בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

@סיונרה יש מצב שאתה משתמש ביחסיות עכשיו כדי לפרגן ללפיד?.. :)

הפעילות הכלכלית שלו נגד החרדים היתה מוצלחת.
    הפעילות שלו לגיוס חרדים היתה כושלת (ושקרית).
    חוק מע"מ אפס היה נחשב רעיון טיפשי, אבל ברוב הדברים הוא פשוט נתן למומחים לעבוד ורק התווה מדיניות כללית, כראוי.
    אם היה ממקד את המאבק שלו רק בחרדים ולא בנתניהו - היה עשוי להגיע להצלחות רציניות בתחום.

בכל מקרה אני משער שתוך שבועיים חולדאי יעקוף אותו בסקרים.
    שלח ובוגי ילכלכו על לפיד, ניסנקורן ולבני ושאר כוכבים יפרגנו לחולדאי, ובכלל התקשורת תמיד תעדיף את המתמודד החדש על הישן.

2. DRORIKO Member

לא מפתיע שכחול לבן מתפרקת לרסיסים פחות משנתיים אחרי שהוקמה. הכתובת היתה על הקיר. מפלגת גלקטיקוס שלחבריה אין שום אג'נדה משותפת, שהמטרה היחידה שלה זה להחליף את ביבי סביר שתתרופף ברגע שתכשל במשימה.

3. VAR Member

אין שום סחורה אחרת שמוכרת כיום חוץ מרק(לא)ביבי. עצוב אבל זה המצב והפוליטיקאים מיישרים קו.

4. סיונרה Member

יש דבר כזה הצלחה וכשלון יחסיים ומותר להשוות.
    לא טענתי לרגע שלפיד היה גרוע, אבל רק בגלל הממשיכים שלו הוא היה טוב. אלא לדעתי הוא היה טוב באופן אבסולוטי בהנתן המגבלות על שרי אוצר, ראש הממשלה בתקופתו והעובדה שנשאר בסך הכל שנתיים. אני יכול למנות הרבה יותר דברים טובים שעשה מאשר דברים גרועים.
    נתניהו פירק את הממשלה בגלל חוק ישראל היום, לא בגלל לפיד.
    מע"מ 0 היה רעיון גרוע מאוד, הוא מעולם לא יושם, ולכן לא רלוונטי לשום דיון קונקרטי.

אף אחד לא הצליח להוריד את מחירי הדיור, כי מדובר בבעיה הרבה יותר גדולה משר אוצר זה או אחר. מסכים שלפיד לא קידם אותנו לכיוון, ושמע"מ אפס היה פתרון נוראי שמזל שלא יושם.
    אבל אסור לזקוף את התקופה של לפיד כשר אוצר נגדו, במיוחד בהתחשב בעובדה שהוא באמת היה לא רע בתפקיד. להיפך, הוא צבר ניסיון חשוב במערכות גדולות ומסובכות. אם החרדים היו בקואליציה זה לא היה עובר, אבל הם לא היו בקואליציה. לפיד ובנט איחדו כוחות כדי לפעול לטובת האוכלוסיה היצרנית במדינה.

yonmu אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

תופתע לשמוע אבל אני מסכים איתך. אין ספק שהממשלה של 2013 היתה הטובה ביותר, וכבר כתבתי את זה לא פעם. אבל מכל מיני סיבות, שלא נחזור אליהם, היא התפרקה מהר מדי. אני לא סובל את יאיר לפיד, באמת באמת באמת לא סובל אותו, אני גם חושב שהוא יצא אידיוט(כהרגלו) עם ההצהרה המיותרת על החיסונים, אבל נכון להיום הוא, ככל הנראה, היחיד שמתנגד לישיבה בממשלה עם החרדים. זה בהחלט יאמר לזכותו. רק שזה לא רלבנטי כי החרדים בכל מקרה ישבו בממשלה הבאה, מתי שהיא לא תקום.

6. סיונרה Member

אז הוא יצא אידיוט עם הצהרה. אפשר לחשוב שזו הפעם הראשונה בהיסטוריה. אני מסכים שיש נטייה באופוזיציה, שאני חושב שהיא נוראית, ללכת נגד כל מה שנתניהו אומר ולהגיד הפוך. נתניהו יודע את זה וגרר את לפיד להצהרה המטומטמת הזאת. ועדיין, אם הצהרה אחת היא סיבה לא להצביע למישהו, אז אין לך למי להצביע מלבד למי שלא אמר כלום מעולם. בטח לא לנתניהו שאמר הרבה דברים גרועים ושגויים לאורך השנים.
    כל עוד נתניהו צריך את החרדים כדי להמלט מאימת הדין, אז אין ספק שיהיה קשה מאוד להרכיב ממשלה בלעדיהם. עוד סיבה שהוא צריך ללכת.

7. Clichy COYG

מסכים שהממשלה ב13' הייתה הכי טובה אבל בהקשר של לפיד אני פשוט לא מספיק סומך עליו לנהל מדינה, סה טו.

ועוד דבר חשוב בהקשר של לפיד - התפקיד של אנשי ציבור בהקשר של כלכלה הוא בעיקר לא להפריע, והוא כיהן רק שנה ו-8. יכול להיות שב4 שנים הוא היה עושה יותר נזק (או תועלת) וצריך להזכיר את זה.

8. yonmu Member

על מה אתה מדבר?

נתניהו צריך את החרדים כדי להקים ממשלה. זה כל הסיפור. המשפט שלו כבר יצא לפועל והסיכוי שיעצר אפסי לגמרי.
    אם לפיד-בוגי-ליברמן היו ממשיכים להציע את עצמם כאלטרנטיבה לדרעי-ליצמן-גפני, אז היה סיבה לכעוס על ביבי ביחס לזה.
    אבל הם לא, אלא מציגים את עצמם כאלטרנטיבה לביבי עצמו. זו הבעיה.

השאלה המעניינת עכשיו היא האם חולדאי ילך גם הוא על 'רק לא ביבי' מוצהר, או שיגיד את זה בצד אבל ידגיש דברים אחרים.

9. סיונרה Member

אני לא רואה סיבה להזכיר דברים שלא קרו. יכול להיות שב-4 שנים הוא היה לומד את התפקיד ומצעיד את ישראל לרפורמות שאצל שרים אחרים היו לוקחים כמה עשורים. זה סביר באותה המידה.

אני לא מאמין בזה, ואני די בטוח שהוא לא מאמין בזה.
    להקים ממשלה זה בהחלט חשוב, וכנראה ממש חשוב לנתניהו, לא מאמין שזה חשוב לו יותר מאשר להשאר מחוץ לכלא.

10. yonmu Member

@סיונרה
    אין שום קשר בין החרדים לבין הישארות של נתניהו מחוץ לכלא.
    המקסימום הרלוונטי זה חסינות זמנית מהכנסת, וגם זה כבר לא רלוונטי ולא היה לנתניהו - עם החרדים - רוב כשהיה רלוונטי.
    קונספירציה ותו לא.

11. סיונרה Member

החרדים תמורת המחיר המתאים יסכימו להכל. נתניהו יעשה כל מה שהוא יכול כדי להשפיע על המשפט לטובתו.
    לא סתם אחרי ששנים הוא לא עשה כלום נגד מערכת המשפט הזומבים שלו עובדים קשה מולה.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל מפלגה שתבגוד כל כך בבוטות בקהל בוחריה תתרופף ברגע שתעשה זאת.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. yonmu Member

א. לא תיארת שום פעולה קונקרטית שבה החרדים עזרו מול המשפט.
    ב. לא תיארת שום פעולה קונקרטית שבה החרדים יכולים לעזור לו בעתיד מול המשפט.
    ג. גם היום אף אחד בליכוד לא עשה שום דבר שיכול להועיל לנתניהו במשפט.
    ד. אין שום סיבה להניח שדווקא החרדים ניתנים לקנייה ואחרים לא. שחיתויות היו פה כבר מכל הצדדים.

נתניהו מעדיף את דרעי וליצמן וגפני כי הם לרגע לא חולמים על ראשות הממשלה, בעוד לפיד ובנט וליברמן כן. זה ההבדל המהותי.
    דרעי לעולם לא יהיה במצב של 'יש לי הזדמנות להחליף את נתניהו', לפיד כן עשוי להיות. לכן עדיף לביבי את דרעי על לפיד. זה הכל.

שי אוהב/ת את זה.
  14. DRORIKO Member

מרצ ״בגדה״ בבוחרים שלה ב-99 כשהסכימה לשבת עם החרדים. היא אמנם איבדה מנדטים(לטובת שינוי) אבל בטח שלא התרופפה, כי יש הבדל גדול בין מפלגה עם בסיס איתן, גם אם היא עושה לפעמים דברים שנויים במחלוקת, לבין מפלגת אד הוק, בטח ובטח אם אותה מפלגה פועלת הפוך מהמטרה שלשמה הוקמה.

15. Mario Balotelli1989 Member

לא זכור לי שמרצ הבטיחו לא לשבת עם החרדים, הם כבר ישבו עם ש''ס לפני זה בממשלת רבין כשנה עד ששס פרשה.
    מרצ ירדה בבחירות אחרי 99 בגלל קריסת ועידת קמפ דייויד והאינתיפאדה השנייה.

מצב נושא:
הנושא נעול.