באיירן מינכן 2008/9

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/7/08.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קמתי רעב היום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נדב, אמרתי את זה גם לסלע, מדובר כאן בבאיירן, אולי הקבוצה המלחיצה בעולם שמעליך יושבים טייקונים כמו רומינגה, הונס והקייזר.
    אבל וזה אבל גדול, יש מצבים מסויימים שחייבים לטעמי להיות סבלנים, לא אמרתי לחכות לתום העונה, ברור שלא, אבל הייתי מציע לחכות עוד 2- 3 מחזורים ולראות איך הקבוצה נראת באלופות. שימו לב למקרה שלא שמתם לב, באיירן רחוקה רק 4 נ"ק מהמקוןם ראשון, לפי הניתוחים שלכם אפשר לחשוב שהענה כבר הסתיימה. באלופות המצב גם לא רע.

ולסיום אני יכניס משפט שאתה אוהב להשתמש בו, ויביאו את מי?

לסיום, אתה האשמת את אודו בגול השלישי, שים לב לסחרורת שקיבל רזניג שלטעמי יש לו מניות רבות על השער הזה...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/10/08
  2. 100%Bayern Member

אני מסכים איתך ב100%

אגב שמעתי שרייקרד מחפש משרת מנג'ר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

ידעתי שלהביא את קלינסמן זאת טעות....

לא חשוב מה הוא יעשה איזהנ צחון מרשים זה לא ממש מצפה על כל תחילת העונה

3. FC_Bayern Member

הטעות בשער השלישי היא של רנזינג.
    אם קלינסי הוא טעות את זה נצטרך באמת לראות ב2-3 מחזורים הקרובים, אבל כבר מעכשיו אפשר לראות משבר עמוק בבאיירן, כאשר כלום לא מתפקד חוץ מ-2 שחקנים. 2 מתוך 11 !

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

רייקארד?!
    עדיף כבר למנות את בקנבוואר חזרה למאמן אם ככה...

אתם קולטים את האירוניה, אתם מביאים טענות נגד המשחק ההגנתי המחפיר שלכם ומציעים שוב מאמן התקפי נטו .. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

5. אפנברג Member

אם המבורג תנצח היום הפער מהמקום הראשון יעמוד כבר על 7 נקודות ולמרות שעוד לא עברה רבע ליגה זה רחוק מלהיות אידיאלי.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כפיר נשמה, זה בלי שום קשר רחוק מאידיאלי.
    שימו לב איך פרגוסון התחיל את הקריירה שלו כמאמן מניו ( היו גם אז קריאות לפיטוריו), גם מוריניו הגדול עדיין לא מבריק כמאמן אינטר ולו יש סגל אדיר, וים של ניסיון.

אני מאמין שקלינמן כן יכול להוביל את באיירן להצלחות, אבל הסבלנות תשחק פה פקטור משמעותי.

תהיו חזקים.

7. igal Member

לדעתי צריך גם להתחיל לחפש מחליף לעמדת השוער....
    לא נראה לי שהוא הוכיח את עצמו מי יודע מה מתחילת העונה...וזה גם לא נראה שהוא הולך להשתפר בצורה משמעותית...
    הוא לא מרא נוכחות...לא ראיתי ממנו גם הצלות מיוחדות האמת שהוא נרא יותר כמו ילד בן 19 שכשכל פעם שהו מגיע למצב טיפה מסובך מהרגיל חוטף כדור ברשת...מה אתם חושבים?

נערך לאחרונה ב: ‏5/10/08
  8. dudi Member

ויותר מזה עצם העובדה שהצרפתי הוציא כמעט יותר מ-80% מההתקפות שלנו עם כל הערכה שלי לצרפתי(ובשבילי הוא הכי הכי!!)זה פשוט מראה לכולם עד כמה לקלינסמן אין שום שיטה היריבה היתה היום בוכום ועצם זה שלא ניצחנו\הבסנו אותה מצריכה חשבון נפש אצל כולם.

מעבר לכך שאין שיטה תחת קלינסמן עד כה אין בעל בית במרכז המגרש שוואייני נעלם,פולדי לא משחק,ההגנה אוי ההגנה, ורנסינג פשוט לא יציב בשביל מועדון שרוצה לדהור לדאבל מקומי ולחזור לטופ האירופאי, אפילו למרבה הפלא טוני מתחיל לקרטע אם עיני לא מטעות אותי, ואני לא יזכיר את קלוסה הבחור יושן מחורף 2007...

אגב מי שהזכיר והשווה את העונה הזאת לשנת השפל לפני שנתיים טועה ובגדול אין מה להשוות בשנת השפל לא היו לבאיירן כוכבים כמו טוני וריברי ואפילו הסגל הרחב היה הרבה פחות טוב.

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לכ מי שרוצה להבין חלק מהבעיות בקבוצה ובמיוחד עם המאמן.
    http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/bun...ielbericht.html

כשפרגוסון בא ליונייטד היא לא הייתה קרובה אפילו למה שבאיירן היא כיום. וגם המצב בעולם הכורגל אז לא דומה למצב היום. אתה יכול להשוות את ליגת האלופות והחשיבות שלה כיום למצב שהיה לפני 20 שנה? עונה שתיים קשות כאלה יכולות למוטט קבוצה לגמרי. תאר לך עוד עונה מחוץ לליגת האלופות. איזה נזק כלכלי זה יהיה למועדון - דבר כזה לא היה כשפרגוסון הגיע ליונייטד. מעבר לזה, הוא הגיע עם נסיון בקבוצות אחרות. ידעו מה הוא יכול לתת. קלינסמן בא בלי שום דבר. מי יודע מה הוא יכול או לא יכול לתת.
    אותם הדברים תקפים לגבי מוריניו ואינטר.

לירן, אמנם אנחנו "רק" 4 נקודות ממקום ראשון (כרגע), אבל אני לא רואה שמשהו מתקדם בקבוצה. לא רואים שיפור משבוע לשבוע. אם כבר להיפך, יש בלאגן שלם. על חלקו כבר כתבתי, חלקו מצויין בכתבה למעלה. חוץ מהצהרות של קלינסמן (אני רוצה ששחקנים יגיעו 1.1 שניות קודם לכל כדור בממוצע) לא ראינו שום שינוי, שום שיטה או דרך חדשים, אלא להיפך. היום חזרנו לשיטה של היצפלד שהוכיחה את עצמה שנה שעברה אבל פתאום לא עובדת. ולמה? כי במקום הגרזן המצויין ואן בומל משחק שחקן בלי חשק בתפקיד הזה שאומר מראש שזה לא התפקיד הטבעי שלו והוא לא מרגיש בו נוח ובמקום הבלם המצויין דמיקליס משחק שחקן שכבר ראינו שהוא ולוסיו זה לא הבלמים האידאליים ביחד.
    עוד קצת על הבאלאגן של קלינסמן? עם המינוי שלו הוא אמר שהונס לא יישב יותר על הספסל. הוא לא עמד בזה וחזר בו. עם המינוי שלו הוא החליט אין יותר אימונים פתוחים לקהל. גם בזה הוא חזר בו וכיום יש אימונים שפתוחים לקהל (אם כי לא כמו בתקופת היצפלד) ביחד עם מינוי ואן בומל לקפטן והושבתו על הספסל והשינויים התכופים בשיטות ובהרכבים - הכל מלמד על אחד שלא ממש יודע מה הוא רוצה או מה צריך. אחד שבעצם עושה ניסויים. זה לא מתאים לקבוצה כמו באיירן.
    הקיצור, נכון, צריך סבלנות במיוחד עם מאמן חדש, הבעיה היא שאני לא רואה שלקלינסמן יש את היכולת להעלות את הקבוצה על דרך המלך. הלוואי ואני טועה, אבל כרגע אני לא רואה איך.

בשער השלישי לאודו יש הרבה יותר אשמה מאשר לרנזינג. אמנם זו הייתה הרמה בתוך ה - 5, אבל הכדור הסתובב החוצה ולא כדור קל לשוער. מצד שני, גרוטה עמד לבדו לגמרי כשהמגן שלו ממש לא נמצא לידו. אם אודו היה במקומו לא היה נכנס שער גם אם היינו משחקים בלי שוער בכלל.

לשאלת המי? ראייקרד בוודאי עדיף על קלינסמן. גם מאמן התקפי יכול לדעת לעשות הגנה. עובדה היא שהוא את ליגת האלופות לקח עם הגנה לא עם התקפה. סלומקה, עדיין פנוי. אפשר אפילו לקחת את זאמר או אאוגטנלר. מישהו שייצב את הקבוצה לפחות עד לקיץ ואז להביא מאמן רציני.

וכשכתבתי שזו הפתיחה הגרועה ביותר מזה 31 שנה, אחרי 7 מחזורים, לא דיברתי על הרהורי ליבי או צורת משחק, אלא מבחינה סטטיסטית לגמרי. רק אז היינו במצב בטבלה יותר גרוע. את אותה עונה סיימנו במקום ה - 12.

דרך אגב, אתמול הקהל צעק "קלינסמן החוצה". זה בטח לא יוסיף לו.

נערך לאחרונה ב: ‏5/10/08
  10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אתה רוצה להדליק את סלע עם זאמר? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

מסכים עם רוב הדברים שלך, וגם כתבתי שזה רחוק מלהיות אופטימלי. גם ההשוואה לפרגוסון לא נועדה כדי להסתכל על הפרטים הקטנים, אלא יותר על אפקט הסבלנות. למרות שכמו שאמרת התנאים היו שונים בתכלית.

אני אגב לא בטוח בכלל שרייקארד הוא האיש הנכון, אם כבר הולנדי אז חוס הדיניק ( שיודע גם גרמנית). אבל שוב, לטעמי זה לא הפיתרון הנכון.

11. dudi Member

מסכים איתך ובגדול באיירן צריכה מאמנים כמו מוריניו,ליפי או שוסטר מאמנים פשוט אדירים עם נסיון והמון כח גם רייקארד נשמע לא רע אבל זה הכיוון שצריך להיות מאמן בכיר ועד שיהיה כזה פנוי אפשר לתת לאחד המועמדים שרשמת להריץ את הספינה עד סוף השנה(תוך כדי אליפות ורבע צ'מפיונס לא פחות!!!).

12. 100%Bayern Member

גם אם נתן לקלינסמן עד הפגרה בינואר וניהיה מקום 6 זה לא יעזור.... אולי אפילו ההפך יכול להיות שנשאר ביכולת ירודה שכזאת ויהיה מאוד קשה לתקן את המצב.

13. אפנברג Member

אני לא חושב שצריך כרגע להחליף את רנזינג. הוא נכנס לנעליים ענקיות של קאן והוא שוער עם המון פוטנציאל ששנים התאמן בקבוצה עם קאן וספ מאייר כך שידע בשוערות בטוח יש לו (היה גם השוער של גרמניה עד גיל21 ). שוער זה המון עניין של בטחון וצריך לתת לו שקט. ייתכן ובסוף נתאכזב אבל לפחות נדע שנתנו צ'אנס לשוער שהוא שחקן בית שלנו ושחיכה שנים להזדמנות שלו. הקלות בה קבוצות מגיעות למצבים מולנו היא בעיה של כל ההגנה ולא של רנזינג. במשחק מול ליון אם בנזמה היה יותר מפוקס היינו חוטפים כהוגן מהמצבים אליהם הגיע מאחורי ההגנה שלנו.

14. T0XiN Member

בואו נביא את אברהם גרנט,תראו איזה בונקר יפהפה יהיה לנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

15. m3at Member

איזה חוסר סבלנות יש לאוהדי באיירן. רק לדרוס.

נכון החלק התחתון של הטבלה זה בושה וחרפה, והנה גם המאמן של גלאדבך פוטר לאחר שבעה מחזורים. אבל, לדעתי, בגלל שמדובר בקלינסמן, הם לא יפטרו אותו ויהי מה עד הפגרה. למרות מה שהקהל צעק (קומץ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx? ) מדובר בדמות אהודה ואני מאמין שגם אוהדים כמוני שמתעבים את באיירן קצת חבל להם עליו.

בכל אופן, לא מאמין שיפטרו אותו ולדעתי בצדק. מוקדם מדי.