ברצלונה 2011/12: תם הפרק?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Bensh, ‏16/7/11.

1. M_T_A Member

גם לדעתי אין יותר מתאים מלואיס אנריקה. כמו פפ, שחקן וקפטן עבר גדול(בעצם מי שהיה הקפטן האחרון לפני שפויול נכנס לתפקיד, מדהים לחשוב על זה), שגם אימן בקבוצת המילואים, קידם הרבה שחקנים שעכשיו משחקים בקביעות בבוגרת וגם הביא אותה להצלחות גדולות(בתקופה של פפ אם אני לא טועה קבוצת המילואים היתה בליגה הרביעית, היום היא בצמרת הליגה השניה).
    מה שבטוח, יהיה קיץ מעניין והעונה שתבוא אחריו עוד יותר

2. ertyo Member

כבר שמענו את זה.
    רב השחקנים גם היו בתקופה של רייקארד,ועדיין ברצלונה לא שיחקה כדורגל כזה.
    מאמן צריך לקחת החלטות אמיצות,ושחרור רונאלדיניו ודקו היו כאלה.
    אף מאמן לא יוכל לשחזר כדורגל כמו ששיחקה ברצלונה בתקופה של פפ.

3. nidaniel Member

כאוהד ריאל אני חייב להגיד שאני אתגעגע מאוד לפפ. לא יודע איך להסביר את זה. אולי בזכות שהוא הרים את הרמה של הכדורגל הספרדי, אולי כי מהרצון העז כל כך לנצח את בארסה של פפ, אולי בכלל בכלל אהבתי את בארסה? ( פחח ) מה שבטוח קרב הענקים בין פפ למוריניו לא נגמר והיה צריך להמשיך לפחות עוד עונה לשובר שיוויון.

4. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהחלט יום קשה לאוהדי ברצלונה. הבנאדם שעשה היסטוריה והפך את ברצלונה להיות אולי הקבוצה הגדולה בהיסטוריה עוזב. אבל האמת? אני לא חושב שהמעבר הזה ישפיע על ברצלונה עצמה, רק על האוהדים. אני לא מתבסס פה על שום דבר, אבל הרבה יותר קל לי לראות את ברצלונה ממשיכה להיות אותה קבוצה שהיא הייתה בשנים האחרונות, אותו מערך, אותם שחקנים ואותם תארים. יש הרבה מאוד אנשים שיודעים את סודות הטיקי - טאקה ואני מתאר לעצמי שאחד מהם יאמן את ברצלונה בעונה הבאה. כלומר, יש הרבה יותר סיכויים שנראה את לואיס אנריקה, טיטו וילנואבה או מישהו אחר מהצוות המקצועי או מהאקדמיה של ברצלונה, מאשר שנראה איזה מרסלו ביילסה. יואכים לב או לורן בלאן. הבעיה היחידה בלואיס אנריקה, היא שמאחר והוא ממש לא הצליח ברומא, קשה לי לראות את ברצלונה מסתמכת עליו.

אני דווקא לא חושב שזה יקרה, לפחות לא בשנים הקרובות. גווארדיולה הודיע לא פעם אחת על רצונו לאמן בקטאר לאחר שיסיים את הקדנצייה שלו בברצלונה, ואני חושב ששם נראה אותו בעונתיים-שלוש הבאות. חוץ מזה, גווארדיולה הוא לא כמו רונאלדו, מסי או מוריניו. הוא לא צריך להוכיח שום דבר לאף אחד ולא מעניין אותו להיות "המאמן הגדול בהיסטוריה". למרות שאף אחד לא יודע מה באמת יקרה והכל אפשרי, אם נראה את גווארדיולה עושה צעד כזה כמו שאמרת בטוטנהאם או נאפולי למשל, זה ככל הנראה יקרה רק בעוד מס' עונות.

5. riquelme1 Member

חתיכת שוק המהלך הזה של פפ, לא האמנתי עד אתמול שהוא יעזוב. אין ספק שתם עידן, עידן אולי הכי גדול בהיסטוריה של בארסה, ויש כל כך הרבה שאלות פתוחות.

לואיס אנריקה נכשל ברומא וגם בקבוצה השנייה של בארסה הרבה לא היו מרוצים מימנו, אני אוהב את לוצ'ו אבל לדעתי הוא לא מאמן מספיק טוב.

בייאלסה הוא האופצייה המושלמת, אבל ראבק הוא רק שנה בבילבאו והוביל אותם לשתי גמרים, תנו לו עמד כמה שנים שם ולשחקנים כמו מונייאיין ואנדר לגדול תחתיו.

ואלוורדה הוא גם אופציה נהדרת, אחד המאמנים שאני הכי מעריך, הוביל את אספניול לגמר גביע אופ''א, ואספניול שיחקה תחתחיו את הכדורגל הטוב ביותר שראיתי מימנה עד היום, לקח עם אולמפייקוס בשנתיים שתי אליפויות בפער מטורף מהמקום השני.

יש הרבה מה להגיד, נחכה להודעה של פפ, הרבה לבבות הולכות להשבר היום...

6. Raulito Madridista

באתר ה-AS מדווחים שפפ נפגש עם רומאן אברמוביץ בלונדון ב-29 בפברואר וכביכול עולות ספקולציות על כך שהוא בדרך לצ'לסי.

דווקא משום שהעונה הנוכחית של בארסה פחות מוצלחת - הייתי בטוח שפפ יישאר וככה זה יותר הגיוני למען האמת. כנראה שאין הרבה אלכס פרגוסון. יונייטד אולי לא שברה כל שיא הבקעות, נצחונות ותארים - אבל בהחלט הפכה עשתה קפיצת מדרגה עצומה, ובכל-זאת הסר עדיין רעב. קראתי באחד האתרים בספרד על כך שבזמן שגוארדיולה מונה למאמן בארסה הוא היה עוד עם מעט שיער וכיום הוא מקריח, כלומר דיבורים על לחץ ושחיקה. לטעמי זה שטויות, זה המקצוע. נחכה למה שגוארדיולה יגיד.

למרות שהיה לפפ סגל חלומי, ולא פחות - אי-אפשר לקחת לו את הקרדיט הגדול על ההצלחה של ברצלונה. גם לרייקארד היו את צ'אבי, מסי ואינייסטה, אטו בכושר שיא, כמובן רונאלדיניו - ובארסה לא הייתה כה דורסנית. לא שיחקה בידיוק באותה השיטה גם בבית וגם בחוץ, לא ניצחה בכל מגרש קשה אפשרי, הקלאסיקויים עדיין היו שיוויוניים. פפ לטעמי לא נפל ברכש גם אם זלאטן היה מיותר ומי זוכר בכלל שחלב וקאסרס נרכשו ע"י בארסה. אלבס למשל הוא בול פגיעה וכך גם סאנצ'יז ופברגאס. הוא(פפ) תמיד שמר על מוטיבציית שיא, תשוקה ורעב, בעט את השאננות שהייתה יכולה להתפתח לאלף עזאזל, קידם שחקנים צעירים. לא יאומן שכבר בעונה הראשונה הוא הביא טרבל. אני מרוצה מאוד מהצעד הזה, בקיצור.

כל מאמן יתקשה במידה מסוימת להיכנס לנעליים. בארסה תמשיך להיות קבוצה אדירה אבל לא בטוח שתזלול תארים באותו הקצב. מרסלו ביילסה ולואיס אנריקה נראים לי מועמדים ראויים, אם כי רומא העונה היא ממש לא הצלחה, רחוק מזה. אבל אנריקה כל-כך מחובר לבארסה שהוא נראה היורש האולטימטיבי.

7. Bensh Member

ואלוורדה? תודה, הספיק לי סרה פרר אחד. מעדיף מאמן מהטופ

8. אלי מתחן Member

הטופ די שומם בימים אלה. קאפלו פנוי.

9. JR-Riquelme Member

רק ביילסה, זה המאמן היחיד שמתקרב לסגנון של ברסה. תראו איך צ'ילה נראיתה תחתיו

10. riquelme1 Member

אין מקום להשוואה בכלל, ואלוורדה בקלות יכול להיות מאמן מהטופ, כל מקום שהוא הגיע אליו הוא הצליח עד עכשיו, להוציא את ויאריאל שם לא קיבל מספיק צ'אנס.

קאפלו? מאמן גדול אבל לא מתאים לבארסה לדעתי.

11. Nitay a Member

בארסה מחפשת כרגע מאמן לטווח ארוך.
    קאפלו זה מאמן שבא לשנה-שנתיים, מביא תואר והולך.
    ועל אף הצלחותיו, הקבוצות שלו משחקות בדרך כלל משחקות כדורגל אפור.
    אולי למעט מילאן הגדולה של שנות ה90.
    ככה שזה לא רעיון טוב להביא אותו לברצלונה

12. אלי מתחן Member

זה היה בצחוק, אבל ברצינות, ריאל לא שיחקה כדורגל אפור, היא פשוט לא הייתה קבוצה טובה.

13. Ohad_Glr Member

בסטטוס הנוכחי של ברסה, כמעט כל מאמן הוא בעצם פנוי.
    אני מאמין שהצעה מברסה תשכנע כל מאמן, חוץ מהיוצאים מן הכלל הברורים (פרגוסון וכו').

קודם כול הם צריכים להחליט אם הם הולכים על השיטה שהלכה עם פפ, אם כן אז טיטו או לואיס אנריקה הם המועמדים הברורים.
    אם לא אז מישהו בסגנון וואלרדה, ביילסה, בלאן או קלופ (השניים האחרונים יהיו שיחוק בעייני).

ואם הם רק ירצו, הם בהחלט יכולים גם להנחית מאמן על (ונגר, קאפלו, היצטפלד ואולי אפילו הידינק או אנצ'לוטי).

14. Der Rotbart Member

ובכן הודעה רשמית במסיבת העיתונאים - טיטו וילאנובה!

עריכה - פפ לא מעוניין לדבר כרגע על העתיד.

בהצלחה חברה!

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/12
  15. xavi6 Member

התחלנו בבית ונמשיך בבית. זאת צוואתו של פפ.

דמעות.