בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ניסנקורן יציל אותנו.
    בהתחשב שרוב הציבור בישראל ימני נתניהו אכן הפסיד 3 פעמים תוך שנה אחת.

2. סיונרה Member

ניסנקורן הוא לא זה שהתנהל בזחיחות כשכל הכלכלנים הזהירו מפני "ברבור שחור" וצחק להם בפנים.

3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש הרבה דברים שנכנסים תחת אחדות - גם ממשלת ליכוד-כחול לבן בלי נתניהו, וגם רוטציה עם נתניהו כשכחול לבן ראשונים.

לא חושב שרוטציה כשנתניהו ראשון זה משהו שכחול לבן יכולים להספין לטובתם ולא חושב שיותר מ10-20% של מצביעי כחול לבן מעוניינים בזה. כמובן שזה הכל על סמך ההיכרות האישית שלי עם מצביעי כחול לבן+מה שאני רואה ברשת, לא עשיתי סקר דעת קהל.

שי אוהב/ת את זה.
  4. Lebron Member

קשר שמאלי ו-italiano, אמרתם שגנץ הפסיד ונכשל ולכן צריך לפרוש, אבל גם נתניהו נכשל, כבר 3 מערכות בחירות ברציפות הוא לא מצליח להקים ממשלה, למרות שיש לו יתרון כראש ממשלה מכהן כבר יותר מעשור, למרות שרוב העם ימני ולמרות שהמועמד המרכזי מולו הוא טירון פוליטי וחסר כריזמה.

אז אם גנץ צריך לפרוש, גם שמש העמים ביבי צריך לפרוש. אני קונה תסריט כזה.

אם יש דבר שאני מתעב בשלטון נתניהו זה את פולחן האישיות שהוא בנה סביבו. חסידיו הנלהבים פשוט לא מוכנים לשמוע על כך שיסיים את תפקידו, כאילו המדינה זה העסק הפרטי שלו

Sent from my SM-A750F using Tapatalk

WHITERM ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  5. Clichy COYG

טוב נראה שעניין ממשלת המיעוט לא יקרה בגלל הנדל והאוזר (ואולי וטרופר).

ובהנתן העובדה הזאת והגיהנום שהמדינה הולכת לעבור בגלל הקורונה אני באמת תוהה מבחינת גנץ האם העניין העקרוני (הבאמת חשוב) של רוה"מ מואשם בשחיתות חשוב יותר ממדינה במשבר. הרי כח"ל רצו על הסיסמא של ישראל לפני הכל לא?

6. alexshw Member

אנחנו לא מדינה במשבר מיוחד. לא חייבים לשבת בממשלה כדי לתמוך בדברים שנחוצים במצבי חירום כאלה ואחרים.
    יש לי גם סוד לספר לך, היינו מנצחים ב - 67 גם ללא ממשלת אחדות וללא משה דיין שר ביטחון, נכון זה היה חשוב להעלאת המורל הלאומי.
    היום על כל פנים לא 67.

7. abcd Member

הייתי אומר שהזמן לאחדות נגמר בערך ברגע שהוא הלך להתרפס בפני הגרופיז של ברגותי וקונטאר.
    עכשיו שישתה כוס מים.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמובן שאם אין ממשלת מיעוט, ואין אחדות, אז אנחנו... בדרך לבחירות (לשמחתו של הביבי, כמובן).

9. alexshw Member

לא יודע, אם מה שביבי הביא בבחירות האלה זה לא המקסימום שלו. בכל אופן אם יהיו עכשיו עוד בחירות, גנץ צריך לפנות את מקומו בראש הרשימה.
    הוא סוג של מכשול. בבחירות בארץ מאוד חשובה היכולת לנהל קמפיין ולהגיב לשקרים ופרופגנדה.
    לא ממש המעשים בפועל חשובים. קמפיינר יכול גם לסתור את עצמו מיליון פעם, אבל אם הוא יודע לשכנע, למכור את הלוקשים, אז הוא יכול לעשות הבדל.

אני מדמה את כחול לבן למכבי חיפה. לא עושים מספיק בשביל לזכות בתואר. גנץ הוא לגמרי בלבול כזה.

10. סיונרה Member

האם זה לא המצב מבחינת נתניהו?
    או שבגלל שכולנו יודעים שאותו מעניין רק נתניהו אז זה סביר שהוא יתבצר בעמדתו?

11. DRORIKO Member

על הנדל והאוזר ה״קוקפיט״ יכלו לעשות פוזות כולל איום בהוצאה מהרשימה בכנסת הבאה, אשכנזי זה כבר סיפור אחר, מעניין מה יהיו ההשלכות לגבי מערכת הבחירות הבאה. אני כידוע רחוק מלהיות תומך של אשכנזי אבל כנראה שגם הוא הבין שהמפלגה שלו הלכה רחוק מדי. להבדיל מחדלי אישים כמו בוגיכס וגנץ לפחות לו יש מינימום של כבוד עצמי.

גבי אשכנזי מתנגד להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת - חדשות רוטר

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בבחירות הקודמות לגוש השמאל היו יותר מנדטים, ובכל זאת בני גנץ לא היה ראש הממשלה, לא כי הרשימה המשותפת לא המליצה עליו, כי החבר'ה שלו במפלגה לא היו מוכנים לעשות מהלך כזה. עושה רושם שזה מה שיהיה גם הפעם.
    אגב, לדעתי אם אשכנזי היה בראש כחול לבן הוא היה משיג יותר מנדטים. הוא באמת היה יכול להעביר מנדטים מהגושים.
    מה שכן, לליכוד כבר יש קמפיין מוכן על הסיפור על אשכנזי, הרפז וההקלטות שלא פורסמו.

13. abcd Member

לדעתי הוא פשוט היה חכם מספיק בשביל לראות לאן הרוח נושבת לפני שהוא מצהיר משהו. אחרי שהנדל והאוזר הבהירו שהם נגד ומתחיל להיות ברור שזה לא הולך לקרות אז אפשר גם להרגיש בנוח להתנגד. קשה לי להאמין שגנץ היה יוצא למהלך של להיות או לחדול בלי איזה מינימום של אישור מאשכנזי.
    מצד שני זה גנץ אז מי יודע.

14. Clichy COYG

ההבדל שנתניהו לא רואה בכך בעיה (או לפחות לא אומר זאת בגלוי), בעוד גנץ הצהיר כבר 3 קמפיינים שאצלו ישראל זה לפני הכל.

לגבי אשכנזי - זה די ברור שההתנגדות שלו באה ממניעים פוליטיים, לטעמי הוא רואה את עצמו שמחליף פוטנציאלי לביבי שצעד כזה היה מחסל אותו.

15. DRORIKO Member

אם מה שאתה אומר נכון זה מביך, כאילו אנשים מוכנים לשחק עם הצביון היהודי כמו בקזינו

מצב נושא:
הנושא נעול.