בורוסיה דורטמונד 2008/9

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏1/7/08.

1. Football God Member

רגע,אז איך אתה מסביר את זה שהוא עוד היה בן 16 הוא כבר שיחק אצלכם בהרכב?ושנה שעברה בפיינורד הוא היה בורג מרכזי בקבוצה.ואם כל הכבוד לעבר של דורטמונד וגם לזה שניצחתם אותם במשחק אימון,לדעתי הרמה היא פחות או יותר שווה.ראיתי אותו לפני איזה חודש במדי טורקיה בטורניר טולון.השחקן בשל להיות שחקן הרכב,חוכמת משחק ופסים מצויינים.

2. Lars Ricken Member

על חשבון מי הוא יכול להיכנס בהרכב ?! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx (אולי עכשיו זמנית הוא יכול להכנס במקום טינגה אך זה זמני ולא מקום של קבע וזה גם ידרוש מאיתנו לשחק יותר הגנתי).

אל תהיה כל כך בטוח ,העונה הרבה אנשים צופים להשיב עטרה ליושנה,כביכול עם העידן החדש של קלופ אי מצפה להרבה יותר. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏8/8/08
  3. Lars Ricken Member

קבעת על פי טורניר אחד?
    הוא היה בורג מרכזי בפיינורד,שם הוא צובר ניסיון וחוכמת משחק ופיינורד רק מרוויחה,בדורטמונד לדעתי הוא יראה לרוב ספסל וקצת דשא במקרה ששחקן נפצע (ע"ע טינגה),הסגל של דורטמונד מאוד עמוק והוא מונה שחקנים יותר מנוסים וטובים ממנו,אני לא רואה איך סאהין משתלב בהרכב של דורטמונד.

4. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

קודם כל נתחיל בדבר כזה נורי סאהין, יכול לשחק גם כקשר שמאלי ולא רק כקשר 50% 50% וקשר דפנסיבי. נורי יכול לשחק גם כקשר התקפי ולא רק בצדדים או בקישור הדפנסיבי של הקבוצה. מקומו לעניות דעתי בהרכב הקבוצה ללא צל של ספק. לגבי את מי הוא יחליף, תמיד אפשר למצוא אופציה טובה, קודם כל הוא לא בריא במאה האחוזים. דבר שני ג'ובאני פדריקו פותח כקשר ימני במשחק הגביע ואילו ג'ובאני פדריקו משחק בדרך כלל בקישור האופנסיבי או בחוד זאת אומר שאפשר להסיט את תאמאש היינל מעמדת הקשר המרכזי אל עמדת הקשר הימני או האופנסיבי על מנת לתת לנורי סאהין את חולצת ההרכב אשר מגיעה לו.

אני לא יודע ממה אתה כל כך חושב ומבין שיש לבורוסיה דורטמונד סגל עמוק ? לבורוסיה דורטמונד אין סגל עמוק, דוגמא לכך, יורגן קלופ מביא שלושה ואו ארבעה שחקנים מהקבוצה השנייה למשחק הגביע עקב הפציעות, אז כך שסגל עמוק אין לבורוסיה דורטמונד. מה גם שסגל מנוסה זה לא כל כך נכון להגיד, אין הרבה שחקנים של בורוסיה דורטמונד ששותפו ברמות הגבוהות ביותר באירופה ולכן זאת בעיה לקראת העונה החדשה של בורוסיה דורטמונד.

שמע, בשיא הכנות, ואני אוהד דורטמונד מלידה. בורוסיה דורטמונד לא עולה על פיינורד, להפך אני חושב פיינורד עולה עלינו, אפשר היה לראות את הכדורגל שלהם לעומת הכדורגל של בורוסיה דורטמונד אשתקד.

עצה קטנה : במידה ואתה אוהד בורוסיה דורטמונד, אל תצפה לניסים ונפלאות בעונה הקרובה. זאת הולכת להיות עונה קשה מאוד, הכל חדש, מאמן וצוות חדש. בונים עכשיו את הבסיס בתקווה שבקרוב הקבוצה תשחזר את עונות הפאר שלה.

5. Lars Ricken Member

הנה ציטוט שלך מתחילת הדיון,כששאלתי מי יעלה בהרכב קריינגה או סאהין ענית כך:

קצת סוטר את עצמך לא?
    אתה אומר שקריינגה וסאהין לא משחקים באותם תפקיד ואח"כ אתה מציין כמעט את כל העמדות של קריינגה ואומר שסאהין יכול לשחק בעמדות האלו.

אם לא שמת לב יש תחרות מאוד בריאה על המקום בהרכב במיוחד בקישור או בהתקפה שחקנים כגון: טינגה,פדריקו,בקלי,קרוסקה,קובה ,פיינאר וסאהין יושבים לך על הספסל ,לדעתי כולם יכולים לשחק בהרכב בצורה ראוייה וטובה.
    התקפה:ואלדז וקלימוביץ' הופכים את הספסל שלנו ליותר משמעותי כאשר הם מהווים רוטציה ראויה במיוחד הראשון.
    ההגנה:תמיד טענתי שצריך לשפר אותה בעוד שחקן או שניים חסר מחליפים ראויים.

הסגל של דורטמונד לא מנוסה אתה אומר,הנה כמה שחקנים בעלי ניסיון בקבוצה:
    רוקאוינה,דדה(אומנם משחק אחד אך התנסה ברמות הגבוהות),קובאץ',אוומויאלה,סבסטיאן קל,טינגה,באקלי,בלאשיקובסקי,פריי, פטריץ',סאהין,היינל.
    כל שחקן שציינתי פה ברשימה הוא שחקן מנוסה במשחק אחד ומעלה במדי הנבחרת שלו (שזה נקרא גם "ברמות הגבוהות").
    זה לא נכון להגיד שהסגל שלנו לא מנוסה.
    זה נכון להגיד שהסגל שלנו לא מנוסה מספיק.

אם היית קורא בדייקנות את ההודעות הקודמות שלי ולא בריפרוף,היית מבין שהתכוונתי לטורניר הנבחרות במדי טולון. זה לא מתקשר לדיון וקצת לא במקום,כי לרגע לא אמרתי שדורטמונד עדיפה על פיינורד.

תודה רבה על העצה שלא חידשה לי כל כך.
    אני חושב הפוך ממך,זה תלוי בקלופ, הבסיס לפי דעתי מצויין למעט כמה סידורים בהגנה פה ושם,אנו צריכים לראות איך קלופ מסתדר באתגר החדש (נראה שהוא מסתדר ביינתים בדורטמונד לא רע).

ונאמר אמן! http://www.fussball-foren.net/images/smiles/bvb-smilies.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏9/8/08
  6. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

כמובן שיש לנו שחקנים עם ניסיון אך אל תשכח שאת העמדות החשובות שלנו, השארנו כמעט ללא ניסיון, שים לב לצמד הבלמים שמסתמן כי יפתחו נגד באייר לברקוזן, נאבן סובוטיץ' ומאטס הומלס, איזה ניסיון יש להם ? אין להם. נכון שאפשר להגיד כי רק דרך משחקים ודרך פתיחה בהרכב הם יקבלו את הניסיון, אך לעניות דעתי שחקני ההגנה הם השחקנים החשובים ביותר בכל קבוצה, דרך ההגנה בא הניצחון, ובמידה ולבורוסיה דורטמונד אין צמד בלמים מנוסה זה אך ורק מקשה על הקבוצה. אני מאוד רוצה להאמין שצמד הבלמים האלו יעשו עבודה מצויינת העונה, אך בכל זה כן קשה לי להאמין שלבורוסיה דורטמונד לא תהיה בעיה העונה בהגנה.

קודם כל, בוא נוריד את סטיבן פיינאר, הוא כבר לא שחקן של דורטמונד. הוא עבר לאברטון האנגלית. דבר שני, רוב השחקנים שכתבת אותם שמא פצועים או שמא יפתחו בהרכב הקבוצה. מערך הקישור יראה בסופו של דבר ככה
    ----- קל -----
    ---------- היינל ------
    טינגה ------------ קובה/פדריקו/קרינגה

מה שמשאיר לנו על הספסל את : קרוסקה, סאהין, באקלי ואחד משלושת הקשרים הימנים. בחוד אני חושב שהתחרות פחות קטנה, בהרכב בטוח יהיה את מלאדן פטריץ', השאלה מי ישחק לצידו, האם יהיה אלכסנדר פריי שלא ידוע איך הוא ישחק לאחר הפציעה או נלסון ואלדז שלעת עתה מרשים אפילו אותי. דייגו קלימוביץ' ללא ספק יהיה הג'וקר על הספסל שמחכה להזדמנות, בסה''כ כן, יש לנו תחרות בריאה בהרכב, אך שוב לא מספיק מנוסה בשביללהשלים את המטרות של בורוסיה דורטמונד לעונה הנוכחית.

7. Lars Ricken Member

אם תדפדף כמה דפים אחורה יוני יקירי,תוכל לראות שזה מה שטענתי כאשר ברז'נסקה ואמדייק עזבו אותנו.
    עכשיו אני יכול להודות שצדקת.אחרי חשיבה לעומק ,לא צריך לצפות יותר מידי מדורטמונד שלנו לקראת העונה החדשה ,השחקנים חייבים להתגבש ולהאתקלם בחודשים הראשונים ,רק חבל שהם יצטרכו לעשות זאת מול קבוצות כגון לברקוזן,מינכן,שאלקה ושטוטגארט. איניני יודע אם ההחתמות של סובוטיץ' וסנטנה עוד יקדמו אותנו ,אך אני יודע כמעט בוודאות שברז'נסקה ואמדייק יכלו לקדם אותנו למטרותינו ולשמש כמניות בטוחות למשך שנים ארוכות (24' ו26' בהתאמה).
    הקישור וההתקפה שלנו הם אחת הטובות בליגה הראשונה, אך נשארנו עם אותה בעיה משנה שעברה, ההגנה. אולי כבר עכשיו זה מאוחר לתקן,בל נשכח שהיה לנו את הזמן הדרוש ולא ניצלנו זאת.
    מדוע קלופ היה חייב להחתים את סובוטיץ' וסנטנה? למה לא מישהו מפה? למה לא מישהו מהביצה המקומית? למה לא מישהו מהבונדסליגה?
    עם רכישת בלם מוכר ומנוסה מהליגה המקומית ,הוא היה חוסך לו הרבה זמן ,דאגות ומאמץ.

8. Strawberry Fields Member

9. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

קשה לי להאמין שבורוסיה דורטמונד תשחרר שחקן בעל חשיבות יקרה לקבוצה בעונה הקרובה, השאלה האם הסכום שליברפול מציעה הוא אמיתי. כי במידה ובורוסיה דורטמונד תקבל את הסכום המדובר אין לי ספק שליברפול יקבלו את הפולני. בכל אופן שום דבר לא מוזכר באתר הרישמי של בורוסיה דורטמונד אך בכל זאת מוזכר בכמה אתרי תקשורת אחרים.

10. Cup of Tea Liverpool, UK

שחקן די טוב. לא מדהים, אבל יש לו יכולות טובות.
    באבל יחזור, הולנד הפסידה ומשראנו ישחק מול לוקאס בחצי גמר.

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנוסף לווידנפלר שנפצע אתמול גם דדה נפצע אתמול ואפילו קשה. החשש הוא לקרע ברצועות בברך ויתכן שהשחקן יהיה מושבת לכל הסיבוב הראשון.

12. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אני מרגיש קצת אכזבה עקב עזיבתו של פטריץ' להמבורג, אך אני בדעה שאי אפשר להחזיק שחקנים בכוח ככה שיהיה לו בהצלחה, אך מצד שני ראינו את בורוסיה דורטמונד מסתדרת גם בלי פטריץ' ואילו פריי לא היה בסגל למשחק ככה שזידאן יכול לחזק את החלק הקדמי ונקווה שיעשה זאת כמו שעשה בעבר תחת המאמן שלו יורגן קלופ.

13. Lars Ricken Member

ניתוח משחק אישי מאתמול:

הבעיות העיקריות אתמול נותרו אותם בעיות מאשתקד,ההגנה. משחק גדול אתמול ראינו מצד התקפת דורטמונד בעוד שההגה נתנה לנו משחק פושר על גבול החלש. ללא זיגלר יכול להיות שזה היה נגמר בניצחון של הלברקוזנים.

כניסות מיותרות של דדה לאמצע והפקרת צד שמאל לפרקים ארוכים,כנראה שקלופ דיבר על זה איתו במחצית,כי מתחילת המחצית השניה ועד לפציעתו הוא היה זהיר יותר ושמר בקפדנות על צד שמאל.

קובה עם זריזות פנטסטית מהתל בהגנת לברקוזן בימין ומרים כדור שעובר מעל הבלם לרגלו של ולאדז ופנימה.

השער הראשון של לברקוזן-רוקאווינה שובר את מלכודת נבדל שמובילה לגול של הלברקוזנים, אך גם מס' 19 יכול ליטול עליו חלק מהאשמה על שמירה לקויה וחור זריזות.

ההתקפה השניה של לברקוזן לא מבקיעה במזל גדול אפשר לומר ושוב זאת אי השמירה על קו הגנה אחיד והפעם זה סובוטיץ' (לא בטוח) שהורס את מלכודת הניבדל ותיקן זאת ע"י הצלה מהקו מונע גול של לברקוזנים.

בהתקפה שלאחר מכן משאירה את קיסלינג פנוי לנגיחה כאשרהבלם הימני לא משכיל להתרומם ולנגוח.

בשער השני של דורטמונד,שאפו עענקק לקובה ולואלדז על ראיית המשחק משובחת כאשר הראשון שלח כדור פטנסטי לוואלדז והחלוץ המשיך את הכדור מצא את קריינגה חופשי ולבדו מול השוער וכל מה שנותר הוא רק להשחיל את הכדור פנימה.

בהתקפה השלישית של לברקוזן שוב פעם הסתננות ממש בין ההגנה שאם במקרה ווידנפלר לא היה עירני יכול להיות שזה היה נגמר בשער של לברקוזן וההצלה הזאת עולה לו בבריאותו והוא נפצע .

מחצית שניה:

הרמה של היינל שמוצאת את ראשו של סובוטיץ' ונכנסת פנימה בכל מקרה היה צריך לשרוק פנדל לזכות דורטמונד אלמלא חוק היתרון.

בהתקפה הבאה של לברקוזן קשה למצוא אשמים,כאשר דדה נפצע תוך כדי מאבק עם שחקן לברקוזן השחקן נשאר חופשי ומרים את הכדור לעבר הרחבה,לא זוכר מי זה היה בדיקוק אבל וידל פשוט רכב עליו בדרך לנגיחה.
    הצלה גרדניוזית של זיגלר הצילה אותנו מספיגה. ואשמח אם מישהו יסביר לי מה המטומטם שיירד לדשא ערום רצה מדדה?

לאחר מכן דורטמונד יוצאת במתפרצת להתקפה נגדית,וואלדז בחוצפתו התמזמז עם הכדור יותר מידי במקום לבעוט או למסור. קצת חינוך גרמני לא יזיק. אני מאוד מחמיר עם שחקנים במקרים האלו ובמידה וההייתי קלופ הייתי נותן לואלדז לראות את המשחק הבא מהיציע.

עוד כדור גובה נשלח לרחבה מצד ימין הפעם ושוב פעם דורטמונד ניצלת במזל כאשר הכדור פוגע בזיגלר שסגר את הפינה הטוב מאוד.

גול מאוד מיותר של קיסלינג במשחק אתמול,אפשר לראות שההגנה חלשה מאוד בכדורי הגובה,יהיו חייבים להשתפר.

אנשי המשחק שלי אתמול:זיגלר,וואלדז וקובה
    המאכזבים:קלימוביץ וראקווינה.
    מסקנות:
    -חייבים לעבוד ולהשים דגש יותר על התגוננות מכדורי גובה באימונים.
    פתיחת עונה סבירה של דורטמונד, התקפה וקישור יוצא מן הכלל בעוד שההגנה השתפרה במעט משנה שעברה ואני חשוב שעם קצת עבודה יותר קשה באימוני נוכל הלגיע להישגים בטווח הקרוב גם בזכותם.

-לא לבקר בנסיעה השנה לגרמניה בבאי-ארנה, איצטדיון מגוחך לליגה הראשונה,נמחק מרשימת הביקורים עד לסיום שיפוצו בעונה הבאה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/08
  14. FC_Bayern Member

ידוע שלדורטמונד פשוט אין הגנה. זו נקודת התורפה שלה בסגל. מובן שההתקפה יותר טובה מהחלק האחורי, וחבל לי בשבילם שלא שמו לכך לב הקיץ. דורטמונד הייתה חייבת להתחזק בעוד 2 שחקני הגנה טובים.

15. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

א. קוראים לו ציגלר.
    ב. ויידנפלר לא היה פחות טוב ממנו. בעמדת השוער אין שום סיבה לדאגה, גם השוער השלישי והרביעי של הקבוצה נראים טוב ונראו אשתקד טוב במיוחד מרסל הוטאקה.

סבירה ? לא יכלנו לבקש יותר טוב מעונת פתיחה שכזו. אומנם בורוסיה דורטמונד ספגה שני שערים, אך בורוסיה דורטמונד הציגה כדורגל נהדר לפרקים ארוכים במשחק. אפשר היה להבחין בשיטת המשחק שקלופ מנסה להביא לקבוצה וליציאות מהירות מההגנה אל ההתקפה.