בחירות 2019: פעם חמישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/12/18.

?

למי תצביע בבחירות 2019

1. הליכוד

13 הצבעות
    23.6%
  2. העבודה

4 הצבעות
    7.3%
  3. כחול לבן

17 הצבעות
    30.9%
  4. כולנו

2 הצבעות
    3.6%
  5. הימין החדש

3 הצבעות
    5.5%
  6. מרצ

5 הצבעות
    9.1%
  7. הבית היהודי/האיחוד הלאומי/עוצמה יהודית

2 הצבעות
    3.6%
  8. חד"ש-תע"ל

3 הצבעות
    5.5%
  9. ש"ס

1 הצבעות
    1.8%
  10. אחר

5 הצבעות
    9.1%
  1. alexshw Member

בשיאו היו לו תומכים מעבר לבייס הרוסי. היום זה לא הבייס הרוסי, זה הבייס הרוסי המבוגר. אלה שרגילים להאמין לכל מילה שנאמרת באמצעי התקשורת.

מזגן אוהב/ת את זה.
  2. טל. Member

אני כבר ערכתי וחידדתי את ההודעה שלי עוד לפני שכתבת...

3. DRORIKO Member

אלכס חבל שמיכאל צורק לא רץ לראשות הממשלה :p

4. סיונרה Member

נפתלי בנט נוזף ביונים בכיכר רבין כי הן מזכירות לו שלום.
    בכל יום שבו המתנחלים ממשיכים לקבוע עובדות בשטח אתה לא יכול לעשות שלום, גם ביום שבו הפלסטינים יהיו מוכנים לכך, כי פשוט לא יהיה אפשרי. אני גם לא חושב שהפלסטינים מוכנים לשלום תוך שנתיים, אבל צריך להתחיל איפשהו. כמו שקיצוץ בקצבאות הילדים לא גורם תוך יומיים לירידה בשיעור הילודה, או שתוכניות להגדלת מספר התלמידים ב-5 יחידות לא יגדילו את מספר התלמידים להנדסה בקרב אנשים שכבר סיימו ללמוד, ככה גם תהליך להפרדות מהפלסטינים לא יכול לקרות כל עוד אתה ממשיך לסבך את המצב.
    מי שתומך בכך שיום אחד לא נצטרך לשלוט עליהם, הוא שמאל, וזה ממש לא מיעוט בקרב עם ישראל. אני לא בטוח שזה כזה מיעוט בקרב מצביעי הליכוד.

5. DRORIKO Member

אז אתה בעצם תומך בהסכם ביניים, כי בפעם האחרונה שניסינו את זה זה לא עבד מי יודע מה, והיום המציאות היא עוד יותר מסובכת, גם בגלל שעזה הפכה לאוטונומיה נפרדת וגם בגלל שאבו מאזן הרבה יותר חלש מערפאת.

6. alexshw Member

רק אומר שמדינת ישראל קמה מתוך קביעת עובדות בשטח. יותר נכון הישוב היהודי שהוביל להקמת המדינה.

7. סיונרה Member

מה שהיה נכון אז כבר לא נכון היום, מהרגע שנהייתה לנו מדינה אנחנו כבר לא יכולים לפעול כמו היישוב היהודי, לטוב ולרע. על פי העיקרון הזה אז היינו אמורים גם להישאר בלבנון ולהתיישב גם שם, למה בכלל לעצור? אפשר לקבוע עובדות בשטח גם בירדן ומצרים.

8. Clichy COYG

ואני רק יוסיף על מה שאמרת - זו אירוניה במיטבה שהאיש שמטיף על ביבי וכיסאולוגיה וכמה הוא נגד זה מעוות את תפקיד ראש הממשלה רק בשביל שהוא יוכל לגעת בתהילה.

9. DRORIKO Member

יש רק ממשלה אחת שהייתי רוצה לראות-ממשלת אחדות של הליכוד וכחול לבן. בלי החרדים ובלי הסמוטריצ'ים ובלי מרצ. כמו הממשלה שקמה ב-2013.

10. alexshw Member

יהודה ושומרון לא מדינה בניגוד למדינות שרשמת. יש לעם היהודי זכויות על כל שטחי ארץ ישראל.
    יש את הגבולות המוכרים שיש עליהם הסכם. לא רשמתי להתיישב מעבר לגבולות האלה.

11. סיונרה Member

אז אתה מכיר בעובדה שיש הבדל בין התיישבות ובין מדינה, ובחשיבות של הסכמה בינלאומית. זאת התחלה טובה.
    אני לא יודע מה זה זכות של העם היהודי. אני יודע שיש כמה מיליוני אנשים שאני לא מעוניין לחיות איתם והם לא מעוניינים לחיות איתי.
    ככל הידוע לי, ארץ ישראל התנכית כללה גם חלקים מירדן, ולא את הנגב, אז אולי לפי הגישה הזאת אנחנו צריכים לחשוב מחדש איפה להתיישב.

12. טל. Member

דרוריקו,

אין אפשרות לממשלת אחדות בעידן המודרני.
    הצד שמפסיד מעדיף לשבת בחוץ, ולקטר וליילל ולהאשים ולהתלונן, במשך 3-4 שנים עד הבחירות הבאות, ולמעשה לבנות את עצמו כאלטרנטיבה שלטונית - עד לפעם הבאה.

אם הצד המפסיד ייכנס לממשלה - איך יוכל ועל מה יוכל לבוא לציבור בעוד 4 שנים ולבקש את קולות המצביעים?

הקרדיט על כל הדברים הטובים שקרו - יילך תמיד קודם כל למפלגה הגדולה ביותר שמובילה את האחדות.
    והרבב על הכל הדברים הרעים שקרו - ידבק ב 2 המפלגות שהרכיבו את האחדות (גם הגדולה וגם הקטנה שהפסידה. כי היא היתה חלק מהמערכת).
    התוצאה: אין עם מה לבוא לציבור בעוד 4 שנים... אין שום קלף לשחק עליו.

מפלגות שלא מחשיבות את עצמן "מפלגות שלטון" יכולות להכנס לקואליציה... אולי גם כחולבן היא כזו. לך תדע.
    אבל "מפלגת שלטון" שמפסידה בבחירות - בעידן המודרני פשוט תשאר בחוץ ותבנה את עצמה כ-"אופוזיציה לוחמת".

Jefecito אוהב/ת את זה.
  13. DRORIKO Member

אכן שיטה מחורבנת

14. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

בתקשורת הרוסית :D

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

גם אני חושב שהקטע עם הרוטציה הוא אחד מהיותר מביכים שראיתי, וצודק גבאי כשאמר שצריך לבטל אותו ולהחליט שגנץ הוא המוביל.
    אבל עם השיטת בחירות שלנו ועם כל המפלגות הקטנות שמקבלות תיקים בכירים ויכולות בכל רגע להפיל את הקואליציה, הידיים של ראש הממשלה בהרבה מאוד נושאים די קשורות. ראינו איך בדיוק בגלל שיקולים כאלה, ליברמן הגיע להיות שר הביטחון ולפיד שר האוצר.
    צריך ראש ממשלה שיודע להתבטא, שיודע לעמוד מול מנהיגים בעולם. בקטע הזה לא רואה בעיה בלפיד.