בחירות 2013-הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/5/12.

1. פול סקולס Member

לא הבנתי איפה סילפתי דברים אבל לא חשוב. וכל הכבוד לגלעד ארדן, אני מדבר במאקרו.

זה שאני לא יכול לקנות בשר חזיר בסופרמרקט (אני בכלל צמחוני, אבל בשביל הדיון), אין בכך שום כפיה?

כי בעיניי זה פשוט מאוד. אנשים אחרים אומרים לי מה מותר לי או אסור לי לאכול.
    איך זו לא כפייה?

2. FelaKaT Member

אמרת שאף אחד לא עשה כלום עבור איכות הסביבה, זה סילוף במקרה הטוב.

כל חוק במהותו הוא כפייה.

3. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

פלאקאט - לא שאני מתכוון שוב להיכנס לדיון הזה, רק הבהרה לגבי ההודעה שלי - לא טענתי שאמרת משהו לגבי הריכוזיות או הפלשתינים. פשוט התכוונתי לזה שמדינת ישראל יכולה ליישם את דרך ההתמודדות שלך עם בעיות בעוד תחומים. בוא פשוט נכחיש שהדבר קיים וזהו, נפתרה הבעיה.

איתי - אני מודה, לא קראתי את המצע של המפלגה. מספיק לי לראות את יאיר לפיד לא מצליח להביע עמדה חד משמעית בשום תחום, מדבר בביטחון על נתונים מוטעים לגמרי וסותר את עצמו ללא הפסקה. זה פשוט מביך.
    וגם לגבי רשימת המפלגה - מדובר במקרה הטוב בקדימה 2. אין מכנה משותף בין האנשים, חלקם עם דיעות מנוגדות לחלוטין - הכל כדי שכל העסק יראה טוב.

"יש עתיד" זה המון רעש ומעט תוכן.

4. Ice Cream חסה

ואיסור על התערטלות בציבור.

למי שמצביע לבית היהודי ברורה העמדה של המפלגה לגבי דת ומדינה בדיוק כמו שלמי שמצביע למרצ ברורה העמדה בנוגע למעמדה של ירושלים, למשל. זה לא שיש רק אמת אחת בנוגע להפרדה בין דת ומדינה, גם אלדד יניב מארץ חדשה כתב בספרון הכחול שלו (של השמאל הלאומי) על זה שהסמול עשה טעות בזלזול שלו כלפי הדתיים, החרדים ועובדיה יוסף עם המלחמות בהפרדה בין דת ומדינה כאילו הם לא קיימים וזה. כך שאלה שמצביעים לבנט- כנראה לא מעוניינים בהפרדה בין דת ומדינה, ואלה שזה הדבר הכי חשוב להם (כי הם שונאים דת ודתיים יותר מעצמות קטנות בדגים), לא יצביעו לו, הוא גם לא מכוון אליהם.

כן, קראתי. הוא מתכנן לתת פטור בשלב הראשון לבחורי ישיבות, ובגלל זה איך שהממשלה נתנה פטור לקבוצה של חרדים בני 22 או משהו כזה, הוא הגיש בג"צ...
    זה באמת מרגש שיש לו תכנית לספורט, אבל לא, התערבות של הממשלה בספורט צריכה להיות מינימלית. חלק זה דברים פופוליסטיים, עם חלק אני לא מסכים, חלק זה אמירות חסרות בסיס, וחלק, זה שקראתי עליו באתר שלהם, לא מופיעים בפירוט אלא בנקודות. אני מסכים שצריך להעלות את מס' שעות החנ"ג בבית ספר מ-2 ל-6, ושצריך לשים דגש על חלשים ומתקשים, כמו שהוא אומר - אבל חוץ מהשוואה לנתונים במערב הוא לא מתאר איך או על חשבון מה הוא יגייס מורים, מתקנים, שעות מערכת וכו'.

אגב, הנה כתבה טובה על התכניות בנוגע לספורט של הליכוד, התנועה, העבודה, הבית היהודי ויש עתיד. אם הייתי צריך לבחור ע"פ הכתבה הזו, בנט היה האחרון שהייתי בוחר בו ("ראשית, מאמן נבחרת הכדורגל חייב להיות ישראלי"), והייתי בוחר בתנועה, בזכות זה: "המרכיב הראשון הוא פיתוח תשתיות פיזיות לספורט - הגדלת שטחי המסחר והבידור במתקני ספורט ואימון באופן שיאפשר למתקנים ניהול משק עצמאי והישענות מופחתת על כספי ציבור". כנראה שנשאר אצל לבני והתנועה משהו ליברלי.
    אבל ספורט זה אחד הדברים היותר זניחים שהמדינה צריכה להתערב בו, כך שלא אכפת לי מכמה הגיגים של פוליטיקאים בשביל למלא כתבה.

אבל יש מרחק בין מצע, לבין רשימת המועמדים שמרכיבים מפלגה, לבין מה שיקרה בפועל. כמו שבני אמר יושבים שם אנשים בלי מכנה אידיולוגי משותף שלא מצליחים באמת להעביר את המסר שלהם מרוב סתירות ויציאות מביכות.

5. עד שמצאתי כינוי... Member

הוויכוח שלך הוא עם מישהו אחר אבל אני חייב להגיב על אימרה כזאת מטופשת.

למה אני צריך לשלם לרבנים שמכשירים לי את האוכל מבלי שביקשתי מהם?
    למה אני חייב להתחתן דרך הרבנות?
    למה אני צריך לממן אנשים שרוצים ללמוד תורה כל היום?

המדינה הזאת אף פעם לא תהיה מדינה נורמלית כל עוד אין הפרדה של הדת מהמדינה.
    ושאני לא אתחיל לדבר על ההצדקה של ההתנחלויות בגלל הספר הקדוש (עלק) שהרי כתוב בו שהכל פה שלנו.
    מדינה שפויה זו מדינה בלי דת.

6. מזגן Member

BAM!
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/541919_390774524346242_214337675_n.Xxx

7. לייזר Member

התשובה לרוב השאלות שלך היא ?דמוקרטיה?. יש כפיה, אין שום ספק בנידון, אבל חשוב להבין שהיא מתרחשת הרבה בזכות ריפיון חילוני אל מול עזות מצח דתית. דמוקרטיה יכולה להגן על זכויות מיעוט, אבל זה לא יקרה במדינה שהיא קודם דתית ורק אחר כך דמוקרטית כמו ישראל. לא הייתי רוצה להיות לא-יהודי בישראל - וזהו גם רצונו של מי שכותב לך שאין בה כפייה.
    ______

דני,

קלפי דמה או הצבעה באי-מייל? מה מספר ה?קולות??

8. אלי מתחן Member

http://toomuchfire.com/wp-content/uploads/2012/01/seinfeld-bania.Xxx

9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדגם באוניברסיטה העברית - http://news.walla.co.il/elections/?w=/2780/2600951
    מדגם באוניברסיטת בר-אילן - http://news.walla.co.il/elections/?w=/2780/2601458
    מדגם באוניברסיטת בן-גוריון - http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/423/70...&cat=873&loc=87

יש עוד כמה מדגמים שהיו במוסדות אקדמאים קטנים יותר (כמו בית ברל למשל), והתוצאות זהות. השמאל נותן בראש באקדמיה. אפילו בבר אילן עם כל חובשי הכיפות, תוצאות מפתיעות מאד לטובת השמאל (11 מנדטים למרצ!).

10. אלי מתחן Member

ראיתי איך הבחירות האלה נראות, זה לא מייצג כלום. רוב האנשים לא טורחים ללכת ולהצביע.

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

באוניברסיטת בן-גוריון השתתפו כ-5000 סטודנטים, זה לא מעט אנשים.

12. מסוטיזם Member

בכל האונברסיטאות הנ"ל יש ייצוג גדול מאוד למדעי הרוח, שרובם לא שמאלנים אלא פשוט מוכי אינדוקטרינציה ליברלופאשיסטית, מדובר באנשים שבכיף היו מצטרפים למחתרת מזג האוויר של בייל איירס.

מעניין לראות מה היה קורה בטכניון או מכון ווייצמן.

13. StevieG Member

אנא ממך, במטותא, הסבר איך הגעת למושג ליברלופאשיסטי, בייחוד מכיוון שמדובר בשני ניגודים מוחלטים. הסבר לי איך המושג הזה מתיישב, נניח, עם המציאות?

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

יש את התחושה שהחבר'ה היותר צעירים בני ה 18-30 יותר בעד המפלגות האחרות (העבודה, הבית היהודי), או בעיקר לא ביבי, ודווקא החבר'ה היותר מבוגרים הולכים בצורה די בולטת אחר ביבי והליכוד ביתינו.
    לדעתי זאת הסיבה שהליכוד ביתנו סיים בציון כל כך נמוך בכל האוניברסיטאות עד כה.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני לא רואה גזענות בתשדיר של ש"ס. במבחינתם לא כל סוגי גיור כשרים. דיעה לגיטימית לגמרי שלא מזיזה לי. אז אני לא מרגיש נפגע.
    זה הטבע של בני אדם, מתמתנים עם השנים.
    וז'רביניו אולי לא ניסח באופן ברור, אז אני אבהיר: אנשים שלא כ"כ מבינים במטמטיקה, פיזיקה וכו', לא כ"כ תופסים את המציאות כפי שהיא.