בחירות 2019: פעם חמישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/12/18.

?

למי תצביע בבחירות 2019

1. הליכוד

13 הצבעות
    23.6%
  2. העבודה

4 הצבעות
    7.3%
  3. כחול לבן

17 הצבעות
    30.9%
  4. כולנו

2 הצבעות
    3.6%
  5. הימין החדש

3 הצבעות
    5.5%
  6. מרצ

5 הצבעות
    9.1%
  7. הבית היהודי/האיחוד הלאומי/עוצמה יהודית

2 הצבעות
    3.6%
  8. חד"ש-תע"ל

3 הצבעות
    5.5%
  9. ש"ס

1 הצבעות
    1.8%
  10. אחר

5 הצבעות
    9.1%
  1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני מכיר בתי ספר אחרים לגמרי.

2. סיונרה Member

אפשר להחליט שמבטלים את 3 ו-4 יחידות מתמטיקה, ואז כולם יסיימו ב-5 יחידות. אם הם ילמדו בכתה משהו או לא זה כבר סיפור אחר.
    אני לא מאמין ל"הדלפות" מהקבינט, יצא לי קצת להתעסק בנושאים דומים בשנים האחרונות, ואני מבין שפחות או יותרכל מה שאתה רואה ושומע זה הצגה. בנט שותף כמו כל שרי הליכוד להחלטות הגרועות והטובות שהתקבלו, נוח לו כמו לליברמן לצעוק דברים ולעשות הפוך, כי אלו דיונים חסויים גם ככה, ונוח לביבי שלבנט יש תדמית של משוגע וקיצוני. עובדה שבנט לא התפטר לאורך הקריירה שלו, למרות כל הצעקות והתלונות.

3. DRORIKO Member

אחרי שנחשפה פרשת ה-50 מיליון הוא היה צריך לחפש לו חור להתחבא בו, במקום זה הוא עוד מטיף ל״אחריות לאומית״. החוצפה הישראלית בהתהוותה.

4. DRORIKO Member

5. yonmu Member

איזה נתונים כן ישכנעו אתכם לשיפור במשרד החינוך?
    על כל נתון אפשר להגיד שהוא יוצר באופן מלאכותי ולא באמת משקף אם ממש מתעקשים לסגור את העיניים.
    בפועל העובדות הפשוטות מראות שהיה שיפור ברור.

@alexshw אם אתה מתגמל בתי ספר לפי כמות תלמידים שעברו בגרות 5 יחידות, אתה משפר את המוטיבציה של המורים ושל התלמידים.
    אם אתה מגדיל את הפקולטות להנדסה - אתה משפר את המצב של כל המדינה. זה די ברור אם לא מתעקשים לצאת מנקודת הנחה שבנט כישלון.

@סיונרה
    למה אתה לא מאמין? לאיזה חלק בדיוק? שבנט דחף לתקוף את המנהרות לפני הזמן?
    לזה החלטת שאתה לא מאמין למרות שמבקר המדינה קבע את זה ובוגי וגנץ מודים בזה? זה לא קרה?
    כן, בנט נושא באחריות עם כלל הקבינט. זה לא משנה את זה שהיו לו שתי אפשרויות -
    לנסות להשפיע מבפנים, ולהשאיר את צה"ל לחבורת הפשלונרים הפסיביים שניהלו אותו.
    הוא יכל להתפטר ואולי להרוויח מזה פוליטית (לא חושב), הוא בחר להישאר בפנים ולנסות לתת את המקסימום, כולל תקיפת המנהרות.
    או שכולם משקרים והכל המצאה, כמובן. בנט, המבקר, בוגי. כולם.

6. סיונרה Member

פוליטיקאים משקרים, זאת הנחת הבסיס, בנט לא שונה. אתה מתייחס להדלפות מהקבינט או דברים שמבקר המדינה קבע?
    מה ישכנע אותך שלא היה שיפור בחינוך? אתה רוצה להאמין שהיה שיפור גם בתקופה של בנט במשרד הכלכלה (שינה את השם, הישג כביר) ובמשרד החינוך, כשבפועל בשביל למדוד איכות של שר חינוך צריך 5-10 שנים מאוחר יותר להסתכל על ההישגים. גם אם בזכותו תלמידי כתה י"ב הצליחו להגיע להישגים כבירים, הם כנראה כרגע עומדים לסיים טירונות.

7. DRORIKO Member

עכשיו גנץ קורא לבוטים של ביבי "טרור תודעתי". וואו האיש הזה כזה בלתי נסבל!

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זה פשוט בדיוק כמו נושא יוקר המחיה. אני שופט לפי מה שאני רואה בפועל ולא זרוק לדיווחים בחדשות.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יו"ר מפלגה שיושב שבוע לפני בחירות באולפן ומחקה בזמן ראיון יו"ר של מפלגה אחרת כבר היה לנו?
    מה שהלחץ עושה לאנשים...

10. alexshw Member

ומנגד נעלב מחיקוי בתוכנית סאטירה.

yakov_y, Lebron ו-Nigel de Jong אוהבים את זה.
  11. סיונרה Member

אם אתה שם כיפה שאף אחד לא רואה, זה נחשב?

12. yonmu Member

זה פשוט מדהים. בנט בא ותוקף את פייגלין בצורה עניינית - "הבנאדם 20 שנה בפוליטיקה, תראו לי הישג אחד שלו".
    על מה אתם מסתכלים? על זה שהוא פאקינג עשה קול גבוה כשהוא צוטט את פייגלין!
    למה להתעסק בזה? תתעסקו ברווח בשיניים שלו, בכיפה הקטנה שלו, בכמה שהוא השמין והקריח מאז שהוא נכנס לפוליטיקה.
    זה כנראה חשוב יותר מאשר דברים שמשפיעים על החיים שלנו, כמו שחרורי מחבלים או תקיפת מנהרות בעזה או קידום מתמטיקה ואנגלית או קידום שתי אוניברסיטאות חדשות.

אה, אבל לאיילת שקד אין ר' גרונית. אי אפשר להצביע לימין החדש.

Noam77 אוהב/ת את זה.
  13. yonmu Member

אם כולם מסכימים שבנט הוא זה שדחף לתקיפת המנהרות, מה לעזאזל גורם לך להחליט שזה לא נכון?
    איזה מהלך לוגי כלשהי מוביל אותך למסקנה שזה לא נכון, חוץ מ'תקיפת המנהרות זה טוב, בנט זה רע, אז בא נחליט שזה לא קשור אליו'?

אם אני אשמע שפקולטות למדעים מדוייקים לא מתייחסות לציוני בגרות במתמטיקה ואנגלית בגלל המהפכה של בנט, זה יגיד משהו.
    אם אני אשמע שמובילי הייטק יגידו שאיכות הסטודנטים ירדה בעקבות זה שיש יותר סטודנטים למדעים מדוייקים, זה יגיד משהו.
    אם אני אשמע שהמונופולים התחזקו דווקא בתקופת בנט כשר כלכלה, זה יגיד משהו.

14. סיונרה Member

אמרתי שאני לא מאמין להדלפות מדיונים סודיים כי אין לאף אחד יכולת לסתור אותך, לא התייחסתי לשום נושא ספיציפי. העובדות מדברות על כך שבנט אוהב לדבר ולא לגבות במעשים, מזכיר לי מישהו אחר.
    אוקיי תן לי להבין, בנט עשה "מהפכה" והדרך היחידה שבה זה לא יגיד לך משהו אם יתברר שהמהפכה הייתה כישלון מוחלט? או שפשוט עם כל הדיבורים על מהפכה, המצב הוא שבפועל בלי שינויים מבניים הוא לא באמת עשה כלום אלא רק גזר סרטים על כל מני תוכניות שלא באמת עוזרות, גם אם לא הורסות. בכל מקרה, להגיד על אדם שהיה "שר חינוך מוצלח", כשבפועל את ההישגים (והכשלונות) שלו נוכל לראות רק עוד 5 שנים לכל הפחות, זה לא דעה אלא סתם תעמולת בחירות. אתה רוצה לדבר על האוניברסיטאות? לתת כסף של משלמי המיסים לאוניברסיטה באריאל (אם לזה התכוונת) גם אני יכול. לדאוג לדוגמא שזה לא יבוא על חשבון אוניברסיטאות מוצלחות טיפה יותר שמדרדרות במשמרת שלו במדדים הבינלאומיים, זה כבר קצת יותר קשה.

15. yonmu Member

אבל זה לא רק דיונים סודיים, זה קונצנזוס. בוגי מאשים את בנט בזה, המבקר מזכיר את בנט בזה, בנט לוקח קרדיט על זה.
    אתה טוען שכל זה קונספירציה?

אני רואה יותר תלמידים עושים חמש יחידות אנגלית ומתמטיקה. זה טוב, אלא אם יש דרך להגיד שזה לא נעשה בצורה רצינית. לא ראיתי שום אינדיקציה לזה שזה נעשה בצורה מגוחכת כלשהי ואני מכיר אישית כמה מורים ואף אחד לא טוען את זה. יותר תלמידים ממצים את היכולות שלהם בתחום הריאלי. פירון הלך על 'למידה משמעותית' ואולי הצליח אולי לא, אבל זה פשוט לא ערך מבחינתי. ילדים מהפריפריה שיפתחו להם הדלתות להייטק זה כאן ערך מבחינתי, ולכן זו הצלחה. שוב, אפשר לצאת מנקודת הנחה שבנט דפוק ולהגיע למסקנה שבנט דפוק, ובדרך לעבור בהשערות כמו 'זה לא באמת קרה', 'בנט סתם גוזר סרטים', 'סתם הורידו סטנדרטים', אבל אני משתדל להיות לוגי כאן.