גביע האנגלי- מכאן עד הסוף.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏4/1/03.

1. AFC Member

מנצ'סטר קבוצה ספורטיבית? והבכי של פרגוסון לעיתונות על הקנוניה של אופ"א נגדו גם ספורטיבית? הנעל שפרגוסון שלח לעינו של בקהאם זה ספורטיבי (כאילו להפסיד בכבוד)?

בכל מקרה, פרדי ליונברג עם שער ענק מעלה אותנו לגמר מאולד טראפורד. סאות'המפטון העפילו לגמר אחרי ניצחון 2:1 על ווטפורד. אבל הסיפור של המשחק הזה הוא ללא ספק דיוויד סימן - איזו הצלה!!! פשוט הצלה מדהימה, יפה אמר אבי מלר - מזכירה את של גורדון בנקס מול נבחרת ברזיל. ואני חשבתי שסימן קשישא כבר לא יכול לזנק.

ארסנל בדרך לזכיה בעוד גביע, ולמקרה שהגאנרס לא יזכו באליפות (חס וחלילה טפו טפו טפו), יש לנו כבר תואר אחד שינציח את העונה הזאת. למרות שג'יימס ביטי קצת מפחיד, ארסנל במעמדים כאלה מתעלה מעל עצמה (ואז זה באמת מפחיד).

אז בואו ניזכר בדרכה המופלאה של ארסנל לגמר :

זה התחיל בניצחון קליל על אוקספורד בהייבורי בסיבוב השלישי של הגביע. זה ללא ספק היה היום של דניס ברקגאמפ. פרנסיס ג'פרס בישל לברקגאמפ את השער ה-100 שלו בפריימר ליג, וסקוט מקניבן עם שער עצמי בדקה ה-67 סיים עניין.

http://www.arsenal.com/images/matchday/reports/oxfordh3.Xxx
    היום הגדול של דניס.

בסיבוב הרביעי אירחה ארסנל את פארנבורו טאון, והביסה אותה 5:1. החגיגה היתה של סול קמפבל בדקה ה-19, ג'פרס עם צמד בדקות 23 ו-68, דניס ברקגאמפ בדקה ה-74 ולאורן בדקה ה-78. באפטיסטה צמצם לפארנבורו.

http://www.arsenal.com/images/matchday/reports/farn5.Xxx
    ג'פרס מרשית את השלישי של הגאנרס.

בסיבוב החמישי ארסנל יצאה לאולד טראפורד במשחק בלתי נשכח, כאנדרדוג רציני למנצ'סטר יונייטד, שניצחה אותה באותו מגרש 2:0 בקלות במסגרת הליגה. אדו הברזילאי שיחק מצוין באותו משחק, כבש שער מבעיטה חופשית שנהדפה מהחומה בדקה ה-35 ובישל לוילטורד את השני, והצרפתי פשוט מסר לתוך השער, במשחק שאי אפשר היה לשכוח את ההחמצה המדהימה של גיגסי. אוהדי ארסנל שרו על חזרה לאולד טראפורד בגמר הצ'מפיונז (עם השקט של אוהדי מנצ'סטר שמעו רק אותם), מה שכמובן לא יקרה :cry:.

http://www.arsenal.com/images/matchday/reports/manutdcup9.Xxx
    וילטורד מנצח את מנצ'סטר באולד טראפורד. תאווה לעיניים.

ברבע גמר הגביע, ארסנל אירחה את צ'לסי לדרבי לונדוני, אבל הכחולים הצליחו להוציא תיקו 2:2 לאחר שער של ג'ון טרי, ופראנק לאמפרד לאחד עירבוביה ברחבה. פרנסיס ג'פרס ותיירי הנרי בשער יפהפה ומבריק כבשו לגאנרס.

במשחק החוזר בסטמפורד ברידג' ארסנל שיחקה יותר טוב וניצחה 3:1 (תמצאו את קירק אוכל את הלב אם תדפדפו כמה עמודים אחורה), משער עצמי של ג'ון טרי בדקה ה-24, וילטורד בדקה ה-33 ולאורן בדקה ה-82. ג'ון טרי כיפר על השער העצמי לצ'לסי. סיגאן הורחק באותו משחק.

http://www.arsenal.com/images/matchreports/fachels_02.Xxx
    לאורן מחזיר את יתרון שני השערים לארסנל.

המשחק מול שפילד יונייטד התקיים היום, אין לי תמונות ולא ראיתי אותו (ימותו מנהלי ערוץ 5!).

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

AFC מעניין,לא אמרת מילה על הטינופת הזאת שנקראת ארסנל.
    אחרת איך תקרא לקבוצה,שממשיכה כשיש שחקן פצוע על הדשא,ואין תירוצים שלא ידענו,כמה עשרות אלפי אנשים שרקו בוז.
    אני מבין שאתם רגילים ככה לקחת תארים,אבל לדעתי זאת הדרך המלוכלכת ביותר לקחת תואר,פשוט חוסר ספורטיביות,וזה מעיד על ארסנל יותר מכל דבר אחר,פשוט בושה. :evil:

3. AFC Member

בלי שום בושה :x...

ארסן ונגר הוא הבנאדם הכי ספורטיבי בעולם הזה. אני זוכר שארסנל כבשה שער כזה כששחקן היה על הדשא, והוא התעקש לקיים משחק חוזר.

מה אני מתווכח איתך בכלל, אוהד מנצ'סטר יונייטד, שיש לו בקבוצה את ואן-ניסטלרוי ורוי קין, מעז להעביר ביקורת על הספורטיביות של ארסנל. אדוני, תסתכל על הקבוצה שלך קודם.

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

חלאס וידוקה לריב עם כל אחד...
    בחיית משה תתעלה על עצמך....

ארסנל בקושי בקושי עולה שלב לאחר השער המקרי מאוד של ליונברג. ההצלה של סימן אכן הייתה מדהימה אין ספק... כשרואים בהילוך חוזר מאחורי השער בזווית אפשר רק להבין כמה ההצלה הזו הייתה גדולה... הכדור הלך החוצה, ובערך מטר וחצי לפני השער השחקן נגח אותו. סימן הספיק להתעשת וממש הוציא את זה ברגע האחרון - הצלה גדולה, שמפארת את המשחק ה1000 בקריירה של סימן במדי הגאנרס.

סאות'המפטון מנצחת 2-1 למורת רוחו של אבי מלר את ווטפורד ועולה אף היא לגמר. יהיה חם בגמר.... זה בטוח.

ד.א.
    לאור היכולת האחרונה של ארסנל כלל לא בטוח שהתואר מובטח לה.

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

משה על מה אתה מדבר??? הרי רק לפני 3 שנים הגאנרס שיקחו נגד אותה שפילד יונייטד וניצחו 2-1 כשפרלור מבקיע כשהוא לא מבין ששחקני שפילד יונייטד החזירו לו את הכדור לאחר פציעה של שחקן. ונגר כמו ג'נטלמן אמיתי פנה להתאחדות האנגלית בבקשה לקיים משחק חוזר (שאותו כמובן ניצחנו), וזו היתה הפעם היחידה שהתקיים משחק חוזר שלא בגלל תיקו. אז אתה אומר שארסנל לא ספורטיביים????
    לאוהדי מנצ'סטר אין אפילו זכות להגיד את זה: אני במקום ההתאחדות האנגלית הייתי משעה את קין המניאק הזה לכל החיים על מה שעשה להאלנד, שלא לדבר על פרגי הרמאי והבכיין.
    ובנוגע למשחק, הוא בהחלט היה חלש ביותר, אבל זה ההבדל בין פרנסיס ג'פרס לתיירי הנרי. ג'פרס הזה פשוט לא ידוע לעצור כדור, וגם בגול יצא לו לתת את הרוחב בפוקס אחרי שהכדור פגע בו בדרך מוזרה.... אבל איזו הצלה של סימן-הצלת השנה ואולי גם העשור. זו דרך לחגוג את המשחק ה-1000. אני מקווה שההצלה המרהיבה תוציא את דייויד לדרך חדשה.
    בקיצור, היכולת הזו לא תספיק נגד סאות'המפטון בגמר, שלא לדבר על יונייטד ביום רביעי, אבל אנחנו עוד נחזור ואני במקום משה כבר הייתי מתחיל להכין תירוצים להפסד (לא ספורטיביים אעלק....) :twisted:

6. Hammers Fan Member

שתי טעויות פטריק, הקבוצה נגדה עשיתם את המעשה השפל הייתה שפילד וונסדי ולא יונייטד.

השער המדובר השווה את המשחק בין הקבוצות ולא הביא לנצחון, וזו הסיבה שונגר רצה לכפות משחק חוזר, שהיה ככל הנראה מבטיח שלוש נקודות מלאות לתותחנים.

הגמר בין סאות'המפטון לארסנל פאת'טי ודי עצוב לטעמי. פשוט חבל לי לראות את ארסנל מטיילת לתואר נוסף.

7. gilb Member

למה את מתקן את פטריק אם אתה לא יודע את הפרטים?
    המשחק כן היה מול אותה שפילד יונייטד והשער היה שער נצחון 2-1 לאחר שוויון 1-1
    זה היה כל הקטע, שארסנל נצחה וויתרה על הנצחון לצורך קיום משחק חוזר בעונה צפופה.

8. Hammers Fan Member

איך שפילד יונייטד אם המשחק היה בליגה??

וונסדיי היא זו שהייתה עד לא מזמן קבוצת פרימיירשיפ, לא יונייטד.

אני כמעט בטוח שהשער היה שער שיויון.

9. Hammers Fan Member

10. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ווסט האם אחי.... זה כן היה בגביע והמשחק החוזר פשוט היה על מי יעלה...
    ובכלל ארסנל ניצחה 2-1 במשחק שהיא כביכול רימתה ולכן היה משחק חוזר...