגדרה קשיחה וצריך חקיקה(ממשלה) כדי לשנות אותה
    2. בגידה בשעת מלחמה - לא רלוונטי לנוחבה.
    3. נושא של בית דין צבאי - מנדלבליט מסביר שם שצריך להקים מחדש בית דין צבאי כדי לתת עונש מוות לפי הסעיף של רצח בנשק חם, שהסעיף המורחב מתייחס בעיקר לשליטה הצבאית באיוש ושלא בטוח שמשפטית אפשר להכיל על עזה כיום. נשמע שזו אופציה מורכבת ליישום שתדרוש תאום של הממשלה והתביעה הצבאית
    4. סעיף של רצח עם - זה הסעיף שאפשר ללכת בכיוונו, שופט לא יכול לקבוע ככה סתם לפי הבנתי שזה הסעיף של האשמה, זה צריך להגיע מהפרקליטות וכנראה שגם פה, כדי שזה יהיה אפשרי, צריך לדייק את החקיקה כדי למזער את השטח האפור שהסעיף הזה שוחה בו.

למעשה נראה שאין באמת תשתית משפטית להוציא להורג מחבלים בארץ, אלא אם הם נאצים אמיתיים מגרמניה הנאצית.

על כן, תועיל בטובה הממשלה לעשות דיון בנושא ולהעלות חקיקה, כמו שדרשו אגב עוצמה יהודית למרות החששות של משפחות החטופים והויכוח שנוצר בזמנו.

הכוח לדבר כזה, שהוא מורכב, לא נמצא בידיים של שופט כזה או אחר. המצב הנוכחי פשוט לא מספיק בשל.

בדיוק כמו בעולם התקציבים, גם בעולם המשפטי הבירוקרטים הצליחו לייצר סבך חוקתי גדול מאוד שעצם קיומו גורם לאימפוטנציה. זה לא קשור לבית המשפט בלבד אלא ליחסים בין הממשלה - הכנסת - הפרקליטות(צבאית או לא) ובית המשפט וכמובן לניסוחי החוק עצמם.

האם זה מדגיש מחדש שיש צורך ברפורמה משפטית? כן. על זה יסכימו גם רוב הקפלניטסים, פשוט לא רפורמה שאומרת - מי שבשלטון עושה מה שהוא רוצה - נגעתי באדום ויש לי זין גדול.

YYY אוהב/ת את זה.
  4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתמול סמוטריץ׳ אמר שאנחנו מתנהלים כלכלית טוב ושלא יקציבו לו זמנים כי הוא ׳לא בטירונות׳. זה מצחיק כי הוא לא יודע מה זה טירונות.
    היום השר אלי כהן אמר שהוא ביקר בצפון וכל המרכזים מלאים ואין מה לדאוג, כאילו אתמול לא הובכנו מול כולה 3-4 כטבמים של חיזבאללה שפצעו קרוב ל20 איש וכאילו אין רצועת בטחון בשטח ישראל עם אלפי מפונים.

לא הייתה ממשלה כזו גרועה למדינת ישראל מעולם. לא הייתה ממשלה מנותקת כזו מעולם.
    יש פה ׳ימנים׳ שיש להם דעה אמיתית והם מוכנים לצאת בשבילה לרחוב?
    דעה אמיתית - לא סיפורי לילה על השמאל שנמצא לכם מתחת למיטה.

מישהו מכם מוכן לצאת להפגין על ההפקרות בצפון?
    מישהו מכם מוכן להפגין על משהו שחשוב לכם שהוא לא רק בלעומת השמאל?

Sturridge אוהב/ת את זה.
  5. italiano Member

הפגנת נגד ממשלת השינוי שהכניסה תומכי טרור לקואליציה?שחתמה על הסכם ביזיוני עם חיזבאללה?שנכנעה לסחיטות של הערבים?

אם לא, אז אל תטיף לנו מוסר.
    אתה לא רק חסר מודעות. אתה גם חצוף. יאיר לפיד של הפורום.

6. SerieA Il Capitano

אתה מבין שגם עכשיו אנחנו נכנעים לסחיטות של הערבים, נכון? 10 חודשים אתה נכנע לסחיטות של הערבים, חבל ארץ שלם נטוש.

לא שאני מצפה מכם ללכת להפגין, כל אחד ואיך שהוא מרגיש לגבי הנבחרים שלו.

Jese, LFC-Gerrard1 ו-Sturridge אוהבים את זה.
  7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שיפה אצלך - זה שיש לך בדיוק 0 יכולת לענות לעניין. גם עכשיו.
    אני מעלה טיעון - אתה אומר לי אבל מה עם ההוא?
    פשוט אין לך יכולת למשהו אחר.

האם יש לך יכולת להתייחס לעניין עצמו? למשהו מהשורות הכתובות?

ואז עוד אתה אומר לי שאני יאיר לפיד - חחח.

Jese אוהב/ת את זה.
  8. italiano Member

אני מבקר את הממשלה בלי סוף. גם לפני ה7.10 ביקרתי. גם בקדנציה הקודמת ביקרתי.

לעומת זאת הייתה כאן ובכלל דממה כשהיינו רופסים ועלובים בקדנציה הקצרה, ברוך ה', של ממשלת תומכי טרור.
    הסכם חיזבאללה שלא הובא כלל לכנסת. איפה היו אבירי הדמוקרטיה בראשות היועמ"שית הכלמוניקית הזאת?
    המינויים המושחתים של כל העץ המשפחתי של לפיד.
    הכסף שזרם לידיים של תומכי טרור בחסות האחים המוסלמים(לא חרדים לא מעניין).
    הפיגועים המדיניים של לפיד ועוד ועוד ביזיונות בשנה וחצי עלובות לא פחות מכל ממשלה אחרת של נתניהו.

אני לא פנסיונר משועמם ללכת להפגין על כל דבר. אני "מפגין" ביום בחירות.
    אני לא אצביע שוב במי שבחרתי כי הבטחתי לעצמי לא להצביע לאף פוליטיקאי שהיה כאן עד ה7.10. מלבד זאת אני מרוצה מהמעשים שלו.

9. italiano Member

כמו שאמרתי - חסר מודעות. יאיר לפיד.

10. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@italiano
    אם תגיד משהו הרבה פעמים זה יהפוך אותו לאמיתי? שיטה של ילד קטן שלא מצליח להתמודד עם המציאות.

אם אתה רוצה שאצא נגד דברים שקרו בממשלת בנט-לפיד, אפשר להכנס לזה - יש הרבה דברים שאני נגד שהם עשו, כולל הרבה ממה שציינת.

זה מחפה על ממשלת הבגידה וההפקרה? זה נמדד על אותם מאזניים? לא מבין בכלל את הכיוון הילדותי שלך.
    אני כואב את מה שקורה בצפון, לא רק לך יש משפחה וחברים שם שעסקים שלהם וחייהם נפגעו. תתפלא.

הייתי שמח אם היו מפגינים בעוצמה נגד ההפקרה בצפון, זו הפגנה שהייתי יוצא מהבית בשבילה.

11. VAR Member

רק רוצה לומר שההתנהגות של היריבה של אבישג בסיום הקרב מזכירה לנו שאין ולא באמת יהיה שלום עם סעודיה (כנ"ל דובאי ושאר מדינות ערב), מקסימום חפיפת אינטרסים זמנית שתופר בשניה שלא יהיה להם צורך בנו יותר.

12. DRORIKO Member

13. VAR Member

14. Scouser Member

איך בסיס צבאי הוא חלק מהמרחב ה*ציבורי*? או שהכל מטומטם כבר ואין חשיבות לעובדות.

15. DRORIKO Member

הפוך גוטה הפוך. אם היינו נכנעים לסחיטות של הערבים היינו הולכים לעסקה עם החמאס ואז תושבי הצפון היו יכולים לחזור לבתים שלהם. הבעיה שבמצב כזה גם תושבי העוטף וגם תושבי הצפון היו חיים בפחד שה-7 באוקטובר הבא עורב מעבר לפינה. לפחות לתושבי העוטף אתה צריך להחזיר את הבטחון, הם מבחינתי ראשונים בתור כי הם עברו שואה. לגבי תושבי הצפון, מאד מורכב ונצטרך למצוא לזה פתרון. מה הפתרון? אם הייתי יודע הייתי יושב עכשיו בבור ולא באייסוקר.