באיירן מינכן 2008/9

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/7/08.

1. C-J Member

המזל לא יכול להחזיק את באיירן כל הזמן!

במשחקים מול פיורנטינה ווולפסבורג ראינו שבאיירן מותקפת מכל הכיוונים, ורק אלת המזל שעומדת לצידה, טפו טפו טפו, מונעת ספיגות שיעלו במשחק כולו.

יותר מוקדם העונה, כאשר אלת המזל לא הושיעה, באיירן חטפה חמישיה, מפחות הזדמנויות אפילו.

וכל זה מתרחש באליאנץ ארינה. בבית. לעיני הקהל הביתי.

פה קבור הכלב. פה מתחילות ונגמרות הבעיות של באיירן.
    להזכירכם, בשלבי הנוקאאוט בצ'מפיונס, כל קבוצה תסתמך על משחק הבית שלה כדי להביא את הכרעה. במצב דברים זה, לבאיירן אין מה לחפש בשמינית הגמר אפילו.

ואני לא מצליח להבין: השחקנים אותם השחקנים והיריבות אותן היריבות. אז מה השתנה לעזאזל משנה קודמת?
    מה עשה קלינסמן לעזאזל?!

לבאיירן יש בעיה על הספסל. בסצנה אחת קלוזה דידה לרגע, והיה נדמה שהנה הגענו למצב שצריכים עוד חלוץ, אך אין כזה על הספסל.
    כנ"ל לגבי המגינים: לאם פצוע, אודו יצא וגם אין מגן טבעי על הספסל.
    הרוטציות האפשריות שבהן שחקן משנה עמדה במהלך המשחק יכולות לעזור במקצת, אך הדבר אינו אופטימלי.
    במחצית השניה זה רוברטו שהוסט לשמאל האחורי, הפקיר מדי פעם את ההגנה, ובאיירן נתפסה פעמיים לפחות עם המכנסיים למטה. חיפשתי את זה רוברטו ובשני המקרים מצאתי אותו קרוב יותר לעיגול האמצע מאשר לאגף. כנראה שההרגל גובר עליו.

נקודה חשובה שנדב נגע בה: תפקודו של שויינשטייגר ליד ריברי.
    מוכרחים לציין שבשני המשחקים האחרונים רואים שבכל זאת שוייני יכול ליצר כדורגל גם כאשר ריברי על המגרש. כפועל יוצא, שמנו לב גם שבאיירן יכולה להיות פחות תלויה בצרפתי, שכבר לא מעורב בכל ההתקפות.
    שימו לב: שויינשטייגר כבר עם 3 שערים (ועוד אחד באלופות), לעומת 2 שערים בלבד בכל העונה הקודמת תחת היצפלד.

דבר אחרון ודי: איזה גרוע לוסיו!

2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה פסימיות רצה פה...
    יצא לי לראות את המשחק ובתור צופה מהצד אני באמת לא יכול להגיד מילה אחת רעה על באיירן. כמובן שהפתיחה הרעה שלהם לא החמיאה בכלל, אבל דברים כאלה קורים, ולחזור מ0-2 ל4-2 זה הישג נהדר, שמראה על אופי ווינרי של חניכיו של קלינסמן. תהיו גאים בשחקנים שלכם שחזרו מפיגור כזה. מי כמוני יודע כמה מלחיץ ומעצבן זה להיות בפיגור כ"כ מוקדם במשחק וכמה זה כיף לחזור מפיגור כזה אבל המתכונת הזאת, לא אצלנו ולא אצל באיירן, תמשך הרבה זמן. אני בטוח שהפתיחה הרעה שלכם נבעה מחוסר התאמה של השיטה של קלינסמן לשחקנים ושעוד משחק-שניים השחקנים יתאפסו על עצמם ותמצאו את עצמכם חזרה בפסגה.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין אם אתה יכול לספר לנו מה השיטה של קלינסמן, שהשחקנים עוד לא התאימו את עצמם אליה. כי אנחנו לא ממש יודעים מהי.
    זה התחיל עם 2-4-4 עבר ל 2-5-3 וחזר ל 2-4-4 שהשחקנים שיחקו שנה שעברה אצל היצפלד, אפילו עם אותו הרכב בדיוק (חוץ מאודו והשוער). אז. א. לא בטוח שלקלינסמן יש שיטה. ב. מה ששיחקו היום היה מה ששיחקו כל העונה שעברה. אז מה היה להם לא להתרגל לשיטה?
    ואנחנו פסימיים, כי מה שקרה היום לא היה מקרי. ההגנה הזו ומשחק ההתקפה של החצי הראשון קרו כבר יותר מידי פעמים השנה. ב - 5 משחקי בית השנה חטפנו 13 שערים. בכל העונה שעברה כולה (34 משחקים בסה"כ) חטפנו 21. איך לא נהיה מודאגים.

למי שמעוניין - ב - 75 דקות שפולדי שיחק הוא בעט 3 פעמים - אף אחת לא למסגרת. ואח"כ הוא לא מבין למה הוא לא משחק.

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מדבר על מערך. למשל, כשבניטז פותח עם 4-4-2 וכשונגר פותח עם 4-4-2 זו אותה שיטה? ממש לא. אצל בניטז השיטה היא יותר ללכת לאגפים, לחפש הרמות ולהפציץ מרחוק, בעוד שאצל ונגר השיטה היא מסירות קצרות ומשחק מהיר מאוד. אז אני חושב שהבעיה של השחקנים היא ששיטת המשחק שקלינסמן מנסה להקנות להם, שיטה יותר דומה לגרמניה של המונדיאל למשל, עוד לא יושבת כמו שצריך אצל השחקנים ומכאן נובעות הבעיות. כמובן שיכול להיות שאני טועה, אבל זו התחושה שלי.

5. Bayern`Lover Member

יופי של נצחון!
    משחק לחימה שלנו...
    קלוזה וריברי היו מצויינים.
    ומה זה הבורווסקי HE IS ON FIRE http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא ניסה לעשות דברים אחרים. זה לא הלך, הוא עבר לשיטת משחק שונה לחלוטין 2-5-3 הוא חשב שזה לא הלך (אישית, אני חושב שהוא לא נתן לזה צ'אנס מספיק זמן ושזה דווקא עבד טוב) ואז הוא חזר לשיטה הקודמת שלו. זה שוב לא הלך ובשלושת המשחקים האחרונים הוא חזר לשיטה של היצפלד. אין לשחקנים מה לא לדעת או לא להיות רגילים.

נערך לאחרונה ב: ‏26/10/08
  7. Bayern`Lover Member

http://mediadb.kicker.de/news/1000/1020/1100/3000/slideshow/598813/image_slshow_einzel_0_11.Xxx

הסופר סאב של באיירן, תים בורווסקי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

8. אפנברג Member

בורובסקי נהיה אס מנצח מהספסל, כובש בלי הכרה:)
    מילה טובה גם לרנזינג היום, היתה לו הצלה באחד על אחד מול שחקן ולפסבורג במחצית הראשונה (גם מול פיורנטינה היתה לו הצלה דומה), ולדעתי הוא גם נגע בכדור האדיר שפגע במשקוף במחצית השניה במצב של 2:3, למרות שהשופט לא נתן קרן.

9. dudi Member

מסכים איתך מירו וריברי היו פנטסטיים ואני יודע ומאמין שיש להם יותר לתת!!

מה שכן לא ידוע לי למה 30 דקות לא היינו על המגרש טוטאלית וחבל אבל נקווה לקו עליה מתמשך ומגמתי.

ואגב חלוץ נוסף בסגל חייבים להביא(אולי ארשבין או גומס) ולעמדת המגן השמאלי פטריק אוכס יכול להיות אס מהשרוול אם מישהו בבאיירן כבר משחק השנה פוקר.

10. Lars Ricken Member

מיותר בהחלט!
    בבאיירן חייבים לחשוב איך אפשר לשפר את ההגנה הקלוקלת.

11. FC_Bayern Member

אני בטוח שאם טוני היה משחק אתמול, זה היה מסתיים לפחות עם 6 שערים ברשת של הזאבים. פולדי פשוט לא פוגע, אפילו לא קרוב לפגוע. מירו שחקן מצוין, אבל מה מירו יכול לעשות כשמשחק לידו שחקן שכדורגל זה ממנו והלאה כשהוא לובש את האדום של באיירן.

בסה"כ אני רוצה לחלק את המשחק הזה ל-2: מחצית ראשונה ומחצית שנייה.
    בראשונה באיירן נראתה משעממת, כבויה, לא ידעה מה היא רוצה מעצמה. פנדל לא היה, ובעקבותיו הגיע גם הגול ה-2 כששחקני באיירן לא עיכלו שזה קורה להם שוב פעם, ועוד בבית.

בשנייה, באיירן נראתה רעבה יותר, אפקטיבית, חדה מול השער. החילופים היו נהדרים, שינויי הטקטיקה היו מצויינים. כל שחקן נתן מעצמו פי שניים ממה שנתן במחצית הראשונה. רואים שקלינסמן עשה עבודה טובה ב-15 הדק' שהשחקנים ישבו בחדר ההלבשה, ועל כך מגיעה לו מילה טובה (אבל אז נזכרים ב-45 הדק' הראשונות...)

בכל מקרה, אני מקווה ומאמין שבאיירן עוד תיראה טוב יותר. כבר רואים שיפורים בחלקים מהמשחק, רואים למה באיירן עוד מסוגלת (והיא מסוגלת לעוד הרבה יותר- אין לאנשים מושג כמה פוטנציאל טמון בקבוצה הנהדרת הזו, וברגע שהוא יתממש, באיירן תאיים גם על התואר האירופי לדעתי).

אז מה עוד נותר לבקש? רק שנלך ונשתפר ממשחק למשחק, ונראה ימים יותר טובים. לאט לאט אנחנו רואים אותם, רק להבא- עם יכולת קצת יותר משכנעת.

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

דווקא צריכים להיות סבלניים בעניין פולדי, כי שהוא עם קלוזה על המגרש, שערים נכנסים גם בנבחרת וגם בבאיירן. זה פשוט ככה, יש להם את החיבור מזה שנים. התנועה שלהם, הסגנון שלהם, לא יודע מה, אבל משום מה טוב להם ביחד.
    ההגנה (לא חדש) היא מרכז הבעיה. לא יודע איך פותרים אותה. זה לא נראה שיש פיתרון באופק או שהצוות המקצועי הנוכחי יודע איך פותרים ת'דבר. הם פשוט מקווים שהקבוצה תמשיך לכבוש והרבה, כי התקפה הם יודעים לאמן ועל זה הם חושבים שהם יחיו לאורך זמן. טעות!

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא לדעתך. הוא נגע בכדור והעלה אותו טיפה למעלה, כך שהוא פגע במשקוף. השופט לא נתן קרן, כי מהמשקוף הכדור פגע בדז'קו וממנו עף החוצה.

אני דווקא לא ממש בטוח בזה. כי נגד האנובר שניהם שיחקו ולא כבשנו בכלל, ונגד קרלסרוהה שניהם שיחקו וכבשנו רק אחד. ובכלל טוני לא פוגע בנתיים העונה (כבר 7 משחקים רשמיים רצופים שהוא לא כובש ורק מחמיץ). והכי חשוב, אם טוני היה על המגרש, רוב הכדורים היו הולכים אליו ולא לקלוזה וקלוזה לא היה מקבל כל כך הרבה כדורים. כך שכנראה גם לא היה מבשל ובכלל לא בטוח שזה היה עדיף.

14. Claret&Blue Member

מהמשחקים שאני ראיתי של באיירן מינכן העונה, ראיתי גוש בשר איטלקי תוקע הרבה מאוד פעמים את ההתקפה. המשחק זורם הרבה יותר טוב לדעתי כשקלוזה הוא ה-go to guy וכשפודולסקי משתף איתו פעולה.

15. FC_Bayern Member

אם רק הקופסה (השחורה) הייתה עובדת אצל פולדי, היינו רואים שחקן נפלא. מדובר בשחקן שהמשחק מאוד זורם כשהוא על הדשא, אבל הסיומת, אוייי הסיומת! מישהו צריך לעבוד איתו באימונים רק על הסיומת, במשך שבועות שלמים- אולי אז נראה שיפור מסויים ביכולת.

יש לי חבר בשכונה, שכל פעם שאנחנו משחקים הוא בועט לשמיים 5 מטר מהשער, לא צריך להתפלא למה כל החברים שלי (כולל אני) קוראים לו "פודולסקי". בצייד ציפורים בוואריות, לוקאס הוא הצייד מס' 1 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx