בחירות 2019: פעם חמישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/12/18.

?

למי תצביע בבחירות 2019

1. הליכוד

13 הצבעות
    23.6%
  2. העבודה

4 הצבעות
    7.3%
  3. כחול לבן

17 הצבעות
    30.9%
  4. כולנו

2 הצבעות
    3.6%
  5. הימין החדש

3 הצבעות
    5.5%
  6. מרצ

5 הצבעות
    9.1%
  7. הבית היהודי/האיחוד הלאומי/עוצמה יהודית

2 הצבעות
    3.6%
  8. חד"ש-תע"ל

3 הצבעות
    5.5%
  9. ש"ס

1 הצבעות
    1.8%
  10. אחר

5 הצבעות
    9.1%
  1. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אני נגד אפליות וחשבתי שטון הדברים שלי היה שלילי מספיק כדי שזה יהיה ברור :)
    זה המצב והכל באחריות ממשלות ישראל. אחרי באזור ה 30-40 שנים של תגובות כאלו של הממשלות, אפשר כבר לקרוא לזה כמדיניות.
    מדיניות כזו שכבר מתקבלת כמובנת מאליה, כנראה שלא הולכת להשתנות.

2. VAR Member

מה לא הגיוני בזה? לך זה נשמע מופרך כי אתה גדלת במדינה דמוקרטית, אותך יהיה קשה להזיז משם תמורת כסף, אנשים שכל חייהם תקועים באותו שיטהול תחת שלטון דיקטטורי ישלמו לך בשביל האפשרות להגר. כמובן שקל לי לומר את זה בתאוריה והמציאות יותר מורכבת מזה, אבל לא מובן לי מה גורם לך להתייחס לחלק הזה של המצע בכזה זלזול.
    היא תשתנה ברגע שלעם יהיה מספיק חשוב שהיא תשתנה. גם מפא"י היה בשלטון 30 שנה עד שלעם נמאס.

3. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אני לא אתחיל אפילו לדון בעניין ההגירה מרצון, זה אפילו לא מצדיק זלזול אלא בכלל לא להתייחס לזה. אני רק אציין שהתושבים ברשות (לא בעזה) יכולים להגר מתי שבא להם גם מבלי למכור את הבית שלהם ליהודים, הם יכולים להשאיר אותו לבני דודים או אפילו לרשות או לחמאס, לא משנה, ויש גם כאלו שהיגרו, אבל המספרים כל כך קטנים שאני מוכן שפייגלין מחר יציע כסף לכל מי שרוצה להגר ואם הוא יצליח להוציא 10% אני מוכן גם להתחיל להיות פעיל של זהות ומהכיס שלי.

לגבי העם והתפיסה שלו, אני מסכים, אבל התפיסה של העם לא משתנה בהיבט הזה. החלפת שלטון זו לא תפיסה, זה דבר שקל יותר להוציא לפועל מאשר מדיניות שהפכה למובנת מאליה כמעט אצל מרבית הציבור (אם זה לא היה מרבית הציבור, הרי שהעם היה דואג שזה ישתנה, כמו שציינת).

4. VAR Member

להגר לאן בדיוק? אין להם אזרחות באף מדינה, המצב הכלכלי של רובם לא כזה טוב, ואתה עוד מציע להם להשאיר את הנכס היחיד שלהם אצל בני דודים. אתה מכיר מדינה אחת בעולם שתרצה לקבל אותם במצב כזה? אם המדינה תרצה לעזור להם להגר הם יוכלו לעשות את זה במספרים הרבה יותר גדולים.

5. yonmu Member

בקיצור, נשמע מפה שאתה תומך ברעיון של פייגלין - בא ננסה. יעבוד - אחלה, לא יעבוד - לא נורא.

6. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

לא יעבוד, עוד הרבה לפני שלב הביצוע זה ייפול בשל היותו רעיון הזוי.
    אני פוסל את זה עבורך מראש כמו שאתה פוסל מראש את כל מה שהשמאל מציע (אני לא מדבר על התוכן, אלא על מהירות הפסילה. יש דברים שאין מה להיתקע בהם וזה אחד מהם). רעיון כזה הזוי גם לא יעלה לדיון בשום ממשלה מרוב שזה אוטופי. לא פחות אוטופי משלום עולמי וכל מיני הזיות למיניהם :)

7. VAR Member

טוב, גזרנו, שמרנו והעלנו לבוידעם.

8. yonmu Member

השוואה לא רלוונטית.
    בהצעות של השמאל (וגם בחלק של הימין) יש פוטנציאל רווח ופוטנציאל נזק.
    בהצעה של הגירה שלילית יש רק פוטנציאל רווח.
    לא רואה שום סיבה הגיונית שלא תתמוך בזה, בלי קשר לשאלה אם זה יהיה לזה רוב ואם זה יעבוד או לא.

9. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אני תומך גם בשלום עולמי, נטו רווח :)

10. סיונרה Member

ההנחה היא שהפלסטינים כולם יעברו ברגע שיציעו להם כסף? איזה אחוז יעברו עבור אילו סכומים?

11. מזגן Member

תמיד יש סכנה שהם כולם ישתמשו בכסף כדי לקנות טילים וירו אותם על ת״א ואז יסרבו להתפנות. זה יהיה מצחיק אבל לא רחוק ממה שנעשה כבר עם עראפת.
    ניתן להם כסף לעזוב והם יעברו בלי בג״ץ ובלי בצל״ם.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הטרנספר הזה לא ממש עובד עם מסתננים. ועוד דבר, אם משפחה פלסטינית שלקחה את הכסף והיגרה, לא התאקלמה, מה עושים איתה?

13. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

יאללה בשביל השעשוע נמשיך לעשות מזה דיון. אם באמת רוצים לגרש מפה בצורה כלשהי תושבים, אז צריך במינימום לפתוח מלחמה כמו בסוריה. זה כבר יבריח אחוז יפה, אולי 30% אם ילך ממש טוב (הבנתי שהרבה סורים גם חזרו לסוריה שנגמרה המלחמה. על הבית והשורשים לא מוותרים כל כך מהר. הפלסטינים רואים בדורות שלהם כאן בארץ משהו עמוק ועם שורש, גם אם אנחנו לא רוצים לראות את זה).

14. yonmu Member

לא הבנתי למה משחקים פה בהמצאות במקום להסתכל על תוכניות שאנשים כבר כתבו בצורה רצינית.
    יהודים יכולים לעלות לארץ ולקבל אזרחות, ערבים* יכולים לרדת מהארץ, לוותר על כל דרישה-בקשה לאזרחות או תושבות כאן, ולקבל 'סל ירידה'.
    כמה יעזבו? לא יודע. תלוי בכסף ובפרסום ובאינספור גורמים שונים. יש סיבה לא לנסות את זה?

*לדעתי זה לא צריך להיות דווקא לערבים, אבל במובהק לא ליהודים.

בנושא אחר, שלזינגר מישראל היום המציא הבוקר תרחיש תאורטי שבו כחולבן מקבלים יותר מהליכוד אבל גוש הימין גדול מגוש השמאל, ריבלין מטיל על גנץ את הקמת הממשלה ואז בנט מצטרף לגנץ וככה מקימים קואליציה. התרחיש הזה כל כך חסר סיכוי וכל כך לא הגיוני (איפה בדיוק כחולבן + עבודה + מרצ + בנט שווים 61? אז לא, כחלון-ליברמן-פייגלין ירוצו להצטרף. ממש.) שזה רק מראה שוב כמה העיתון הזה מזלזל בקוראים שלו עם תעמולת בחירות זולה לגמרי.
    אין לי בעיה בעיתונים עם אג'נדה, אבל אג'נדה אמורה להיות בנויה על עמדות ולא על מפלגות. הארץ הוא עיתון שמאל, ישראל היום הוא לא עיתון ימין אלא עיתון ליכוד-ביבי. האירוניה היא שברור לכולם (ויעידו ברק ועצמאות או לבני בתנועה) שהתרחיש הכי סביר כרגע הוא שגנץ ישב בממשלת נתניהו ויאפשר לו לזרוק לאופוזיציה את בנט, פייגלין ובן גביר.

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/19
  15. alexshw Member

ב - 1948 עזבו לדעתי הרבה יותר מ - 30%.