בחירות 2021 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/2/21.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

5 הצבעות
    12.5%
  2. תקווה חדשה

6 הצבעות
    15.0%
  3. ימינה

7 הצבעות
    17.5%
  4. יש עתיד

6 הצבעות
    15.0%
  5. הרשימה המשותפת

2 הצבעות
    5.0%
  6. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  7. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    2.5%
  8. העבודה

2 הצבעות
    5.0%
  9. הציונות הדתית

4 הצבעות
    10.0%
  10. אחר

7 הצבעות
    17.5%
  1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

טופז לוק מרוקאי.

2. Sturridge Member

מה

הפאקינג

קשר

אלוהים.

3. DRORIKO Member

אתה כועס שעשיתי לייק לאורימור. אני מבין.

4. South Boy Member

מזל טוב, מבין כל מי שסילף את ההודעות שלי בימים האחרונים אתה לקחת את זה הכי רחוק. תזכורת למה אני כל כך שונא להיכנס כאן לפוליטיקה.
    בוא נתחיל מהסוף, אני מעולם לא הזכרתי את המילה אשכנזי או מזרחי בשום הודעה שלי כאן אז באיזה זכות אתה מכניס לי מילים לפה? ההתנשאות של אנשי שמאל לא מתבטאת במוצא שלהם כי יש גם מזרחים וגם אשכנזים שקראו לי ביביסט (למרות שמעולם לא הצבעתי לו), בוט, ביבי המנהיג העליון שלך, המהדרין מחוץ לגבולות הפורום אפילו קראו לי פאשיסט וגזען למרות שמעולם לא החזקתי בשום דעה שיכולה להעיד עליי ככזה ורק כי אני לא מתיישר עם הדעות שלהם. באופן אוטומטי אני הופך לנחות בעיני רובם רק כי הדעות שלי שונות משלהם, אפילו מנהיג המחנה הזה בשנת 2021 אמר שהוא בתפיסה שלו רואה את ההתנהגות של מחנה השמאל ככאלה שתופסים את הדעה הפוליטית כמבחן אייקיו, אם אתה בשמאל יש לך אייקיו גבוה ובגלל שלרוב האוכלוסייה אין אייקיו גבוה אז רוב האוכלוסייה לא שמאלנית. במילים האלה, אם אתה מפקפק באמינות הדברים אחפש את הסרטון. העיקר שאין שם התנשאות.
    אם אתה בכל זאת מתעקש על הבולשיט של האשכנזים מזרחים שזרקת אז אתן את השני סנט שלי לדיון הזה, לי אישית אין שום רגשי נחיתות בגלל המוצא שלי ומעולם לא היו לי וגם אם אי פעם מישהו צחק על המוצא שלי בין אם בהומור ובין אם כדי להעליב מעולם לא התרגשתי מזה, הכעס היחידי שלי בנושא הזה הוא על מה שעשו להורים ולסבים שלי שנאלצו להתמודד במשך עשרות שנים עם אפליה גזענות וקיפוח ממושכים מהיום שעלו לארץ ובחסות הממסד, כולל הדרה שלהם ושל התרבות שלהם, כולל מניעת זכויות, כולל התעמרות שלטונית בהם ובכשמותם, כולל הזנחה סוציאלית פושעת ובעיקר סלקטיבית, כולל פאקינג חטיפת ילדים מזרחים מהוריהם. את ההיסטוריה גם סלפן כמוך לא יוכל לשנות. לדבר על גזענות כלפי אשכנזים בגלל כמה בדיחות על האוכל שלהם זה פשוט מגוחך ואלה דברים שאי אפשר להסביר לאנשים שלא חוו את זה או שהמעגל הקרוב שלהם חווה אותם ולכן אני אפילו לא ניסיתי עד עכשיו.
    נקסט, לגבי עניין השטחים. כמה מפתיע שהתייחסת לזה בצורה כזאת ולא כפי שרשמתי בפירוש, חילוק שטחים לכל דורש. אני לא מבין איך אתה בכלל מעיז לתת את מנחם בגין כדוגמה, אמרת בגין? תגיד באותה נשימה אנואר סאדאת. יש היום מנהיג ערבי של מדינת אויב שמוכן להגיע לכנסת ולכונן שלום אמיתי ויציב עם מדינת ישראל? בגין מסר שטח שמעולם לא היה חלק מארץ ישראל כדי לכונן שלום אמיתי עם האויבת הכי חזקה דאז במה שהיה נראה כבלתי אפשרי אז, ההישג אולי הכי גדול של ראש ממשלה בישראל אי פעם. אני לא מתבייש להודות שאני איש של ארץ ישראל השלמה ועדיין בשביל שלום עם הפלסטינים שיהיה יציב כמו השלום עם מצרים אני אישית אתמוך בויתור שטחים לטובת זה (עם כמה סייגים מאוד ברורים שאם זה חשוב לך לשמוע אותם ארחיב עליהם), ההבדל בין בגין שהיה איש פיקח וחזק לבין פוליטיקאים רופסים אחרים שרוצים לחלק שטחים לכל דורש זה שבגין הגיע מעמדת כוח למשא ומתן הזה ולכן השלום שנחתם איתו בתמורה לסיני הוא הסכם שלום שאף אחד לא העז להפר בניגוד לכמה הסכמים "מפוארים" בהיסטוריה של מדינת ישראל והתנתקות אחת שעד היום אנחנו מרגישים את מחירה ונמשיך להרגיש עוד הרבה זמן, כי זה מה שקורה כשאתה מגיע מעמדת נחיתות וממצמץ ראשון מול אויב שרק מחכה להסתער עלייך.
    ההבדל השני הוא שלבגין הייתה זיקה לאדמה שהוא דרך עליה והוא לא יצא מנקודת הנחה שבה הוא קודם כל צריך לכונן שלום ואחר כך להתמקח על המחיר, דין סיני הוא לא דין יהודה ושומרון מסיבות שאני מניח שהן ברורות לך. הוא מעולם לא חשב לחלק את ירושלים אפילו לשניה, הוא מעולם לא חשב לתת למדינה פלסטינית להתקיים במרחק רבע שעה מגוש דן בלי פירוז מוחלט ומחיקה מהאדמה של כל ארגון טרור פלסטיני, הוא אפילו מעולם לא הסכים לוותר על גרגר של חול מהגדה המערבית כי גם הוא היה איש של ארץ ישראל השלמה, את כל הדברים האלה ממשלות שמאל לדורותיהן כבר הוכיחו דה פקטו שאין להן שום בעיה לעשות ואפילו באופן חד צדדי כ"מחווה" לפלסטינים. בגין בחוכמתו ידע את מה שהשמאל עד היום לא מבין, אף אחד לא עושה הסכמי שלום מאהבה, שלום עושים רק עם החזק.
    לגבי הביקורת על צה"ל זה כבר השיא. איפה לעזאזל טענתי שאי אפשר בתור ימני לבקר את צה"ל או את כוחות הביטחון? יש הבדל בין לבקר מקרים בודדים (אלאור עזריה, הטבח בסברה ושתילה שאמנם לא בוצע על ידי הצבא אבל עדיין היה פגם בהתנהלות, החיסול של המחבלים בקו 300 ועוד דוגמאות) שלא מעידים על הכלל לבין לבקר את המדיניות הכללית של צה"ל ולהטיל דופי במניעים שלה, לקרוא להם רוצחים במדים, לתמוך בהעמדה לדין בהאג בעוון פשעי מלחמה ועוד שלל דברים שגיס חמישי סטנדרטי עושה, ואם אתה לא מבין את ההבדל הזה אז זה באמת חסר טעם.
    אין לי בעיה להתעמת עם כל דעה נגדית או כל ניסיון הפרכה של הדברים שאני אומר, אבל זה בלתי נסבל שמסלפים את הדברים שלי בצורה כזאת.

נערך לאחרונה ב: ‏28/3/21
  5. alexshw Member

מה זה משנה איך אתה מוכר את זה?

6. South Boy Member

אתה לא באמת רוצה להבין ולראיה אתה קורא לשני דברים שונים בתכלית "זה", אז שיהיה. זה לא משנה.

7. yakov_y YNWA

יש בעיה עם המשפט שלך לדעתי, אני לא חושב שיש הבדל בינך לבין איש שמאל אבל לכ״א יש תפיסת עולם אחרת,
    אחד רואה את נתניהו כהבדל בין ימיני לשמאלני, אחד רואה את סמטוריץ׳ כהבדל, אני חושב שאתה לא מודע לעצמך.

אני לדוגמא לעולם לא אצביע למפלגה שהחזירה הכי הרבה שטחים ומחבלים בתולדות המדינה (על העניין הכלכלי והביטחוני מיותר לדבר), לא משנה אם נתניהו הגנב יעמוד בראשה או אריה אלדד שאני מעריץ.
    בכלל יש לי תורה שלמה על המתנחלים בפולטיקה ועוד אבל זה לא המקום.

בנוגע לשאר ההודעה,
    אין לי מושג מה רשמת, לא יודע מה אתה רוצה מהשמאל אבל הטענות שלך כלפיהן לא נכונות, תחליף את המילה בגין בראש ממשלה מהשמאל במשפט שלך ותקבל אותו תשובה, מרגיש לי כמו סטיגמות, שלום עושים מתוך חוזק, חסר רק שתגיד לי שלום תמורת שלום.

8. South Boy Member

הדבר היחיד שאני מסוגל להתייחס אליו מכל מה שאמרת הוא שאין לך מושג מה כתבתי אז בוא נשאיר את זה כך, זה בלתי אפשרי עבורי להסביר את עצמי בפני מישהו שלוקח את דבריי והופך אותם מ-X ל-Y.
    יש לך בעיה חמורה בתפיסה אם אתה חושב שההבדל בין ימין לשמאל זה שאלה לא מוכנים לתת שטחים ואלה כן, כנראה גם שאתה חושב שלתת שטחים הכוונה לחזור לקווי 67' אם הכול אצלך כל כך שחור או לבן. זה כל כך הרבה יותר מורכב מזה ותלוי בכל כך הרבה דברים חוץ מ"מוכן או לא מוכן" למסור שטחים שקשה להיכנס לעובי הקורה של הנושא הזה עם בנאדם שמתעקש להגדיר עבורי מהן הדעות שלי מחד ומאידך אומר שאין לו מושג מה אני רושם.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נקרא להבדיל בין הבעיה (ביבי) לסימפטום (תקציב).

טיפלת בסימפטום, יופי, אבל אם הבעיה נותרה יהיו אחרים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. k_700 Member

חומר ממש טוב למאשכנ"ב.
    LOL

11. Clichy COYG

בנוגע לדיון שהיה פה על למה מצביעים לליכוד -
    צריך להבין שהבחירות בישראל הן אירוע הרבה יותר זהותי/עדתי מאשר אירוע אידיאולוגי. אוהבים תמיד להגיד את זה בהקשר של המזרחים המסורתיים בליכוד - אבל זה תקף גם למפלגות אחרות במידה כזו או אחרת.

ועוד דבר - בישראל יש חשיבות מאוד גדולה לדת ומסורת והיא תופסת נפח חיובי בחיים של רוב האוכלוסייה פה, אבל המרכיב שהכי "מעודד" ערבוב בין עדות הוא החילון. צריך לזכור את זה.

12. alexshw Member

בולשיט. בארץ יש נפח גדול מאוד להייפ ויחסי ציבור. איך זה נראה על המסך. חשיבות למילים ולא למעשים.
    הארץ מלאה במתחזים דתיים. הציבור מכור לחרא.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  13. avicii Member

מיזוג הגלויות יוצר ישראלי חדש. לא דתי שמפחד מליברליות כמו דור העולים,לא חילוני שמפחד ממסורת כמו דור המייסדים.
    אפשר לראות את זה בכניסת המוזיקה הרוחנית למיינסטרים.

14. Clichy COYG

תשים לב שאני מדבר מבחינה עדתית ולא דתית. הדת והמסורת במהות שלהן הרבה פעמים "כובלות" סוג של שינוי כזה.

ואם מדברים מבחינה מפלגתית, אני חושב שזה בולט מאוד אצל יש עתיד. מפלגה חדשה בלי היסטוריה, קהל היעד שלה הוא בעיקר צעירים (שהרבה מהם מעורבים) וגם הרשימה שלה מבחינה זו די מגוונת.

אני עדיין לא סגור לגבי ההתאמה של לפיד (לדעתי הוא לא מתאים) אבל אם אני צריך לנחש יש עתיד תהיה חזקה בשנים הבאות.

15. yonmu Member

זאת בדיוק הנקודה -
    אם לפיד ולבני מכניסים את נתניהו לבלפור - הוא פרו פלסטינים ואנטי חרדי.
    אם דרעי וסמוטריץ מכניסים את נתניהו לבלפור - הוא אנטי פלסטיני ופרו חרדי.
    כל השאר לא משנה, ומי שתחתיו מקדם את מה שבא לו מתי שבא לו. לעיתים נדירות נתניהו מוביל אג'נדה 'ליכודניקית', אם בכלל יש דבר כזה.
    אגב, כשזה קורה הוא עשוי להציג כישורים מרשימים מאוד - כמו בחיסונים ובהסכמי השלום.

הייתי מוכן להאמין שהבעיה עם נתניהו היא 'סיבוך בפלילים' אם אנשי 'רקלאביבי' היו תומכי נתניהו לפני הסיבוך ומתנגדיו אחרי הסיבוך.
    בפועל אנשי רקלאביבי הם אנשים שתמיד היו רקלאביבי, והטיעונים נגד ביבי הם אד-הוק. לכן אין בעיה עם ליברמן, נניח.

Roma אוהב/ת את זה.