בחירות 2013-הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/5/12.

1. Love Is Red Member

על פי מה שרשום פה עלה ירוק הרשימה הליברלית עוד יהיו הפתעת הבחירות :|

העיקר שלא יצביעו לביברמן....
    כל קול לביבי או לבנט או לש"ס = קול לימין קיצוני ומושחט...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/1/13
  2. Gago Member

מצד אחד כל הזמן אומרים שמצביעי ביבי הם עדר וטיפשים.
    מצד שני אתה כותב שמצביעי ביבי הם עשירים בעלי דירות ומכוניות.

אם כל טיפש במדינה יכול להיות בעל דירה ומכונית כנראה שהמצב לא כזה גרוע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

בקשר לעלה ירוק הלוואי והם יעברו את אחוז החסימה. לדעתי הפעם יש להם סיכוי טוב מאוד לעבור.

בכלל נראה לי שיהיו תוצאות משוגעות הלילה.

ההימור שלי:
    הליכוד 28
    בנט 17
    העבודה 17
    לפיד 14
    הערביות 11
    שס 10
    יהדות התורה 6
    מרצ 6
    לבני 5
    קדימה 3
    עלה ירוק 3

3. אלי מתחן Member

לסורים ולמצרים יש המנון ודגל שמייצג אותם, לא רואה מה זה נתן להם בחיים. תתעלם לרגע מהאגו והרגשות, המנון ודגל זה שטויות ביחס לביטחון כלכלי, תעסוקתי ואישי.

4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, מישהו טען בפניי שש"ס הולכים לקבל באיזור ה15 מנדטים ואף למעלה. הסיבה היא אחוזי הצבעה מאוד מאוד מאוד גבוהים במגזר החרדי, ואי השתתפות שלהם בסקרים המקדימים כך שתמיד יש לקחת בחשבון יותר מנדטים ממה שבאמת מנבעים להם.

5. אלי מתחן Member

כשעושים סקר לא לוקחים 200 אנשים ושואלים אותם, לא צריך בשביל זה סטטיסטיקאים אני גם מספיק. לוקחים בחשבון את הנתונים האלה כשעושים מדגם.
    אצל החרדים תמיד יש אחוזי הצבעה גבוהים.

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

גאגו - באמאשך, בעמודים האחרונים רשמנו כמה וכמה פעמים מה הבעיה שלנו עם ביבי. אהבתי שהצגת את ההיכנעות בפני החמאס כהישג. ראש ממשלה אחראי? הבן אדם לא יודע אפילו מה הגירעון של הממשלה שלו, על איזו אחריות אתה מדבר?

ביבי זה ונגר של הפוליטיקה הישראלית. גונב דעת, שעולה לנו המון כסף (הוא ראש הממשלה הבזבזן ביותר בתולדות ישראל) ומתהדר בבינוניות.

Nave - עלה ירוק זה כבר מזמן לא חבורה של סטלנים שרק רוצים לעשן גראס. מדובר במפלגה הליברלית היחידה בישראל. כן, היחידה. חבר'ה רציניים מאד, היחידים יחד עם מפלגת העבודה שאשכרה הכינו תוכנית כלכלית מושקעת ורצינית, כאלו שבעד הפרדת דת ממדינה ודוגלים בחופש הפרט באמת. לפחות לפני שאתה יוצא בהצהרות כאלה כדאי שתבדוק במה מדובר.

יהיה מעניין מאד בגזרה של הקנאביס אם עלה ירוק יכנסו לכנסת (ואולי אם גם לא).
    לעלה ירוק ולארץ חדשה, כפי שפירסמתי, שתיהן יש רשימה של ח"כים (בין 14 ל-25 על פי טענות המפלגות, כשאלדד יניב גם טוען שביניהם שני ראשי סיעות) שעישנו מריחואנה והם מאיימים לחשוף אותה אם יתנגדו ללגאליזציה.

יש לי תחושה חזקה שהיום עלה ירוק עושה היסטוריה. הלוואי שגם ארץ חדשה.

7. Green Lantern Member

אני דווקא לא חושב הם אף פעם לא משתתפים בסקרים אבל הפעם יש גם את אמנון יצחק ואמסלם(למרות שהוא פונה בעיקר למגזר החילוני) שמחלישים אותם.

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק.
    אין שום שינוי בבחירות האלו חוץ מהעובדה שהמפלגה של אמנון יצחק (כח להשפיע) ואמסלם (עם שלם) גם רצות בבחירות וכנראה ינגסו במנדטים של ש"ס. כלומר דווקא יותר סביר שיפגעו בבחירות האלו. הלוואי.

למי שלא עקב אגב אחרי הסיפור בין אמנון יצחק לש"ס בשבועות האחרונים... איומים ברצח, בעונש בעולם הבא, גז מדמיע, הטלות חרם. איראן זה כאן.

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/13
  9. Gago Member

ברגקאמפ, אפשר לא לאהוב את ביבי אבל אי אפשר להגיד עליו שהוא לא אחראי.
    גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה ביטחונית.

מצחיק שאתה מצדד בתוכנית הכלכלית של העבודה אבל מתלונן על הגירעון... הרי התוכנית של יחימוביץ' כוללת הגדלת ההוצאות הממשלתיות ב-140 מיליארד והגדלת הגירעון.

אם תסתכל על הממשלה שהייתה כאן לפני ביבי תגלה שהיו שתי מלחמות, אבטלה גדולה יותר וגירעון גדול יותר.

תשנא את ביבי, זאת זכותך המלאה. אבל לפחות תגבה את השנאה שלך עם עובדות

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

*2

מחזק ומוסיף - מעבר לבחירות הבאות, הכסף הזה יעזור לדעם להמשיך ולהגביר את הפעילות המבורכת בה הם עוסקים בעשור פלוס האחרון גם מבלי לשבת לכנסת. יותר מכך, מבחינתי הגברת הפעילות הזו חשובה מהכניסה לכנסת בשלב זה. בניגוד למרבית המפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה ונעלמות, בכלל או עד לבחירות הבאות, דעם זו לא תנועה שאנשיה רק חושבים על מקום בכנסת וכל הנלווה לכך ואני אשמח לתמוך בפעילות שלהם גם על חשבון "בזבוז" הקול שלי.

סיבה מרכזית אצלי לכך שמר"צ זו אפילו לא אופציה ומעולם לא הייתה. אבל גם ממש לא הסיבה היחידה (למרות שלדעתי הם זזים לכיוון "הנכון" מבחינתי). פחות מסכים איתך לגבי חד"ש, שכשמה (חזית) כן היא, מורכבת ממספר גופים שונים שלא מדברים בקולות זהים, לה לא הצבעתי הפעם מסיבות אחרות שקשורות בעיקר לגוף המרכזי והדומיננטי מאחורי המפלגה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/13
  11. Love Is Red Member

גם לדעתי אמסלם וכוח להשפיע מסוגלות לקחת מנדטים מש"ס ויהדות התורה.

העניין הוא שהכל יכול להיות, הימור שלי לגביי המנדטים (ומשאלת לב):
    הליכוד ביתנו - 30
    העבודה - 22
    יאיר לפיד - 14
    בנט - 13
    התנועה - 8
    מר"צ - 6
    ש"ס - 7
    יהדות התורה - 3
    חד"ש -4
    המפלגות הערביות הפלסטיניות (בל"ד ורע"ם תע"ל)-6
    עם שלם -2
    עלה ירוק - 2
    קדימה - 2
    כוח להשפיע -2

במצב כזה על פי משאלת הלב שלי גוש השמאל מקבל 58 (לא כולל המפלגות הפלסטיניות) לעומת גוש הימין שמקבל 62 (הימין + החרדים) במצב כזה שלי יכולה לנסות לשכנע מפלגה כלשהי מגוש הימין ויש מהפך D=

אמן אמן ואמן (שהמשאלת לב שלי תתגשם) :aaa021:

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/1/13
  12. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

גאגו - איפה אמרתי שאני מצדד בתוכנית של יחימוביץ'?! אני לגמרי נגד. אבל לפחות היא פירסמה כזו, כמו גם עלה ירוק (שבתוכנית שלהם אני תומך לחלוטין). הליכוד אפילו מצע לא פירסם.

צודק. טיעון מנצח.
    אח"כ אל תתפלא שמכנים אותך כחלק מעדר שלא חושב ומצביע אוטומטית.
    ביבי לפני כמה חודשים שמע משאול מופז מה הגירעון ופשוט צחק. לא היה לו ולשר האוצר שלו מושג מה מצב החוב של ישראל. איך אפשר לומר שמבחינה כלכלית הוא אחראי?!
    אחראי מבחינה ביטחונית... כן, תזכיר לי איך זה בא לידי ביטוי בדיוק?

גירעון יותר גדול?
    אני אשמח לראות נתונים כי קשה לי מאד להאמין. פעם ראשונה שאני שומע דבר כזה. אבל אני מניח שאז לפחות ראש הממשלה ושר האוצר ידעו מה הוא.
    ושוב עניין האבטלה... די נו, תחזור באמת לעמודים הקודמים, כבר דיברנו על זה מספיק.

פעם נוספת - תחזור על העמודים האחרונים. הבאתי פה טונות של עובדות. זה שאתה מתעלם מהכל ואומר "אי אפשר להגיד שביבי לא אחראי" לא סותר זאת.

13. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

כל החברים שלי שמצביעים עלה ירוק ישר מוסיפים בקריצה חצי צחוק/חצי רצינות "סוף סוף יהיה אפשר לעשן חופשי" וזה לא רק בן אדם אחד או שניים, זה הרבה יותר מכך!

עלה ירוק עשו עבודה מעולה בשיווק שלהם, הם היחידים שמכירים את הטעם של הקהל הצעיר ולא הייתה להם בעיה להתחבר אליו דרך הרשתות החברתיות. הרבה קנו את זה. אני בספק אם 45% מהמבציעים לעלה ירוק יודעים מי ראש המפלגה.

אני לא טענתי שמי שיושב במפלגה רוצה לעשן סמים חופשי, אלא שזה מה שהרבה מהמצביעים שלהם חושבים שיקרה אם הם ישימו את הפתק הזה בקלפי והרבה עושים את זה כי "ממילא ביבי ינצח, אז בוא ניתן קול למפלגה חדשה וצעירה"

14. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמין לי שהמנון ודגל הם לא חשובים מבחינתי, ההשלכות של הגדרת המדינה כיהודית על ערביי ישראל הן יותר משמעותיות מדגל והמנון. אני אשיתי רוצה לחיות במדינה שאינה מדינת לאום, ואני יודע שזה נשמע לא ריאלי. שלא יהיה לך ספק, אני הרבה יותר בעד מדינת היהודים מאשר מדינת היהודים של היום שמפלגות העבודה והליכוד הובילו אותנה אליה.

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה