בחירות 2019: פעם חמישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/12/18.

?

למי תצביע בבחירות 2019

1. הליכוד

13 הצבעות
    23.6%
  2. העבודה

4 הצבעות
    7.3%
  3. כחול לבן

17 הצבעות
    30.9%
  4. כולנו

2 הצבעות
    3.6%
  5. הימין החדש

3 הצבעות
    5.5%
  6. מרצ

5 הצבעות
    9.1%
  7. הבית היהודי/האיחוד הלאומי/עוצמה יהודית

2 הצבעות
    3.6%
  8. חד"ש-תע"ל

3 הצבעות
    5.5%
  9. ש"ס

1 הצבעות
    1.8%
  10. אחר

5 הצבעות
    9.1%
  1. מזגן Member

מעניין, איך הליכוד יפרק את החברה שבה הוא עובד. אם כבר אז העובד שלך הוא אדם חכם עם ראש על הכתפיים שמחפש להשתחרר מהשלשלאות של הסרטן סליחה איגוד עובדים שמאיים להשבית את החברה אם יפטרו את כל הפרזיטים שפוגעים בתחרותיות של החברה ומאיימים לקבור אותה.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה די נאיבי אם אתה חושב שעובד שנמצא בארגון שמיוצג על ידי ההסתדרות ויש לו תנאים לא רעים בכלל, יצביע בעד משהו שיזיק לו כלכלית.
    אני מרשה לעצמי להגיד, שעם כל הכבוד לאהבתך ושל האחרים למדינה, רוב האנשים שהיו מיוצגים בארגונים כאלה, היו רוצים להשאר בהם.
    אגב, אני יודע שאתה שומע ארגון עובדים אתה ישר חושב על חברת החשמל, רכבת, והנמלים שמרוויחים 50-60 אלף בחודש, אבל יש עוד ארגונים קטנים יותר שההסכם הקיבוצי פשוט נותן להם תנאים שבסיסיים בכל אירופה, וכאן נחשבים "חזירות".

3. Noam77 Member

עברת אחד אחד בשדרות ושמעת מהם שנמאס להם מביבי?
    מניח שהחלק שנמאס לו באמת הצביע לכחול לבן פשוט לא במימדים שחשבתם - 9% או משהו כזה.
    בעוטף אחוזי התמיכה בכחול לבן גבוהים יותר.

בסופו של דבר תושבי הדרום חכמים הרבה יותר ממה שחושבים. לא אוכלים את הבטחות הסרק של כחול לבן במיוחד לא לאור הרקורד של לפיד-גנץ.
    תושבי הדרום גם לא שוכחים ״בזכות״ מי כל זה קרה ולא שוכחים הזנחה נפשעת של ממשלות דוגמת כחול לבן(קדימה) ורואה השקעה גדולה של הממשלה הנוכחית בדרום.
    יש מה לשפר?ברור, תמיד יש מה לשפר, אבל העיקר שרואים את ההשקעה שהולכת וגדלה.

אגב, אנחנו גם יודעים שיכול להיות יותר גרוע. במיוחד עם ליצן כמו לפיד
    ואם בא לנו אנחנו נצביע ביבי, נתלונן ואז נצביע לו שוב בעוד 3-4 שנים. שהשמאל יסתכל קצת במראה ויבין שהבעיה בו ולא באחרים.

4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכיר כמה אנשים כמו אלו שאתה מתאר שהצביעו לפאקינג פייגלין, אז לא יודע כמה אתה מדייק במה שאתה אומר פה.

5. VAR Member

אבל כל ארמון החול הזה בנוי על ההנחה שעודה רואה בגנץ מישהו שעדיף על ביבי. הוא עצמו יטען אחרת.

ואם הוא היה מעיד על עצמו שהוא שמאל וזה היה מוריד לו מנדטים, כי מה לעשות ששמאל זו מילת גנאי בחברה הישראלית?

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

הוא יטען אחרת בצדק, כי גנץ החליט להתנער מהאזרחים הערבים. אם לא היה עושה את זה זה היה סיפור אחר.

7. מזגן Member

יש אין ספור סיפורים. בפייסבוק היתה קבוצה (לא יודע אם עדיין שם כי אין לי יותר פייסבוק) של וידויים מהארגונים הללו. וזה מחליא.
    אני גם מכיר כמה וכמה אישיתי תואמים אחד לאחד את המקרים שיש בפייסבוק. לדוגמא: כבאי צעיר מבקש מהמנהל לקבוע סופ״ש חופש כמה חודשים מראש, מנהל המשמרות\תחנה וואטאבר אומר לו לא בגלל שהוא ״צעיר״.
    אותו כבאי צעיר פונה לנציג שלו באיגוד העובדים, והנציג אומר לו אפילו מבלי לבדוק לוחות זמנים או לתקשר עם התחנה שהוא יכול לקנות כרטיסי טיסה ומה לא כי הוא יוצא לחופשה בסופ״ש הנידון. אותו כבאי מודה בפני שהסיבה היחידה שהמנהל שלו מתנהג בצורה בלתי סבירה (בכל נושא בערך) כי אי אפשר ולעולם גם יהיה אפשר לפטר אותו בגלל הביצועים שלו כמנהל.

בעולם נורמלי בלי הביורוקרטים המחורבנים האלה המנהל יהיה בתפקיד או יפוטר על פי המעלה שלו הביצועים ולא על פי הפז״ם ומה שנציג האיגוד אומר.

8. VAR Member

א. אדם שאתה תופס כ"פושע מלחמה" בא ואומר לך פתאום (כשהוא צריך אותך כמובן) שהוא רואה בך שותף שלו. אתה הולך איתו?
    ב. ובלי קשר לזה, אם עודה מראש פוסל תמיכה בגנץ אז זה מוכיח את מה שטענתי בתחילת השרשור הזה - שהוא לא חלק מגוש השמאל (או איך שלא תקראו לגוש הזה. גוש החד קרן נניח. גוש הלא-ימין), בניגוד לאיך שאנשים כאן ובתקשורת מציגים את זה.
    ג. ונניח וכל הפנטזיות שלך מתגשמות, התמיכה של הערבים מונעת מביבי הקמת ממשלה, כחלון וליברמן עושים אחורה פנה. מרצ יושבת עם החרדים? ועם ליברמן? וליברמן עם החרדים? יהיה מקובל עליך הפרוטקשן שגנץ יצטרך לשלם לחבר'ה האלה?

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/19
  9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ובדיוק באותו הארגון שהבאת, אני יכול לתת דוגמא לזה שההנהלה דרשה מנהגים לעלות על אופנועים כי פתחה מחלקה חדשה, בלי להתחשב בעובד שמרגיש קצת פחות בטוח. הוועד אישר לא לעלות על האופנוע.
    שוב, יש הרבה חולי בועדים, אני לרגע לא אומר שלא, אבל יש בה גם דברים כמו ימי חופשה קצת פחות מעליבים מהשוק הפרטי (פעם היה 9 בשנה, היום כבר נכנס חוק ל 12), ימי מחלה מלאים שמקבלים רק מיום רביעי ומעלה וכו'.

10. מזגן Member

הדבילים שדרשו לפעול נגד תקנות בטיחות לא היו שם לולא הוועדים המחורבנים. זו כל הנקודה.

11. טל. Member

Noam77

אתה לא מאמין לעצמך הרי.
    אז חאלאס.

אם כל החב'רה שלכם בדרום לא היו מגיבים לקמפיין הגוואלד של ביבי בימים האחרונים - ובמקום להצביע לביבי - הייתם מצביעים לסמוטריץ' או בנט: אתה בתור איש ימין שגר בעוטף עזה, מה אתה חושב מצבכם היום היה עכשיו יותר טוב או יותר רע?

בוא נניח ביבי היה עכשיו רק עם 25 מנדטים.

ו 10 מנדטים מהליכוד הלכו לבנט. אז מה מצבכם הורע?

אתה מדבר כאילו יש בעולם רק גנץ או ביבי.
    חאלאס את מי אתה מחרטט?

אני איש שמאל וגר במרכז. אבל וואלה אני לא חי במערה. מסביבי יש הרבה ימנים... בדיוק כמוך. ו-וואלה, היום כולכם מכים על חטא ומקווים שבנט יעבור את אחוז החסימה.
    אז אל תחרטט.

אבל שלשום בזמן אמת לא היה לחבר'ה שלכם את האינטליגנציה הפוליטית להבין את זה.

רק בדיעבד הבנתם.

אצלנו בשמאל אנשים נטשו את הבית שלהם, עזבו את מרצ עזבו את מפלגת העבודה ונהרו לכחולבן כי פועלים בהתאם לאינטרסים שלנו. רוצים שתהיה לנו את המפלגה הכי גדולה בכנסת אז אולי יהיה סיכויי ויהיה אפשר גם לפתות אחרים ולהתניע מהלך.

בסוף לא עבד. נכון... אבל בזמן אמת אנשים אינטליגנטים וריאליים, מבינים מה המטרות הריאליות (גם אם לא אופטימליות) ופועלים בהתאם.

בגוש הימין לעומת זאת: מצביעי הימין במו ידם ריסקו את כל גוש הימין כדי שלליכוד יהיה 35 מנדטים.

כאילו שזה בכלל משנה לימין אם לביבי יהיו 35 או 25.

האמת המרה היא שאנשי הימין חולים על התחת של ביבי.
    גם אפילו הימניים שיודעים שהוא כלומניק ולא מצביעים לו - חולים על התחת שלו... וואלה כשביבי נואם - הימניים זורחים מרוב אושר.
    מתים עליו.

ביבי קורא להם, הם יוצאים.
    ביבי אומר להם תתאבדו - הם מתאבדים.

לא מבינים שזה לא משנה מה ביבי אומר אלא מה ביבי עושה, וביבי לא עושה כלום.

לא מבינים את זה. שוכחים את זה.
    מוקסמים.
    בכל נאום שלו.

אם זה לא אהבליות - אז תגיד לי אתה מה כן...

הנהייה העיוורת הזו של אנשי הימין אחרי ביבי (גם אלו שלא מצביעים לו אפילו) היא פשוט דבילית.
    היא פשוט חסרת תבונה.

אבל מה, זה כמו הניגרים בארה''ב. אחד לשני הם קוראים ניגרים - אבל אסור לאדם לבן לקרוא להם ''ניגרים''.

ככה גם פה אצלנו בארץ עם הימניים, במיוחד לאור ההתרסקות של בנט וסמוטריץ' - מצביעי הימין כעת הרי יודעים שהם יצאו חומוס.

אבל בגלל שבא איש שמאל כמוני ומטיח להם את האמת בפרצוף אז הם מתעצבנים.

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/19
  12. מזגן Member

ואחר כך מתפלאים למה ימניים לא רוצים להצביע לשמאל. מדהים. הכי מדהים זה שהשמאל יטען שהימין מפלג אחרי מניפסטים כאלו.

13. טל. Member

הימין לא רוצה להצביע שמאל. אבל הימין גם לא רוצה להצביע ימין.

14. טל. Member

זה בדיוק מה שאני מנסה להראות.

הרי אם אני אגיד לך שזה בכלל לא עניין של ימין ושמאל דרום או מרכז ואנחנו כולנו באותה סירה - אתה לא תקשיב.
    התודעה שלך כבר הורעלה.

אז אני מנסה בכלים רטוריים להראות לך אני אפילו ''מאגף אותך מימין"...
    מוכיח לך: אנשי הימין לא מצביעים גבאי. בסדר.
    אבל הם גם לא מצביעים סמוטריץ/בנט.

גוש הימין בארץ שבויי. לא רציונאלי. של דמגוג בגרוש.

15. yonmu Member

לא הבנתי איזו טעות גנץ עשה.
    דווקא לשקר ולהגיד שלא תקים קואליציה עם חדש-תעל כדי למשוך קולות מהמרכז ואחר כך להקים איתם קואליציה זה הסיכוי הכי טוב שלו.
    וזה לא קרוב להספיק.

מעבר לזה מגוחך לקרוא לבל"ד חלק מגוש ה"שמאל-מרכז" כשכחלון וש"ס הם "ימין" ממש.
    ביבי זה מרכז.