בית"ר ירושלים 2022/23: משדרים עסקים כרגיל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏12/8/22.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

מה זה לא רצה את גוטליב ובן ביטון. אבוקסיס אוטוריטה מוחלטת מבחינת רכש. כמובן שאברמוב הוא זה שקובע את מסגרת התקציב, אבל הוא לא יכול להנחית לאבוקסיס שחקנים שהוא לא רוצה.

2. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

יאמר לזכותם שהם עושים ישיבות משותפות. בבריכה של ההילטון אומנם, אבל יחד.

נייג׳ל מעניין מה שאתה אומר, באמת הרגיש שהוא הגיע לראיון עם הקטע הזה מוכן מראש.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבוקסיס הוא מאמן כדורגל, מאמן אמיתי, בליגה שבה הרבה מאמנים (שאני לא מחשיב אותם מאמני כדורגל אמיתים אלא בובות על חוט) שנותנים לבעלים לקבוע להם את ההרכב באופן קבוע ולפעמים גם את החילופים והמעמד שלהם הוא אפסי או כאלה שמקבלים קבוצות רק כי הם זולים או כבר במערכת (כמו בורחה לאמה אצלכם).

עם זאת, אצל אבוקסיס מה שרואים בפנים זה לא מה שרואים בחוץ. בגלל שהוא שחקן עבר מאוד מוכר, ובגלל שיש לו הרבה קשרים בתקשורת, אז הרבה פעמים הדימוי שלו לא קרוב בכלל למציאות.
    אצלנו למשל הוא סירב לעשות שימוש בעזרים טכנולוגיים, ואפילו בדברים כמו וידיאו לשחקנים (אצל בכר היה גם וידיאו על היריבה כקבוצה וגם כל שחקן קיבל ניתוח וידיאו של השחקן או השחקנים שמתמודדים איתו) הוא לא רצה והיה עושה וידיאו כללי 15 דקות על היריבה שהיה מקרין לכל הקבוצה וזהו.
    לגמר הגביע נגד מכבי פתח תקווה למשל, זוסואה לא אהב שאין וידיאו ספציפי עבורו ולכן ביקש במיוחד (וקיבל) וידיאו על ההגנה והקישור של מכבי פתח תקווה לעצמו, איך השחקנים שם נעים בדרך כלל, איפה יש חורים או אזורים שהוא יכול להיכנס אליהם, נקודות חולשה, ואחד הדברים שעלו מהדוח זה שהרבה פעמים נוצר בור בין הקישור להגנה ובגול שזוסואה כבש בגמר בבעיטה מרחוק הוא נכנס בדיוק לאותו שטח מדובר.

בגלל חוסר היכולת/רצון להשתמש באמצעים מתקדמים (משהו למשל שברדה דרש תוספות לקיים ברגע שמונה כמאמן) אבוקסיס מסרב במהלך משחקים לקבל מידע על היריבה, עדכונים על שינוי מערך, שינוי בסגנון, ואפשר לראות שהרבה פעמים בית"ר נותנת דקות טובות, היריבה עושה שינוי, אבוקסיס לא מגיב בכלל כי הוא לא משתמש בדברים שיכולים היו לעזור לו לראות את השינוי, ואז כל המשחק מתהפך ובית"ר יכולה לזרוק לפח משחקים שבהתחלה הם נראו כמו ניצחונות קלים.

בגלל שאבוקסיס מוטיבטור גדול, ומאוד מחובר לשחקנים, הוא מסוגל במשחק נתון להוציא את המקסימום מהשחקנים, במיוחד במפעלי נוק אואט (כמו גביע המדינה, כמו המוקדמות באירופה איתנו) שהשחקנים מבינים שזה הכל או כלום, או נניח באיזה מפגש נתון מול קבוצה גדולה.
    אבל לאורך זמן, חוסר היכולת להשתמש באמצעים טכנולגיים, בדברים מודרניים, חוסר היכולת לעשות שינוי תוך כדי משחקים ולפעמים גם תוך כדי עונה (אצלנו נניח הייתה תקופה בליגה שתקופה ארוכה לא ניצחנו והוא לא שינה כלום) הופכת אותו למאמן מוגבל מאוד כשמדברים על תקופה ארוכה של משחקים (כמו במסגרת של ליגה).

4. Raulito Madridista

משה אני ניזון ממה שאני רואה מבחינת תוצאות ואיך בית"ר ירושלים משחקת, הבנייה בקיץ. אפשר להגיד שאני אוהב אותו וזה נכון ומצד שני אתה אולי קצת טעון עליו בגלל הפרק הלא מוצלח בהפועל באר שבע. אם מרימים לו בתקשורת זה לא מעניין אותי.

עזוב רגע את הלחפש אשמים. לא חושב שהקהל צריך לקלל אותו. הוא מאמן כדורגל קצת מעל הממוצע. מוטיבטור זה מעולה, הוא שיקם את ירדן שועה, הוא קידם את עדי יונה לדעתי, בית"ר ירושלים בשנה שעברה חירבנה את הפלייאוף אבל הביאה גביע!! הסגל שלה שווה פלייאוף עליון א-ו-ל-י. אפשר לחכות לסוף! אני חושב שבית"ר באותה סירה כמו הפועל תל אביב מבחינת לחץ בבלומפילד וטדי. הנה קיבלתם דוגמא מה זה לא מאמן כדורגל. אבוקסיס אולי רצה שברק אברמוב יפתח את הכיס בקיץ וקיבל עוד פעם מלאכה של בנייה מחדש. ניהול משחק זו לא המעלה הגדולה שלו. אבל שוב, אתה חושב שקובי רפואה על הקווים ואני לא אומר את זה בזלזול - דווקא מאמן שיחסית החזקתי ממנו - היה מוציא יותר?

5. italiano Member

אבוקסיס עשה אותו דבר גם אצלנו. חיפש על מה להתפטר וללכת לחוזה אחר.

אין לי ספק שגם הפעם הוא קיבל הצעה מהפועל תל אביב שגרמה לו לעשות מה שעשה בבית"ר.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. VAR Member

היה בהיסטוריה של הכדורגל מישהו שעבר ליריבה המרה גם כשחקן וגם כמאמן?

7. cheddar Member

חבל שהוא עוזב, תודה על מה שתרם.

8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

טעות גדולה של אברמוב והקהל. עוד יצטערו שנתנו לו ללכת, ועוד ככה באמצע העונה.

9. italiano Member

אתה עוד מעט תבין שאבוקסיס יצר כאן משבר מדומה כדי לעשות ויברח להפועל תל אביב.

Clock End Stand ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יוסי אבוקסיס משחזר את המהלך הכי שהוא בקריירה שלו כשחקן גם כמאמן, יותר מ-20 שנה אחרי.
    זה מטורף בעיני, למרות שצפוי.

11. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

באמת שאני לא מבין אותו. לחזור אחרי כל השנים האלה בשביל לעשות בדיוק אותו דבר?

12. Melikson24 Member

זה בול מה שהוא עשה בב"ש. רק חסר שהוא יתראיין לכל תוכנית רדיו ודסק חדשות אפשרי כמו שעשה אז.
    אבוקסיס היה ונשאר אופורטוניסט מגעיל. חבל שהוא לא מצליח להיפטר מההרגלים הרעים והפרנויות שלו כי היה יכול לצאת ממנו אחלה מאמן לקבוצות הבטן.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי שום דבר נגדו.
    הצליח בעונת קורונה לזכות בגביע איתנו כולל ניצחון חוץ בסמי נגד מכבי חיפה, עונה לאחר מכן הצליח לעלות איתנו לשלב בתים באירופאית, בליגה עובדתית הוא לא הצליח בגלל שכמו שאמרתי שיטות האימון שלו והיתרונות שלו (מוטיבטור, מחובר לשחקנים) מתאימים מאוד למשחק נתון או מפעל נוק אואט, לא לאורך זמן כמו בליגה שם זה לא מספיק ואתה צריך גם לדעת לשנות דברים גם מבחינת ההרכב וגם מבחינת המשחק עצמו ובזה הוא לוקה בחסר.

באמת שאין לי שום דבר נגדו, אבל עובדתית השם שלו כשחקן עבר ביחד עם החברים מהתקשורת מסדרים לו דימוי כלפי חוץ גדול בהרבה מהדימוי שמי שראה את העבודה שלו בטח במסגרת כמו ליגה לאורך זמן מבפנים יודע לשפוט.

14. zivmay Member

מדובר בחולה נפש. לא רק שהוא עושה מהלך מטומטם מבחינת דעת קהל, הוא גם מעדיף לאמן את הקבוצה הגרועה בליגה.

15. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני חולה נפש שנסעתי למושבה לראות חדרה פ-ת ישר מהעבודה במקום לראות את החרא הזה במזגן בבית?

הוא אוהד הפועל, הוא לא מסתכל על זה בצורה אובייקטיבית או מקצועית.

מה שכן, המהלך הזה מעיד בעיקר על זה שהוא פח אשפה של בן אדם, ושהוא לא השתנה, שכן היה פח אשפה של בן אדם גם לפני 25 שנה.

מאמין לכל מילה של אברמוב ואמרתי את זה אחרי אותו ראיון. אבוקסיס בא עם התשובה הזו על הקהל מהבית, חיפש את זה בכוח.

Nigel de Jong ו-EsheD אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.