בית"ר ירושלים 2016/2017 - מסיימים שוב במקום השלישי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Doritoz FCBJ - RMCF

בקטע הזה הוא באמת עדיף על כל אחד שהיה בשנים האחרונות, בין אם זה קורנפיין או אלי ארזי שהקשר שלו לכדורגל מקרי בהחלט.
    כמו שאמרת, כל עוד שחקנים מקבלים משכורות בזמן והבעיות הכספיות היחידות זה לשלם את הנזקים שלה פמליה עושים עם כל העונשים שאנחנו מקבלים בגללם, אז כרגע זה עדיף.

2. עידן444 Member

הניהול של טביב הוא משהו שאפשר ללמוד ממנו הרבה.
    הוא לא משלם כמה שהוא יכול. הוא משלם כמה שלדעתו השחקן שווה ובגבולות גזרה די ברורים.
    הוא יודע להתנהל נהדר בשוק ההעברות.
    הבעיה שלי איתו זה הפירוק והרכבה כל עונה שגם נובע ממה שכתבתי למעלה אבל לפעמים ההתנהלות חוצה את הקו לכיוון הגרושניקיות וקטנוניות צינית וזה לדעתי לעיתים אפילו עולה לו יותר.
    הבדיחה שהוא עושה ממאמנים.
    חוסר ההמשכיות.
    אם היה לו קצת יותר חזון- כבר היתה לו קבוצה מועמדת לאליפות.
    לדעתי הקיץ הוא יכול לעשות צעד קדימה- השאלה אם יעשה. בינתיים מרגיש לי שהוא מתנהל קצת אחרת ובכיוון הנכון, לפחות בכל הקשור לקבוצה הבוגרת.
    במחלקת הנוער בכלל אין מה לדבר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. סיונרה Member

שלא תבין לא נכון יש לי הרבה תלונות לטביב, אבל אלו בעיקר על העובדה שהוא לא מנסה להפיק את המיטב ממה שיש לו כיום. בסופו של דבר הבחור סוחר בשוק, סוחרים בשוק קונים ומוכרים ירקות, לא מעניין אותם עכשיו לגדל פירות טובים יותר או לפרסם ברחבי העיר להביא עוד לקוחות. רוצה תקנה לא רוצה אל תקנה.
    בסופו של דבר הוא יודע שעם ההשקעה הנוכחית הוא מסיים מקום שלישי ועם יותר השקעה הוא כנראה יסיים גם מקום שלישי. מבחינתו, אין לו סיבה להשקיע בטווח הקצר, וטווח ארוך זה לקוקסינלים.

4. Raulito Madridista

אלי טביב עם עין מקצועית נהדר, באמת כמו מנג'ר מקצועי, הרבה מאוד זרים הצליחו בבית"ר בשנים האחרונות וכמובן שהוא קידם צעירים כשבראש הרשימה ניצב אצילי. ומצד שני, אצילי עזב בצורה לא נעימה, הוא מחליף מאמנים כמו גרביים ולא היה קורה כלום אם היה משקיע קצת יותר ומציג יותר שאיפות.

לגבי אלי אוחנה, בואו נשים את הדברים על השולחן - הוא ירד ליגה פעמיים, עם בני-יהודה ב-2001(התחיל במכבי פ"ת ופוטר מייד) ובעיקר בהפועל כפר-סבא עם הסגל הכי מוכשר שהיה פה וירד ליגה, ואלה שמות: יבואה, ישראלביץ', דה-סילבה, בן-לוז, אביחי ידין ואפילו אבובאקרי, אוהד לויטה ומליקסון. הוא יכול לצעוק עד מחר 'זה היה מכור' - בלה בלה בלה. לגבי בית"ר, ב-1999/00 הגיע לגמר הגביע וזה נכון אבל בעונה עם סגל כזה מוכשר בית"ר לא הייתה פקטור אפילו לא בקרב על אירופה והיא סיימה אחרי מכבי פ"ת למשל. בית"ר סיימה רק חמישית עם אבוקסיס, אלון מזרחי, סביליה, ויקטור פאצ'ה, ראובן עטר, איציק קורנפיין, טרטיאק ועוד.
    לא יודע מה היכולת שלו לפגוע בזרים ועוד ועוד. נכון שהוא לא יורד לקווים אבל הוא לא איש מקצוע כזה גדול, לפרשן זה הכי קל. אם מדובר בגיוס ספונסרים, שינוי תדמית וכל המסביב שזה לא באמת כדורגל במלוא מובן המילה אז זה מהלך עצום.

5. סיונרה Member

ראוליטו יש לי הערכה אלייך בתור כותב אבל אתה רושם כאילו זה מגיע מויקיפדיה. אם תסתכל מה היה ההרכב שפתח את העונה אצל אוחנה תגלה שחקנים קצת אחרים מאלו שרשמת.
    אלון מזרחי הגיע לקראת סוף העונה, עטר הגיע לקראת סוף הסיבוב הראשון ועזב בסוף הסיבוב השני למכבי חיפה. ועד סוף הקיץ בכלל לא היה ברור שיש לבית"ר קבוצה שפותחת את העונה. סביליה הגיע גם באמצע העונה אחרי סיבוב כושל בהפועל חיפה, אבוקסיס כבר חתם במכבי וויתר כשמישהו הציע למכור את הכליה שלו בשביל להשאיר אותו. בקיצור, אין לי בעיה עם דעות שונות, אבל בבקשה תדייק בעובדות.
    בכל מקרה, בעונה שלו לא היו ציפיות מבית"ר לשום דבר, מכבי חיפה, הפועל ת"א והפועל פ"ת כבר בתחילת העונה השאירו אותנו מאחור ולמרות סיבוב שני כמעט מושלם (אם אני לא טועה היה תיקו עם הפועל חיפה/הפועל פ"ת או גם וגם וכל השאר נצחונות) לא באמת התקרבו למאבק על האליפות. בסיבוב השלישי התחיל מאבק כוחות בין קובי בן גור ואוחנה שדי גמר לקבוצה את העונה.

אוחנה בבית"ר לא היה הצלחה מטורפת אבל רחוק מכישלון. גם בקדנציה השנייה הוא אימן בשכונה של פניג'ל שמשחרר שחקנים באמצע הלילה ולא מספר לאף אחד כשכל חיזוק דורש משכון של חלק מהדשא בבית וגן ועדיין הצליח לפתח צעירים ולהעלות את הקבוצה בכל עונה באיזה מקום או שניים.

Don Joan Roman, EO11 ו-Nigel de Jong אוהבים את זה.
  6. סמואל אטו Member

אף פעם אני לא אבין את הקטע של לשפוט מאמן אך ורק על פי תוצאות.
    אוחנה הוא כישלון בכל מקום שהוא יאמן או אימן בגלל שהוא מאמן לא טוב.
    הוא לא מקדם שחקנים, הוא לא עובד על הכנה טקטית או על הצד הפיזי והוא בעצמו הודה שתפקיד המאמן לא משפיע בכלל.
    התקופות שלו כמאמן היו פשוט סבל מתמשך.

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אוחנה לא קידם שחקנים?

http://images1.ynet.co.il//PicServer2/01082004/419964/yel_wa.Xxx

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/326/903.Xxx

סיונרה אוהב/ת את זה.
  8. סמואל אטו Member

במה הוא קידם אותם?

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני אמור לענות ברצינות? או שאתה באופן יוצא דופן תלמד להגיד "טעיתי" או במינימום לא להתחכם?

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  10. סיונרה Member

תחת אוחנה הצעירים התקדמו מקצועית מעונה לעונה, ואלו שלא הצליחו להתקדם נכשלו גם במקומות אחרים.
    לעולם לא נדע מה היה קורה אם בנאדם אחר היה מאמן את בית"ר או שהם היו מגיעים למועדונים אחרים, אבל להגיד חד משמעית שאוחנה "לא מקדם צעירים" זה גם כן לא נכון.

11. סמואל אטו Member

אני חייב להגיד אמן לכל דבר שאתה אומר או שאתה באופן יוצא דופן תלמד לכבד דעות של אנשים אחרים?

נ.ב.
    זו הייתה שאלה אמיתית, אבל לצערי אין פה מקום לשאלות בפורום. זה אסור.

12. סמואל אטו Member

אתה יכול להצביע על דברים שבהם השחקנים האלו התקדמו תחת אוחנה?
    או צעירים במועדונים אחרים?
    עצם זה שהם שיחקו זה לא מספיק, הם היו חלק משמעותי מהסגל שהוא קיבל אז מן הסתם שהם יקבלו דקות משחק.
    למיטב זכרוני, מליקסון כל-כך ״התקדם״ תחתיו שהוא הפך לשחקן ספסל ואז מצא את עצמו בליגה הלאומית.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

זו לא דעה, זו עובדה. איפה ארבייטמן היה לפניי אוחנה ואיפה היה אחריו? מליקסון? יצחקי?

להגיד שהוא לא קידם אותם זה להתעלם מהמציאות. יש מאמנים שהם היו נקברים תחתם ולא הופכים למה שהם - מליקסון הוא אחד הטובים בישראל היום, יצחקי היה בין הטובים ורק ארבייטמן לדעתי המשיך לקריירה כושלת למעט הבלחה במכבי חיפה, אך בבית"ר היה המוצלח מבין כולם. את ארבייטמן הוא שם בחוד של קבוצה שהייתה מועמדת לירידה ולא דפק חשבון, גם יצחקי, מליקסון ודניאל היידמן (שקיבל הרבה דקות אך נכשל) קיבלו המון הזדמנויות. לחשוב שזה עניין של מה בכך בקבוצה לחוצה כמו בית"ר ועוד זאת של אז... שוב, עיוות המציאות רק כדי לא להגיד "צודקים, טעיתי".

את מאור מליקסון קברו הוא ומכבי חיפה, לא אלי אוחנה.

14. סמואל אטו Member

איפה הם היו? אתה שואל באמת איפה היו ילדים בני 16-17 לפני אוחנה? איפה הם אמורים להיות?
    אוחנה קיבל חבורה של ילדים מוכשרים( דגש על קיבל כי מי שהביאו אותם היו הבעלים ואלי כהן ה״שריף״ שגם היה זה שבאמת נתן לרובם את הצ׳אנס הראשון שלהם) בצעדים הראשונים שלהם בבוגרים, אף לא אחד מהם עשה קפיצה ביכולת המשחק שלו ועד היום זכור לי היכולת הנוראית של בית״ר במשחקים ובעיקר את הטענות של כולם נגד היכולת של אותו אוחנה כאחד שמקדם שחקנים.

מה מרשים בזה שהם קיבלו דקות משחק?
    מי היה מקבל את אותן דקות משחק?
    ברגע שהגיעו שחקנים בוגרים כל אותם שחקנים ש״התקדמו״ נדחקו לספסל.
    נימני, בנין, אסולין, טוטואנה ויואב זיו.
    ברגע שהיו אלטרנטיבות הם כבר הפסיקו לקבל דקות משחק.

חמוד, כדאי שתבין משהו.
    כמו שלך יש את הדעה שלך, לי יש את הדעה שלי ואין לך פה זכות לקבוע מי טועה ומי צודק.
    אתה יכול להגיד שאני ״מעוות״ את המציאות ואני יכול להגיד בדיוק אותו דבר עלייך, איפה זה שם אותנו?

15. סיונרה Member

גם בנין, גם אסולין וגם טוטואנה ויואב זיו (שאוחנה אימן בדיוק משחק אחד) לא היו על מקום של אחד מהצעירים, להיפך, הם שיחקו לידם. נימני וברוכיאן עשו ביניהם רוטציה, ואיזה מאמן היה מושיב שחקן כמו נימני על הספסל?
    אתה טוען שילדים בני 17 לא יכלו להתקדם בלעדיו, שזה נכון. ואז מנגד מפיל עליו את הכשלונות שלהם בקריירה. כמו שאנחנו לא יודעים מה היה קורה אם היה להם מאמן אחר, ככה אתה לא יודע. בסוף המקום ששחקן כמו מליקסון הגיע תואם את הכישרון שהוא היה כשהיה צעיר, הוא לא היה בניון.
    מליקסון אצל אוחנה התקדם כל עונה, ככה גם יצחקי וברוכיאן. היו עוד שחקנים שנכשלו, כמו אופיר עזו לדוגמא, אבל הם גם נכשלו במקומות אחרים.
    מה זה התקדמו? כולם השתפרו והתחילו לנצח משחקים ככל שהקריירה שלהם התקדמה, בית"ר עם אותם שחקנים פחות או יותר התקדמה גם כן מעונה לעונה, עד שבעונה האחרונה כבר הגענו לאינטרטוטו.

מצב נושא:
הנושא נעול.