בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oranfu Member

שמאל זה לא רק "הכיבוש".
    זה שהצליחו לשטוף פה את המח לרוב הציבור שכל מה שהשמאל רוצה זה לשכב עם ערבים ולתת להם שטחים לא אומר שזה נכון.

רשימה משותפת, מעבר לזה שרוב היהודים לא יצביעו להם, אי אפשר להצביע להם כי הם לא שמאל וכמו שאנחנו רואים הם גם מוכנים ללכת עם הנאשם.

את מרצ בבחירות האחרונות גם הרסו כשהביאו להם את השרמוטה (הפוליטית) אורלי לוי. עדיין סומך עליהם שיביאו איזה ימני זבל לרשימות שלהם שבסוף יגנוב את הקולות.

2. italiano Member

ביבי לא ישב עם לפיד
    לפיד לא ישב עם ביבי והחרדים
    בוגי לא ישב עם ביבי
    סער לא ישב עם ביבי, מרצ והמשותפת
    גנץ לא ישב עם ביבי
    בנט לא ישב עם מרצ והמשותפת
    החרדים לא ישבו עם לפיד וליברמן
    ליברמן לא ישב עם ביבי והחרדים
    מרצ לא תשב עם ביבי, בנט, סער וחרדים
    המשותפת לא תשב עם אף אחד

פספסתי משהו?
    שיהיה לנו בהצלחה

3. Clichy COYG

זה הולך לסער-בנט-ליברמן-לפיד-גנץ או ביבי-חרדים-בנט (?) ואני לא רואה עוד אופציות אחרות.

בנוגע לישיבה תחת נתניהו סער נשמע יותר החלטי ממה שנשמע גנץ לפני הבחירות. אין מה להגיד יש לבחור ביצים.

4. yonmu Member

הבעיה העיקרית בשיטת הבחירות בישראל היא העובדה שצריך רוב מתוך 120 אבל האופציות הן פחות מ110, כי המשותפת לא במשחק (גם לא מצד השמאל. היו כבר 65 לשמאל-מרכז וזה אפילו לא הגיע למו"מ רציני).

סער מיתג את עצמו הערב באופן מובהק כימין-רל"בי, מה שמשאיר בפועל את בנט כיחיד שעשוי לשמש כלשון מאזניים. אני משער שהקו שלו יהיה "לא אכפת לי ביבי או לא, העיקר שתהיה ממשלה מתפקדת". זה ימנע בריחת מצביעים דתיים לאומיים לליכוד, וזה יגרום לליכוד לתקוף את ימינה פחות (כי אם מנדטים עוברים מבנט לסער זה רע לביבי). לפעמים אני תוהה כמה אני בודד בזה שלא מאוד קריטי לי אם נתניהו יהיה ראש הממשלה או לא.

נקודה חשובה לטובת סער היא שהחרדים לא פוסלים אותו (לעומת לפיד). אין להם שום סיבה להתאבד על ביבי ואם הם יוכלו להבטיח את המקום שלהם אצל הכוח העולה הבא - הם יזרקו את ביבי בלי לחשוב פעמיים (בדיוק כמו שהוא זרק אותם כשלפיד אילץ אותו).

כמובן שעוד יהיו שינויים ומפצים והכל, אבל כרגע האופציות שאני רואה הן:
    1. ימיןחרדים: ביבי+בנט+חרדים (כמו הנוכחית רק שבנט בלי רוטציה, ולכן ממשלה מתפקדת).
    2. מרכזחרדים: סער+בנט+חרדים+ליברמן+גנץ (לא ברור האינטרס של ליברמן במצב הזה, אלא אם זה נטו שנאת ביבי).
    3. ימיןמרכז: סער+בנט+לפיד+ליברמן+גנץ(+מרצ) (אפשרי רק אם אחד יהיה משמעותית יותר מהאחרים).

נ.ב. מישהו שמע משהו לאחרונה מחולדאי, שלח או בוגי? מישהו מהם חושב שיש לו מה להציע במסגרת חדשה? (גולן כבר ברח למרצ)
    נ.ב.2 מחכה לשמוע את פרטי ההסכם של העבודה עם גנץ. 2 מקומות בעשירייה הראשונה נראה ריאלי בערך כמו ריצה עצמאית של מיכאלי...

5. VAR Member

היי

yonmu ו-Roma אוהבים את זה.
  6. Clichy COYG

למחוק

7. yonmu Member

הפרסונל שסער בונה סביבו - יש"ב, הנדל, האוזר - חונקת את גנץ מצד אחד ואת בנט מהצד השני.
    לבנט עדיין יש בייס גדול מספיק ופופולריות בתקופה האחרונה כדי שיהיה מוזר מאוד אם הוא ירד מ10,
    אבל בקצב הזה גנץ בדרך לאבדון, בטח אם איזנקוט יצטרף לסער וגם למעריצי-הגנרלים תהיה סיבה להעדיף את סער.

אני יכול לדמיין את גנץ מודיע על פרישה, ורוב הרשימה שלו יכולה למצוא מקום זניח בליכוד (ינקלביץ'), סער (פרקש-הכהן, ביטון) או לפיד (זמיר, חימוביץ'), אבל אני לא מצליח לדמיין את אשכנזי, ניסנקורן ופרץשמולי פשוט מקפלים את הזנב והולכים הביתה. מסקרן.

8. VAR Member

לפרץ ושמולי לא תהיה שום ברירה, אף ראש מפלגה שפוי בדעתו לא יצרף אותם. אני חושב שזה היה ברור להם כבר אז, זה כמו שחקן כדורגל שעשה קריירה יפה והולך לקטאר לעשות קופה אחרונה. הוא יודע שהקריירה שלו דה-פקטו נגמרה.

ניסנקורן יכול להשתלב יופי במפא"י אהה סליחה בליכוד, אשכנזי כבר ימצא מי שימצוץ לו, לא חסרות אפשרויות.

9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

פרץ מכוון לנשיאות. שמולי זה פחות ברור מה יקרה איתו, הוא היה "צעיר מבטיח" ושרף את עצמו.

10. yonmu Member

גם שפיר היתה צעירה מבטיחה ונזרקה לפני שמולי.
    פרץ רלוונטי לנשיאות רק אם יש לו כוח פוליטי כלשהו. אם נלך לבחירות כשהוא כבר לא חכ - איזה אינטרס יש למישהו לתמוך בו?
    אני לא חושב שנתניהו ישריין את ניסנקורן, אני לא מאמין שזה משתלם לסער, ואני מתקשה להאמין שניסנקורן יחזור ללפיד עם הזנב בין הרגליים.
    אותו דבר נכון גם לאשכנזי, אבל בהרבה פחות ביטחון. הוא לא 'שמאל' בשום צורה ולא היה בשום תאקל עם הליכוד לאחרונה.

אם תקום מפלגת שמאל חדשה (חולדאי\שלח\לבני\ידלין\שות') יהיה נחמד לראות את כל הפליטים מביעים בה תמיכה מיידית בשביל הסיכוי להינצל, ואז מגלים שהם מקבלים מקום ספק-גדול-אם-ריאלי...

בקיצור, לא מבין למה אנשים צריכים ריאליטי כשיש לנו את כל הטוב הזה.

11. Clichy COYG

ראיתי שהיה דיבור שניסנקורן יקים מפלגה חדשה עם הדגל של 'שלטון החוק'.

לדעתי בשביל לחזור לאתגר את השלטון השמאל צריך להכיר בכך שלפיד זה יותר מינוס מאשר פלוס. נכון שיש לו בייס די מובהק ונכון שהוא היחיד שלא הפר את הבטחתו, אבל הוא נמצא בפוזיציה של להעביר מנדטים מהצד השני וזה נראה שאנשים פשוט לא מחזיקים ממנו (גם אני). לא יודע מי במקומו (חולדאי יכול למצות את פוטנציאל המצביעים אבל לא רואה אותו מעביר מנדטים) אבל ברור שכרגע זה לא עובד.

12. italiano Member

לא חושב ששמות כמו ניסנקורן וחולדאי יכולים להחיות את המחנה הזה.

הייתי מציע את ראש העיר הנפלא שלי אבל לא רוצה לאבד אותו :)
    רוביק דנילוביץ׳ התותח.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לגמרי בעד להיפטר מרוביק מלך הפקקים אפילו בדרך הזאת.

14. italiano Member

באר שבעי? :)

סקר מנדטים די מדכא של ערוץ 12.
    החלומות של בנט(מבאס) ולפיד(ברוך ה׳) לרוץ לראשות הממשלה די נגמרו בעצם.
    סער(21) לא יכול להרכיב ממשלה בלי מרצ/ימינה ולך תגרום להם לשבת ביחד(גם סער עם מרצ זה לא משהו כזה קל). בלי מרצ יש לגוש הזה 60.
    נתניהו(27) לא יכול להרכיב ממשלה בלי סער.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

נראה שהפעם יש ביקוש לליכוד ב'.

מצב נושא:
הנושא נעול.