בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. optimus Member

זוהי שיטת הבחירות, הנציגים של כל מפלגה היו ידועים והעם בחר לתת להם את המנדט והאמון לקבל החלטות. נכון חלק מהנציגים מעלו באמון של אלו שהצביעו להם אבל עדיין המנדט בידי הנציגים והם יכולים לפעול ע"פ הבטחות הבחירות או לא, אבל ללא קשר המנדט שלהם. בדיוק כמו שאי אפשר לומר כעת שאין לגנץ ולפרץ מנדט בגלל שחלקים הצביעו להם על סמך זה שהם "רק לא ביבי" ובסוף קיבלו ביבי, אבל זה לא נכון יש לגנץ ולפרץ את המנדט עד הבחירות הבאות. זה המשחק.

לא דיברתי על כך שנבחרי ציבור צריכים להיות מוגנים מהחוק, דיברתי על שוויון בפני החוק, הזכות לעמוד מול בית משפט ולהגן על עצמו בדיוק כמו כל אזרח אחר שמואשם.
    אז גם בחירות ישירות הם לא תנאי מספיק? מה כן?

2. optimus Member

הוויכוח היה אם להסתפק בהחלטה להגיש כתב אישום או בהרשעה בנוגע להדחת רה"מ מהשלטון. אם אתה בעד הליך משפטי שיביא להרשעה\זיכוי אז אנחנו מסכימים.

3. סיונרה Member

את המנדט קיבלה המפלגה. הם עצמם גוש של כלום שמנצל את הפער הזה בשביל להטיב עם עצמו בהעלאות שכר, חסינות וקידום אינטרסים של חברים ובני משפחה.

4. optimus Member

מפלגה שמורכבת מנציגים. זה כבר סמנטיקה...
    אגב, כמה מנדטים קיבלה מפלגת "דרך ארץ" בבחירות?

5. סיונרה Member

הנציגים הם בסך הכל האמצעי שהופך את המפלגה שקיבלה את המנדט לפעולות של חקיקה ופיקוח על הממשלה. זה כמו להגיד שמנכ"ל אפל יכול מחר להחליט שהרווחים של החברה הולכים כדי לממן לו קוקאין ונערות ליווי, וזה בסדר כי הדירקטוריון מינה אותו.
    מה זו מפלגת דרך ארץ?

6. optimus Member

מפלגת דרך ארץ זו המפלגה של הנדל והאוזר, מפלגה שקמה לאחר הבחירות ולא קיבלה אף פתק מהבוחר.
    אני משער לעצמי שאם מנכ"ל אפל היה מתנהג כך הוא לא היה נשאר מנכ"ל בישיבת דירקטוריון הבאה. בכל אופן לנתק את המפלגה מהנציגים שמרכיבים אותה נשמע לי קלוש, הרי למה כחול לבן התעקשה לשים 4 ביטחוניסטים בראשה?

7. סיונרה Member

לנתק לא, כי יש משמעות למי ימונה להיות חבר כנסת, כדי לקדם את המדיניות של הרשימה. אבל בגלל שאתה לא בוחר אנשים אלא בוחר רשימה, הם בעצמם לא שווים הרבה, הם יכולים להתפטר ומישהו אחר מאותה רשימה יחליף אותם. המנכ"ל של אפל מחוייב לחברה בדיוק כמו שחבר כנסת מחוייב לרשימה. עצם העובדה שאפשר לפטר מישהו שלא עושה את העבודה שלו לא פוטרת אותו ממחוייבות כלפי החברה כל עוד הוא בתפקיד.
    הנדל והאוזר לא נבחרו כדי לייצג את דרך ארץ, אלא את כחול לבן. בשביל לקדם אילו מטרות בדיוק הוענקה להם החסינות הכה מבוקשת? מימון לבחירות הבאות?

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש הבחנה בין נאשם למורשע בדין, ברמה המשפטית. האם זה צריך להיות כך גם ברמה הציבורית, כשמדובר בנבחרי ציבור שהם בעלי השפעה גדולה מאוד על חיינו (ופוטנציאלית - ואנחנו רואים את זה היטב במקרה של נתניהו - ערבוב לא סביר בין האינטרס הלאומי והאישי, לרבות ניסיון להשתמש בכוחו למען דברים שישפרו את מצבו המשפטי)?

זה די מצחיק כשחושבים על זה. הרי כמו שאמרו רבים בחודשים האחרונים - אף אחד לא היה מפקיד את ילדו בידי גננת שיש נגדה כתב אישום, וכנראה שזה לא משנה על מה כתב האישום הזה. למרות שמבחינת החוק היא כמובן יכולה להמשיך לשמש גננת. אז אצל שר זה עולה מדרגה והוא לא יכול לשמש שר אם יש כתב אישום. אבל במשרה הכי חשובה, שנמצאת מעל כולם? אפשר לכהן אחרי כתב אישום, אפשר בזמן משפט, אפשר אחרי הרשעה גם, אם הוא מערער. לא נורמלי.

בנימין נתניהו יכול להגן על עצמו בבית משפט, אבוי אם זה לא היה כך. ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יכול.

בנוגע לחלק השני, אני חושב שזו אחת הסיבות לכך שנתניהו צריך להיעלם מהחיים הציבוריים וכמה שיותר מהר. סביר להניח שבמצב נורמלי, אפשר היה לגייס בקלות רוב מכל סיעות הבית ולהעביר חוק שראש ממשלה שנגדו מוגש כתב אישום לא יכול להמשיך לכהן (ובטח לא יכול להקים ממשלה חדשה). אבל כיוון שעכשיו זה מתקשר לנושא אישי, לנתניהו, זה לא יכול לקרות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. Roma מנהלים

אני מת על ההטרלות שלו, נותן פייט ליהיר השני.

Maccabi Diamond ו-zivmay אוהבים את זה.
  10. optimus Member

בוודאי שהנציגים שווים הרבה, תסתכל על מפלגה כמו כחול לבן שבראשה עמדו ביטחוניסטים חלקם אפילו ללא רקע פוליטי, או תסתכל על הליכוד שאין להם מצע אבל יש להם את ביבי. בנוסף המפלגות הגדולות דואגות להכניס נציגים מכל העדות והמגזרים בציבור בדיוק בגלל הסיבה שהמון אנשים מצביעים בגלל הנציגים.
    איזה מחויבות יש להנדל והאוזר כלפי כחול לבן? הם כבר הקימו סיעה משלהם מבלי אף פתק בקלפי, איזה מנדט הם קיבלו? המחויבות של מנכ"ל של אפל יכולה להיות בדיוק כמו המחויבות של הנדל והאוזר לכחול לבן, מקפצה לתפקיד הבא או כל דבר אחד. מן הראוי שיקיימו את ההבטחות שלהם בשביל להמשיך לכהן גם בבחירות הבאות אבל הם לא מחויבים לכך.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

Literally.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרו שהסיבה העיקרית לקיום של כחול-לבן זה להיות הצד שנגד ביבי. אז הנזל וגרטל הולמים את ההגדרה הזו כנראה עוד יותר מכולם, כי בעולם אחר הם לגמרי היו יכולים להשתלב בצמרת הליכוד. זה רק האנטי אליו - הנובע מהיכרות טובה מדי עם האיש ומה שהוא עושה - ששם אותם בצד שבו הם נמצאים. אז זו בעצם המחויבות האמיתית שלהם, שבמקרה כרגע הולכת יד ביד עם כחול-לבן.

13. oranfu Member

כן...

ובינתיים, מדווח שכחול לבן מקדמים חקיקה שגם מורשע בעבירות פליליות שיש עימן קלון, יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה.

זה מדהים איזה בגידה מטורפת בציבור הבוחרים. פשוט מדהים. 180 מעלות מכל הבטחות הבחירות העיקריות שלהם.
    לא רק שהם משלימים עם שחיתות, הם עוזרים לה.

אני חושב שגנץ פלגמט מטומטם (חושב ככה כבר הרבה זמן). באמת מאמין שהוא בעל אינטליגנציה בינונית מקסימום לפי כל ההופעות שלו בתקשורת בשנה האחרונה.
    אני חושב שאשכנזי הוא נחש.

ועדיין, התהפכות רצינית כזאת, אחרי הבחירות וכשיש להם כלים להילחם בנאשם (ורוב לחקיקת חוקים נגד שלחתות כמו שהבטיחו) - זה תמוה.

מיום ליום זה מחזק את התחושה שאשכרה יש פה סחיטה.

14. optimus Member

מבחינה ציבורית לביבי יש תמיכה גדולה (נכון יש לו גם הרבה מתנגדים), ולכן אני לא רואה אותו מתפטר. וכן במיוחד ברמה הציבורית צריך לשמור על ההבחנה הזו, לא הייתי רוצה לראות רה"מ שמודח מתפקידו בגלל כתב אישום ובסופו של דבר מתברר שהוא חף מפשע. לדעתי זו פגיעה גדולה במדינה (פגיעה באמון הציבור במשטרה ומערכת המשפט), הרבה יותר קריטית מאשר הפגיעה הפוטנציאלית שיכול רה"מ לבצע, מספיק שזה יקרה פעם אחת ואז כל צד במפה יהפוך את זה למודוס אופרנדי ומרכז הלחימה יעבור מזירת הכנסת לזירת המשטרה ומערכת המשפט. בנוסף רה"מ הוא לא שולט יחיד, הוא חלק מהקואליציה.

למען האמת אני לא מבין כל כך את ההפרדה בין שר לרה"מ מבחינת החוק.
    אני מסכים שיש יוצאים מן הכלל, לדוג' לא היית רוצה שמורה ביסודי שמואשם בתקיפת קטינים ימשיך בעבודתו, אבל זה כאמור יוצא מן הכלל.

15. Mario Balotelli1989 Member

אל תגזים, הוא עוד לא איחל לימנים למות כמו יהיר השני

oranfu אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.