בית ב'- אנגליה, אירן, ארצות הברית ווילס

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2022' פורסם ע"י alexshw, ‏19/11/22.

1. DRORIKO Member

אני רואה שבתקשורת מגבים את סאותגייט ואני איתם. לטעמי הוא אימן את אנגליה כראוי. אנגליה נראתה טוב ברוב הטורניר ואני לא חושב שהיא הודחה אתמול בגלל עבודת אימון גרועה. אנגליה היתה לא פחות טובה, וגם 2 השערים לא נבעו מבעיות טקטיות. כמובן שסאותגייט לא אשם בהחמצת הנדל של קיין(למרות שהציניקנים יגידו שהוא נתן לו השראה…)

2. k_700 Member

מחזק פה.
    לא כי סאותגייט הוציא פה שפנים מהשרוול אלא שמראש אני לא חושב שהתפקיד שלו כל כך קריטי פרט לבחירת הרכב סבירה מהסגל שהזמין וגיבוש/ליכוד חדר ההלבשה עם ביצוע התאמות טקיות בסיסיות ביותר שצריך לעשות ולצפות ממאמן נבחרת בטורנייר של 7 משחקים.

אנגליה הפסידה אתמול אבל נראתה טוב ברוב שלבי המשחק מהיריבה שלה.
    בסך הכל הכללי השיג חצי גמר, גמר יורו ועף ברבע מול הנבחרת שהרוב חושבים שהיא הפייבוריטית הגדולה לזכות.
    אתה לא צריך לעוף על זה.

כשאני קורא שפוצ'טינו קונטנדר לקחת את התפקיד אני עוד יותר מקווה שישאר כי את פוצ'טינו אני רוצה לראות בכדורגל מועדונים.

3. Rushie Member

כמו שכתבתי, אני חושב שסאות'גייט ודשאן לא שונים בהרבה דברים. שניהם מאמנים זהירים, שבלוניים, לא מנסים לשחק כדורגל גדול אלא נעולים על שיטה מאוד ספציפית איך לנצח משחקים עם החומר שיש להם, עולים כל הזמן באותה הצורה ועם אותם שחקנים בלי קשר לאיך או אם בכלל הם משחקים בקבוצות שלהם.
    אחד סוגר טורניר שלישי בלי כלום והשני פייבוריט לעשות שני מונדיאלים בק טו בק. ככה זה בנבחרות.

יחד עם זאת אני חושב שאנגליה כן צריכה להתקדם ממנו. יש כמה שחקנים שהוא מסתמך עליהם שכבר באזורי ה-30 או יהיו בטורניר הבא- קיין, מגווייר, הנדרסון, ווקר, שו, טריפייר. הנבחרת צריכה חילופי דורות והדור החדש זה דור מעניין שצריך לקבל מאמן יותר התקפי שמשחק עם קו הגנה יותר גבוה ולחץ יותר גבוה.

4. DRORIKO Member

אם זה פוצ׳טינו באמת אז אני איתך. אם זה עוד בריטי בינונימי אז תשאר כבר עם מה שאתה מכיר.

5. Raulito Madridista

אני חושב שדידייה דשאן קצת יותר "עוצר" את צרפת מאשר 'מקבילו האנגלי' שתוך כדי תנועה עשה משהו שיותר קרוב ל-11 העדיפים (ולדעתי כל מאמן היה משחק יותר נסוג נגד צרפת). בכל מקרה הנבחרת כן התקדמה במעט תחת גארת' סאות'גייט על אף התחושה שלי לפחות שנותרה בעיניה - היא כן תמשיך להפסיד בכל משחק גדול ולא תאמין בה מספיק. הוא נמצא שם כבר מעל שש שנים וזה מספיק וצריך לעבור הלאה. מבין הרשימה שצויינה כאן, מי אמר שהארי קיין לא ראוי להמשיך? הוא הרבה יותר מרגל מסיימת, גם קייל ווקר נדמה לי בסדר (טרנט בעונה זוועתית). אני מסכים מאוד אגב עם משהו שנאמר שכדורגל נבחרות הוא הרבה יותר רנדומלי והגבול שם הוא דק.

6. k_700 Member

דווקא משנה.
    הוא שיחק כבר עם שלושה בלמים, ןעבר לשניים.
    הוא היה משחק עם שני קשרים אחוריים ביורו ולאט לאט התקדם גם מזה עם בלינגהאם כ8 ואז גם כקדמי יותר(מהלך נכון מול צרפת).

פחדו שהוא יקדם למוות את גריליש והינה גם מזה התקדם.
    חשבו שסטרלינג יהיה אצלו באנקר והינה הוא הלך תוך כדי הטורניר עם החברה העולים.
    כשהיה מתאים טריפייר הוא שיחק איתו כשהיה צריך מגן מהיר יותר- הלך עם ווקר.
    בסך הכל מציג גמישות סבירה פלוס שאתה מצפה לקבל ממאמן נבחרת.
    זו לא אשמתו שיש לו שכבה בסגל שמזדקנת והוא כן בגדול מזהה מי השחקנים הבאים להוביל את הסגל.
    תמיד אפשר לדבר על שחקן כזה או אחר שלא זומן, אבל מראש לא צריך לבוא עם רמת ציפיות כל כך גבוהה ממאמן נבחרת.
    בסוף צריך לשאול כמה שאלות-
    1. אנגליה שיחקה טוב בטורניר? כן, ברוב המשחקים. גם כבשה כמות מכובדת של שערים אחרי שרוב שחקני הסגל מגיעים בכושר אישי חרא לטורניר הזה.
    2. הפסידו אתמול באשמת המאמן? לדעתי לא. עשו מספיק כדי לנצח אתמול.
    שלא ישתמע שאני הופך אותו לאיזה עילוי. על תפוקות כאלה בקבוצות צמרת הוא מזמן היה צריך להבעט, אבל בכדורגל נבחרות צריך לבוא מראש עם רף ציפיות אחר.

השאלה אם להחליף אותו או לא תלויה לדעתי גם באלטרנטיבות-
    1. מהאנגלים אין כלום.
    2. מישהו באמת רוצה את פוצ׳טינו בבית קברות של הכדורגל נבחרות בשלב הזה? פספוס גדול מדי של כוח אדם לכדורגל האמיתי. שמאמנים טובים ישארו כמה שיותר בכדורגל קבוצות. חראם על הענף.

נערך לאחרונה ב: ‏11/12/22
  7. Rushie Member

אני פחות מדבר על מערכים או תפקידים של שחקנים אלא יותר על השיטה in general. אם אני מנסה להסתכל על השחקנים שאמורים להיות השלד של הנבחרת לגרמניה 2024 או לארה"ב 2026 כרגע- סאקה, פודן, בלינגהאם, ג'יימס, אולי טרנט, אולי ראשפורד, אולי אליוט, אולי esr, כולם משחקים בקבוצות שלהם כדורגל של דומיננטיות, של הרבה יותר נגיעות בכדור, לחץ על כל המגרש, אני חושב שבנבחרת אתה תרצה לתת להם משהו דומה למה שהם מכירים ולא כדורגל הגנתי עם מתפרצות כמו שיש להם כרגע.

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  8. alexshw Member

היא הודחה כי אין לה מאמן שמבין מה יש לו ביד ויש לה מאמן שהולך רק על בטוח. אין לה מאמן יוזם. במונדיאל מצליח בעיקר מי שיודע למצות את פוטנציאל הסגל שלו וסאותגייט לא יודע. זה גם מחלחל מבחינה מנטלית.

9. LFC-Gerrard1 Member

נשבר לי הלב.
    הנבחרת שהייתה טובה יותר אתמול הודחה. זה דבר ראשון.
    דבר שני, עם שופט פחות כלב אנגליה לא היתה מודחת אתמול בכלל.
    דבר שלישי, אני מרוצה מאוד מאוד מהנבחרת. ההתקדמות ניכרת בכל שנה ולדעתי אין בכלל ספק שאנחנו אחת משלוש הנבחרות הטובות בטורניר הזה.

מקווה שהקרואטים ילכו עד הסוף הפעם.

robertocarlos.m אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

למה לא הייתה מודחת? איפה שופט השפיע על תוצאת המשחק? אם 3 נבחרות הכי איכותיות אמורות לסיים ב - 3 המקומות הראשונים אז למה צריך את כל המשחקים?
    יש חשיבות רבה לאופי, ליכות למצות את הפוטנציאל. הקרואטים למשל תמיד ממוקדים ותמיד מנצלים מומנטום ומנצלים את הטעות של היריבה. הם משחקים עד הסוף ולא מוותרים.
    האנגלים לא מסוגלים להפוך משחק, לא מרוכזים ולא בטוחים בעצמם במעמד הזה ומול יריבה כזו.

Clichy ו-יאן קולר אוהבים את זה.
  11. DRORIKO Member

תראה הם לא הודחו פה על ידי נגרים. הם הודחו על ידי הפיבוריטית של הטורניר לצד ברזיל, והם הודחו כשהם היו לא פחות טובים. אם קיין היה שם את הפנדל ההוא יכול להיות שהיינו מדברים עכשיו אחרת. מילא אם דשאן היה עושה לסאותגייט שחמט אז הייתי מסכים איתך, אבל באמת שלא ראיתי בעיה ביכולת האימון שלו אתמול. גם ביורו הוא ניצל היטב את מה שהיה לו. אנגליה היתה נהדרת באותו טורניר והפסידה לנבחרת נהדרת אחרת וגם זה רק בפנדלים. הייתי אומר שסאותגייט צריך לעבוד איתם על פנדלים אבל הוא לא בדיוק המורה המתאים :)

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

אם רוצים ללכת עד הסוף ואם יש נבחרת איכותית ולאנגליה יש נבחרת איכותית, אז היא צריכה לדעת לנצח נבחרות בכירות אחרות במעמדים החשובים ביותר. זה לא משנה באיזה שלב של הטורניר.

אם ואם ואם. מה יש לעשות לקיין הנחות. הוא חלוץ מצוין אבל הוא לא עשה כלום בקריירה יחסית לשחקני טופ. אולי הזיווג הזה עם טוטנהאם מאוד נוח לשני הצדדים ולא רק לצד של המועדון.

13. DRORIKO Member

בתור סיסמא זה נחמד אבל ליישם את זה זה יותר קשה ולא תמיד זה תלוי במאמנים. מדברים על פוצ'טינו, אני מאד מחזיק ממנו אבל מי אמר שהוא זה שידע לעקוץ נבחרות טובות יותר. כי אם אני מתבסס על הרקורד שלו בפרמייר ליג ובאלופות אז חוץ מהניצחון על סיטי ברבע גמר(שזה יותר השטויות הקבועות של פפ באלופות) אני לא זוכר שהוא עשה את זה יותר מדי. אני כן זוכר אותו עף ליובה במשחק שהוא היה יותר טוב בו אבל הקבוצה שלו גילתה היחנקות קלאסית, והרי הבעיה המרכזית בנבחרת אנגליה זה המנטליות.

14. alexshw Member

צריך להפריד כדורגל מועדונים וכדורגל נבחרות. פוצ'טינו צריך תהליך אימון רצוף של הקבוצות שלו, בשביל שישחקו כמו שהוא רוצה.
    לא ססמא. יש קו ברור בין נבחרות שמצליחות ואלה שלא. איכות זה לא מספיק. אנגליה לא ממצת את הפוטנציאל ואין בנבחרת שום יכולת התעלות. המאמן שלה הוא פקיד. ניצב.

15. robertocarlos.m Member

לטעמי ארבעת העולות שיחקו פחות טוב מאלה שניצחו אותן. קיבלנו חצי גמר משמים