בית"ר ירושלים 2017/18: מסיימים עונה נוספת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ואני רק רוצה להבהיר שמדברים ששמעתי היום, גם בתקשורת וגם דרך אנשים יודעי דבר, אוחנה הוא זה שדרש את הפיטורים הללו ולא טביב.

2. Telkiyski Member

החלטה נכונה לפטר את השריף.
    בביתר אין מקום לאנשים שטוענים שלא צריך ערבי בביתר. מדובר בגזענות.

3. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמא שלך? זאת גניבת דעת.
    אלי כהן לא גזען, הוא ריאלי.
    הוא לא אמר את זה כי הוא גזען או כי הוא שונא ערבים, אלא כי זו עובדה שהבאת שחקן מוסלמי לביתר תעשה רע למועדון ותעשה רע לשחקן. אף אחד לא ירוויח כאן.
    גאידמק היה בבית"ר נטו בגלל אינטרסים פוליטים והוא אמר בעצמו שהוא אף פעם לא אהב או התעניין בכדורגל. לאחר הפיאסקו בבחירות הוא נעלם לכמה שנים וחזר עם משחק ראווה סופר הזוי בצ׳צ׳ניה באמצע העונה שגרר את הפרובוקציה שהייתה עתידה לבוא.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  4. Telkiyski Member

הייתי ציני.
    הסאגה הזו מביכה.

הקבוצה בפועל פועלת לפי מדיניות גזענית, אבל על ראיון בעיתון מפטרים.

Raulito, DRORIKO, Clock End Stand ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

יש עוד הרבה מקרים כאלה, אבל יש פה משתמשים שצריך להסביר להם בבדידים או שפשוט רוצים קצת אתנחתא מההתעסקות במכבי וזהבי.

6. Drama2 הסמל מעל הכל

חבל מאוד שאין גירסא ישראלית של סאות'פארק כי הם היו עושים מכל הסאגה הזו מטעמים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  7. סיונרה Member

יש יציע העיתונות עם קופמן בתפקיד קרטמן.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

היה מת.

9. Drama2 הסמל מעל הכל

מי הסוכן של פול אדגר ? מאיזו ליגה הוא הגיע ?

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

סוכן? לא ידוע לי, הגיע מהליגה הפינית השנייה, היה בעבר בנבחרות הצעירות של חוף השנהב.

הגדולה של טביב ביחס לרוב בעלי הקבוצות, אם לא כולם, היא שמבחינה מקצועית הוא למד מה שהכדורגל הישראלי לוקה בו מאוד ונופל בו פעם אחר פעם, וזה שהסתכלות על רזומה היא כלום ושום דבר לעומת בדיקה אמיתית של השחקן. אנתוני ואראן שהגיע מהיורדת לליגה א', שלומי אזולאי שהיה קשר אמצע טבלה בלאומית ועכשיו פול אדגר מליגה מאוד זניחה באירופה...איך אמר אייל סגל ואמר נכון? "בעלים בישראל רוכשים שחקנים לפי המחיר ולא היכולת".

DRORIKO, Drama2 ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  11. סיונרה Member

אני נוטה להאמין ששיטה מוצלחת, במידה ואפשר להעתיק אז כולם היו מעתיקים אותה.
    זה שטביב מצליח להביא זרים טובים זה הרבה מעל ההבנה שלי. לבית"ר אין מערך סקאוטינג שאי אפשר להחליף, אני מתקשה להאמין שהוא יושב וחורש את העולם בחיפוש אחר שחקנים.
    פולא עוד לא הוכיח שום דבר, מהלך אחד יפה כל שחקן בעולם יכול לעשות. הצלחה היא לאורך זמן, אבל בית"ר מצליחה פעם אחר פעם להנחית פה זרים לא רעים בגרושים, ואני לא מבין איך אף אחת אחרת לא.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אפשר להעתיק, למה לא? הבעיה היא שהחשיבה כאן שגויה, ספציפית מכבי חיפה, שמרבה לשפוך כסף סתם, היא הדוגמה הטובה ביותר. לא רק בית"ר, עוד קבוצות בעלות תקציב מוגבל הצליחו להנחית זרים מצוינים בשנים האחרונות. המקרה של סכנין וז'אורז'יניו למשל, זה משהו שלא יכול לקרות בקבוצה גדולה בישראל, ועד כה בבית"ר הוא מוכיח לי שמדובר בשחקן מעולה שיביא לנו עוד המון מספרים העונה.
    מה שגוי בחשיבה? קודם כל, הסוכנים שולטים בכל מיני קבוצות, אבל בבית"ר לא. אין סוכן אחד בארץ שיגיד לטביב את מי להחתים, והיחסים עם כולם אלו יחסי עבודה רגילים, יש כאלו שאיתם טביב מסתדר יותר טוב (נימני בעיקר) ויש כאלו שפחות (הקצבים בגלל מקרה אצילי), אבל טביב לא מושפע מהדברים הללו וזה כבר יתרון לבית"ר על פניי קבוצות אחרות. דבר שני, טביב הוכיח כבר שהוא יודע מה הוא עושה. האם הוא מבין כדורגל גדול? אני מאמין שכן, אבל די בטוח גם שיש לו יועצים טובים, ועצם הבחירה בהם זו גם גדולה שלו בכל מה שקשור לבחירות מקצועיות.
    דבר אחרון, ולדעתי המשמעותי ביותר, הוא שטביב לא פוסל אף שחקן לפניי שהוא ראה ובדק אותו. הוא טועה לפעמים, הוא לא רצה את קלאודמיר בקיץ 2014 ורק בגלל התעקשות של קורצקי הברזילאי הגיע, אבל עצם זה שטביב לא מסתכל על רזומה כאינדיקציה עיקרית לרמתו של שחקן אלא עושה בירורים אמיתיים ורק אז מביא שחקנים. בסופו של דבר הוא מצליח.

גיא לייבה צייץ לפניי כמה ימים על כך שטביב נופל הרבה ומנגד לא היו לו הרבה הצלחות. מה שמצחיק זה שחלק מה"נפילות" היו מאמנים שטביב הוציא מתחת לאיזה סלע והפך אותם לשמות מוכרים בציבור הכדורגל הישראלי, ורק בגלל שהם לא המשיכו בבית"ר הם היו "נפילות". זה מעיד היטב שטביב לא נופל הרבה ויש סיבות לכך.

בקשר לאדגר, אני לא יודע אם הוא יצליח, אבל אני לא אוהב לשחק אותה סבלני סתם. רואים שלבחור יש כדורגל, רואים שיש פה פוטנציאל גבוה במיוחד. הטאץ' בכדור לבדו מספיק כדי להבין.

13. סמואל אטו Member

לדעתי ההצלחה של טביב עם הישראלים נובעת ממדיניות חכמה ולאו דווקא איכות בצד המקצועי.
    לבית״ר יש את התקציב הרביעי בגודלו בליגה ולכן מבחינה כלכלית זה היעד המועדף על כל שחקן שלא יכול להתקבל לב״ש, מכבי או חיפה.
    נוסף על כך לבית״ר יש כוח משיכה אדיר בזכות השם והקהל של המועדון.

טביב מבין שהוא לא צריך להילחם כדי לשכנע שחקנים להגיע לבית״ר. הפוך, שחקנים יהיו מוכנים לוותר על כסף או מעמד כדי להגיע אליו. כשטביב לא צריך לשלם כסף רב בשביל להביא שחקנים, אז אתה מקבל שחקנים רעבים, זולים, ללא לחץ להצליח ועם סיכון כלכלי נמוך במידה וצריך להחליף אותו.

בצד של הזרים הוא כבר עושה קסמים.

14. סיונרה Member

אני מדבר רק על זרים, טביב לא גילה את שכטר וורד.
    @EO11 אז מה אתה היית ממליץ לבעלים של קבוצה קטנה שרוצה להעלות את רמת בחירת הזרים?
    מספיק כדי להבין שיש לו טאצ', זה מספיק להיות בליגת קורונה פוצ'יבולי.
    בישראל שחקנים צעירים וזרים נוטים להרשים יותר במשחקים הראשונים שלהם לפני שהם מגלים את השלוותא והגלינה.

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רק הטאץ', הוא פיזית טוב יותר מ-70% מהשחקנים כאן, יותר גדול ומהיר מהם וגם השליטה שלו בכדור לא נופלת מהמון שחקנים בליגה.
    הוא שחקן ואפשר היה לראות את זה כבר אחרי 10 דקות של משחק, אם יצליח כאן או לא זה כבר משהו אחר, ראיתי כבר שחקנים מוכשרים כמו מאסודי ואחרים שהלכו בדרכים שאתה ציינת והעדיפו את הבילויים והחיים הנוחים על פני התקדמות מקצועית, ניתן לזמן לדבר.

אבל הנקודה החשובה ביותר היא שאדגר הוא שחקן אנונימי שהגיע מהליגה השניה בפינלנד בסכומים מצחיקים על סמך סרטונים שלו שטביב ראה באינטרנט, אם בית"ר תיפול אותו לא קרה כלום, שחקן זול בעמדה שיש בה כבר שחקנים טובים. אם הוא יתברר כהצלחה טביב יכול לעשות עליו עסקה סופר מוצלחת ורווחית.

מצב נושא:
הנושא נעול.