בחירות 2015: פעם רביעית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/12/14.

?

למי תצביע/במי תתמוך בבחירות הקרובות?

1. הליכוד

10 הצבעות
    15.9%
  2. יש עתיד

3 הצבעות
    4.8%
  3. המחנה הציוני

14 הצבעות
    22.2%
  4. הבית היהודי

9 הצבעות
    14.3%
  5. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    1.6%
  6. ש"ס

1 הצבעות
    1.6%
  7. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  8. כולנו-מפלגתו של משה כחלון

5 הצבעות
    7.9%
  9. מרצ

12 הצבעות
    19.0%
  10. אחר

8 הצבעות
    12.7%
  1. מזגן Member

הקמפיים לא יכל להיות מוחץ ומשפיע בשום אופן. כי בוז'י לא מקרין בדיוק את שתי התכונות הללו בשום מולקולה של הגוף שלו. הראיונות שלו היו כואבים לצפייה אפילו לאיש ימין כמוני.

אתה טוען שביבי בראיונות בימים האחרונים שלו לחץ על הבוחרים שלו. זה לא מסתדר עם הדרך שבה הבחירות מתקיימות. הבוחרים שלו יכולים להיות מבועתים, ולישון בתור לקלפי ועדיין להשחיל פתק יחיד.

2. Lebron Member

העניין הוא שביבי מבחינת המשנה הכלכלית האמיתית שלו נגד קצבאות (וזה בא לידי ביטוי במהלך כהונתו כשר אוצר) וחרדים בממשלה אתה יודע מה זה אומר..

מסתבר בבחירות הללו שליברמן זה בלוף אלקטורלי גדול, בבחירות הקודמות הוא עשה חכם שהתאחד עם ביבי, מסתבר שהליכוד בלעדיו מביא 27-30 מנדטים בקלות והם לא היו צריכים את האיחוד הזה.

אני בעד שביבי יקים ממשלה ימנית נטו, נראה מה הוא יעשה בלי עלה תאנה מהמרכז-שמאל, נראה איך יצליח לתמרן בזירה המדינית, נראה איך ימכור לציבור את הקצבאות הנדיבות לחרדים, נראה איך יתנהל כלכלית, נראה איך יתנהל מול חמאס, חיזבאללה ואיראן, נראה איזה קל זה יהיה בלי איזה שמאלני בממשלה להטיל עליו את האשמה.
    שיעביר את חוק הלאום, שיסנדל את בג"צ, שיוכיח שהוא באמת ימין. הוא קיבל מנדט מהעם על סמך המסרים הימניים שלו, שיישם אותם, בלי להתנצל כמו שבנט אומר.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/15
    Super Mario ו-Eric Cantona אוהבים את זה.
  3. אלי מתחן Member

משנה כלכלית שומרים כשמנסים להיות ראש ממשלה, כשאתה שם כבר 6 שנים ויודע שברגע שתעזוב אז החיים לא יהיו אותו דבר, משנה כלכלית מעניינת לך את קצה הביצה.
    הפעם לימין, אולי לראשונה בשנים האחרונות, יש ממשלה אמיתית, נראה לאיפה הוא יביא את המדינה. אין יותר שמאל שאפשר להאשים אותו.

ליברמן לא בלוף אלקטורלי, אין בנאדם אחד במדינה שלא יודע שהוא מושחת וזיין מוח, ועדיין הוא קיבל ב50% יותר מנדטים ממרצ.

Lebron אוהב/ת את זה.
  4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

יש שתי סיבות לטעויות של ד"ר צמח ומיסטר פוקס
    א'. תוצאות המדגם שלהם נסגרו האחד ב 20:00 והשני ב 20:45. אנשי הליכוד הצביעו בשעות האחרונות של ההצבעה.
    ב'. לא מעט מאלו שהצביעו ליכוד שיקרו במדגם של למי הם הצביעו, כחלק מזה מהסיבה של "התקשורת שונאת את ביבי".

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בלי קשר, סתם קטע שראיתי שאחד מהעמודים כתב בפייסבוק:

"40% לליכוד באשקלון, 43% לליכוד בשדרות, 31% לליכוד באשדוד. אני מבין שהם לא ספגו מספיק טילים. לא ראו מספיק מלחמות. לא קברו מספיק בנים ובנות.
    47% בזרעית. עד שמצאתי אתכם אינעל דינאק. מזל שהמנהרות שאתם מתלוננים עליהם כל כך מצאו את הישוב שלכם בקלות. ומזל ענקי שבחרתם בראש הממשלה שהחליט להתעלם מזה. תודה לכם.
    41% לליכוד בדימונה, 33% לליכוד בירוחם, 28% במצפה רמון.30% באופקים. אני מבין שהשכונות לאנשי הצבא בעיר הבה"דים שיוקמו מחוץ לערים שלכם כדי למנוע ממכם צמיחה עושות לכם רק טוב על הלב. אני כנראה מבין גם שלא נסגרו מספיק מפעלים. האבטלה עדיין לא בשיאה.
    25% בירושלים. פשוט פיגוע כל כמה שעות זה כנראה לא מספיק להבין שמר ביטחון כבר לא כל כך זוכר איך כותבים ביטחון. צריך עוד.
    40% לליכוד בשכונת התקווה, 33% ביד אליהו, 27% בשפירא. זהו, בדיוק לא זכרתי באיזה שכונות אמרו שהממשלה נטשה אותם ולא טיפלה בתשתיות או בבעיית המסתננים שכבר ישנם בתוך השכונות.
    40% ברמלה, 33% בלוד - פשוט באמת שכחתי לרגע את 2 הערים המדהימות שנמצאות בתנופה כה חיובית בשנים האחרונות. בכלל לא ערים שבשש השנים האחרונות נחשבו לאבק וסתם מטרד בדרך לנתב"ג.
    36% בשלומי. 39% בקרית שמונה. דיברנו על תנופה בערי הפריפריה נכון? 2 ערים עם דוגמא מצוינת. אפילו במסילת רכבת לכרמיאל הן לא משתתפות. לא מספיק עניים ולא מספיק מובטלים. עוד לא. עוד קצת.
    ולכלל אזרחי ישראל. זה בסדר. כנראה עוד לא מספיק רע. האמת? לא רע לי כל כך. אני עובד, חוסך לפנסיה, אני משכיל, אני גר בתל אביב. לא אגיד שטוב לי בטירוף, אבל אני עוד רואה אוכל במקרר שלי, אין לי ילדים אז עדיין לא גיליתי כמה החינוך פה פח. יש לי אוטו אז אני עדיין לא מרגיש את התחבורה הציבורית בארץ.
    אבל אתם? מה נסגר איתכם? איך אפשר לבכות בעין אחת ולהגיד כמה רע לכם ובעין השניה לראות את הפתק של מחל נכנס למעטפה? המסקנה מאד ברורה - עדיין לא מספיק רע לכם. רע לכם ואתם בוכים, ומתמרמרים עד כמה שכחו אתכם. אבל עוד לא. עוד קצת. עוד קדנציה אחת ותתעוררו למציאות נטולת עבודה, נטולת חינוך, נטולת פנסיה, נטולת אופק מדיני והכי גרוע - נטולת ביטחון. למקרה שחשבתם שיש לכם כזה - במילה אחת? פחחחח
    אני מצבי טוב. מצבכם? בוקר טוב. בתיאבון, בישלתם את זה כל כך טוב. עם כל הלב והדמעות."

JohnTerry26, Eric Cantona ו-alexshw אוהבים את זה.
  6. alexshw Member

סינדרום קלאסי של האישה המוכה. כמה שהבעל מכה אותה יותר, ככה היא נקשרת אליו יותר.

7. Mellow29 Kopite

די, הבחירות נגמרו, אפשר להפסיק להפוך את ישראל למדינת עולם שלישי ולזרוק כל מיני נתונים לא רלבנטיים.

benos, Dennis Bergkamp ו-Bon אוהבים את זה.
  8. מזגן Member

אז מה המסקנה המתבקשת לגבי מרצ?

9. Eric Cantona Member

אשכרה, שהיה רע ושהיה בידוד מדיני, שיגיד שוב לכל העולם עם יש לו ביצים שהוא נגד זכויות אדם ואזרח לתושבים האחרים בארץ הזאת, שיספר שהוא נגד שתהיה להם מדינה ונראה מי ישבר ראשון, התושבים כאן או שלאמרקאים ימאס וישחררו את הוטו ותקום ככה המדינה הפלסטינית. כמו כן, כמו שההוא בפוטס ששי העלה כתב, שימשיך להיות יותר רע לאנשים בחיי היומיום, כי רע בעיקר למצביעי הליכוד וש"ס תאכלס שמנצלים את המסכנות שלהם ועל הזין כולם. בחיי, כל זה באמת שלא קשור לחי היום יום שלי :)

10. Eric Cantona Member

מה המסקנה המתבקשת לגבי ציבור הבוחרים שלו..

11. אלי מתחן Member

שאנשים לא אוהבים אותם?

12. מזגן Member

מה?

13. מזגן Member

לא ״אוהבים״ אותם? מזה בחירות טלטאביז? אני הייתי אומר שהם לא נחוצים. שוליים.

14. alexshw Member

יש להם אג'נדה מדינית פוסט ציונית כמעט. הם חיים בסרט עצום ומוכרים סיפורים דמיוניים בתחום, וחבל שכך.
    אם הם לא היו הוזים בצחום המדיני, הם היו הופכים לאחת המפלגות הגדולות במפה הפוליטית. רבים מתחברים לרעיונות חברתיים שלהם והם גם תמיד פועלים בכנסת במרץ בתחום, אבל נרתעים מלהצביע להם בגלל העניין המדיני.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/15
    Super Mario אוהב/ת את זה.
  15. אלי מתחן Member

אם אתה היית אומר אז זה בטוח נכון.
    כמובן שבמדינה דמוקרטית אין צורך בשום מפלגה ליברלית לא פופוליסטית. אבל מזגן אמר שזה לא נחוץ אז יאללה לסגור הבאסטה.

Super Mario אוהב/ת את זה.