ברצלונה 23/24 - האלופה פותחת עונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏28/7/23.

1. Ever Banega Member

כרגע יש סגל מאוד חזק ומאמן שבבאיירן בנה מפלצת. בהחלט יש לי ציפיות מברצלונה.

2. avicii Member

משחררים את הקשר היחיד שהיה כשיר בשנה שעברה והיה טוב, בשביל לרשום קשר פציע, כשפדרי וגאבי פצועים, ודה יונג עם פציעה של שלוש שבועות שנגררה לארבעה חודשים.
    מה זה אמור לסמל לשחקנים בכירים בקבוצה, מה זה אומר לשחקנים בכירים כשהם שומעים שברצלונה רוצה אותם.

3. Ever Banega Member

אם גונדואן יעזוב זו מכה. בוא נראה שזה קורה קודם. חוץ מזה מאמן זה הכל בכדורגל, אם הוא יתברר כבינגו (לא הימור מופרח בכלל) אתה תשכח מהר מאוד מכל הבעיות.

4. Raulito Madridista

אני לא אזלזל בעבודתו של האנסי פליק בבאיירן מינכן אבל זו קבוצה שיש לה יתרון עצום על הליגה הגרמנית בכל עונה. הוא מאמן מצוין אבל זה לא מספיק. אני לא חושב שהסגל כזה טוב כמו שמציירים אותו גם עם אילקאי גונדואן בפנים. יש הרבה מאוד סימני שאלה כמו אנסו פאטי, קישור כביכול עמוס אבל פציע ושחקנים שלא עמדו בציפיות - פרנקי דה יונג בעונה השישית יהיה מה שלא היה בחמש העונות שלו במועדון? ויודעים מה אפילו הז'ואאוס שאני לא מחזיק מהם - כשחקני סגל ולנצח כל מיני מאיורקות למיניהן - הם היו בסדר. ריח מסריח מצד ז'ואן לאפורטה.

על הנייר היתרון היחיד של אולמו על פני גונדואן ששמר על כשירות, היה שחקן בכיר במועדון על כמו מנצ'סטר סיטי ובליגה קשה - הוא עניין הגיל כמובן, אולמו זה רכש להרבה שנים.

5. Ever Banega Member

אם אתה זוכר אמרתי במשך שנים שדה יונג אכזבה גדולה, אבל כן, בעונתו הרביעית והחמישית הוא סוף סוף היה מה שלא היה בעונות קודמות, חד משמעית. הפציעות הן אכן בעיה רצינית עבור בארסה וכמו שאמרתי אם גונדואן עוזב אז זה גם משמעותי מאוד (לדעתי היה מספר 2 בליגה אחרי בלינגהם). ועדיין לא מעט כישרון בסגל הזה ואם הדברים התחברו לפליק הם בהחלט יתמודדו על האליפות (כמובן שעם שיפוט עויין יהיה קשה מאוד אבל בהנחנה שלא יהיה). פאטי סימן שאלה (עדיין מתקשה להבין איך לא הצליחו למצוא לו קבוצה שהוא יהיה באנקר בהרכב) אבל מלחתכילה לא בונים עליו יותר מידי אני מניח, דני אולמו לדעתי יאייש את העמדה כביכול בשמאל אבל בפועל יהיה הרבה באמצע (ראינו את זה עם פדרי/גאבי/פליקס).

6. zivmay Member

אני חושב שמאז מסי לא התלהבתי משחקן כמו מארק בראנל , ימאל שחקן שחקן, אבל משום מה הוא לא הפיח בי את אותן רגשות.
    ועכשיו הוא כנראה קרע את הרצועה במידה כזו או אחרת.
    אין כסף, ים פציעות, המנחוס רק גדל מיום ליום.

7. Ever Banega Member

יש הערכה כמה זמן העדרות? ומה עם הפציעה של פדרי?

8. zivmay Member

לפדרי יש רק מכה יבשה.
    על בראנל מדברים על לפחות כמה חודשים, תלוי בגודל הקרע.

9. Ever Banega Member

חבל, שחקן מרשים מאוד.

10. Raulito Madridista

כל הכבוד, שאפו ענק. לא חשבתי שזה יהיה כל כך טוב. לא פסלתי 4 מ-4 אבל בטח לא ביכולת הזו כשברצלונה טובה בשתי דרגות מכל יריבה שלה. אני לא יכול להגיד שאני “מאושר” אבל זה מכניס את הקבוצה שלי עוד יותר ללחץ ולגרום לה לקבל את הביקורת ההוגנת. אם היו מחליפים ביו שני המאמנים כמה היה משתנה? הכי קל לפליק היה לברבר בתקשורת, מניח שצ’אבי היה נופל בפח הזה, הרי ההנהלה מה לעשות היא קרקס. הוא העדיף לעבוד, לבדוק את חומר הגלם של הצעירים. אני חושב שמשחקים כאלה יוצרים כוח הרתעה לבארסה בטח במשחקי הבית שזה לא קאמפ נואו עדיין. זה מרגיש שכל מה שפליק יעשה בסיסטם ההתקפי יצליח לו, שאפו. זו קבוצה. קשה לי להאמין שראפינייה ימשיך ככה ויעשה אצלכם עונה של 20 וזה אבל בינתיים זה נראה מעניין. הוא אף פעם לא היה גרוע במשחקים כמו ויניסיוס נגד לאס פלמאס, תמיד יציב אבל לא מבריק מספיק. כעת זה לא “רק” לאמין.

לא רציתי להכניס פה הרבה “ריאל מדריד” ובכל זאת יוצא לי - סליחה. אנחנו ירקנו דם עד דקה 80 ומשהו נגד ויאדוליד.

אגב אני לא חושב שלמישהו היה ספק שדני אולמו שחקן טוב. הדרך שהוא הגיע - ובטח אתם לא אשמים ולא הוא - כשאילקאי גונדאו רואה את הדרך החוצה, ואין שחקן כנף - הייתה בעיה. הספק היחיד שיש לגביו זו הכשירות אבל יש שחקנים שזה מסתדר להם והם מצליחים לשים מאחור את הפציעות.

בונוס:זה ה-0:7 הראשון של ברצלונה מזה עשור וקצת - במחזור ה-28 של עונת 2013/14 עם טאטה מארטינו נגד אוססונה

11. Ever Banega Member

אני חולק עליך לגבי המשחקים הקודמים. אני חושב שבשני הראשונים בארסה לא נראתה טוב בכלל. כמובן שהמשחק האחרון מעלה הרבה סיבות לאופטימיות אצל אוהדי בארסה. כמו שאמרתי, מאמן זה הכל בכדורגל ואם הדברים יתחברו לפליק השמיים הם הגבול.
    ראפיניה ממשיך להיראות טוב באמצע ראינו את זה כבר בעונה שעברה עם צ'אבי. ואולמו כמובן עילוי, שחקן אדיר.

12. Raulito Madridista

ברצלונה פתחה עונה במאסטייה שזה מוקש עצום גם אם מוולנסיה נשאר רק השם ורק רובן בראחה. היא חזרה מפיגור והשלימה את המשימה בניגוד לריאל מדריד למשל. ברצלונה גם הגיעה בהרכב חסר ועם המון סימני שאלה. לא צריך לתת הצגות במשחקים האלה. ניצחה בצדק והייתה עדיפה גם אם ולנסיה הגיעה לעוד מצבים. גם במשחק נגד אתלטיק בילבאו היא הייתה עדיפה לטעמי. מה שקורה עם האנסי פליק זה לא מקרי. בכל מקרה לגבי פליק הצבתי קצת סימן שאלה אבל היה ברור שהאופי שלו משל צ'אבי שבהתחלה היה חיובי ואז בכיין. פליק לקח עם באיירן מינכן טרבל מסחרר אבל בגרמניה נכשל, וזה די נוח להיות בבאיירן. העבודה שלו כרגע עם חומר הגלם הדי בינוני שיש לברצלונה - מרשימה מאוד.

13. Ever Banega Member

אני לא טוען שהיו פחות טובים מהיריבה או שלא ניצחו בצדק, פשוט הכדורגל היה לא מרשים ומבולגן לדעתי וזה כמובן מובן בשלב הזה של העונה כשמדובר במאמן חדש. אני מאוד מחזיק מפליק, אולי קל לאמן בבאיירן אבל המפלצת שהוא יצר הייתה אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה וזה לא משהו שאפשר לזלזל בו. אני גם חושב שהסגל לא רע בכלל ודני אולמו הוא חיזוק אדיר.

14. Raulito Madridista

תשמע כשאתה מערבב כל כך הרבה שחקנים צעירים זה משפיע ואף קבוצה לא תנצח את ולנסיה במאסטייה בקלות בטח לא במחזור הראשון. הדקות שאתה מדבר עליהן הן מעטות. מספר הדקות בהן ברצלונה לא שיחקה כדורגל טוב ומעלה העונה שוות ערך למספר הדקות המצוינות של ריאל מדריד בשלושת מחזורי הפתיחה שלה, רמז: לא הרבה. אפילו לטעמי אין צורך לעבור כאן על ההרכבים שעלו בכל משחק ועוד פציעות וכדומה. אמנם גם במקרה הזה אין ציפיות כמו למשל התבנית אליה נכנס צ'אבי כמאמן חירום שאחרי רכש בינואר באמת ברצלונה יצאה לרצף אדיר - אבל זה אחרת לעשות את זה במחזור הראשון..

15. avicii Member

אני עדיין מסרב להסתנוור מהניצחונות. הליגה רק התחילה, והסגל קצר מאוד ופציע.
    רק אזכיר שהפציעה של דה יונג שאובחנה ל3 שבועות, הפכה ל4 חודשים. יש סיכוי שהמצב הרבה יותר חמור ומסכן קריירה.