בחירות 2013-הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/5/12.

1. Gago Member

דר קייזר, גם השמאל לא יכול להרכיב ממשלה בלי ש"ס.

האופציה היחידה לממשלה בלי ש"ס זה סוג של ממשלת אחדות בין הליכוד ובנט לשתיים ממפלגות השמאל. לשמאל בכל מקרה אין אפשרות להקים ממשלה בלי ש"ס... דרעי הוא איש שמאל וזה די ברור שהוא מעדיף את יחימוביץ' על נתניהו, ממש לא הייתי פוסל אפשרות של ממשלת שמאל+חרדים.

הצבעה למפלגה גדולה כמו הליכוד זאת הדרך הכי טובה להחליש מפלגות סחטניות. אגב אם אתה כל כך אנטי ש"ס אתה מוזמן להצביע למפלגה של הרב אמסלם. אין מפלגה יותר אנטי ש"ס מהם...

2. אלי מתחן Member

3. מזגן Member

בני למה אתה מתעלם? נעלבתי.
    :aaa021:

4. עד שמצאתי כינוי... Member

Mister Joe Cool,

מה אתה מצפה מצבא שהרמטכ"ל שלו רב עם שר הביטחון כמו ילד בגלל איזושהי תמונה שבה הוא צולם קצת ישנוני.

נערך לאחרונה ב: ‏19/1/13
  5. Emile Zelicky Member

אני לא בדקתי לגבי כל המחירים אבל בדיור הוא ראש הממשלה שבתקופתו מחירי הדירות עלו הכי הרבה

http://www.nadlanavon.co.il/article.asp?ID=251

http://www.buat-nadlan.com/2012/12/17.html

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

דני... נשבע לך שפיספסתי את ההודעה, אל תיעלב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

"כמעט כל המחירים" - חשמל, דיור, מים, דלק ומע"מ. מסתבר אגב שגם מחירי המזון.

לגבי השאלה השניה שלך-
    לא הבנתי, אתה רוצה להשוות בין המחירים או בין עליית המחירים?

7. מזגן Member

לא יודע אם בדקת באתר הלמ"ס עצמו. אבל גם ככה נראה הגרף שם. אכן הטענה "מחירי הדירות עלו הכי הרבה בשנים האחרונות בקדנציה של נתניהו" לפי הגרפים נכונה (לעין הבלתי מזויינת שלי כמובן).

יש לך הסבר?

8. מזגן Member

סתם בלי קשר אני רוצה לפרסם על הדרך את תמונת המחיר המצרך הרנדומלי השבועית.
    https://pbs.twimg.com/media/BA_oENKCQAEzR5_.Xxx
    בחישוב זריז
    2.14CAD = 8.04NIS
    8.04X1.13*=9.08
    *Ontario HST TAX
    קילו תפו"א בטורונטו (בחנות דיי זולה לכל הדעות No Frills בup town כמעט בפרברים) עולה9.08 ש"ח כמה זה עולה בארץ?
    -----------------------------------------------------------
    ועכשיו לענייננו. אני מתקשה לגשת לנושא הזה. אני מניח שהשוואה למדינות אחרות זה יהיה פרוייקט שאפתני משהו. אבל בכל זאת כאשר בוחנים טענה כזאת (ואתה כנראה בחנת לעומק שכן הרבצת סטייטמנת שכזה בכזה בטחון, בצורה כל כך שטייניצית)
    האם משווים לשנים קודמות (לכהונת אולמרט+שרון) בלבד רק במדינת ישראל?
    או שהאם משווים את השינויים במחירים בתוך ישראל בזמן הקדנציה של נתניהו בהשוואה למדינות מסויימות (מן הסתם לא זימבבואה) בעולם בזמן הזה?

9. Eric Cantona Member

פירות וירקות יקרים יותר בארצות קרות כי זה לרוב מוצרים שהגיעו מארצות חמות. למען האמת תפוחי אדמה לא, אבל שאר הדברים כן. אל תשכח שבקנדה גם מרוויחים יותר מבישראל והמחירים מתואמים יותר למשכורות. אני חי באנגליה ואני מרגיש שבישראל קשה יותר לסיים את החודש. אני משלם באנגליה יותר על ירקות ופירות אבל מרוויח יותר. אתה לא צריך לבוא לכאן ולעשות השוואה אחת לאחת במחירים כדי לנסות להוכיח שבישראל לא יקר, אלא לבדוק כמה מרוויח עובד ממוצע בכל מדינה ובאחוזים כמה יוצא לו לשלם על מזון בחודש. זו השוואה הוגנת.

כן ולמרות שבאנגליה אני מרוויח יותר אני משלם פחות חשמל, מרבית המוצרים בסופר כמו דברי חלב ודברים רבים אחרים זולים יותר.

10. Emile Zelicky Member

אני חושב שזה לא תלוי רק בממשלה,זה תלוי גם בבנק ישראל, כי הבנקים היו נותנים משכנתאות חופשי ועכשיו פישר הקשיח את התנאים לקבלת משכנתא ועכשיו צריך הון יותר גדול, אז עכשיו פחות אנשים ירכשו דירות מה שיוביל לירידה בביקוש ואולי גם לירידה במחיר הדירות.
    גם מנהל מקרקעי ישראל שמשחרר את הקרקעות לקבלנים כנראה במחירים גבוהים, מה שמעלה את מחיר הדירה, הממשלה לא מעוניינת, כנראה לעשות רפורמה במנהל מקרקעי ישראל כמו שנתניהו אמר שהוא רוצה לעשות ובסוף לא עשה, כי זה מכניס למדינה הרבה כסף.
    וגם הקבלנים שמזמברים את האזרחים במחירי הדירות.
    אבל הממשלה יכולה לעשות דברים, היא לא רוצה כי זה יכניס פחות כסף לקופת המדינה אבל מצד שני לאזרחים יהיה יותר קל לקנות דירה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/1/13
  11. אלי מתחן Member

דני תעבור בבשר תספר לנו כמה עולה קילו אינטריקוט.
    התזונה שלנו מורכבת מהרבה ירקות ופירות, יותר מאשר בשאר המקומות בעולם. נניח והמחיר של חזיר בישראל הוא הכי גבוה בעולם, זה לא משנה לישראלי הממוצע. השאלה מה בהתחשב בהעדפות של האדם הרגיל נשאר לך בסוף החודש.

12. Ice Cream חסה

אז בעצם קובעים יוקר מחיה לפי מחירי הדירות והרכב, כל השאר מתקזז.

13. אלי מתחן Member

מה יותר כבד בכיס של האזרח, דירות ורכבים יקרים יותר או עגבניות ותפו"א יקרים יותר?

14. Ice Cream חסה

זה מה שאני אומר. אז כל ההשוואה צריכה להיות בין מחירי הדירות ומחירי הרכב ביחס לשכר. לזה אולי אפשר להוסיף את דירוג יעילת התחבורה הציבורית (יש כזה דירוג?).

15. מזגן Member

מיסטר ג'ו קול.
    כמו פעם שעברה שהודתי בעצמי שאי אפשר להסיק מהתמונה שפרסמתי חצי דבר חוץ מהשוואה בין המחיר הישיר בין שני המוצרים. בגלל זה קראתי לזה המוצר *הרנדומלי* השבועי.
    אין לי תמונה של אנטריקוט, אבל יש לי תמונה של דג פילה סלמון (אילתית) שמחירו 76 ש"ח לקילו. באמת מעניין אותי כמה עולה כזה בארץ שכן קנדה בעלת משאבי סלמון אדירים.

לפרסומים האלה יש שתי מטרות.
    א. אני חושב שייש אנשים שזה מעניין אותם.
    ב. לצנן במעט את כל ה"רק בישראל הכי יקר X" ורק בישראל המחיר של Y הוא Z בריבוע". לא! גם במדינות עם איכות חיים גבוהה מזו שבישראל מוצרים עולים המון כסף, המון. ההשוואה למדינות טובות אחרות היא במקום.

מה נשאר לישראלי הממוצע בסוף החודש? אני לא יודע. אני לא מכיר שום ישראלי ממוצע, הישראלים ה"ממוצעים" שאני מכיר נוסעים לפראג בשנה האזרחית החדשה ואז שוב בקיץ לTomorrowland אחרי שבחורף הקודם היו בחופש סקי מחזיקים בפולסוואגן פולו\מאזדה 3 (חדשה)\סיאט איביזה(דנדשה)\הונדה ג'ז. לאף אחד מהם אין נדל"ן כולם בשכירות וכולם מסיימים +- על האפס את החודש חלקם במינוס רציני אבל זה רק כי הם שוכרים תחפושת פורים ב800 שח מתיאטרון. כולם יש לציין הגיעו מהפריפרייה ממקום שכולם מכירים רק בגלל שעוצרים שם בצבא בדרך לצפון. וכל הזיוני שכל על השקעה או חוסר השקעה בחינוך זה בולשיט מבחינתי. מי שרצה לעשות משהו עם עצמו עשה מי שרצה להשאר בחור שבוא גדלתי נשאר.

איך אתה יודע כמה אנשים מסיימים עם כמה כסף את סוף החודש? או שזה מהתחושה שלך? כי אני אומר לך כמו שאמרתי כבר כאן. אבא שלי לפני עשור גם כן בקושי סיים את החודש בישראל. ונחש מה? עכשיו בקנדה הוא עדיין בקושי מסיים את החודש. מה זה אומר לנו? שלאבא שלי אין חצי מושג בלשמור על הכסף שלו.
    ----------------------------------------------------------------------------------
    Emile Zelicky
    על מה אתה מדבר? קבלנים בונים בית ומוכרים אותו. אם לעשות רווח נקרא לזמבר. אז כל אחד בערך בארץ מזמבר אותך. ואתה תזמבר את המעסיק שלך כשתסיים צבא ותלך לעבוד או תקים עסק.

אם בנק ישראל (הנגיד או מי שזה לא יהיה שם) יעלה את הריבית שוק הנדל"ן יצטנן קצת כי אנשים לא יוכלו להרשות לעצמם את תשלומי המשכנתא. אם הנגיד יוריד את הריבית אז כל אחד יוכל להרשות לעצמו דירה\בית אבל מצד שני מחירי הדירות ירקיעו שחקים כי יהיו הרבה קונים. (כך או כך kind bibi יהיה אשם). אז מה עשה הנגיד עם הריבית ב8 השנים האחרונות?

אז כנראה מנהל מקרקעי ישראל משחרר קרקעות לקבלנים במחירים גבוהים. יש לך נתונים? הוכחות? (לא בקטע של לתקוף. באמת לדעת מאיפה הסקת את זה)
    אז נתניהו התכוון לעשות רפורמה במינהל בקדנציה הנוכחית ולא עשה בסוף (זיגזג בשפת YNET). מה הסיפור מאחורי זה? (אגב אני מבין שהיתה בעיה כבר לפני נתניהו והוא שאף לתקן אותה או לפחות טען כך לפני הבחירות הקודמות. אם הוא ירש אותה מאולמרט אז יוצא שהוא במישור הזה במקסימום גרוע כקודמו שלא עשה עם זה גם יותר מדי שכן הוריש אותה לשקרניהו)