בחירות 2015: פעם רביעית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/12/14.

?

למי תצביע/במי תתמוך בבחירות הקרובות?

1. הליכוד

10 הצבעות
    15.9%
  2. יש עתיד

3 הצבעות
    4.8%
  3. המחנה הציוני

14 הצבעות
    22.2%
  4. הבית היהודי

9 הצבעות
    14.3%
  5. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    1.6%
  6. ש"ס

1 הצבעות
    1.6%
  7. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  8. כולנו-מפלגתו של משה כחלון

5 הצבעות
    7.9%
  9. מרצ

12 הצבעות
    19.0%
  10. אחר

8 הצבעות
    12.7%
  1. StevenGerrard Member

אני יכול להשתגע מפסימיות ואטימות של אנשים, to put it mildly.
    "אדם נשאר אדם, אל תקרא לי עם". בדיוק כמו שיש הרבה אנשים שסולדים את השקפת העולם הדתית-יהודית או ימנית-קיצונית כאן אצלנו כך גם בצד השני. הבעיה היא שעבור אותם אנשים מאבקי כוח נראים מיותרים בעוד שעבור תנועות קיצוניות זה הכל עבורן.
    המצב שאתה מתאר בו "אין עם מי לדבר" נובע מכך שאין מנהיג שבאמת מייצג את רצון האנשים ומסוגל להנהיג, בערך כמו פה. כל עוד סגנון ההנהגה יישאר בעינו (בשני הצדדים) אז אני מסכים, אנחנו נמשיך להסתובב סחור עד שמישהו מאיתנו, או שנינו, ניפול לרצפה.
    העניין הוא שלנו יש את הכוח להביא למהפכה גם אצלנו וגם שם. חזון ורצון? פחות.

2. alexshw Member

עצם ההשוואה שלך בין החברה שלנו, שהיא חברה מערבית מתקדמת שבנתה את המדינה הזו מאפס לחברה שלהם שטופת שנאה ליהודים שלא מסוגלת לייצר שום דבר פרט לטילים, מנהרות ומטענים, כבר מראה על כך שאתה לא מבין את שורש הסכסוך פה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/12/14
    מזגן, oFiRzZz ו-Dennis Bergkamp אוהבים את זה.
  3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מעבר לכך, עצם זה שכתבת שיש דימיון במצב ההנהגה בשני הצדדים, שזה אחד הדברים הכי איומים וקיצוניים שאפשר, אומר שאין מה לבזבז אנרגיה על להסביר לך למה אתה לא מבין את שורש הסכסוך.

4. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל לי שאתה בחרת שלא ממש לענות על הנקודות שהעליתי בהודעה שלי.
    חמאס יספח את עצמו לגוף ממשלתי ודמוקרטי...? כפי ששני קודמיי אמרו, המשפט הזה בערך אומר הכל. חמאס לא יהיה חמאס אם הוא יעשה זאת. חמאס ברמ"ח איבריו מתעב דמוקרטיה, תרבות מערבית, חילוניות ואת הפת"ח הוא שונא אפילו יותר מישראל. גם אם איכשהו בעולם מקביל הוא היה עושה זאת, הוא היה מוחלף מיד ע"י דאעש או הג'יהאד האיסלאמי, כי בלי השנאה לישראל, הפלסטינים לא יהיו פלסטינים יותר.

אתה במזרח התיכון ולא בדיסנילנד.

1. אם יש כזה דמיון בין החברות וההנהגה של הישראלים והפלסטינים, אז איך זה שאין אצל הפלסטינים אנשים כמוך? איך זה שאין אצלם שמאלנים?
    2. אני לא מבין. אתה משווה בין נתניהו לחמאס? ולמה נתניהו לא מייצג לדעתך את רצון האנשים, אם הוא מנצח שוב ושוב בבחירות?
    3. אם אתה בשתי ההודעות שלך מודה שכרגע אין באמת עם מי לדבר אצלם ואין מה לעשות עד ש"חמאס לא יספח את עצמו לממשלה דמוקרטית" (בהצלחה עם זה...), אז מה אתה רוצה מההנהגה הישראלית? מה הם אמורים לעשות לעזאזל? בוא במקום, כמו בוז'י ושאר המשתתפים בדיון, שמדברים בצורה עלומה על "אחריות" ו"יוזמה", תגיד מה הם אמורים לעשות תחת הנסיבות שאתה מסכים לגביהן.
    4. "לנו יש את הכוח להביא למהפכה גם אצלנו וגם שם" - מה זה אומר בדיוק, איך אנחנו אמורים להביא למהפכה אצל ארגונים כמו החמאס והג'יהאד האיסלאמי?

ועוד שתי שאלות, ברשותך (מקווה שתענה הפעם לעניין):
    5. האם לדעתך צ'מברליין, לפני מלחמת העולם השניה, פשוט לא ניסה מספיק להגיע לשלום עם היטלר, וכל המלחמה היתה נמנעת אם היה מוותר עוד ו"מגלה אחריות"?
    6. האם לדעתך ניתן לנהל מו"מ ולהגיע לשלום עם ארגון דאעש, ע"י כך שהוא יספח את עצמו לממשלה דמוקרטית בעיראק ובסוריה, ו-acts of kindness?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  5. StevenGerrard Member

זה בערך כמו להגיד שארסן ונגר הוא המנג'ר הכי טוב ומתאים לארסנל כי הוא ממשיך לסיים בטופ 4 עונה אחר עונה.

כשאריה מאיים לתקוף אתה יכול: לנסות לברוח, לירות בו (עם רובה או מזרק שבתוכו סם הרדמה) או שאתה יכול להציע לו לאכול משהו אחר במקום אותך. אני מעדיף את האופציה השלישית. אם נראה לציבור הפלסטיני שאנחנו לא רק מעוניינים בתיאוריה אלא גם מחוייבים במציאות - לא רק להתיר את השלשלאות ששמנו עליהם אלא גם לעזור להם להשתקם מהכיבוש, מהריסות הבתים, מהכלכלה הכושלת אז אולי יהיה לציבור כוח להגיד לארגונים קיצוניים 'חלאס' אולי אפילו הקיצוניות עצמה תתמתן כי אנחנו לא רק נדבר על דו-קיום אלא נקיים אותה.

@alexshw @orimor2212
    אתם יודעים מה אתם מזכירים לי? אנשים שמכחישים את תורת האבולוציה כי קשה להם להתמודד עם העובדה שהם קופים מפותחים (אולי אני משתמש במילה 'מפותחים' בצורה רופפת)

*לפני שמישהו יגיד משהו ילדותי... לא אני לא קורא לערבים קופים.

אני אעזוב את הדיון עם מילותיה של הפיזיקאית הצרפתית, מארי קירי:
    Nothing in life is to be feared, it is only to be understood. Now is the time to understand more, so that we may fear less.

6. yonmu Member

בהחלט הגיע הזמן להבין יותר, להבין מה זה דת, מה זה אסלאם ומה המטרות שלו.

אתה מוזמן להראות לדברים לציבור הפלסטיני היקר, אבל אני חושב שכולנו נשמח אם תצליח קודם כל להוציא ממנהיגיו הכרה בזכותנו להתקיים כאן כמדינה עצמאית.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  7. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה? בנתניהו אזרחי ישראל בוחרים כבר כמה פעמים ברצף, לכן לא ברור מדוע אתה טוען שהוא לא מייצג אותם... לתפקיד מנג'ר ארסנל אין בחירות דמוקרטיות.

העניין של האבולוציה קצת אירוני - אתה ואלו שמצדדים בעמדתך בדיון הזה מתעלמים מכל העובדות והראיות בצורה סדרתית וממשיכים להאמין בחזון משיחי שבו טרוריסטים יזרקו את הנשקים שלהם ויהפכו ל-BFF שלנו. החזון האוטופי שלך על חמאס שהופך לצבא של ממשלה דמוקרטית, מזכיר דתיים שמדברים על המשיח שיבוא. האמונה שלך בדת ה"שלום" היא דתית משיחית ולא רציונלית בעליל. כשאני מדבר עם דתיים ומראה להם סתירות מהדת, והם אומרים לי "מה לעשות, אני מאמין בדת, ככה אני מרגיש וזה מה שאני מאמין בו" - אני מאד מכבד את התשובה וברגע הזה הדיון נגמר. לעומת זאת, כשאותו אדם דתי יתחיל להסביר לי שאני בעצם לא רציונלי ואני מתעלם מהעובדות, כשהוא לא עונה לשאלות שלי ורק משנן מנטרות שלימדו אותו הרבנים שלו... אז זה מתחיל להיות מגוחך ומראה על חוסר מודעות עצמית.

אגב, אני חייב לומר גם שיש נימה גזענית בהודעות שלך, כאילו הערבים הם חבורה של טפשים לא רציונלים ואינם אחראים למעשיהם, שצריכים אדם נאור ומתקדם כמוך שיבוא ויחנך אותם כמו ילדים קטנים לערכים המערביים שלך במקום לערכים הברבריים והנחותים שיש להם כרגע.

בכל מקרה, שוב בחרת שלא לענות לשאלותיי, וזה בסדר. אני מקווה שרק תשאל את עצמך מדוע אין לך תשובות לשאלות הללו, אולי זה בסוף כן אומר משהו.

לפחות בנושאי איכות הסביבה נסכים;)

נערך לאחרונה ב: ‏27/12/14
    orimor2212 אוהב/ת את זה.
  8. VAR Member

רק כדי להבין את מה שכתבת כאן עכשיו: אתה תיתן לאריה שתוקף אותך להחליט אם הטרף שלו יהיה אתה או משהו אחר שתיתן לו?

זה די מסכם את החשיבה של השמאל...

מזגן, oFiRzZz, David De Gea ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הקטע עם האריה בהחלט משעשע. שום חיבור למציאות.

10. StevenGerrard Member

הנקודה הייתה שאי אפשר להשתמש בכך שנתניהו ממשיך להיבחר כאינדיקציה לרמת התאמתו לתפקיד ומידת ייצוגו (מקסימום כאינדיקציה להיעדר אלטרנטיבה אשר לפחות מגעגעת כמו מנהיג או לטיפשות/מזוכיזם של הציבור - תלוי איך בוחרים להסתכל על זה) בדיוק כמו שאי אפשר להשתמש בכך שונגר מסיים תמיד בטופ 4 כאינדיקציה לרמת התאמתו לתפקיד ומידת ייצוגו . מדינת ישראל, כמו ארסנל, צריכה לשאוף ליותר אבל הבעיה היא שהיא לא יכולה להביא את גווארדיולה מבאיירן או להחזיר לחיים את הרברט צ'אפמן בערך כמו שישראל לא יכולה להביא את אובמה מארה"ב או להחזיר לחיים את רבין.

בוא נצא מנקודת הנחה שאתה צודק. שכל מה שאני מציע לא רק ישים את ישראל בסכנה גדולה אלא באמת יסכן אותה.
    בוא נצא מנקודת הנחה נוספת שלשמור על הסטוט קוו עושה את אותו הדבר. וזה לא משנה אם זה יהיה חי"ר חמאס או טיל איראני.
    אני חושב שהדרך שלך תביא להשמדת ישראל הרבה הרבה הרבה יותר מהר בעוד שהדרך שלי לפחות שומרת על איזשהו סיכוי.

ואני מסכים עם השורה הראשונה, בוא נשמור את הדיון בינינו לדיון האקלים (שאשמח אם תתרום לו).

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אם אדם נבחר על ידי העם הוא מייצג אותו, וזהו.
    כן, אפשר לדבר על "היעדר אלטרנטיבה" אבל זה דיי מגוחך. ואם כבר הזכרת את אובמה - מעדיף את ביבי על פניו בכל מצב.
    באשר לרבין - הוא היה מנהיג מצוין, אבל המהלכים שעשה ותפיסת עולמו אז לא היו עובדים כיום, ולטעמי גם הוא לא היה עושה את אותם דברים. עברנו פה תהליך של הבנה, ואז רובנו היינו תמימים כמוך.

ההשוואה לונגר הזויה.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שאם נתניהו ראש הממשלה, הוא מייצג את ישראל. מה שכן, בשיטת הבחירות הקיימת, ראש הממשלה הוא לא בהכרח האיש שנבחר על ידי העם אלא האיש שבחירת האש מאפשרות לו להקים קואליציה. ולפעמים, האיש שבחירת העם והיכולת שלו לרקום קומבינות מאפשרות לו להקים קואליציה. הרי בבחירות 2009 הליכוד לא ניצח ובבחירות האחרונות הכוח המשותף של הליכוד וישראל ביתנו לא היה גדול בהתחשב בכך שדובר בשתי מפלגות יחד.

13. alexshw Member

STEVEN GERRARD, למה אני מכחיש את תורת אבולוציה? לצערי זה דווקא תיאור שיותר מתאים לך. אתה מכחיש את המציאות ומסרב לראות את העובדות. אתה מראה חוסר הבנה בסיסי בשורשי הסכסוך ובכלל לא מכיר את האויב מולו אנחנו עומדים.
    רק מקווה שגם אתה תתפכח מתישהו.

תבין דבר אחד, זה לא משנה מי פה דיון חושב על מה צריך לוותר במו"ם ועל מה לא. הצד השני כלל לא מעוניין בפיתרון שיכלול יהודים בא"י, אז לא יקבל שום הצעה גם הנדיבה ביותר.
    ככה שאפילו אין טעם בינינו להתווכח על מה אפשר לוותר.

14. Lebron Member

להגיד שאזרחי ישראל בוחרים בנתניהו זה הגזמה. מפלגתו של ביבי בבחירות האחרונות קיבלה 20 מנדטים (+11 של ליברמן), לפני זה 27, מנדט פחות מקדימה, זה אפילו לא רבע מאזרחי ישראל.
    הפעם היחידה שבאמת אפשר להגיד שהעם בחר בו זה ב-96, אז היו בחירות אישיות.

השיטה הפוליטית המקולקלת בישראל מביאה לכך שמי נבחר לראש ממשלה זה מי שרוב אזרחי ישראל לא בחרו בו ולא בהכרח רוצים בו.

15. Lebron Member

מסכים איתך, ובגלל זה אני חושב שאנחנו צריכים לקבוע גבולות ברורים למדינה שלנו ולהיפרד סופית מהפלסטינים. אני חושב שמלחמה עם מדינה חדשה ונחשלת שמחליטה ברוב טיפשותה לתקוף אותנו עדיפה על סבב כל שנתיים עם ארגון טרור ולדעתי גם יהיה ניתן במצב כזה להיות אגרסיבי יותר ולהביא לתוצאות טובות יותר. אני לא רוצה להיות קשור אליהם יותר, לא רוצה לשלוט בהם, שיסתדרו בעצמם.
    חיזבאללה הוא ארגון הרבה יותר חזק ומתקדם מהחמאס עם נשק מתקדם, אבל מאחר והוא נמצא במדינה אחרת , אנחנו מצליחים להתמודד איתו טוב יותר. לדעתי יותר קל להתמודד עם מדינה נפרדת מאשר עם עוין שאנחנו שולטים עליו, ההתמודדות שלנו עם מדינות עוינות תמיד הייתה יותר מוצלחת, עם הפיגועים וארגוני הטרור שאנחנו מספקים להם חשמל היה לנו הרבה יותר קשה להתמודד.

עדיין לא הצלחתי להבין איך המשך הבנייה ביהודה ושומרון וההתערבבות עם האוכלוסייה הפלסטינית תורמים לביטחון ישראל ולעתידה. מי שרוצה לתת תשובה על זה, אשמח לשמוע.

נערך לאחרונה ב: ‏28/12/14