גביע המדינה 15/16 - הגמר ב24.5: מכבי תל אביב נגד מכבי חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏24/11/15.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מהמר שהקצב בחצי השני ירד. שתי הקבוצות נתנו מאתיים אחוז בחצי הראשון.

2. alexshw Member

לא חוכמה להמר שמכבי חיפה תתייעף במחצית השנייה :)

3. Turgi Guest

שלושה מארבעת בועטי הפנדל של הפועל עם עבר במכ׳

4. Raulito Madridista

משה אוחיון, בן רייכרט, סיראז' נאסאר ועומרי אלטמן - בפנים.
    שגיב יחזקאל - בעט החוצה.

נכון שבגביע חשוב לעבור וכל הקלישאות האלה, וכמובן שלמחמיד הייתה החמצה אדירה - אבל אם חשבתי שמתפתח מומנטום חיובי אחרי המשחק נגד בני-יהודה שהיה הטוב ביותר שלנו העונה - כנראה שטעיתי. לא מבין איך ההגנה סופגת כל-כך הרבה שערים. אבל אם מביאים מגן שמאלי אז אבו-אביד יכול לחזור לשחק כבלם - הוא יותר מהיר ואגרסיבי מגוטליב, וככה תופסים שתי ציפורים במכה אחת. חוץ מגל שיש שמוזכר כמועמד בעיקר בחלומות של האוהדים בפורום 'שדים' - לא שמעתי על אף מועמד לחיזוק הקבוצה. אני לא מבין חלק מהחיזוקים בינואר הרי בעונה הבאה המטרה לבנות קבוצה שתרוץ בצמרת - כלומר זו הייתה המטרה העונה אבל טעינו ובגדול, וברור שרובם לא מתאימים. הייתי מוותר על ההחתמות של זינו ואסולין.

שום דבר לא סגור במשחק בסמי עופר, למרות שחיפה טובה יותר - זה עדיין הפרש של שער אחד בלבד. ריאן סתם לי את הפה עם גול ענק, בתחילת השנה שמתי אותו בנבחרת החלומות שלי, חשבתי שהוא ועזרא ישחקו יותר יחד.

5. Vyntra עד המוות הפועל

איזה בזיון. מי שמבין עניין בליגה הלאומית וראה העונה כמה משחקים יכול לדעת שהפועל נצרת עלית קבוצה אפרורית, אפשר לומר אפילו מיותרת, שאין מה לעשות - מתאימה לליגה א'. עם כל הכבוד לקובץ השחקנים הצעירים והתוססים של נצרת עלית, זה פשוט בזיון שהפועל ת"א - אחרי משחק מצוין בשבת (3:1) מקבלת 3 שערים ממקום אחרון בליגה הלאומית. לא ראיתי את כל המשחק כדי לנתח אותו כאן עכשיו (ולבזיון של ערוץ הספורט אתייחס אחר כך בדיון התקשורת) אבל ממבט חטוף על השערים של נצרת עלית, ואפילו סתם על המצבים שהם הגיעו אליהם - ההגנה שלנו פשוט פח אשפה. גוטליב אולי מלך השערים של הקבוצה אבל צריך לשלוח אותו לעזאזל אחרי יכולת הגנתית כל כך מבישה מתחילת העונה. עושה רושם שאבו עביד הוא שחקן ההגנה היחיד בקבוצה, אולי גם וינטרה קצת.

וכמובן, צליל חתוכה. הוא וגוטליב חייבים, חייבים לקבל קנס מהמועדון על היכולת שלהם היום. צליל חתוכה בא כשוער שני ולא ציפה שישחק חצי עונה בהפועל ת"א, אבל הוא לא מתאים להיות שוער. לא בליגת העל, לא בלאומית, לא בליגה א'. אולי בליגה ב' או ג'. השערים שהפועל ת"א קיבלה היום - כולם באשמתו, ובאשמת אדי גוטליב. מזל שזה נגמר בשבת ואריאל הרוש חוזר לשער, נקווה שהוא יציג יכולת מספיקה. הוא, ללא ספק, הפלופ הגדול ביותר של העונה עד כה. 2, אולי 3 משחקים וחצי עונה בחוץ. כשהודיעו על הפציעה שלו הוא היה אמור להיות שבוע בחוץ ולא יותר.

נקודות האור היחידות בהפועל ת"א במשחק הזה: 1. עמרי אלטמן - סוף סוף לא משחק כחלוץ בסוג של אילתור ומשחק בעמדה האמיתית שלו, עושה משחק. נכון שהוא לא עילוי, אבל עושה רושם שהוא סוף סוף מצליח להצדיק את כל הביקורות הטובות והטענות שיש לו פוטנציאל אדיר. אני מאמין בו, גוטמן יכול לעשות ממנו שחקן. הלוואי שימשיך ככה. 2. שגיב יחזקאל - איזה שחקן. איזה מהירות, איזה חדות. מוביל את ההתקפה של הפועל. כיף לראות אותו, 3 שערים ב-4 ימים. רק שימשיך ככה. 3. יכולות הטראש-טוק של צליל חתוכה. מדהים!

נערך לאחרונה ב: ‏13/1/16
    Fabio Junior ו-Hapoel_Tel_Aviv אוהבים את זה.
  6. DRORIKO Member

בשביל מה הביאו את רם שטראוס אם לא נותנים לו לשחק? הוא גם פצוע?

7. קשר שמאלי Member

לנצרת עילית יש בהרכב 4-5 שחקנים ברמה של ליגת העל
    המאמן שלהם ברמה של ליגה א'

8. Vyntra עד המוות הפועל

אני לא חושב שיש למישהו מושג למה הביאו אותו. הוא לא פצוע בכלל. כשהוחתם ציפיתי וקיוויתי שזה בשביל שיהיה שוער ראשון בזמן שהרוש פצוע, וחתוכה יהיה המחליף שלו, אבל פשוט בזבוז של הכסף. אני חושב שאם היה משחק היום (ונמצא בכושר) התוצאה הייתה 3-1, אולי 3-0.

Fabio Junior אוהב/ת את זה.
  9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמעט 2-2. שוב טוואטחה עם חור בהגנה. פשוט אסון הבחור. זה יהיה בקרוב שיוויון, מכבי חיפה לא חזרה מההפסקה.

10. סגול בדם Member

ניסינו , השלטים נגד גל יוסף והעובדה שעמדנו שווים מול קבוצה מליגת העל , אלו הדבריפ שאנחנו לוקחים מהמשחק הזה
    מיכה לאוטה היה מעולה

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסה"כ אחרי הדקה ה-55 מכבי חיפה די שולטת בבית"ר. האורחת תלך עכשיו על כל הקופה והגיע הזמן לסגור את המשחק הזה.

נ.ב - מישהו מוכן להסביר לשלמה שרף שמכבי חיפה לא מסוגלת לתת תשעים דקות ברמה אירופאית? היה צפוי לאור התוצאה שבחצי השני היא תלך אחורה.

12. VAR Member

אין, אין להם אופי, הם יספגו את השיוויון אני בטוח.

13. Raulito Madridista

מכבי חיפה יכולה להיות מבסוטית למרות הירידה הדרסטית בכושרה במחצית השנייה. מצחיק לראות את דגני רץ באמוק להוציא מתפרצת ברגע האחרון. חיפה הצליחה ללא עטר ופלט להפוך פיגור לניצחון, לא עניין של מה בכך, ונגד קבוצת כדורגל טובה גם אם היא לא בתקופה הטובה ביותר שלה העונה. אבל אם חיפה לא תנצח במחזור הבא היא לא עשתה כלום, בליגה היא עדיין לא ניצחה קבוצה אמיתית. ולגבי הצד השני - יש הרבה רחש סביב בית"ר לאחרונה ואני לא מבין את זה, העונה שלה עד עכשיו טובה מאוד גם אם הכדורגל שלה בינוני. התלות שלה באצילי גדולה, לידור כהן ושות' לא נותנים מספיק ואת זה ידענו. היא מדורגת במקום השלישי למרות שהסגל שלה לא טוב בצורה ניכרת משאר הקבוצות ולא מזמן היה לה רצף נצחונות יפה. רוצה לומר שבית"ר עומדת בציפיות ואפילו מעבר, אף-אחד לא חשב שירוצו שם לאליפות, ותזכרו איך דיברו עליה כאן אחרי שרלואה. התקופה האחרונה מראה שאולי נחוץ חיזוק בינואר אבל לא פלופים כמו שעלו כמועמדים לאחרונה - דודו ביטון וכאלה.

14. DRORIKO Member

כרגיל מכבי חיפה במחצית ראשונה טובה ובמחצית שניה קשה לצפיה. כרגיל בית"ר מול הגנה מצופפת לא שווה כלום.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליאור, אכלת אותה :lol:
    ניצחון 2-1. בסה"כ כמו שכבר כתבתי, בית"ר קיבלה בתחילת החצי השני את ההזדמנויות שלה, אבל לא ניצלה אותן. מכבי חיפה הלכה אחורה, אבל היריבה שלה כבר לא היתה מסוכנת. דווקא בניון היה יכול לסגור בסוף את המשחק, אבל בעט החוצה. מצדי עכשיו נפסיד בליגה...