בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, זה אתה ושאר מצביעי היבא יזבק שאכפת להם מנפגעי טרור ומשפחות שכולות. ברור.

תתמקד בלכתוב 700 פעם דיקטטור בפוסטים של 4 מילים ולשחק אותה תושב פיונגיאנג מדוכא. זו לפחות העמדת פנים שעוד יש לה קהל של אי אילו מתים מוחית.

yonmu, Roma ו-italiano אוהבים את זה.
  2. oranfu Member

אני משפחה שכולה אז תחפש עץ אחר לטפס עליו.

בטח לימין שעושה שימוש ציני במשפחות שכולות איכפת מהשכול...

מצלמים תשדירים על קברי חללי צהל, תוקפים משפחות שכולות בכנסת, מביאים משפחות שכולות להפגין בשביל לייצר פרובוקציה.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  3. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני ועוד חצי מדינה משפחה שכולה, אז?

לפני 7 דקות ליגלגת פה על אנשים שחוטפים טיל לבית ושלא תוריד עבורם דמעה בגלל שהדעה הפוליטית שלהם שונה משלך. אין מספיק אקליפטוסים בעולם לטפס עליהם כדי לתאר כמה בזוי משפט ותפיסת עולם כזאת, עם שכול או בלי. על אחת כמה וכמה עם.

italiano ו-Roma אוהבים את זה.
  4. abcd Member

הבריטים המטומטמים האלה, היטלר הפציץ להם את הבתים והם המשיכו לתמוך בצ׳רצ׳יל.

italiano, Roma ו-South Boy אוהבים את זה.
  5. South Boy Member

אפשר לחשוב שמצביעי העבודה עברו להצביע ליכוד אחרי שפיצצו להם אוטובוסים באינתיפאדה.
    ויותר גרוע מזה, אפשר לחשוב שביום שתקום ממשלה ללא ביבי לא ימשיכו לרדת כאן טילים.
    תמיד היה מסוכן לחיות כאן, להציג את המציאות כאילו לפני ביבי היה כאן שוויץ זאת גניבת דעת שיכולה לעבוד על ילדים בני חמש.

6. טל. Member

אם גנץ נכנס לאחדות בתור שני ברוטציה - סימן שגנץ היה מוכן ל אחדות ולהיות שני ברוטציה.

ואם גנץ מוכן ל אחדות ולהיות שני ברוטציה - אז בטח שראשית רצה/ניסה בתנאים הטובים ביותר/האופטימליים מבחינתו לאחדות: רק ליכוד וכחולבן בלבד. (תנאים הרבה יותר טובים מאשר התנאים הנוכחיים המחורבנים: אחדות עם כל בלוק הימין).

נו אז למה זה לא קרה תגידו לי?
    למה מעולם לא ראינו את כל ראשי כחולבן עומדים על במה ב 8 בערב, ומציעים פומבית לביבי "בוא לאחדות רק אנחנו ואתם בלבד. ואנחנו שניים ברוטציה".

למה זה מעולם לא קרה?
    - כי יאיר לפיד לא הסכים. נו מה יותר ברור מזה. אני לא מבין.

אם יאיר לפיד לא מסכים לאחדות עם ביבי, אפילו לא בתנאים האופטימלים ביותר.

ואם האוזר-הנדל-לוי לא מסכימים לממשלת מיעוט אפילו לא בתנאים האוםטימליים ביותר.

אז שמישהו לעזאל יענה לי:
    איזה עוד אופציה נשארה לגנץ? איזה?!?

להמתין לעריקה של האוזר-הנדל-לוי ואז לביבי יש כבר 61 בלעדיו?

לחכות לבחירות מועד 4 שבהן הליכוד לבד יביא 40 ומשהו מנדטים?

חוץ משתי האופציות האובדניות הללו, מה עוד נשאר?

גנץ קיבל מעט מאוד קלפים מלכתחילה. הוא ניסה לשחק עם מה שיש. לא הצליח ובסוף שיחק עם הקלף היחיד שנשאר לו ביד.
    זהו.
    לא היה משהו אחר לעשות.

7. oranfu Member

הם בכו כמה החיים שלהם מחורבנים?
    על ראש ממשלה של 10 שנים שהבטיח שהוא "ימוטט את החמאס"?

על הזין שלי מה חושבים, אין סולידריות במדינה, אין פה עם אחד, הכל מת.

יש לי אפס אמפתיה למי שמביאים על עצמם את החרא הזה ואז עוד מאשימים את השמאל.

הימין שולט פה 40 שנה בלי עוררין בכלל, אפילו אופוזיציה אין.
    אבל עדיין מאשימים את השמאל.

8. VAR Member

italiano אוהב/ת את זה.
  9. South Boy Member

זאת אחת ההודעות היותר גזעניות שראיתי באינטרנט בתקופה האחרונה. הדברים שמשתמעים מההודעה שלך פשוט דוחים.
    הרוסים לא הביאו את ההשכלה לדרום אלצ'קו, זאת המודרניזציה. אתה קצת יותר מדי מחמיא לעצמך.
    כמו שיש היום מהנדסים וסטודנטים רוסים בדרום יש גם המון מזרחים ורחמנא ליצלן אפילו ערבים, בדיוק כמו שלרוסים כבר אין מונופול כמאבטחים וקופאיות וגם הערבים והמזרחים נכנסו לתחום הזה.

Mamadu ו-Roma אוהבים את זה.
  10. alexshw Member

הדרום היה ג'יפה מוחלטת לפני 20-25 שנים. אז היום ב"ש התקדמה מאוד ואני אוהב את העיר הזו - שוב זה הרבה רוסים, סטודנטים ואנשים משכילים שהשתקעו. לפני 20-25 זו הייתה דימונה גדולה.
    לעומת זאת כל האשקלון, שדרות, אופקים, נתיבות נשארו פח זבל אטומי.

11. DRORIKO Member

הדרום היה ג'יפה עד שאלונה חינכה את המקומיים להיות מתורבתים

12. South Boy Member

לפני 20-25 שנים הרוסים שהשתקעו בדרום ובכל הארץ בכלל ידעו רק לשאול אם יש נשק או אם יש כרטיס מועדון אז גם הם היו חלק מהג'יפה הזאת. גם אני יכול להיות גזען.
    המודרניזציה שהניבה דור יותר משכיל עם יותר אפשרויות להתפתח הצליחה להתגבר על עשרות שנים של קיפוח ודחיקה לשוליים של אוכלוסיות גדולות בחברה שלא ניתנה להם הזדמנות, גם לרוסים גם למזרחים וגם לעוד המון אנשים.
    אני בשום צורה לא יותר חכם מאבא שלי אבל אם שנינו נכתוב קורות חיים סביר להניח שאתה תקטלג אותו כג'יפה שאתה מדבר עליה ואותי לא, כנראה שאתה פשוט טיפש מדי כדי להבין שזה בגלל שלי ולו לא היו אותן אפשרויות כי בזמנו היית צריך להיות בצבע הנכון ועם שם משפחה בניחוח אירופאי, וזה שאין לו תואר מהנדס ולא קוראים לו אלכסיי או גנאדי לא הופך אותו לג'יפה.

abcd ו-italiano אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

14. alexshw Member

זה קשור קודם כל בחינוך מהבית. כל היתר בכיינות. בדורות האחרונים יש יותר נכונות ללמוד וכן גם נפתחו יותר אופציות עם התפתחות המכללות אבל כך זה בכל הארץ.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. הרצליה Member

מסכים עם כל מילה.
    הצבעתי לכחול לבן 3 פעמים, בפעם האחרונה אפילו בלב כבד.
    היה צריך לעצור את הטרנד שנהיה פה בשנה האחרונה ללכת לבחירות בכל פעם שהתוצאות לא נראות לך, אלו התוצאות, תסתדר עם מה שיש.
    כחול לבן הביאה תוצאה נהדרת מבחינתם בבחירות ספטמבר, היה ל"גוש" שלהם 65 מנדטים, 4 שבועות שהמנדט להקמת ממשלה היה ביד שלהם, למה הם הלכו לבחירות נוספות? מה הם ניסו להשיג במערכת בחירות נוספת שלא היה להם ביד בשלושה חודשים שבין ספטמבר לפיזור הכנסת בדצמבר?

בכל הזמן הזה שעובר ובלי לנצח בחירות ביבי עדיין ראש הממשלה כשהבלוק שלו עם סמוטריץ', רגב, פרץ וליצמן ממשיך לשלוט ולעשות מה שבא לו.

ראיתי היום הרבה אנשים מדברים בשם "מצביעי כחול לבן" - אז אם לתת כמצביע כחול לבן את הדעה האישית שלי, נכון להיום אני מרוצה מהמהלך של גנץ, אני שמח שאנשי חוסן לישראל יכנסו לממשלה ויאזנו את מה שקורה שם היום, חצי משרי הליכוד יצטרכו לפנות את המשרדים, מבורך.
    אף אחד לא יודע מה יהיה בעוד שנה וחצי. בני גנץ באופן אישי, אם יהיה ראש הממשלה או סיים את דרכו הפוליטית פחות מעניין אותי. המדינה הזאת צריכה ממשלה מתפקדת וכנראה שזאת הייתה האופציה היחידה להקים אותה ואני גם די בטוח שהיא תהיה טובה יותר מהממשלה שרצה כאן כבר 5 שנים.

אני פחות מתרשם מהדברים של בוגי יעלון, אם גנץ לא היה לוקח אותו הוא היה מסיים את הקריירה הפוליטית שלו כבר לפני שנה.

yonmu, Clichy ו-סיונרה אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.