בחירות 2021 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/2/21.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

5 הצבעות
    12.5%
  2. תקווה חדשה

6 הצבעות
    15.0%
  3. ימינה

7 הצבעות
    17.5%
  4. יש עתיד

6 הצבעות
    15.0%
  5. הרשימה המשותפת

2 הצבעות
    5.0%
  6. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  7. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    2.5%
  8. העבודה

2 הצבעות
    5.0%
  9. הציונות הדתית

4 הצבעות
    10.0%
  10. אחר

7 הצבעות
    17.5%
  1. טל. Member

הבובות על חוט זה הח''כים ממפלגת ביבי.
    לשעבר הליכוד.

--------------------------

לדעתי ש''ס בקרוב ינהלו מגעים להיכנס לקואליציה.

יהדות התורה יש לה אורך נשימה ( ישיבות עשירות ובכלל עשירי עולם - תורמים יהודים מחו''ל) שיכולים להחזיק אותה מתחת למים.
    לפרק זמן מסויים.

אבל ש''ס ומוסדותיה - מי יתרום להם מחו''ל? הם חיים על יניקה מתמדת מכסף ממשלתי.

אומנם עכשיו הם עושים דאווינים.

אבל הימור שלי: בקרוב הם יפנו לממשלה בניסיון להצטרף.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

החרדים ישבו בעבר בממשלות שמאל, ויישבו גם בעתיד במפלגות האלה אם הם ייתנו להם ללמוד בישיבות ולקבל כסף. ממש מעניין את יהדות התורה אם ייבנו בהתנחלות או איזה הסדרים מדיניים הראש ממשלה יקדם.

מתי ממשלת השינוי אמורה להעביר תקציב? כי פה כבר יתחילו החריקות.
    הרי זה לא רק להעביר תקציב פעם אחת וזהו. עם תקציב מגיעות רפורמות, חוק הסדרים. איך יעבירו דבר כזה שמצד אחד יש את בנט ולפיד שבעד שוק פתוח וייבוא כדי להוריד מחירים, ולעומת זאת מפלגת העבודה שבדיוק ההיפך?

3. Bitcoin Member

העבודה והליכוד כבר ישבו יחדיו בעבר. אני לא חושב שבנט ייקח ימינה מזה

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מה הקשר לליכוד?
    גם לליכוד יש ועדים. בקטע הכלכלי הליכוד הוא לגמרי שמאל. הוא שולט בלא מעט מהועדים הגדולים במשק.
    בגלל זה רשמתי ימינה..

Lebron ו-Roma אוהבים את זה.
  5. Bitcoin Member

הבנתי, אבל שוב אומר, אני חושב שאם אתה מצפה מימינה למדיניות יותר ימנית (כנראה בצדק) אתה תתאכזב. במקרה הטוב המדיניות הכלכלית לא תהיה שונה ממה שהליכוד עשו לדעתי

6. Roma מנהלים

בארץ הימין - שמאל כמעט ולא מתייחס לפן הכלכלי בניגוד לרוב העולם. החרדים והליכוד בהחלט לא מייצגים ימין כלכלי אבל מתויגים כימין.

7. Bitcoin Member

זה כאילו מוזר אבל אני מניח שהסכסוך פשוט דחק את הדיון הזה לשוליים. וזה חבל כי זה נראה לי שזה דיון הרבה יותר חשוב

8. סיונרה Member

אני לא יודע למה הוא עזב לפני כמה שנים, אבל מאז שחזר הוא ספג הרבה מנתניהו ושתק. וכן, הוא גילה שהמפלגה הולכת לכיוון ביביזם ושאין לו יכולת לשנות מבפנים. ברור שהוא עשה את זה בשביל עצמו ולא כדי להציל את המדינה, אבל זה לא אומר שהוא לא הבין (כמו הרבה אחרים במערכת הפוליטית) שעם נתניהו יש למדינה בעיה והחליט לעשות מעשה.

אלקין באמת הגן על נתניהו בפומבי, סער תמיד התבטא בעד המפלגה אבל לא הדהד ספינים של נתניהו (לפחות לא שאני זוכר) כמו אלקין.

הוא זיהה שאין לו ברירה, ניסה ללכת למהלך של בחירות במפלגה ונכשל, ולכן עזב.

הליכוד נשלט על ידי הוועדים, לא שולט בהם.

הויכוח הוא לא בין ימין ושמאל כלכלי אלא בין קבוצות לחץ לציבור הרחב. לפיד ובנט לא חייבים לאף קבוצה, בעוד הליכוד מורכב משרים הנשלטים על ידי ועדים (כולל ועד נהגי המוניות וכו')

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

משפחת בנט לא מתכוונת לגור בבלפור. אפשר לדחות את הפינוי? חבר שואל.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  10. yonmu Member

בניגוד לדיבורי "בנט מחליף ציבור בוחרים", קווי היסוד שהוא בחר להילחם עליהם מראים את ההיפך:
    רוב האנשים מתנגדים לסטטוס קוו, ומתוך המיעוט שתומכים בו הרוב כבר שרף את בנט (מלבד ה3 מנדטים שאני בתוכם).
    לעומת זאת הרבה אנשים מחפשים כלכלה חופשית יותר ואין להם בית פוליטי ודווקא שם לבנט יש סיכוי טוב (כי אין הרבה מתחרים).
    למרות זאת קווי היסוד שלו בממשלה הם דווקא בנושאי דת ומדינה כדי להתאזן ביחס לאופוזיציה (ולא להסתכל על הקואליציה בלבד), ובמקביל קווי היסוד הכלכליים כמעט לא קיימים מצידו, כי בעמדות האלה הוא חריג גם ביחס לאופוזיציה.

בקיצור, בנט יכל לבוא לקואליציה עם הקווים של פייגלין (הפרדת דת ומדינה וכלכלה חופשית) ולהתקבל שם הרבה יותר בקלות, אבל הוא לא עשה את זה כדי לא לייצר אנטגוניזם כלפיו אצל הליכוד, החרדים וסמוטריץ'. בינתיים נראה שלפחות בקרב הח"כים שלהם זה לא עזר, אבל אולי בקרב הציבור.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמנם זה קורה באופן ציני והקונפליקט עם הערבים לא פתר את עצמו אבל מבחינה פנים ישראלית הגושים בעיצומו של טרנספורמציה מהימין-שמאל של פעם לשמרנים-ליברלים-פרוגרסיביים. במובן הזה לחרדים אין מה לחפש בממשלה עם לפיד, ליברמן, מיכאלי ומרצ והשותפים הטבעיים שלהם הם הליכוד והציונות הדתית.

Maccabi Diamond, Roma ו-Clichy אוהבים את זה.
  12. טל. Member

כל עוד אין חוקה חד משמעית בבהירותה המאבק הזה, או יותר נכון המתח הזה - יישאר בעיקרו בזירה המשפטית.
    בערכאות כאלו ואחרות.

ולא בזירה פרלמנטרית.

-------------------

החרדים בבעיה. מאז הקורונה ומירון... הציבור כולו (כולל הימני) סולד מהם.

זה שהציבור הימני סולד יותר מהמגזר הערבי זה נכון.
    אבל אני מאמין שאחרי שביבי יפנה את הזירה וישקע לתהום הנשיה אליה כלומניק שכמותו ראוי: תהיה "הפשרה ביחסים" והתקרבות בין גושית ממילא. (ליכוד ויש עתיד וכחול לבן וכל שאר החבר'ה האלו שממילא יושבים פלוס מינוס על אותה בלטה: יוכלו לחיות כולם ביחד מבלי להזדקק בקואליציה, לא לערבים ולא לחרדים).

זה לפחות ההימור שלי.

13. סיונרה Member

מסתבר שמצעד הדגלים נדחה ליום שלישי וייערך על פי סיכום בין הצועדים למשטרה. מעניין אותי אם כמו שהאשימו את הממשלה שעדיין לא קמה באי-קיום המצעד, יתנו את הקרדיט לממשלה שכבר לא תשלוט על כך שהוא בסוף כן יתקיים.

14. רוברטו באגיו31 Member

ממש לא נכון שהציבור הלאומי והימני סולד מהחרדים, בדיוק ההפך .
    רוב מוחלט של הציבור הימני רואה בחרדים כבני הברית הכי חשובים ונאמנים, וגם ההיפך .
    אחת הסיבות שהחרדים סירבו להצטרף לממשלת בנט-לפיד היא לא בגלל נאמנות לנתניהו, אלא בגלל נאמנות לציבור הימני, הלאומי והמסורתי .

בסופו של דבר הציבור הימני והחרדים חולקים הרבה מן המשותף .

אין דבר כזה נכון להיום ממשלה לאומית בלי החרדים ולכן גם כשביבי יעזוב - החרדים יהיו שותפים לממשלות ימין .

15. VAR Member

ביבי יילך מתישהו, אבל הועדים שהשתלטו על הליכוד יישארו גם אחריו. ויחד עם החרדים והערבים יש לך כמעט 60 מנדטים של ציבור פרזיטי שבחלקו גם שונא את המדינה. שיהיה בהצלחה למצוא משהו במשותף בין המפלגות שמרכיבות את ה60 הנותרים.