ברצלונה 2020/2021 - תוהו ובוהו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏30/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. italiano Member

המועדון הזה גם ככה בצרות כלכליות אז אתה מצפה מהם לזרוק כל נכס אפשרי שיש להם תמורת שקל וחצי?
    גם אם השחקנים האלה מיותרים מבחינת בארסה, לשחרר אותם בלי להחזיר חלק מההשקעה רק בשביל לדחות את הסוף עם מסי בעוד שנה או שנתיים זאת החלטה רעה שתעמיק את האסון הכלכלי שהמועדון חווה.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  2. oranfu Member

א - לא, ליברפול לא היתה לוקחת את קוטיניו גם בחינם.
    ב - הם על משכורות עתק, אף מועדון לא ישלם להם את זה ובגלל זה ברצלונה תקועה. זה לא באמת בחינם, זה רק בלי דמי העברה. בטוטאל זה הרבה מאוד כסף על משכורות. לא סתם הם לא מצליחים להיפטר מהם שנים. לא כל המועדונים כאלה מטומטמים.
    ג - למכור את השחקנים (פאטי, דה-יונג, פדרי...) יעזור לבור הכלכלי העצום, אבל להשארה של מסי לא ממש כי סעיף ד'.
    ד - למה זה לא היה עוזר בכל מקרה? כי גם אחרי ש"נפטרים" מהחוזה של מסי - עדיין 95% מההכנסות של המועדון הולכות על המשכורות והתקרה המותרת בליגה זה 70%. כלומר גם אם מסי היה משחק בחינם (לא אפשרי) עדיין המועדון היה צריך לקצץ 25%~ מהמשכורות שהוא משלם, זה המון.
    ה - למה מסי לא היה יכול לשחק בחינם? כי לפי החוקים בספרד, שחקן לא יכול לרדת בשכר ביותר מ-50%. זה למה הוא הסכים להוריד 50% לפי הדיווחים, זה המקסימום שמותר על פי חוק.

אז גם אם הולכים על כל מיני תרחישי קיצון, אין באמת שום אפשרות של המועדון להחתים אותו.

יותר מזה, הם כרגע לא יכולים לרשום את השחקנים שהחתימו הקיץ. אני לא יודע אם הם חשופים עכשיו לתביעות מאותם שחקני במידה והם לא מצליחים להעביר את החוזים שלהם.

הם בבעיות גדולות.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  3. Roma מנהלים

לא מצטרף לפסטיבל הבכי בקטלוניה, האמת אני מאושר על הקריסה של המועדון הזה. דרכו על כולם במשך שנים ועכשיו הגיע הזמן שידרכו עליהם.

לא נשכח להם את האונס שעשו לפאברגס בשידור חי בשביל שיעבור לברצלונה.

מגיע להם לאבד את השחקן הכי טוב בהיסטוריה בחינם! בצורה כל כך אכזרית שאפילו להחתים אותו הם לא יכולים.

נערך לאחרונה ב: ‏8/8/21
    hbs7, טונאלי, VAR ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  4. קשר שמאלי Member

הם נהנו במשך 15 שנה מהשחקן הגדול בהיסטוריה, יש לזה מחיר, וזה משתלם. לרחם עליהם? אין מועדון שלא היה מתחלף איתם

5. yonmu Member

@oranfu ברצלונה התחילה את הקיץ במצב כלכלי מזעזע הן מבחינת בור תקציבי והן מבחינת יחס משכורות/הכנסות.
    כדי לטפל בבעיה הזו היו לה כמה אפשרויות:
    1. שחרור חמישיית 'היקרים' - גריזמן, דמבלה, קוטיניו, פיאניץ', אומטיטי. ארבעה שחקנים עם שווי גבוה ומשכורת גבוהה.
    אם מתחילת הקיץ היו מנסים לשחרר אותם בחינם ולהשתתף בחלק מהמשכורת - לדעתי היו מצליחים. ניסו להשיג כסף או שחקנים - נכשלו.
    2. צמצום עלות 'הותיקים' - מסי, בוסקטס, אלבה, רוברטו, פיקה. אם להאמין לדיווחים - כמעט כולם היו מוכנים לקיצוצים משמעותיים.
    3. מכירת 'השלד החדש' - טר-שטגן, לנגלה, דה-יונג, פדרי, פאטי.

על אופציה 1 ניסו ללכת בלי להפסיד יותר מדי, על אופציה 2 הלכו ונראה שהיתה היענות (נחיה ונראה), ועל אופציה 3 בצדק לא הלכו (@italiano אני לגמרי לא מצפה שהם ילכו, רק אומר שזה לא היה מצב של 'אין ברירה'). הנכסה של 100 מיליון יורו ממכירת פדרי ופאטי היתה מעלה את ההכנסות ב100מ ומאפשרת עוד 70מ עלות משכורת (פחות או יותר העלות של מסי לפני הקיצוץ). כנ"ל מכירות אחרות. שחרור של חמשת היקרים, גם אם חצי מהמשכורת עדין היתה משולמת על ידי ברצלונה, היתה מפנה מקום בתקציב בערך בעלות השכר של מסי.

בקיצור, בהינתן המצב שאיתו הגיעו לקיץ אני לא מאשים את המועדון בתוצאה (אלא כן בהגעה למצב הזה), אבל זה לא היה מצב של 'אין ברירה' חד משמעית. יכלו לרסק את השלד ולשמור על מסי, אבל מקצועית - בצדק לא הלכו על זה. להשאיר את מסי ולספק לו סגל שלא יתחרה על שום דבר זה בזבוז מוחלט, ועם כל הבלגן שהמועדון נמצא בו - עדיין יש כאן שלד מרשים מאוד.

6. oranfu Member

הם מנסים לשחרר את קוטיניו, אומטיטי ודמבלה כבר שנתיים. הם לא מצליחים.
    הם מנסים כבר לפחות חודש להיפטר מגריזמן.
    פיאניץ' גם הוא יושב על משכורת גבוהה, מי לעזאזל ייגע בו?
    "לשחרר חינם" זה יפה, אבל זה לא אפשרי. יש להם חוזים, אי אפשר פשוט "לשחרר". צריך מועדונים שיסכימו לקחת על עצמם חלקים נכבדים מהחוזה שלהם (ושהשחקנים עצמם יסכימו). זה לא כל כך פשוט.
    אתה מדבר פה על לקחת שחקנים גמורים, הרבה אחרי השיא שלהם וחלקם עם בעיות כשירות משמעותיות ביותר. יהיה קשה למצוא מועדון שיסכים לקחת אפילו אחד מהשחקנים האלה לדעתי, אז את כולם?

אני לא יודע כמה מקבלים הותיקים, אני לא יודע כמה הם היו מוכנים לקצץ (שוב, אפשר מקסימום 50% קיצוץ לפי החוקים בספרד לפי מה שאני מבין).
    אני יכול רק להניח שהם ניסו לקצץ משכורות כל הזמן. אם אני לא טועה היו כמה וכמה קיצוצים גם בשנה שעברה. יש גבול כמה ניתן לצפות מהשחקנים לוותר על כסף בגלל שהמועדון מתנהל כמו בית זונות.

בשיא הרצינות, אם הם מוכרים את טר-שטגן, דה-יונג, פדרי ופאטי כבר לא נשאר שם כלום. אני לא יודע אם זה היה עוזר להחתים את מסי (שוב, תקרת השכר צריכה להיות מקוצצת בהמון בשביל להשאיר אותו, גם ב50% משכורת) אבל זה אומר למעשה להיפטר מהנכסים האחרונים שעוד יש למועדון הזה.

אני חושב שהם היו מוכנים לעשות פחות או יותר כל צעד בשביל להשאיר אותו, אבל הם מסונדלים ע"י המשכורות הגבוהות שהם נתנו לשחקנים. אין להם ממש מוצא.

7. סמואל אטו Member

סעיף 1 לא מדויק, כמו שנכתב כבר בארסה מתים להעיף את השחקנים האלה ואת החוזים שלהם, אבל זו סיטואציה בלתי אפשרית כשאין לך שום מנוף. מבוגרים ו/או פצועים, בכושר לא טוב שמרוויחים יותר מ-90% מהשחקנים ברוב הסגלים בטופ העולמי, עם resale value כמעט ולא קיים.
    לדעתי היו מוותרים בהינף יד על גריזמן, קוטיניו, פיאניץ' ואומטיטי בשביל להשאיר את מסי.
    הכישלון היה באובר נחמדות כלפיהם ובכך שהם הרגישו שאין עליהם לחץ לוותר על החוזים שלהם או ללכת ואשכרה לשחק כדורגל(במקום אחר). פיאניץ' היחיד שמראה סימני התפשרות בזמן האחרון.

8. Jefecito Member

#התחלנו

אגוארו נפצע וייעדר לחודש

9. Clichy COYG

עוד יום במשרד מבחינתו.

הקדנציה של מסי בברצלונה היא by far הכי גדולה של שחקן בקבוצה אי פעם. לא רק שהוא הצליח להיות השחקן הטוב בתולדות מועדון מההישגיים בעולם (הישג לכשעצמו), הוא עושה את זה בפער עצום מהמקום השני (מי שזה לא יהיה). אני חושב שרק שינוי השם של הקאמפ נואו יהווה תמורה מספיק טובה למורשת שהוא הותיר.

השאלה בברצלונה מה הלאה. זה נשמע קצת באוויר אבל מבחינתי הייתי בונה את פדרי ודה יונג להיות היהלומים החדשים בקבוצה ומסביבם מוסיף מה שצריך.

10. Raulito Madridista

הסיכון היחיד לגבי אגווארו היה המצב הבריאותי שלו אבל הגיע גם דפאי לחיזוק ההתקפה ונזכיר כי קון קיצץ משמעותית בשכרו. אבל אני רוצה לדמיין את הפרצוף שלו ברגע שהבין שמסי עזב.
    המצב של ברצלונה עוד בסדר, זה לא כמו ריאל שאיבדה את כריסטיאנו ב-2018 בזמן שליריבה הגדולה יש שחקן היסטורי. בריאל מדריד יש מצב כלכלי טוב יותר אבל נכון לכתיבת שורות אלה אין כלום בקבוצה, גם אתלטיקו לא הייתה איזו אלופה מדהימה. צריך להתחיל עם ניסיון לקחת אליפות, ליגת האלופות היא בונוס.
    לגבי עניין המשכורות - שחקן שמגיע במאה מיליון יורו גם מרוויח הרבה כסף. מכאן השכר המפלצתי של קוטיניו למשל וכך גם של גריזמן. מה שכן, כבר ציינתי שורה של שחקני רכש כושלים שצירופם לבד עלה מאה מיליון יורו ואין סיבה ששחקנים באיכות, ברמה ובשלב בקריירה של ראקיטיץ'-וידאל-אומטיטי-פיאניץ' ירוויחו כל כך הרבה. אני גם אהמר בזהירות שבוסקטס מרוויח יותר ממודריץ'. ויש לשחקנים המבוגרים חוזים ליותר מדי שנים קדימה.

אגב לא זוכר כבר אם קראתי את זה פה אבל הדרישה כביכול ממסי לשחק בחינם או בגרושים זה לא רציני ואין לו שום סיבה לעשות את זה. מה שכן השכר שהרוויח היה הזוי ומעניין אם 'נותני חסות' וכאלה גם הציבו לריאל תנאי שרונאלדו בקבוצה או לא.

11. RubberSoul Member

עכשיו גם מתגלה שחוקית מסי לא יכול היה לקצץ יותר מ-50 אחוז.

בספרד יש חוק, מתברר, שאוסר על מקום עבודה לקצץ שכר ביותר מחצי מהחוזה האחרון שלו. אם היה עובר לקבוצה אחרת ואז חוזר לבארסה, הוא היה יכול לשחק גם בחינם.

12. Jefecito Member

הייתי מוסיף את גם פאטי לרשימה. הרבה תלוי איך הוא יחזור מהפציעה.

13. רוברטו באגיו31 Member

לא הבנתי, לברצלונה אין כסף לשלם למסי חוזה של 40 מיליון יורו לעונה ???
    נשמע לי כמו דיסאינפורמציה רציני וספין מטעם מקורבי מסי .

יש 2 סיבות שמסי החליט לעזוב את ברצלונה :

1. קודם כול מפחד לקחת אחריות על הקבוצה הנוכחית והכישלון של השנתיים האחרונות .
    מסי בחר בחיים קלים - דווקא בתקופה שבה המועדון צריך אותו יותר מתמיד, הוא החליט לנטוש את הספינה הטובעת .
    מסי מבין שבברצלונה הוא יצטרך מאוד להתאמץ בשביל לזכות באליפות ובעוד ליגה האלופות, אז הוא בחר בחיים קלים בפ.ס.ז .

2. ביקש חוזה מפלצתי של 100 מיליון יורו לעונה - לאפורטה לא הסכים .
    כל החארטה על זה שמסי "הקריב" בשביל המועדון זה ספין של מסי ויועצי התקשורת שלו .

לאפורטה לא רצה להשאיר את מסי ?? בטח שרצה, זו הייתה המטרה היחידה שלו מאז שנבחר מחדש לנשיא ברצלונה .
    מסי כנראה הגיע בידיים לא נקיות למשא ומתן .

דבר נוסף : בדיעבד מתברר שהמכירה של נאיימר ב 2017 עשתה לברצלונה רע מכל הבחירות :גם מבחינה מקצועית היא נחלשה, ובנוסף במקום לסגור את החובות של המועדון עם ה 222 מיליון יורו שקיבלה, היא רכשה 3 שחקנים ב כמעט 400 מיליון יורו !!!.

3 שחקנים שפשוט לא תרמו בכלום .

14. DRORIKO Member

זה חכמה בדיעבד. כשבארסה רכשה את קוטיניו לא היה אוהד כדורגל אחד שלא שיבח את העסקה. כשהיא רכשה את גריזמן הרוב צידדו בעסקה, מישהו תיאר לעצמו שהוא יאבד את כל הביטחון שלו ויחמיץ מכל פינה? גם דמבלה סומן כרכש מוצלח על הנייר, באותו זמן הוא נחשב לכשרון על, כמעט כמו אמבפה. גם אצלו התגלו דברים רק בדיעבד(החוסר מקצוענות שלו למשל).

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  15. Jefecito Member

טוב אחי

מצב נושא:
הנושא נעול.