בחירות 2015: פעם רביעית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/12/14.

?

למי תצביע/במי תתמוך בבחירות הקרובות?

1. הליכוד

10 הצבעות
    15.9%
  2. יש עתיד

3 הצבעות
    4.8%
  3. המחנה הציוני

14 הצבעות
    22.2%
  4. הבית היהודי

9 הצבעות
    14.3%
  5. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    1.6%
  6. ש"ס

1 הצבעות
    1.6%
  7. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  8. כולנו-מפלגתו של משה כחלון

5 הצבעות
    7.9%
  9. מרצ

12 הצבעות
    19.0%
  10. אחר

8 הצבעות
    12.7%
  1. alexshw Member

לא אוהב לדבר במונחים של מזרחים אשכנזים, מה גם שהיום כבר יש הרבה ערבוב ביניהם. אני גם לא חושב שהם כמפלגה מתנשאים, פשוט המצע המדיני בטחוני שלהם הזוי לגמרי. בנושאי חברה יש להם רעיונות מעניינים והם מפלגה שבהחלט עושה מאמצים אמיתיים בתחום, אבל אי אפשר לנתק הכל מנושאי הביטחון ואי אפשר שם להציג רעיונות כאלה הזויים. זה בדיוק מה שפוגע בהם.

אגב מר"צ עלתה ל - 5 מנדטים אחרי ספירת קולות החיילים. הליכוד עלה ל - 30

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/15
  2. benos Member

מספיק לראות את ביטויי הבבונים והניאנטדרלים של המועמדים שלהם לרשימה, ולהבין בידיוק למה הציבור הרחב לא מת עליהם.
    אולי עם אילן גלאון, מרצ תשתנה קצת.

3. JohnTerry26 Member

ברור שמרצ צריכה את חיבת העם כמו כל מפלגה, אבל מה ייתן לה להתרפס כמו שאתם מציעים? כשהיא תפסיק להגיד את האמת שלה היא תהיה מפלגת העבודה, או לפחות תהיה כמו חלק מהמועמדים של מפלגת העבודה.

אם 5 מנדטים זה מה שהיא מה שהיא שווה, שכך יהיה לדעתי. 10 מנדטים של מרצ לא יובילו לשינוי אז מה הטעם לשקר כבר?

4. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה שתשתנה? הדיעות הן אותן הדיעות. זהבה גלאון היא צווחנית בלתי נסבלת ואילן גילאון הוא המירי רגב של השמאל (סתום ובהמתי). אותה הגברת בשינוי אדרת.

הניתוק של מרצ מהעם בא לידי ביטוי הכי טוב עם הסרטון ההזוי שלהם של הריקודים בחתונה או סרטון ה"כיף להיות ימני" שעשו יחד עם סאלאם עכשיו.

טרי - זה העניין. האמת של מרצ שווה 4-6 מנדטים. אם רוצים יותר מזה, צריך ללכת ימינה משם. אני לא חושב שיעשו זאת שם כי הם אידיאולוגים, אבל כל דרך אחרת לא תביא מנדטים נוספים מלבד מנהיג יוצא דופן, ומנהיג כזה לדעתי לא יכול לצמוח או בכלל לא יתקרב למפלגה כמו מרצ.

5. alexshw Member

לא להתפרס, אני שומע לא מעט אנשים שהיו מצביעים למר"צ בגלל מצע חברתי שלה, אם לא היה להם כזה מצע מדיני.
    כן למר"צ ולא לעבודה.
    כלומר כן יש להם פוטנציאל

Igi ו-Love Is Red אוהבים את זה.
  6. JohnTerry26 Member

נו אז האמת של מרצ בתחום המדיני שווה בישראל של היום 5 מנדטים, מה הבעיה פה? למה היא צריכה להשתנות בשביל מישהו? להפוך לעוד מפלגה של שקרים ופוליטיקות? אני מקווה ומאמין שמושבים בכנסת ובממשלה ימשיכו לעניין אותם פחות מהאמת שלהם והכנות שלהם עם עצמם והבוחרים שלהם, וכך זה צריך להיות.

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  7. Love Is Red Member

נו באמת אפילו אופיר אקוניס מהליכוד מחמיא ומעריך את זהבה גלאון ואומר שהיא עומדת מאחוריי הדעות שלה בלי לזגזג.
    אבל כרגיל יש פה אנשים שהניצחון של ביבי גורם להם להיות רעים יותר ממקודם, מר"צ זאת מפלגה שלא קשורה לימין הפלסטיני, מילא היו אומרים את זה על הרשימההמשותפת, אבל מר"צ הם מפלגה ציונית ואפילו ליברמן אמר "תצביעו למפלגות הציוניות בין אם זה מר"צ או ישראל ביתנו" אז גם ליברמן האדם הכי גזעני בכנסת טועה?

8. alexshw Member

זה בחירה שלהם. פשוט זה מפריע להם לקדם רעיונות חברתיים שחלקם אני חושב כן היו מטיבים עם הציבור הרחב.
    הקלף המדיני בטחוני לא צריך להיות קלף חזק של כל מפלגה.

9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

מה שהתכוונתי זה לא חלילה לפנות ימינה, אלא לשנות את הדימוי הלבן והמתנשא, להתנער מיאיר גרבוז ואלונה קמחי (כמה מאכזב לגלות שמי שכתבה את ״נועה של הים״ ועוד שירים נהדרים של יזהר אשדות היא אישה כל כך מתנשאת, בהמתית ואפילו גזענית). לדבר לציבור הרחב בגובה העיניים ולא ב״אנחנו יודעים יותר טוב ממך מה טוב בשבילך״.

ChelseaPensioner אוהב/ת את זה.
  10. Love Is Red Member

למען האמת הכוח של הליכוד+ליברמן+הבית היהודי עלה במנדט מ43 ל44, אבל הכוח של מפלגות השמאל הציוניות עלה ל29 מ27, כלומר עליה בשני מנדטים יותר, וכמובן המרכז אין שינוי, הערביות התאחדו והגדילו את כוחם בשני מנדטים והחרדים איבדו כאמור 4 מנדטים, המעניין הוא שהמנדטים הללו התפזרו בין השמאל והימין והערבים.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעיקרון זה היה בתשובה להודעה של קאריק, אבל אם הם רואים ב-4 מנדטים כישלון שבעקבותיו היו"ר התכוונה להתפטר - אז כנראה שגם זה מעניין אותם. יש לזה מחיר, אני גם לא חושב שכדאי להם ללכת בכיוון. אם יעזבו את הדרך שלהם עבור עוד מנטים, מישהו אחר יקים מפלגה דומה.

גם חנין זועבי עומדת מאחורי הדיעות שלה מבלי לזגזג. אף אחד לא אמר שגלאון זגזגנית, אני חושב שהיא מהאידיאולוגים הכי גדולים בכנסת. לא מבין מה הקשר.
    מרצ זאת מפלגה לאומנית פלסטינית לכל דבר, כל המצע המדיני שלהם מתבסס על העמדות הפלסטיניות.

12. JohnTerry26 Member

אני חושב שאם המדינה רוצה ללכת בכיוון מסויים, תנו לה ללכת... אין טעם להתעקש ראינו שזה לא עבד לפני יומיים, ובטח שאין טעם לנסות להדביק את הפער בין האידיאולוגיות כדי שכולם יהיו מרוצים. רצוי שתהיה פה מפלגת שמאל עבור אותם אנשים שעוד לא ארזו את המזוודות וגם החליטו ללכת להצביע. למרות שאין למפלגה הזאת באמת יכולת, לפחות שתהיה ברקע. מודע לכמה פסימי זה נשמע אבל זה בדיוק הזמן להודות באמת המרה אני חושב.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת לא מובנת לי ההפתעה והאכזבה של מה שנקרא מחנה השמאל מתוצאות הבחירות. גם בסקרים הכי אופטימיים להרצוג לא הייתה שום אפשרות ריאלית לבנות קואליציית שמאל יציבה, כל אלה שקראו לשמאלניים לנטוש את מפלגותיהם כדי להצביע להרצוג ולתת לו את היכולת להיות ראש ממשלה, כי ממלא זהבה גלאון תהיה בקואליציה שלו פגעו פגיעה עמוקה במפלגה כה חשובה כמו מרצ. העם בישראל הוא לא שמאלני ואותי לפחות זה לא הפתיע.
    הפעם, ביבי יכול לבנות קואלציה ימנית (אמנם צרה), מעניין איזה חוקים נראה הפעם. עם כל הסלידה שלי מציפי לבני וממה שהיא מייצגת, בכנסת הקודמת היא עיכבה בצורה כזו ואחרת חוקים גזעניים שפוגעים בערבים. הפעם ציפי לא תעמוד בדרכה של הקואליציה להעביר את החוקים הללו.

מעניין אותי מאוד לראות איך בוז'י יתפקד הפעם כיו"ר האופוזיציה, האם נראה אופוזוציה אימפוטנטית כמו בשתי הקדנציות האחרונות של ביבי? או אופוזיציה אקטיבית ופעילה? הפעם לעבודה יש מספיק מנדטים כדי להוות אופוזיציה רצינית.

לגבי ביבי, עד כמה אפשר לרדת נמוך?
    איך לעזאזל ראש ממשלת ישראל מעז להפחיד את הציבור בקריאות "הערבים באים"?
    איני מבין איך בן אדם כזה מתיימר להיות ראש הממשלה של כל האזרחים. כולי תקווה שהשמועות על התמיכה האפשרית של ארה"ב בהחלטת האו"ם לגבי פיתרון שתי המדינות תתממש, ושהקיטוב בין ישראל לבין ארה"ב יילך ויחמיר.

Franco, Igi, Love Is Red ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  14. Love Is Red Member

אז מר"צ רוצים את זכות השיבה? מר"צ הולכים על פי תורת השלבים שרובכם טוענים שאבו מאזן והפת"ח עובדים על פיהם?
    וואלה לא ידעתי, כי בפעם האחרונה שקראתי את המצע של מר"צ (אני רציתי להצביע להם אבל בחרתי בסוף המחנה הציוני) הוא שלום צודק על בסיס פתרון שתי מדינות לשתי עמים עם פתרון מוסכם על שני הצדדים לגביי הסוגיות כמו ירושלים וזכות השיבה, מה זה פתרון מוסכם על שני הצדדים? ששני הצדדים מסכימים עליו, המטרה של מר"צ זה מדינה יהודית מצד אחד ומדינה ערבית פלסטינית או וואטאבר בצד השני, רק שמר"צ לא תלוים באבו מאזן בשביל להגדיר את המדינה כמדינה יהודית בניגוד לביבי שמשחק אותה כאילו אם אבו מאזן יגיד שהוא מקבל את מדינת הלאום היהודי פתאום נתניהו יעשה איתו שלום...
    אתה יכול להגיד הכל על מר"צ אבל הם לא ימין פלסטיני!

JohnTerry26, gilad16 ו-StevenGerrard אוהבים את זה.
  15. alexshw Member

Lebron אוהב/ת את זה.