בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קשיים במו"מ: פג המנדט של גנץ, הכנסת תכריע

כמו שאמרתי. גנץ מתחיל אולי להתעורר שפירוק כחול לבן רק עזר לנאשם להמשיך עם הקמפיין לא להגיע למשפט. את נתניהו אני מבין, הוא עושה מה שהוא יודע הכי טוב בשביל לשרוד. הבעיה היא גנץ שכמו טירון אכל את השטיקים של איש שכבר שנים הופך את השלטון לגן השעשועים הפרטי שלו. כן, ואין דיקטטורה בישראל. לא, עדיין לא, אבל אם נתניהו יצליח בסופו של דבר להגיע ל-61 נאמנים מושחתים (כולל עבריין לשעבר בשם דרעי שכאמור ישב בכלא ומשום מה עדיין יכול להבחר) הדרך פנויה לשלטון יחיד וסוף הדמוקרטיה. שוב, המטרה של ראש הממשלה ברורה מאד ורק עיוורים לא רואים את הסכנה.

נראה מה יהיה, אבל הגיע הזמן שבישראל השפיות תחזור למרכז הבמה. רק חבל שגנץ עושה הכל בשביל לעזור ליריבו...

2. italiano Member

אם נתניהו היה מעוניין רק להימלט מן הדין היה סוגר עסקה כבר מזמן.
    כל השאר זה קשקושים של השמאל ששמענו כבר בימי בגין.

3. yonmu Member

ינסה ויצליח - דרך בית הנשיא.
    כמו שאני רואה את זה -
    גנץ ישמח שהוא ילך לבית הנשיא כי זה יאפשר לו לקבל את החלק שלו ברוטציה (אם תחתם).
    הימין ישמח שהוא ילך לבית הנשיא כי זה יאפשר לכולם שם להתקדם צעד קדימה בהנהגה.
    החר'ים ישמחו שהוא ילך לבית הנשיא כי ככלל הם ביחסים טובים.

4. alexshw Member

קצב היה בבית הנשיא אז מה?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע, הוא כבר עמד לדין? פספסתי משהו?
    אני לא "שמאלן" ובגין ז"ל לא מעניין אותי. הבעיה היא כמו שאמרתי נתניהו שמאפשר כבר שנים למדינה להדרדר. שבוחר עבריין לשעבר להיות שר, והולך עם טיפוסים קיצונים שבצד השמאלי של המפה הפוליטית מעולם לא יתקרבו בצדק לכסא הממשלה. ראש ממשלה שאין לו שום פיתרון לסכסוך עם הפלסטינים. כמה טילים עוד צריכים ליפול על אדמה ישראלית כדי שהאסימון יפול? תחת איזו ראש ממשלה נפלו טילים במרכז? ראש ממשלה שמאלני ארור...? להכנס בחמאס/ג'האד איסלאמי הוא לא עושה כי גם העולם לא מאפשר לו וכנראה אין תחליף לשלטון הרשע שם (שחי הרבה בעיקר אירן). אז לפחות תביא תכנית שלום? לא בשבילו כי אז חבריו הקיצונים לא יעזרו לו למנוע משפט.אם תושב שדרות לא רוצה ללכת עם כחול לבן זו בחירתו, אבל לבחור שוב בבן אדם ששנים מראה שאין לו פיתרון לחיים שקטים? זה גובל לסדיסטיות אמיתית.

על הצד הכלכלי והחברתי אני בכלל לא מדבר. המשפחה שלי כבר מעדכנת אותי עד כמה התמונה עגומה. מבחינתי זה בכלל לא ויכוח על ימין ושמאל כי אני לא בעד לחזור לגבולות 1967, אבל לשלוט על אנשים שלא רוצים אותך זה גם לא מקובל עליי.

בקיצור, לישראל מגיע יותר מראש הממשלה הזה, אבל כבר בתחילת שנות התשעים הבינו שמדובר באיש כריזמטי שיודע מצוין למכור מוצר א' כשהוא יודע שזה למעשה ב'. אתה מדבר על בגין ז"ל, אני מדבר על התקופה כשנתניהו היה באופוזיציה כשרבין ז"ל נרצח. המנוח עשה לדעתי כמה טעויות, אבל אני זוכר עדיין היטב את האווירה שנתניהו יצר. אווירה מלאת שנאה שהובילה אותנו לרצח פוליטי נוראי. אני לא מאחל לביבי קורונה (...) אבל אחרי אינספור בחירות בשנה האחרונה הסיפור נגמר. יותר מזה, שיוכיח בבית המשפט שכל האישומים נגדו תעמולה "סמולנית" כי הדחיות רק מחזקות אצלי את ההרגשה שהאיש אשם. במדינה שמאז 2001 ראתה כבר נשיא ושרים הולכים לכלא צריכה ניקיון רציני במסדרונות השלטון. לצערי נתניהו חושב שהשלטון שלו מעל למדינה וככה אנחנו שוב הגענו לשלב שמאיימים ללכת לבחירות נוספות. בינינו, אתה מבין כמה כסף בזבזו בגלל השטויות האלו? מה, לישראל יש את האפשרות להמשיך את הקרקס הפוליטי הזה? כבר שנה התוצאות הראו שלשום גוש יש רב. הדבר היחיד שקיבלנו זה שגנץ זרק את בוחריו תחת לגלגלי רכבו של איש שצריך לעמוד למשפט. עם הצעד הזה הוא חיזק משמעותית את נתניהו, האיש שהוא לכאורה לא רצה לראות יותר כראש ממשלה. האופוזיציה התרסקה והמדינה ממשיכה להתמוטט. ישראל כבר מזמן היתה צריכה לקבל ממשלה עם שתי מפלגות שמובילות בפער על פני האחרות, אבל היומן האישי של בן אדם שצריך לעמוד בפני משפט מעל למדינה כולה. כן, וזה מבחינתי דיקטטורה ידידי כי אין איש מעל לחוק. לא קצב, לא איציק מרדכי, לא חיים רמון ובמדינה נורמלית גם לא אריה דרעי ואם אשם גם נתניהו. הדברים האלה תמיד עשו את ההבדל בינינו לבין השכנים של מדינת ישראל. לצערי מדי יום אנחנו מתקרבים אליהם, אבל מי אני...

6. סיונרה Member

איזו עסקה הציעו לו שהיה סוגר?

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. yonmu Member

קצב חתר למשפט הזה בכל שלב.
    הוא פוצץ את הפרשה, הוא יצא לנבצרות, הוא דחה את עסקת הטיעון.

8. alexshw Member

עדיין לא הבנתי איך בית הנשיא נותן חסינות.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בגלל משהו דמוי פרשת 1000 עזר וייצמן פרש מנשיאות.

10. סיונרה Member

גם בצרפת לנשיא יש חסינות.

11. alexshw Member

אנחנו לא צרפת.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  12. oranfu Member

כמו שכבר רשמתי, גם בסוריה אסד היה נבחר כל הזמן בבחירות.
    גם ארדואן נבחר בבחירות.

דיקטטור.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  13. DRORIKO Member

עופר שלח מודה בפה מלא שהוא ולפיד ניסו להונות את הציבור במערכת הבחירות. אבל תמשיכו לרדת על ביבי שהוא נוכל.

14. Mario Balotelli1989 Member

כולם עושים את זה.
    בנט ושקד לא הביאו חילונים לימינה וסיפרו שהם בעד נישואים אזרחיים כדי למשוך מצביעים חילונים?

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. סיונרה Member

איפה אתה רואה כאן הונאה?

מצב נושא:
הנושא נעול.