ברצלונה 2011/12: תם הפרק?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Bensh, ‏16/7/11.

1. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צודק, זה מאוד דינאמי. שמתי לב לזה בעיקר עם אבידל שבמשחק נתון יכול לתפקד כקשר שמאלי לכל דבר וכבלם שמאלי בשלישיית בלמים (כשאלבס טס למעלה).

2. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת שכבר קשה לתאר את הקבוצה הנהדרת הזאתhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx. עוד שבועיים מילאן בקאמפ נואו, עם הרבה מזל ויכולת שיא אולי יהיה אפשר להשיג משהו... או שלא?

3. Civil Anti Madridista

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sleep.Xxx

4. yonmu Member

פיקה ופויול אמורים להיות כשירים למשחק מול מילאן?
    חוץ הם יש עוד פצועים\מושעים?

תודה מראש.

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

פויול כבר בסגל היום לסוסידאד במטרה לתת לו כמה דק' כדי שיפתח מול מילאן, פיקה גם פצוע ונשמר למילאן.

אפלאיי יעדר בוודאות וכנראה גם מאקסוול.

6. Civil Anti Madridista

אתמול שמטנו 2 נק' יקרות נגד סוסיאדד אחרי שכבר הובלנו 2:0 אחרי 10דק', ויכלנו לרדת מהפסקה ב4:0 ו5:0, אז יצאנו מהמשחק הזה ב2:2, וגם איבדנו את אלכסיס לחודשיים על הדרך

ההגנה לא נראת טוב, ושוב הוכח שגווארדיולה מאוד מהמר השנה על ההגנה, ואני מקווה מאוד שלא נצטער על כך שאת הרכש סיימנו בססק ואלכסיס.

מה הדבר החיובי? טוב שזה בא בהתחלה ונגד סוסיאדד. מילאן ביום שלישי, והתיקו הזה יכול להיות שעון מעורר להמשך העונה שלא הכל יבוא בקלות, ולא מורידים הילוך בשום רגע במשחק

7. Ian Wright Member

6 הופעות(לא כולן בהרכב), 4 שערים ו-4 בישולים. זה המאזן של ססק פברגאס עד כה בברצלונה. שחקן מאכזב והחתמה גרועה ללא ספק.

מה שמדהים אותי אצל ססק, שאני יודע שהוא מסוגל להציג הרבה יותר ממה שהוא הציג עד כה. אני מגחך שאני רואה את אוהדי ברצלונה כותבים על כך שהוא הוסיף להם נשק נוסף לחלק ההתקפי: הפריצה הנדירה שלו לעומק בתזמון מושלם. מה שמאפיין את ססק פברגאס, זה דווקא הרבה יותר השער השני של מסי אתמול מול אוסאסונה בו הוא עובר את השחקן בגאונות ובמקום לבעוט בצורה פשוטה לעבר השער, הוא רואה אפילו אופציה עוד יותר נוחה לשחקן שלידו, מסי. הארגנטינאי כמובן גילגל בקלילות לעבר השער. וזה מה שבאמת גדול בססק - הוא רואה ומבין את המשחק יותר מהר מכולם.

אין לי ספק שככל שילך ויתקדם הזמן נראה הרבה יותר מהצמד הזה הזה שנמצא כרגע בשיתוף פעולה נדיר, בהתחשב בכך שפברגאס רק הגיע עכשיו והוא בעצמו אמר שהוא מרגיש עוד לא מתואם עם שאר חבריו לקבוצה, לפעמים הוא אפילו מרגיש שהוא מקלקל לברצלונה את המשחק - כך הוא טען, לא אני, כך שנותר רק לחכות ולראות עוד מה יש לגאון הזה להציג ברפטואר שלו. מה שבטוח, החיוך חזר לפנים, ועם החיוך גם המספרים המפלצתיים שהוא מסוגל להציג.

פתאום מתברר לכולם שהתזמון של החתמת ססק היתה מושלמת: אינייסטה נפצע, סאנצ'ז נפצע, ועדיין לפפ גווארדיולה יש את האופציה להרכיב הרכב נפלא. אפילו תיאגו מוצא את עצמו משחק בהרכב, כי לגווארדיולה יש את האפשרות עכשיו לשחק מערכים שונים מהמערך המקובע שלו 4-3-3. אני כבר לא יודע ממש מה אני רואה שהם משחקים, פתאום דני אלבס קיצוני נטו ללא עבודות הגנה, פתאום ססק מופיע בחלק ההתקפי ביחד עם וייה ומסי. אני מבולבל.

8. Civil Anti Madridista

0:8 על אוסאסונה. כל המפקפקים קיבלתם תגובה הולמת, בארסה הוציאה עצבים

9. Raulito Madridista

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2011/09/22/futbol/equipos/barcelona/1316721434_extras_portada_0.Xxx

נגמר עוד לפני שהתחיל: אפלאיי גמר את העונה. הלם באימון ברצלונה היום אחר הצהריים כאשר הקשר ההולנדי איברהים אפלאיי שהתקרב בצעדי ענק לחזור למגרשים - קרע את הרצועה הצולבת הקידמית בברכו השמאלית ולפי ההערכות של הצוות הרפואי יחמיץ את כל העונה או שישוב ממש בישורת האחרונה - מדובר על היעדרות של למעלה מחצי שנה. מה שבטוח - יש לו עוד תהליך ארול ומפרך לעבור בדרך. השחקן יעבור ניתוח בקרוב אך בברצלונה טרם החליטו מתי, איך ואיפה - ייתכן וההחלטה תיקבע מחר. בתקופה המקדימה לניתוח ילווה אותו רופא צמוד. המועדון אישר את הידיעה באתר הרישמי ושלח ברכת החלמה מהירה לשחקן.

ווואו, מצמרר לשמוע. אני זוכר את הבישול שלו בחצי גמר הצ'מפיונס בעונה שעברה נגד ריאל. יש לו כדורגל אך הוא התקשה להשתלב בינתיים, לוקח לו זמן. מאחל לו שיחזור למגרשים כמה שיותר מהר, חבל. הסגל של ברצלונה לאט-לאט מתקצר אבל היא תסתדר כמו תמיד.

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

רחמים על אפלאיי החסר מזל הזה, לא רק שהוא צריך לחזור לסגל אלה גם לקבל דקות עם הפציעות של אינייסטה ואלכסיס אבל בסופו של דבר גם הוא נפצע ויחזור רק לסוף העונה.

11. Civil Anti Madridista

עצוב מאוד. כמו שאמרתם, דווקא שאלכסיס ואינייסטה בחוץ עם פציעות הוא יכל לקבל סופסוף דקות משמעותיות

מאוד מקווה שמכת הפציעות שרשרת הזאת תסתיים, לא מתאים עוד פצועים לרשימה בזמן הזה

12. אבו Member

הלאקי לאקי הזה בנושא פציעות היה חייב להיפחת בסופו של דבר- אינייסטה, אלכסיס ואפלאיי- נראה שפפ פגע לגמרי בטיימינג של הבאת ססק.

יהיה מעניין לראות עכשיו את החלק הקדמי של ברצלונה עומד בעומס הזה, אני לא יודע מה פפ יוכל לאלתר עכשיו בעניין העומס- להוריד דרסטית את הרמה עם קייטה? לתת צ'אנס לאחד הצעירים? דאולפאו?

החדשות היותר טובות מבחינת ברצלונה- פיקה כשיר ואמור לשחק מחר מול אתלטיקו. עם איך שההגנה הזאת נראיתה מול ולנסיה במסטאייה, זה סוג של חדשות קריטיות והרבה מעבר לטובות.

13. Ian Wright Member

אבו,
    איזה לחץ יש לו בחלק ההתקפי? בשנים קודמות גם לא היה לו בכלל את הליגיטימציה לערוך רוטציות בחלק ההתקפי, כי בבויאן הוא אפילו לא האמין. אז נכון, עכשיו אלכסיס סאנצ'ז נפצע וייעדר זמן מה וכך גם אנדרס אינייסטה, אבל ססק פברגאס עדיין פה ויש גם את תיאגו אלקאנטרה. גם בלי אפלאיי הסגל הזה עדיין עמוק מאוד מהקישור ועד ההתקפה. הבעיה העיקרית של ברצלונה היא הגנתית: יותר מדי פציעות בזמן האחרון של שחקני המפתח במרכז ההגנה, וגם אין בסגל אפילו בלם אחד טבעי מחליף ראוי - מה שיוצר רוטציה לא מאוזנת בחלק האחורי שבנוי מקשרים אחורים(מסצ'ראנו, בוסקטס) ומגנים שמאליים(אבידל).

הבעיה באותו משחק (מצוין) מול ולנסיה, הוא שברצלונה עלו במערך של 3-4-3, לא דווקא חסרונו של ג'רארד פיקה. להפתעתי פפ גווארדיולה השתמש במערך כזה גם מול קבוצה חזקה כמו ולנסיה בבית שלה. כתוצאה מכך, היו מספר בעיות:

1. חוסר תיאום בין שחקני ההגנה: פויול, מסצ'ראנו ואבידל.

2. מסצ'ראנו נאלץ לשחק כסוג של מגן ימני ועשה את התפקיד רע מאוד - כי מה לעשות, לא מדובר בשחקן מהיר מספיק על מנת לשחק מגן ימני - תפקיד שלא שיחק בו אף פעם. שני השערים הגיעו מהאגף שלו, אותו אגף שאפשר להגיד הפקיר לחלוטין במחצית הראשונה. לא מעט אנשים האשימו את אבידל (בצדק) בשער הראשון, אבל הטעויות המשמעותיות עוד למעשה התחילו ממסצ'ראנו, ולא באשמתו, אלא באשמת המאמן שלו.

3. דני אלבס שיחק כקיצוני ימני ופה נוצר מצב של lose-lose, כי ברגע שאתה משחק עם הברזילאי כקיצוני, אתה מאבד אותו בהתקפה: הכוח האמיתי של אלבס בברצלונה הוא שהוא נוהג לעלות המון מההגנה להתקפה. הכול ומתחיל למעשה מכוח הפריצה שלו שמגיע מאחור בתנועה ללא כדור. ברגע שהוא שיחק כקיצוני הוא פשוט היה תקוע בחלק ההתקפי ולא עשה דבר. למעשה לא היה לו לאן להתחיל לרוץ כי הוא כבר היה מקדימה ומקדימה הוא פשוט לא טוב. ההפסד השני בהצבת אלבס כקיצוני הוא כמובן הגנתית - למעשה מסצ'ראנו שיחק במקומו בעמדה הזו וכמו שרשמתי בפסקה הקודמת - התוצאות מדברות בעד עצמן.

4. היה בלאגן מוחלט במערך של ברצלונה במחצית הראשונה. היא לא הצליחה להניע את הכדור כמו שצריך, לא הצליחה להגן כמו שצריך. כמו שעוד רשמתי לפני המשחק, המערך הזה יעבוד טוב מול קבוצות קטנות שלא יודעות איך להסתדר עם ה"בלאגן" הזה, לא מול קבוצות טובות כמו ולנסיה שיכלה עם קצת מזל גם לתת את השלישי ואת הרביעי לברצלונה במחצית הראשונה. היא פשוט עקצה אותה פעם אחר פעם בצורה נהדרת.

בכל מקרה, הדבר הכי טוב עבור ברצלונה הוא שנראה שגווארדיולה הבין דיי מהר את הטעות וחזר לשחק במערך הרגיל 4-3-3 במחצית השניה, ואז המשחק למעשה התהפך וברצלונה לא הייתה רחוקה כלל מלעשות מהפך, אבל היו שם כמה החמצות גדולות ולא אופייניות לשחקני ברצלונה. השאלה היא אם הוא ימשיך לתת למערך הזה עוד הזדמנויות במשחקים גדולים, או שהוא יחזור למערך 4-3-3 קלאסי. עבור ברצלונה כדי שהוא יחזור למערך הרגיל כבר היום כמובן, כי אני לא רואה את פלקאו מפשל היום כמו סולדאדו.

נערך לאחרונה ב: ‏24/9/11
  14. riquelme1 Member

Ian Wright, יופי של הודעה, תענוג לקרוא.

תבוא לפה יותר.

15. xavi6 Member

אתה תגרום לו עוד להאמין שבאמת דבריו נכונים. יש כ"כ עיוותים בהודעה שלו שזה כואב. כתובה היטב, מנוסחת יפה, מסודרת, יפה לעין-לא יפה למוח. מאיפה להתחיל?

1. הבעיה לא הייתה חוסר תיאום של ההגנה, אלא חוסר תיאום והבנה בסיסית של קייטה למשחק הנקרא "כדורגל". כשהוא היה צריך לסגור את האמצע ולחסל את המסירה באמצע, הוא הלך לצד של אבידאל ובגלל שהוא לא היה שם פויול היה צריך לצאת מהעמדה שלו. בגול השני כשהוא היה צריך להיות בצד של אבידאל ולחפות עליו הוא רץ באדישות באמצע. קייטה לא יודע לשחק במערך שכזה, וזה לא קשור לחוסר תיאום של ההגנה שלנו. ההגנה שלנו מאוד מתואמת, גם במערך של 3 בלמים, זאת לא הייתה הבעיה. הבעיה הייתה הקש"א שתפקידו, למרות מה שחושבים, היא מאוד מאוד בעייתים ואחראית, בטח לבטח במערך שכזה. קייטע לא האיש למשימה.

2. מסצ'רנו לא שיחק מגן הוא שיחק בלם. כבלם הוא שיחק הרבה משחקים בברסה. בכולם הוא היה 100%. תצוגת הנפל שלו לא קשורה לתפקיד, אלא פשוט יום בינוני.

3. הפסקתי אחרי שקראתי "מקדימה הוא פשוט לא טוב". אם מקדימה הוא "פשוט לא טוב" הוא לא היה דני אלבס. דני אלבס גם כשהוא על הנייר כמגן, 95% מהמשחקים הוא משחק כקיצוני. מסצ'ראנו לא באמת שיחק במקומו, כי במערך של 3-4-3 אין באמת מגן.

4. זה לא פאייר לפסול מערך אחרי משחק אחד לא טוב, כאשר בשאר המשחקים שלו הוא פעל מצויין. בטח כאשר היה לנו חיסורים כמו פיקה סאנצ'ס ואיניסטה.

אתה כותב שולנסיה לא היה מזל, אבל למעשה היא ניצלה משתי פנדלים שהגיעו לברסה וקיבלה גול במתנה בגלל שואלדס לא צעק לאבידאל "עזוב".