בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. avicii Member

לא רוצה לצאת יונית אבל הטעות הגדולה של משרד הבריאות הוא הבדיקות.
    כשנרצה לצאת מהמשבר,נצטרך לקבוע איפה יש יותר מקרים ואיפה פחות כדי להתחיל להניע מחדש את המשק,מה שקשה מאוד לעשות עם 300 בדיקות שהיו בתחילת המשבר(גם 1200 לא הרבה יותר)

2. WHITERM Member

1.גרמניה?בחרת להתעלם ממנה מסיבה כלשהי?
    2.תלונת רופא מוצדקת,צר לי שאתה לא מבין את החשיבות של עוד מחלקה בביה"ח
    3.הוא פועל למען טובתם ויורק על שאר אזרחי ישראל.לא ברור לי למה שיאיר לפיד יגיד איזה מוזיקה אני צריך לשמוע ולמה לי להקשיב לו כאשר יש לי רצון חופשי...
    4.אם אתה לא מאמין לרופאים אל תלך אף פעם לקופ"ח,ביה"ח וכדומה.

3. סיונרה Member

אלא אם אתה פרשן בערוץ הספורט הרציונל שלך לא נכון, לא ככה עובדים במקומות רציניים. הנתון הוא תוצאה של הרבה מאוד גורמים, שחלקם בשליטתך וחלקם לא בשליטתך. לדוגמא, העובדה שלמדינות מערב אירופה יש גבול פתוח לחלוטין ויחסי מסחר הדוקים ויומיומיים עם מקור ההתפרצות ולישראל לא, משפיעה כנראה במידה מסויימת על התפשטות של מגיפה מהצורה הזאת. אגב, הטיעון שישראל לא מוכנה הוא לא שלי אלא של מבקר המדינה, וזה בכותרת של הדו"ח, שישראל "לא מוכנה למגיפה". והדו"ח הזה נכתב לפני שהסיני אכל את הפנגולין וטבל במרק עטלף. המזל שלנו מהבחינה הזאת זה שיש מדינות שאפילו היו מוכנות פחות מאיתנו. את ההחלטה על סגירת הגבולות קיבלנו לא כי אנחנו צפינו את הנולד, אלא כי משרד הבריאות הוא המשרד הכי דפנסיבי ושונא סיכון שקיים. חלק גדול מיוקר המחיה בישראל נובע ישירות מההתנהלות שלו בכל התחומים. רק לפני שנה בר-סימנטוב טירפד במו ידיו את הרפורמה בטואלטיקה שכל שאר המשרדים עבדו עליה במשך די הרבה זמן, ושהייתה מוזילה לישראלים את המוצרים גם כן בעשרות אחוזים. אבל במקרה הזה מגיע להם את כל הקרדיט על עיכוב ההתפרצות.
    בגדול הסיבה שההתפרצות הייתה באיטליה, היא נטו עניין של מזל. אתה יכול לטעון שזה בשוליים, אתה יכול גם לטעות. בקוריאה אישה אחת אחראית על הדבקה של יותר מ-1,000 אנשים. באיטליה הסתובב אדם חולה בבית חולים יום שלם והדביק חצי בית חולים וכ-40 אלף אוהדים נסעו מאותו המחוז לעיר הגדולה והצפופה במדינה לא הרבה אחרי זה והביאו איתם את המחלה. אף אחד מהדברים האלו לא היה נמנע אם היה קורה בישראל, ואף אחד גם לא יכל להאשים את ליצמן אם אחד מהאנשים שנדבק ולא ידע שהוא חולה היה הולך לבקר את סבתא שלו בבית אבות והיה מתחיל טבח בבית חולים, כפי שקרה במקרה במדינת וושינגטון ובמקרה לא קרה במקומות אחרים בארה"ב.
    משרד הבריאות הוא המשרד שלא דאג להגדיל את מלאי מכונות ההנשמה ולא את מלאי ציוד המגן בזמן שידעו שיש נגיף בסדר גודל הזה ושהוא יגיע לישראל. הוא המשרד שהיה ללא תוכנית להפרדת החולים מהבריאים בתוך הקהילה (כפי שאגב עשו בכל המדינות שכן הצליחו להתמודד, ומידע שהיה אמור להיות לקברניטי המשרד בחודשיים שהיו להם להתכונן), הוא המשרד שסירב להגדיל את מספר הבדיקות עד לשלב די מאוחר, משרד שרק היום מוכן להעביר לרשויות המקומיות פרטים של אנשים מבודדים בשטחם, ומשרד שלא הוציא הנחיות למשרדי הממשלה או לאזרחים כיצד ניתן לצמצם סיכון להדבקות על ידי פעולות פשוטות כמו המנעות מנגיעה במשטחים וריחוק חברתי. באשר לליצמן, מאז שהיה חתום על ההמלצה לבידוד למי שחזר מסין, היה עסוק בלדרוש להחריג אירועים המוניים בפורים, מקוואות גברים, בתי כנסת וישיבות מרשימת האיסורים, למרות שכל אחד מהם הינו מקור הדבקה פוטנציאלי משמעותי. חוץ מזה, המשרד שלו, לא יודע בהוראת מי, הסתיר בכוונה מידע מהציבור בנוגע לפיזור גיאוגרפי של הנדבקים המזוהים בקורונה

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. yonmu Member

@WHITERM
    1. גרמניה גדולה מישראל פי עשר באוכלוסיה. יש בה יותר מפי עשר חולים ויותר מפי עשר מתים.
    2. איך אתה יודע שתלונת הרופא מוצדקת? שמעת את הצד השני? את כל הסיפור? נו באמת.
    בכל מערכת יהיה עובד אחד שיחשוב שלא התנהלו כמו שצריך. זה לא אומר כלום.
    3. לא, הוא לא פועל למען טובתם כשר בריאות. הוא כן קומבינטור כמו הרבה אחרים (חרדים ולא חרדים), והוא כן מקדם את האג'נדה הזו בכנסת.
    אבל זה שהוא חבר כנסת ושר בריאות לא אומר שהם ישימו עליו יותר משהם ישימו על כל אחד אחר. זה כל הסיפור.
    4. אני אמרתי שאני מאמין לרופאים. אני אומר לך שיש רופאים שאמרו שאין שום בעיה ללכת למקווה, ואתה עדיין תוקף על זה. אז אולי אתה לא מאמין?

@סיונרה
    אתה יכול להביא כאן אינספור אנקדוטות של כישלונות של משרד הבריאות, אבל כל עוד אתה לא משווה את זה למה שקרה בשאר המדינות המתוקנות זה לא אומר לאף אחד מאיתנו שום דבר. אם ליצמן פישל, אבל טראמפ ובוג'ו פישלו יותר ואיטליה וספרד פישלו יותר, ובכללי כולם פישלו יותר - אז אני מתיחס לפשלה הזאת מאוד מאוד בסלחנות. יש כאן ארוע בסדר גודל חריג מאוד.
    רוצה לעשות ניתוח רציני? בכיף, תחשב כמה מכונות הנשמה היו בכל מדינה מפותחת ביחס לגודל ולגיל האוכלוסיה, תשווה איזה צעדים נקטה איזו מדינה באיזה שלב של המחלה, איזה מיגון הרופאים קיבלו בכל שלב, מתי חתמו על המלצות לבידוד לחוזרים מסים, מתי עשו משחקי כדורגל בלי קהל, כמה שילמו על בדיקות ומאיזה שלב ומתי ואיפה. ניתוח רציני כזה לא יעשה בשלב הזה של המגפה וכנראה לא בשביל תגובה בפורום.
    מה שכן יש לנו בוודאות זה את התוצאות. התוצאות שלנו טובות. מזל? אולי. לי נראה יותר סביר לתת קרדיט לאחראים.

5. סיונרה Member

הם מקבלים קרדיט על צעדים נכונים שעשו, מקבלים ביקורת על צעדים לא נכונים שעשו או על צעדים ידועים לכולם ונכונים שלא עשו ולא מקבלים לא קרדיט ולא ביקורת על צעדים שלא עשו כי לא ידעו שצריך לעשות. הביקורת שנתתי היא ביקורת שלקחה בחשבון את מה שעשו או לא עשו במדינות אחרות.
    לסגור את השמיים לכולם כשזה התחיל בסין או באירופה זה צעד שאני בחיים לא אאשים אותם בו, למרות שכנראה היינו עכשיו במקום אחר לגמריי, בגלל שאף אחד אחר לא עשה את זה. לאפשר לאנשים שחוזרים מחו"ל לבידוד של שבועיים לחזור בשאטל לחניון בנתב"ג, ברכבת או באוטובוס הביתה, זה צעד שהם אמורים לקבל עליו ביקורת, גם אם בסוף במקרה אף אחד לא נדבק דרך האמצעים הללו.

הצעד הנכון שלהם הביא אותנו למקום טוב יותר מאשר מדינות אחרות בשלב הזה. במקביל, הכלכלה שלנו כמעט עצרה לחלוטין, ועכשיו הם ייבחנו על היכולת שלהם למצוא את האיזון בין הכלכלה והבריאות. עד עכשיו הם לא הראו נכונות להתגמש ולנסות לצאת מהפרדיגמה של סגר מוחלט.

6. optimus Member

דווקא בתחום הבדיקות נראה שאנחנו עולים בקצב טוב, עכשיו זה בערך 6000 ביממה וזה צריך לעלות ל-20 אלף תוך שבועיים.

קראתי שיש קרוב ל3 אלף אנשי צוות רפואה שנמצאים בבידוד ושיש מחסור גדול באמצעי מיגון בסיסי בבתי החולים אז הגיע הזמן שמישהו יתעורר וידאג להם לאמצעי מיגון מתאימים.

7. סיונרה Member

משרד הבריאות הוציא חוזר לרופאים שלא מטפלים בקורונה שהמיגון שלהם מספיק, כשההוראות של משרד הבריאות ישלחו אותם לבידוד אם היו צריכים לטפל בחולה קורונה כשהם לבושים במיגון שנחשב "מספיק".

8. oranfu Member

גם היום, ממשיכים לנחות פה מחו"ל (גם חרדים מארה"ב). בלי בדיקות, בלי בידודים, בלי כלום.

מנוהל על הכיפאק הסיפור.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  9. VAR Member

האוכלוסייה בגרמניה הרבה (הרבה) יותר מבוגרת מבישראל. ממש לא ברת השוואה לישראל, בטח לא השוואה יבשה של מספר חולים/מתים ביחס לאוכלוסייה.

10. morata Member

איפה כתבו על זה?

11. oranfu Member

זה בחדשות, עמליה דואק מדווחת.

מאות חרדים בטיסה מניו יורק.

12. WHITERM Member

שששששש,אל תספר את זה לקשר שמאלי\באג'ו\ITALINO אחרת הם יקראו לך אנטישמי
    או יגידו שאתה משוגע!

אל תבלבל אותם עם עובדות,זה אסור!
    עובדות בעיינהים=כפירה .

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Clichy COYG

אם זה נכון צעד הזוי לגמרי שמחזיר אותנו אחורה מבחינת ההתמודדות עם המחלה, ובאופן כללי מיהרו לתת ציון לניהול המשבר - אנחנו עדיין לא בפיק של האירוע ככה שזה די מיותר, וכמו שהסגר המוקדם היה צעד טוב עכשיו מדובר בצעד מטופש.

נסכם בסוף.

optimus אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

אין סיבה לא להאמין לדיווח. במשך כל התקופה היו עוד נחיתות בנתב"ג. מלא חרדים מניו יורק שמגיעים לפה בשביל טיפול חינם.

מישהו יכול להסביר למה משרד הבריאות מתעקש ונלחם בשביל לא להגדיל את כמות הבדיקות בניגוד לכל הגיון והמלצות של ארגון הבריאות העולמי?

התנהלות שכונתית וביזיונית כרגיל אבל איכשהו עדיין מהללים את הנאשם.

15. סיונרה Member

ככל הידוע לי, יהודים חילונים גם נחשבים יהודים.

oranfu אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.