בחירות 2021 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/2/21.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

5 הצבעות
    12.5%
  2. תקווה חדשה

6 הצבעות
    15.0%
  3. ימינה

7 הצבעות
    17.5%
  4. יש עתיד

6 הצבעות
    15.0%
  5. הרשימה המשותפת

2 הצבעות
    5.0%
  6. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  7. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    2.5%
  8. העבודה

2 הצבעות
    5.0%
  9. הציונות הדתית

4 הצבעות
    10.0%
  10. אחר

7 הצבעות
    17.5%
  1. Clichy COYG

מה סוריאליסטי במוסי רז מארגן כנס אפרטהייד? דווקא נשמע צפוי.

2. South Boy Member

שום דבר לא סוריאליסטי בחבר בממשלת ישראל שמארגן כנס אפרטהייד בכותלי כנסת ישראל ביחד עם חברת כנסת ערביה שטוענת שמתבצע נגדה אפרטהייד.
    עוד יום במדינת ישראל.

3. Clichy COYG

סורי לבאס אותך אבל לראות ח"כים אומרים שאנחנו מדינת אפרטהייד זה לא דבר חדש, ואפילו לא מבין הח"כים היהודים. אני לא אומר שזה לגיטימי או לא אלא שהתרגלנו.
    לראות את בן גביר בכנס מהסוג הזה זה חדש.

4. South Boy Member

חבל שאתה לא מבין מה ההבדל בין חבר כנסת לחבר בממשלה.
    נעזוב לרגע את העובדה שגם בתור חברי כנסת אנשים כאלה לא יכולים בכלל להיות חלק מכנסת ישראל על פי חוק יסוד הכנסת, הורגלנו לעובדה שנמצאים שם אנשים שחותרים תחת קיומה של המדינה הזאת יהודים וערבים כאחד.
    כנס שקורא למדינת ישראל מדינת אפרטהייד מתקיים בכנסת ישראל. למה אני צריך להסביר לך כמה זה סוריאליסטי ולא הגיוני?
    לראות את בן גביר בכנס כזה זה חדש כי זאת פעם ראשונה שהזיה כזאת מתרחשת במציאות, בן גביר לא יילך ויפקוד כל כנס של כמה ילדים מחוצ'קנים עם חולצות של צ'ה גווארה באיזה מקלט בתל אביב בגלל שהם קוראים למדינת ישראל מדינת אפרטהייד, אבל כשזה קורה בכנסת ישראל זה מחייב אותו להופיע בתור חבר כנסת אקטיביסט שהכנס הזה הוא האנטיתזה לאידיאולוגיה שלו (ושל מדינת ישראל) ובנוסף הוא גם שולל לחלוטין את התזה על מדינת אפרטהייד כי במדינת אפרטהייד לא רק שאין לערבים ייצוג בפרלמנט הם בטח שלא יכולים לקיים כנסים אנטי ישראליים בהשתתפות ארגונים כמו ה-BDS בתוך הפרלמנט עצמו.
    הקלות שבה משתמשים היום במילה אפרטהייד פשוט מגוחכת אבל זה לא הנושא, הנושא הוא שמדהים שמה שמעסיק אותך בכל ההזיה הזאת זה בן גביר ו"וואו הוא כזה פשיסט וגזען וחחחחח איזה צחוקים שדווקא הוא נמצא בכנס נגד אפרטהייד". בן גביר הוא הבעיה האחרונה של המדינה הזאת וגם של חברה שאנשים כמו עאידה תומא סלימאן סמי אבו שחאדה איימן עודה ואחמד טיבי הם הנציגים שלה.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  5. Clichy COYG

תשתה כוס מים ותרגע, וחבל שאתה לוקח כל כך קשה הערה סמי הומוריסטית על סיטואציה הזויה. אני בכלל נגד הכנס במתכונת הזו ומה שמושמע שם (ממה שקראתי כסיף האשים את ישראל שבכוונה עוקרת עצים וכד').

וזה אגב לא סותר את הדיון שצריך לקיים על עניין הפלסטינים והסיטואציה שם (גם אם אתה מחזיק בעמדות ימניות).

6. קשר שמאלי Member

הוא מסיט בכוונה את הדיון. לא מתאים לו שידברו על הפשעים של ממשלת חדלי האישים

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/21
    italiano אוהב/ת את זה.
  7. South Boy Member

כששולחים אותי לשתות כוס מים אני יודע שכנראה אין משהו יותר טוב להגיד. אני שם לב שדואגים המון למאזן הנוזלים שלי במקום הזה.
    לא אכפת לי מה אתה חושב על הכנס הזה, מצחיק אותי שתמיד ימצאו איך להתעסק בתפל. דיונים על עניין הפלסטינים והסיטואציה שם תמיד היו ותמיד יהיו בכנסת, הכנס הזה הוא כל כולו דה לגיטימציה ושנאה תהומית למדינת ישראל בפרט ולרעיון של בית לאומי לעם היהודי בכלל וכשהוא מתרחש בפרלמנט הישראלי זה אומר הכול גם על הנכונות של העמדה של מארגני הכנס וגם על הכוונות של אלו שארגנו אותו שלא מונעים מדאגה לערביי ישראל אלא משנה תהומית למדינה הזאת ולמה שהיא מייצגת. ואם גם פה אתה מוצא לנכון להתעסק בבן גביר בין אם בצחוק ובין אם ברצינות אז אני פה כדי לומר לך שזה מביך גם אם תאהב את זה וגם אם תשלח אותי לשתות כוס מים.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  8. Clichy COYG

כן כי אנחנו כולה בפורום כדורגל ואפשר פעם ב20 הודעות לכתוב הודעה חצי לא רצינית ולא לקבל בתגובה מגילה עם מילים מודגשות כאילו לא הבנתי את המסר שלך.

9. South Boy Member

מצחיק אותי שתמיד אנשים כמו סמוטריץ' ובן גביר הם אלה שכותבים עליהם הודעות חצי לא רציניות, את אף אחד לדוגמה זה לא מצחיק שמוסי רז חבר בממשלת ישראל קורא למדינה שהוא יושב בממשלה שלה עם חברי כנסת ערבים מדינת אפרטהייד, את אף אחד זה לא מצחיק שעאידה תומא סלימאן חושבת שהיא נלסון מנדלה בזמן שהיא יושבת בראשות כנס אנטי ישראלי *בפרלמנט הישראלי* ושבמדינת אפרטהייד אמיתית א-לה דרום אפריקה היו זורקים אותה לבור אם היא בכלל הייתה מצליחה לעשות דבר כזה.
    בן גביר היה בכנס נגד אפרטהייד וכיבוש. קורע.

10. קשר שמאלי Member

עוד אחת שעובדת קשה בשבילנו. ליבי יוצא אליה

11. Morientes Member

מירב בן ארי? זאת שטענה שבני נוער אינם יכולים להדביק אחרים בקורונה?
    היא מתחרה ממש צמוד עם שאשא ביטון, על מי הח"כ הכי בור בקואליציה(וזה עוד כשיש את לפיד).

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

נראה שכמה חברי כנסת במרץ עדיין לא ממש הפנימו שיש הבדל בין להטריל את הקואלציה כשהם נמצאים באופוזיציה לבין הסיטואציה שלהם עכשיו.

yonmu, Lebron, Bitcoin ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  13. קשר שמאלי Member

אני לא מבין איפה המשטרה. איפה אנחנו חיים? אשכרה חבר כנסת צריך ללכת להגן בגופו על חיי התושבים ממחבלים

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/21
  14. קשר שמאלי Member

15. yonmu Member

הכנס היום היה הטרלה שכמובן ראויה להתעלמות בלבד, אבל בלטו שני חברי כנסת מהימין - איתמר בן גביר כהרגלו, ועמיחי שיקלי.
    לדעתי יש ניסיון בסביבת נתניהו לבנות את שיקלי כדמות פופולרית כדי לגבש סביבו מפלגה.
    הליכוד כבר עמוס בשריונים והגיע הזמן לפריימריז לרשימה, מעבר לזה שאם בנט יכריז על שיקלי כפורש אז שיקלי לא יוכל להתמודד שם, והסיבה הכי חשובה היא שהליכוד כבר מביא את הקולות שלו, והחרדים והחרדלים כבר שם אצל שס, ג וסמוטריץ.

מפלגה בראשות שיקלי (אם יש בחירות בשנה-שנתיים הקרובות) עשויה להיות משמעותית מאוד לביבי -
    גם ישמור על קולות של מאוכזבי ליכוד (שפנה לרע"מ) בגוש,
    גם יקח את חלק מקולות מאוכזבי בנט (וסער),
    וגם ימנע מסמוטריץ לגדול יותר מדי (ועדיין בטוח יעבור עם בן גביר ונעם).

כמעט ואין סיכוי להגיע ל61 עם הליכוד החרדים והדתיים בלבד, ושיקלי נראה כמו המועמד המתאים לנישה הפנויה.