אתלטיקו מדריד 2012/2013:: מחזיקת הגביע!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י amirb91, ‏10/7/12.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ככל הנראה, אדריאן לא יהיה כשיר ליום ראשון, סבוז'ה ופלקאו כן.
    פאולו פוטרה מזהיר את פלקאו שמעבר לריאל יהפוך את חייו במדריד לסיוט ומצפה שהנהלת אטלטיקו תעלה לאל טיגרה את השכר ותשאיר אותו אצלינו.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חלוץ ענק!

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לא ענק, אבל יותר גבוה מפלקאו ואדריאן. קושטה גם מופרע וגם יעיל, בדיוק פרופיל שחקן שאתה אוהב. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יעיל? ניפגש בסוף העונה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

מה הסטט' שלו לפני שכיכב אצל ראיו?

יש מופרע טוב ויש אותו...

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הרבה פחות מרשימה מזו של קז'מן בהולנד או מזו של בייסטה בסנטדר ובסגונדה. אני מקווה שהוא ילמד מפלקאו גם לשחק וגם להתנהג. לא היה חסר לו הרבה בשביל חמישיה ביום רביעי. אם הקוון לא היה פוסל שער חוקי, אם המספרת לא היתה פוגעת בשוער, הוא כבר היה מגיע ל-4. והיו עוד מצבים.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

http://sports.walla.co.il/?w=/196/2596930

כתבה של תומר על שאלת מיליון הדולר, איפה יהיה פאלקאו בסוף השנה? (לא רואה תסריט שהוא עוזב בינואר). באופן אישי אני מאוד מקווה שהוא לא יילך לקבוצות שתומר ציין ושמועמדות לפי השמועות לקלוט אותו, בטח לא לצ'לסי, שם הוא לטעמי יקבור את הקריירה שלו. ריאל עוד יכול היה להיות אופציה לא רעה, אבל פאלקאו לא יעשה את זה לאוהדי אתלטיקו לטעמי. הייתי שמח לראות אותו בברסלונה, אבל אני לא חושב שהוא יסתדר שם מבחינת המשחק שלהם, שעושה רושם שהם מסתדרים נהדר ללא צורך ב-9. מאז אטו, ראינו שבארסה משחקת יותר טוב בלי חלוץ מטרה וכשהיה להם אחד כזה, הוא נכשל שם טוטאלית וחזר לפרק הגנות ב-פ.ס.ז'. מצד אחד טוב לי שימשיך איפה שאוהבים אותו והולך לו כ"כ טוב, אבל בואו נודה, הוא גדול על אתלטיקו מדריד וצריך להתקדם מקצועית היכן שיוכל גם להוליך קבוצות לתארים. מנצ'סטר יונייטד ויובה או אינטר למשל הן קבוצות שהייתי שמח לראות אותו משחק שם.

8. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מתקשה לראות אותו עוזב ל-PSG, ריאל, יונייטד או הסיטי שהדבר האחרון שהן צריכות זה חלוץ נוסף. אני גם ממש לא חושב שנראה את אתלטיקו משחררת אותו לאחת מיריבותיה בליגה, כי הצעות אחרון בטוח יהיו. ד"א, אם אפשר להוסיף אוף טופיק קטן בקשר למה שאמרת על ברצלונה, על זה מבוססת השיטה של ברצלונה, מסי משחק כ-"9 פאלסו", שחקן שמוצב שבעמדת החלוץ הבודד אך יורד לקישור כדי לקבל את הכדור, גורם לבלם שנשאר פנוי לצאת לעברו ובכך משאיר מקום לפדרו/וייה לקבל את הכדור (גם טוטי ברומא ורוני ביונייטד נחשבים ל-"חלוצים שקריים", למרות שהם עושים זאת באופן קצת שונה מאשר ברצלונה), ולפעמים הוא פשוט מתחיל את העבודה שלו משם כשאינייסטה מצטרף לעזור לו במקרה שההגנה עדיין מצליחה לסגור טוב. אם פלקאו יבוא ברצלונה תצטרך לשנות את השיטה ואני לא רואה את זה קורה (כמו שאמרת ברצלונה כבר ניסתה לשחק כך עם זלאטן וזה לא ממש עבד).

יובנטוס או ארסנל (עם מאמן אחר שמוכן להוציא יותר מ-20 מיליון יורו על שחקן) בהחלט יכולות להיות אפשריות טובות עבור פלקאו. מה שכן, אתלטיקו חייבת להעלות את תג המחיר שלו בעוד 15 מיליון לפחות, אחרת אני כבר רואה איך אנז'י מחצ'קאלה או זניט מעלימות אותו בליגה הרוסית.

ואם כבר יצא לי להגיב בדיון, שאלה אל אוהדי אתלטיקו: יש סיבה מיוחדת שלשמה גאבי הוא הקפטן שלכם? פליפה לואיס, למשל, בקבוצה שנה-שנתיים לפניו. נכון שהוא היה הקפטן של סראגוסה כך שהוא יודע מה זה אומר להיות קפטן, אבל אני מתקשה לחשוב על עוד סיבה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/12
  9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

פ.ס.ז' לדעתי בכלל לא במשחק מבחינת רמת הליגה והפרסטיג' שלה. יש לי המון כבוד למועדון הזה, אבל פאלקאו גדול עליהם ולדעתי (ככה אני גם רוצה להאמין) הוא ישים את הקריירה שלו על פני עוד כמה מאות אלפי דולרים - קרי, רוסיה בכלל לא באה כאופציה וכך גם לא פ.ס.ז'. אתה לא עוזב קבוצת צמרת בליגה הספרדית החזקה כדי להצטרף לקבוצת צמרת בליגה הצרפתית שנחשבת לנחותה ונוצצת הרבה פחות. כמו שאני רואה את זה, הוא ימצא עצמו באחת מהשלשו: איטליה, ספרד או אנגליה, קשה לי להאמין שבאיירן לדוגמא תוציא כ"כ הרבה עליו, מה גם שאני לא יודע עד כמה הליגה הגרמנית מתאימה לו. את הליגה הצרפתית והרוסית אני מוציא לגמרי מהמשחק. עכשיו, אם בהנחה ובאמת אתלטי לא תשחרר אותו לריאל וברסלונה זו ברסלונה, הוא ככל הנראה יילך לאנגליה (אם הוא לא נשאר) ואז רק לא להקבר בצ'לסי. מנצ'סטר יונייטד יכולה להיות אופציה טובה למרות שכמו שאמרת, לא יודע איך הוא ישתלב יחד עם רוני, אבל אם פרגוסון יילך על המהלך שהוא מתכנן הרבה זמן ויצרף גם את חאמס רודריגס, הגעתו של פאלקאו יכולה לעשות מהשדים האדומים קבוצה מפחידה.

10. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אותו דבר היה אפשר להגיד על אטו שהיה אולי החלוץ הטוב ביותר בעולם בזמנו לפני שהלך לרוסיה. יחד עם זאת שפלקאו לא נראה כמו שחקן שיעדיף כמו כסף מאשר להמשיך את הקריירה שלו בליגה עם רמה גבוהה, אין לדעת. גם אוהדי ברצלונה ראו את פיגו כסמל אבל הוא עדיין הלך ליריבה הגדולה עם הכסף הגדול. בקשר לבאיירן, זה לא יותר מדי רחוק מהמציאות לראות קבוצה כמוה משלמת את סעיף השחרור שלו, אבל עם הכסף הזה הם צריכים לשפר את העמדות שבהן הרכש הוא הרבה יותר נחוץ. קשה לי לראות את אל טיגרה הולך ליונייטד לא רק בגלל השילוב עם רוני, אלא בגלל שמהלך כזה יסמן לשחקנים כמו צ'יצ'אריטו ודני וולבק, שחקים שהוכיחו לא פעם אחת שיש להם מקום בהרכב של פרגוסון אך עדיין מוצאים את עצמם כל פעם על הספסל הודות ליכולת ההבקעה הנדירה של ואן פרסי, ככה שלהוסיף את פלקאו למשוואה, אפילו אם נתייחס לואן פרסי כשחקן שלא יראה את אותה יכולת בעוד שנה-שנתיים, זה סתם כאב ראש חיובי מיותר ביותר עבור פרגוסון.

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

גילוי נאות, שכחתי את ואן פרסי ביונייטד... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx בוודאי שבמצב הנוכחי אין לפאלקאו וליונייטד מה לחפש אחת אצל השני.

בכל מקרה, אל תשכח שאטו הגיע לרוסיה אחרי שכבר שיחק בבארסה, זכה בכל התארים והיה בן 30. פאלקאו צעיר ממנו ב-3-4 שנים ועדיין יש לו לאן לשאוף, לכן ההשוואה לא ממש מדוייקת. לגבי פיגו-בארסה, כמובן שאף פעם אסור לומר לעולם לא, אבל קשה לי עדיין לראות אותו עוזב ומצטרף אליכם. אני חושב שהוא יעדיף פשוט לעבור ליגה.

12. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

גאבי שחקן בית, שגדל באתלטיקו ואז הושאל והוחתם בקבוצות אחרות

13. סדרו קייטע Member

1. אתלטיקו מדריד לא יכולה לבקש עליו יותר מ60 מיליון שזה סעיף השחרור שלו. לפני מה שאני מבין, כיום אתלטיקו בכלל לא מעונינים למכור אותו. מה שיכול לקרות, זה שקבוצה תהיה מוכנה לשלם את הסעיף ופלקאו עצמו יהיה מעונין לעזב.

2. יונייטד בחיים לא תוציא סכום כזה על שחקן. וגם אם נניח שכן, לא נראה לי שזה יהיה על העמדה שבה כבר משחק השחקן הטוב ביותר שלה.

3. ארסנל ואינטר במצבן מהוות הליכה אחורה בהשוואה לאתלטיקו או לפחות לא התקדמות (נכון שבתיאוריה מדובר במועדונים יותר גדולים, אבל סיטי וצ'לסי הם מועדונים פחות גדולים מאתלטיקו ועובדה שאנשים רואים בהם יעד ריאלי רק בגלל המצב הנוכחי שלהם). שתיהן לא יוציאו סכום כזה על שחקן ואצל שתיהן קיים גם סיכוי למעלה מסביר שהן כלל לא ישחקו בליגת האלופות. בהשוואה אליהן, יובנטוס קבוצה במצב הרבה יותר טוב מקצועית, אבל לא מוסגלת להוציא סכום כזה על שחקן אחד.

4. לסיכום: בהנחה שברצלונה ובאיירן לא רלבנטיות, יש ארבע קבוצות שיכולות גם לשלם סכום כזה על שחקן וגם ולהציע לו בתיאוריה אתגר מקצועי מספק: ריאל, סיטי, צ'לסי ופ.ס.ג'. הדבר היחידי שיכול לשנות את התמונה זו קבוצה נוספת שתירכש על ידי אוליגרך / שייח.

5. בואו לא ניתמם, לכולנו שברור שבסוף הכסף כמעט תמיד מנצח. אבל יש משהו פסול בשיח ספורטיבי שמניח ששחקן גדול חייב לשחק ומייד בריאל מדריד, ברצלונה או בקבוצת הנפט התורנית.

קראתי בפורום האנגלי שמישהו החליט ש"קבאני מיצה את עצמו בנאפולי" והוא חייב לעבור מיידית לאחד ממועדוני הפלסטיק. רק שפה עולה השאלה, למה מה שהיה טוב למארדונה לא טוב לקבאני לפחות לעוד שנתיים-שלוש?
    אפילו דורטמונד, אלופת גרמניה, קבוצה עם 80 אלף צופים למשחק בית, שכבר זכתה בליגת האלופות למי ששכח, מוצגת כמקום לא מספיק מכובד לשחקן על לשחק בו.

זה מגיע למצב שבו גם אם שחקן כן מחליט להישאר (נניח מקרה קבאני) התקשורת והקהל נותנים לו תחושה שהוא עושה משהו מטופש במקום להעריך את ההחלטה שלו.

ואתם יודעים, מילאן, יונייטד, ריאל הם לפחות מועדונים גדולים באמת. קבוצות הנפט / פלסטיק הן אפילו לא מועדונים גדולים. למעשה מדובר במועדונים פחות גדולים מדורטמונד ואתלטיקו ולא גדולים מנאפולי. סתם קבוצות שהתמזל מזלן להירכש על שייח / אוליגרך משועמם שבאותה מידה יכל לרכוש את סנדרלנד או ליון.

בקיצקוץ, ירכשו במיידית נאפולי, אתלטיקו ודורטמונד על ידי שייחים, כך שיראו גם בהן מקומות מספיק מכובדים לשחק בהם כדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/12
  14. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

מודה שלא חשבתי על הנקודה הזו בנוגע לאטו, שבאמת די פוסלת מעבר של פלקאו לרוסיה או לכל מדינה שבה רק הכסף מדבר. אבל למרות זאת, זה לא כ"כ מופרך לחשוב שפלקאו ילך לצרפת. גם שחקנים כמו לבאצי, ואן דר וויל, פסטורה ותיאגו סילבה הצטרפו לקבוצה הזו כשהם בשיאם או שבכלל כל הקריירה שלהם לפניהם (נשאיר את זלאטן בחוץ כרגע).

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אל תתפלא אם בסוף העונה נאני עוזב את מניו וחאמס רודריגס מגיע תמורת סעיף השיחרור שלו בפורטו שעומד על 45 מיליון יורו. פרגוסון הביע את רוצונו לראות את הילד ולאור חוסר שביעות הרצון מנאני, לא מן הנמנע ואפילו רוב הסיכויים שמהלך כזה ייצא לפועל.

לגבי ארסנל אני מסכם, לגבי אינטר הרבה פחות. לא חושב בכלל שאינטר היא צעד אחורה עבור פאלקאו. מדובר במועדון שקורא תיגר ופייבוריט לאליפות כל שנה, וכמעט בכל שנה גם משחק בצ'מפיונס. באתלטיקו הסיכויים של פאלקאו להוביל אותם לאליפות שואפים ל-0, לא כי אתלטי רעה, אלא כי ריאל ובארסה פשוט ב-20 דרגות מעל הליגה הזו. במקרה הטוב הוא יגיע איתם לצ'מפיונס וגם זה לא פשוט. לגבי צ'לסי, אני לא מסכים שהם פחות גדולים מאתלטיקו. פלסטיק או לא, הם מתמודדים קבועים על האליפות בעשור האחרון באנגליה, משתתפים קבועים בצ'מפיונס ומחזיקי גביע אירופה. איפה בדיוק הם פחות טובים מאתלטיקו? לגבי סיטי אני מסכים איתך, זה שיש להם שייח', עוד לא עושה אותם ליותר גדולים אחרי שנה אחת.

גם כאן אני חולק עליך. אני כמובן לא מנהל שיחות נפש עם פאלקאו, אבל מההיכרות השיטחית שלי איתו, מהראיונות שראיתי איתו גם בקולומביה וגם איך שעד עכשיו הוא מתנהל בקריירה, ברור לכולם שחשוב לו קודם להצליח במקום שיעזור לו מקצועית. הרי כסף טוב הוא מרוויח גם עכשיו, האמן לי (שוב, ב-90%, כי תמיד יש הפתעות) שכרגע בשיאו, הוא לא יחפש שום דבר בליגה הרוסית גם אם יציעו לו כפול כסף, כאשר הוא מקבל חשיפה הרבה יותר גדולה בליגות הטובות בעולם. בעוד 3 שנים שהכושר שלו כנראה יירד, רוב הסיכויים שאז המחשבה תהיה כלכלית. כרגע אני לא רואה את זה קורה, גם לא בפ.ס.ז' שבכלל לארלוונטית כרגע בגלל איברה.

אני מדבר בשם עצמי, שאותי השייח'ים והאוליגרכים לא מעניינים. גם את מאלאגה רכש איזה מיליארדר לפני הנפילה, אני ממש לא חשבתי ופיללתי שאחד מהקולומביאנים יילך לשם. אני גם לא חושב שהכסף הוא מה שיעשה או לא יעשה את המועדונים האלו לאטרקטיבים יותר או פחות לשחק בהם. שוב, אני מאוד נהנה לראות את פאלקאו מצליח בקולצ'ונרוס כרגע, אבל זה מאוד מתסכל לדעת שהכי הרבה שהוא ייאבק עליו זה הליגה האירופאית ואולי גביע המלך. מצד שני, בקבוצות בעלות מסורת ארוכת שנים כמו יובה (מקום מעולה להגיע אליו), מילאן או באיירן, הוא ייאבק גם על תארים וגם בצ'מפיונס (לא שהליגה האירופאית לא מכובדת מספיק).