בחירות 2015: פעם רביעית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/12/14.

?

למי תצביע/במי תתמוך בבחירות הקרובות?

1. הליכוד

10 הצבעות
    15.9%
  2. יש עתיד

3 הצבעות
    4.8%
  3. המחנה הציוני

14 הצבעות
    22.2%
  4. הבית היהודי

9 הצבעות
    14.3%
  5. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    1.6%
  6. ש"ס

1 הצבעות
    1.6%
  7. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  8. כולנו-מפלגתו של משה כחלון

5 הצבעות
    7.9%
  9. מרצ

12 הצבעות
    19.0%
  10. אחר

8 הצבעות
    12.7%
  1. אלי מתחן Member

העיר של צה"ל תמשוך איתה אוכלוסייה, האוכלוסיה הזאת תצטרך לאכול, לקנות, מישהו שיתקן להם את המחשבים והמכונות כביסה וכו'.
    בסופו של דבר, אנשים לא רק ישנים ועובדים, הם צריכים בילויים וחיים מחוץ לעבודה. עד שהערים האלה לא ימצאו פתרונות לנושא הזה, הן לא יתקדמו להיות אלטרנטיבה למרכז.

2. Super Mario Member

אזרח עובד צה''ל

3. Love Is Red Member

עדיין יחפשו אנשים עם עבר נורמלי ונקי כי מדובר בבסיס ואני לא בטוח שיהיה קל להתקבל לעבודה שם...
    זה לא כמו מפעל חדש...

4. FelaKaT Member

אני מצטער אבל אתה טועה, אלא אם כן תוכיח אחרת.
    ברוב הערים שציינת יש גידול באוכלוסיה, בתעסוקה ובשכר, אולי לא תנופה מטורפת אבל אין דעיכה בוודאות.
    הצפון גם במצב לא רע - היחידה שנמצאת בירידה באוכלוסיה זאת קריית שמונה ורק לפני שנתיים נפתח קניון בטבריה.
    מספיק שתבדוק את הנתונים ותקשיב לראשי הערים שם כדי שתבין למה הפריפריה הצביעה כמו שהיא הצביעה.
    ברור שיש עוד הרבה מה לעשות ולאן לפתח, אבל אי אפשר להגיד שלא עושים.
    אסור לשכוח שגם לא קל לשכנע אנשים לעבור לאזרום הללו, בעיקר פסיכולוגית (תראה איזה תנאים מציעים לרופאים כדי לעבור לפריפריה; לאנשי קבע כדי לעבור לדרום).

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע איך זה בערים אחרות בצפון, אבל אני יכול להעיד שעפולה מתפתחת בקצב מפלצתי (ומי שמכיר אותי יודע שאני לא פטריוט עפולאי).
    כשהייתי נער ולמדתי בתיכון, אני זוכר שלהגיע מהבית שלי לבית הספר שלמדתי בו זה היה 'לחצות את כל עפולה'. היום זה כבר פחות מ-2/3 מהדרך אם אני רוצה לחצות את כל העיר. הוקמו כאן שכונות יוקרה, מתחמים חדשים, רשתות חדשות נכנסו, ספריה עירונית חדשה, קונסרבטוריון למוזיקה, פארק עצום ובקרוב תהיה כאן רכבת ותקום כאן קריית היי-טק.
    חוץ מימי שבת וחגים, אני לא זוכר מה זה לקום לשקט ולא לצלילי טרקטורים, מנופים, משאיות ומכונות. לא מפסיקים להרים בניינים לגובה.

6. alexshw Member

רק משהו קטן, במהלך מערכת הבחירות לגלגו על הרצוג שאמר שידרוש מאירן להכיר במדינת ישראל.
    מסתבר שעכשיו נתניהו דורש אותו דבר כחלק מההסכם על הגרעין.

ובכלל נדמה כי ביבי סוגר את דלתות האורווה אחרי שהסוסים כבר ברחו. תבינו שכל ההתנהלות הרופסת שלו מול אויבי ישראל לאורך השנים גרמה לכך שאף אחד באיזור וגם לא בארה"ב לא מתייחס כבר לנאומים האינסופיים.
    הוא נתפס כאיש של דיבורים נטו וכאחד שהופך למשותק לחלוטין כשצריך להכריע. זה גורם נזק גם בנושא הגרעין האירני.
    אם בגין היה מפציץ את הכור בעירק בנאומים, המציאות במזרח התיכון הייתה שונה לחלוטין.

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  7. Love Is Red Member

זאת הנקודה המעניינת, ביבי מדבר הרבה ועושה כמעט כלום...
    ועדיין מצביעים לו כי הוא נראה בטחוני, הוא נראה אחד שאפשר לסמוך עליו, והעם שלנו מצביע למעשה לפלקט...

alexshw אוהב/ת את זה.
  8. Eric Cantona Member

שהיה מצידי גם שחקן בהוליווד, אם ישאיר את בית הגזע העליון מחוץ לממשלה, הוא מקבל גם את הקול שלי בבחירות הבאות.
    יאללה שרה, אל תאכזבי.

9. yonmu Member

מצביעים לו כי האלטרנטיבה ('אנחנו או הוא') מגוחכת וחסרת אחריות לחלוטין.

oFiRzZz, קשר שמאלי ו-Dennis Bergkamp אוהבים את זה.
  10. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי בהחלט מצביע לפלקט לפני בוז'י "אני סומך על אובמה שיביא הסכם טוב" הרצוג. זה מה שאתם לא מבינים. נתניהו לא כזה מדהים, אלו המתמודדים מולו ("במצבי לחץ אני הולך לישון") שלא הייתי נותן להם לנהל חווה בפייסבוק.

בבחירות הבאות, אלא אם כן יגיע מישהו רציני מחוץ לפוליטיקה (גדעון סער?), אני חושב שהמתמודד הראשי מול נתניהו יהיה קריין החדשות ושר האוצר הכושל לשעבר. מאמין שלבני ופרץ, ככל שהפריימריז בעבודה יתקרבו, יתחילו לאכול את המפלגה מבפנים.

כחלק מהראייה השטחית של חברי הכת, אני מבין שאתה לא מסוגל להבחין בהבדל בקונטקסט ובמטרה של הדברים.
    את נתניהו לא מעניינת לשניה אחת ההכרה של איראן, הוא מעוניין להפיל כל סיכום שלהם עם אובמה. בוז'י "אני סומך על אובמה שיביא הסכם טוב" הרצוג חושב שטרוריסטים יהיו חברים שלו אם רק "יושיט להם יד בשלום" ו"יניח הצעה אמיצה על השולחן".

11. alexshw Member

זה נסיון מגוחך להפיל את ההסכם. נו ברצינות אתה חושב שזה מעניין את אמריקאים? אין פה הבדל בין בוז'י להרצוג. על אחד צחקו על שני חושבים שהוא גאון.ככה זה בעולם הקונפסציות והדימויים.

העם בישראל מכור לחרא שמספרים בתקשורת ואת זה ראו גם בבחירות. עדיין מאמינים לאחד השקרנים הגדולים בפוליטיקה. אפילו אין צורך לחפש את ההוכחות לכך שהוא עושה הפוך ממה שהוא אומר או כותב.

12. Love Is Red Member

שכחתי שביבי "אני או הם" הרבה יותר טוב, הוא כל כך יותר טוב שהוא ישר רץ להקים ממשלה סקסית עם החרדים...
    דיי תתעוררו, לא שאני חושב שבוז'י לא היה מקים ממשלה עם החרדים, אבל ביבי נותן להם את כל מה שהם רוצים ולא מתחשב בבית היהודי או ממישהו שהיה בליכוד כמו כחלון...

13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם העם בישראל היה מאמין למה שמספרים ב"תקשורת", נתניהו לא היה עובר את אחוז החסימה.
    לא היה אדם בישראל שהוכפש (ומשפחתו הוכפשה) כך ב"תקשורת", שמלאה באנשים החברים באותה הכת כמוך. לא להאמין שזה הטיעון שלך.

אהה, אז בוז'י היה מקים ממשלה עם החרדים אבל לא נותן להם את מה שהם רוצים... הם היו מצטרפים לקואליציה שלו בגלל גומות החן שלו.
    הוא בהחלט לא מתחשב בכחלון אם הוא משריין לו בפומבי, לפני שמגיע בכלל יום הבחירות, את תפקיד האוצר.

14. alexshw Member

ביבי לא ירק לכיוונם של ציבור הבוחרים שלו עד כמה ימים לפני הבחירות, פתאום בכמה שיטות הכי עתיקות בעולם של מערכת הבחירות הם האמינו לו שוב. זה קצת תמוה.

15. Lupo Member

מה תמוה בכך? ציפית שעשרות המנדטים של הליכוד ירוצו להצביע גרבוז?