בחירות 2015: פעם רביעית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/12/14.

?

למי תצביע/במי תתמוך בבחירות הקרובות?

1. הליכוד

10 הצבעות
    15.9%
  2. יש עתיד

3 הצבעות
    4.8%
  3. המחנה הציוני

14 הצבעות
    22.2%
  4. הבית היהודי

9 הצבעות
    14.3%
  5. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    1.6%
  6. ש"ס

1 הצבעות
    1.6%
  7. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  8. כולנו-מפלגתו של משה כחלון

5 הצבעות
    7.9%
  9. מרצ

12 הצבעות
    19.0%
  10. אחר

8 הצבעות
    12.7%
  1. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

יש לזנו זכות היסטורית על המקום גם מבלי ספרי דת כאלו ואחרים, אלא גם הוכחות היסטוריות ארכאולוגיות ואחרות. יש לנו קשר גם לא דתי לארץ הזאת והרבה מחלוצי העליות החילונים שעלו לכאן, עלו על בסיס קשר זה.

golding ו-Eric Cantona אוהבים את זה.
  2. Eric Cantona Member

בדיוק, ולא להאמין שאנחנו צריכים להצדיק את עצמנו כאן. ועם כל האמת הזאת שבטח לא תעניין אותם והם ימשיכו לנסות להפוך את המדינה לסוג של אירן לפי הספר שלהם, פשוט לקחת לנו את המדינה. רק תן להם להגיע לרגע שהם יהיו כאן רוב והם לא יהססו לשנייה. פנאטיות טהורה.

3. yonmu Member

נו בטח שיסרבו לחיות לצידך. אולי אני אבוא לגור אצלך בבית? רק חדר אחד, מה אתה מתלונן? לא מוכן? יאללה מכות.

הוכחות ארכיאולוגיות? באמת? נראה לכם שמישהו עלה לפה בגלל ארכיאולוגיה?
    התנועה הציונית נבעה מהיהדות. מהתנ"ך. תסובבו את זה איך שבא לכם, רוב הוגי הציונות היו אנשי תנ"ך מובהקים.

אריק קנטונה -
    כרגע אתם הרוב, והפנאטיות היא שלך. אבל נחמד לשמוע כמה אתה דמוקרט גדול.

4. Eric Cantona Member

@Dennis Bergkamp
    "אלי מתחן, אני מזכיר אותם משום שהמפלגות האנטי ליברליות ביותר שיש כיום בישראל זה החרדים ומפלגות השמאל הישראלי (וכמובן המוסלמים, אבל ברמה אחרת לגמרי), והרטוריקה שלך על הבית היהודי (ואני שוב אזכיר את זה - היא לא מבוססת על כלום. לא הצלחת להראות מהלך אחד פוגעני של הבית היהודי כלפי החילונים, ולא, תחבורה ציבורית בשבת זה משהו שמקום המדינה לא היה אז זו לא דוגמא) היא זהה לשלהם - אלו שמאיימים על סכנה למדינה חופשית וליברלית, תוך כדי רמייה, כשהם בעצמם האויבים הגדולים ביותר מהבחינה הזו. אני מתאר לעצמי שאתה גם כן מתומכי לבני ובוז'י, מתנצל מראש אם אני טועה."

דניס, אתה מקטין כאן ראש כמו שאבו מאזן עושה. אז מה אם הוא אף פעם לא אמר שהוא ישמח אם כל היהודים יסתלקו ותקום מדינה פלסטינית על כל הארץ, אבל אתה יודע שהוא ישמח וגם אתה דוחף לנו את זה בכל הזדמנות שיש לך כל שני וחמישי כאן בכל דיון על תחבורה או תקשורת סלולרית. תודה לאל הציבור הדתי עדיין מיעוט כאן במדינה וזה מעולם לא היה ריאלי מבחינתם אפילו לנסות להעביר חוקים כאלו אגרסיבים, זה יביא את כל הציבור נגדם ולחוקים מתנקמים מהצד השני. בנתיים מה שהם עושים במסירות זה להתנגד לכל חוק חילוני שעלה כאן מאז קום המדינה (כמו חוק החזיר, חוקים מקלים לעסקים בשבת והרבה הרבה אחרים). שנינו יודעים שהם רוצים מדינה לפי חוקי התורה ויבוא היום והם גם יביאו את זה לחקיקה. זה כתוב באידיאולוגיה של כל מפלגה דתית, הם לא מתביישים בכך כלל. אומרים לך את האמת בפרצוף גם בדיון הזה כאן נציג שלהם, מה אתה עוד צריך?

5. VAR Member

אם התגובה כוונה אליי -

אתה קורא לי ליברל-מערבי-מודרני-מצוי בלי באמת לדעת במה אני מאמין. יש לי הרגשה שהעמדות שלי כלפי יהדות וערכים הרבה יותר דומות לשלך מאשר לרוב הגולשים כאן. אין לי בעיה עם מדינה בעלת צביון יהודי ואני מסכים שישראל צריכה להיות מדינה שבה כל יהודי יוכל לנהל את אורח החיים שלו כפי שהוא מאמין, והמדינה תתחשב בו כמה שתוכל (להתיר רצח הומואים זו דוגמה למשהו שהמדינה לא יכולה לתמוך בו). השאלה היא איך מה שכתבתי לגבי נישואין וההטבות הכרוכות בכך קשור לצביון יהודי. יש פסוק בתנ"ך שקובע שמי שיש לו משפחה הוא נעלה יותר ממי שאין לו? ובכלל, זה גורם לך להרגיש טוב יותר כשאתה יודע שאלפי זוגות חילונים מתחתנים לא מתוך אמונה במוסד הקידושין אלא מתוך מניעים כלכליים נטו? זה לא נראה לך מבזה את הדת יותר מאשר מכבד אותה?

מזגן אוהב/ת את זה.
  6. Eric Cantona Member

הבנת הנקרא. הוא כתב זכויות היסטוריות של העמים שלנו שישבו כאן שהוכחו עלידי הוכחות ארכיאולוגיות בשטח, בין השאר. יש גם הרבה עדויות של עמים אחרים שבאו וחייו איתנו כאן במהלך השנים שאנחנו היינו כאן וגם עמים שהגיעו להלחם בנו. גם המשפחה שלי כאן לא מסיבות דתיות אלא היסטוריות.

7. yonmu Member

eric cantona -
    הדעות שאני מציג כאן לגבי איך מדינת ישראל העתידית צריכה להראות הן ממש לא אג'נדות שמקודמות ביום יום על ידי הבית היהודי. כרגע הבית היהודי עוסקת כמעט רק במניעת חקיקה אנטי-דתית, ובקושי בחקיקה דתית אקטיבית (לשמחתי האמת, אבל אני לא הנושא).
    מעבר לזה, אי אפשר לדמיין קואליציה שלא תסרס חקיקה אנטי-דתית, בהתחשב במפלגות החרדיות.
    וכמובן - חקיקה דתית חשובה רק אחרי שאין פיגועים כל יום.

8. yonmu Member

soloconte -
    1. אי אפשר להתעלם מזה שיש מרחב ציבורי. באופן תמוה משהו אנשים חושבים שמרחב ציבורי חילוני זה הdefault של החיים. נגד זה אני יוצא.
    2. מוסד הנישואין הוא מוסד מהותי ביותר ביהדות. האם יש דירוג בתנ"ך ל'נעלות' של אנשים? לא יודע, לא עולה לי כרגע. מה שאני באתי להגיד זה שלהציג ש'נישואים' 'חד מיניים' ב'מדינה יהודית' זה פרדוקס גמור.
    השוואת המעמד הכלכלי? ניחא. השוואת המעמד הסמלי? חלילה.
    3. חתונה 'טכנית' לא קרובה לבזות את הדת כמו מושג של נישואים חד מיניים במדינה יהודית.

9. yonmu Member

eric cantona -
    זכויות הסיטוריות? אז אתה בעד לתת לכל צאצא של עם שיש עדות ארכיאולוגית שהיה קיים פה פעם לעלות לפה ולקבל אזרחות? אחלה מדינה יהודית זאת תהיה.
    אגב, אני משער שהמשפחה שלך הספיקה לעבור בכמה עשרות מדינות מאז תחילת הגלות. מענין למה הם בחרו לחזור דווקא לארץ הזאת. בטח בלי שום קשר לתנ"ך. בטח בלי קשר לזה שכמה דורות לפניך עדין אמרו שלוש פעמים ביום 'ותחזינה עינינו בשובך לציון'.

10. Eric Cantona Member

yonmu
    ברור וגם אמרתי שכרגע זה עוד לא זמן עבורכם לנסות בכלל חקיקה דתית, כי אתם תודה לאל מיעוט ומעבר לזה שאין לכם סיכוי להצליח בחקיקה כזאת, זה גם ילך נגדכם בסופו של דבר, אז כרגע הבית היהודי ודומיו מתעסקים בעיקר בפסילת כל חוק שנועד להטיב עם חיי החילונים שאפילו לא מפריע במעט לאף דתי ביום יום.

עוד יגיע הרגע בו תהיו רוב במדינה הזאת ואז תעשו בה בדיוק מה שאתם מאמינים בו. אז אני על המטוס חביבי.

Lebron אוהב/ת את זה.
  11. yonmu Member

"לא מפריע במעט לאף דתי ביום יום".
    אוטובוסים בשבת מפריע לי. אני דתי. הלכה התאוריה שלך.

12. Lebron Member

יונמו אז מה אתה מציע? מדינת הלכה? אתה יודע שהחשמונאים הוציאו להורג כופרים? בוא תסביר לי איך מדינה יהודית אמורה להיות לשיטתך.

13. Lebron Member

ולי מפריע שאני לא יכול לנסוע באוטובוס בשבת.

14. Eric Cantona Member

השאלות שלך הן הקטנת ראש תוך כדי הפצת שקרים, כי גם גרמניה לא דורשת שטחים שלה במזרח אירופה כי כבשו חלק מהן לתקופה וגם ההונגרים לא חושבים על לחזור לאדמות שהיו בשליטתם מאות בשנים. מדינות שפויות מקבלות את מה שיש ואנחנו אומנם נכבשנו הרבה פעמים אבל במקור זה תמיד היה שלנו ויש לנו זכות על הארץ הזאת. אני אפילו מוכן לחלוק את הזכות שלי הזאת עם עוד עם כאן שחי הרבה מאוד דורות כי אני לא פנאט. איזה מן עולם זה יהיה שכל אחד ידרוש את פיסת האדמה שהוא דרך בה רגל לכמה שנים?

המשפחה שלי עברה לכאן מאותה סיבה שכל העליות עלו לכאן, אנטישמיות שהגיע כבר למצב בלתי נסבל לפני כ 130 שנה. לחלק עוד היה אמונה בגויים והם עברו למדינות אחרות כמו ארה"ב ולחלק נמאס קצת יותר ורצו לחזור לארץ בו היו אבות אבותינו, מה שאני מאמין בו ורואה לנכון. לא חושב שמקומנו בגולה, אבל אתה די מנסה לכפות את צורת החיים שלך עליי ויום אחד תצליח כנראה לסלק אותי מכאן. זה עוד רחוק מספיק ואתם עוד לא סכנה קיומית עכשיות, אבל אתם רוצים מדינת הלכה ומקשיבים בעיקר לרבנים (גם בציבור הדתי כן).

Lebron אוהב/ת את זה.
  15. yonmu Member

lebron -
    מה שאני מציע זה דיבור אמיתי. לא סחטנות פוליטית מצד אחד וקריאות 'פנאטים משוגעים' מהצד השני.
    משהו בדומה לאמנת גביזון-מדן.

eric cantona -
    'במקור זה תמיד היה שלנו ויש לנו זכות על הארץ הזאת'. לא מבין את המשפט הזה בכלל.
    'מקשיבים בעיקר לרבנים'? לא יודע. אני מקשיב לכולם. לרבנים, לך, ליורם קניוק. לא הבנתי את ההאשמה אם זה מה שזה היה.

אבל בסך הכל אני מסכים - המדינה שאני חולם עליה היא מדינה שאתה לא תסכים לחיות בה (למרות שאם האלטרנטיבה תהיה להירצח על ידי דאעש, כנראה שתבחר כאן).
    רק אל תשכח שגם המדינה שאתה חולם עליה היא מדינה שאני לא ארצה לחיות בה. אם לא תהיה אלטרנטיבה אין מה לעשות, אבל ברמת העקרון, המצב מאוד מקביל.
    זה לא שאתם הנורמלים ואנחנו המשוגעים. זה שאנחנו חושבים א' ואתם חושבים ב'. לכם יהיה קשה עם א' כמו שלנו יהיה קשה עם ב'.