גלבוע/גליל זכתה בליגה הבלקנית 2013

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Ricky van Wolfswinkel, ‏25/5/12.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

לא צריך להגזים עידן. ברגע שהבן אדם עמד מול המצלמה היום, במסיבת עיתונאים, ואמר בפה מלא שהוא מתחרט ומתנצל על מה שהיה, אפשר גם לסלוח. לא אנס ולא רצח, עשה טעות והודה בה מול כל המצלמות האפשריות האם. מה היה קורה אילו זה נחמד, אבל זה המצב, בוא נקבל את זה. התחרט, התנצל, זה לא בית דין שדה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/9/12
  2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא מקבל ארז, בטח לא בגלל המשפט שאמר במסע"ת, שחתם בקובאן לא בגלל כסף. תגיד לי, אתה יכול להאמין לזבל הזה אחרי משפט כזה? מכבי מועדון גדול יותר, מפואר יותר, משחק ברמות הגבוהות ביותר ויוגב היה הרכז הראשון. אז למה הוא עבר לרוסיה? בגלל הבחורות? כי אז באמת הייתי מאמין לו. לא מקבל את ההתנצלות הלא כנה לטעמי, סמוך על יוגב שאם הוא היה מנצח בבוררות הוא היה עכשיו כבר מחפש בית במוסקבה לגור בו, אבל כשהבין שהקריירה שלו עומדת להסתיים מהר מהצפוי, זייף איזו התנצלות למצלמה. מקווה מאוד שהאוהדים השפויים ימררו לו את החיים, למרות שאצלנו יש נטייה לשכוח מהר, לטוב ולרע.

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין לליבך, עידן, אך אני דווקא מעריך עוד יותר את מכבי ת?א כמועדון גדול לאחר המקרה הזה. קור הרוח והשקט שידעו להפגין בחוכמה רבה וניסיון עשיר עקב למידה משנים קודמות בכל הסאגה הארורה והביזארית הזו היא מרשימה ביותר. ברמה המקצועית מכבי קיבלו את ההחלטה הנכונה מבחינתם ומדברייך אני נוטה להאמין כי אתה מסכים בהיבט זה. כן, הם יכלו להעיף אותו לעזעזאל וגם החלטה כזו הייתה מתקבלת היטב עם הבנה אולי אף גדולה יותר אצל רוב האוהדים. אני מניח שההחלטה להשאירו הייתה בעיקר של הצוות המקצועי בראשות דיוויד בלאט שמעריך מאוד את אוחיון ואת הפוטנציאל שטמון בו. כמו כן, היה כאן שאיפה למעט המשכיות מן העונה שעברה, קטנה אשר תהיה, זה עדיף מאשר להתחיל שוב הכול מאפס, בוודאי כאשר מדובר במנהל המשחק שלך על המגרש.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אלעד, אין לי ספק בנוגע ליכולתו המקצועית של יוגב ובין אם היה עוזב או ממשיך, מבחינתי הוא עדיין הרכז הבכיר ביותר שיש לנו בארץ ובוודאי אחד השחקנים הטובים כיום כפי שהוכיח בנבחרת. אבל וזה אני אומר כמי שאוהד באדיקות את הקבוצה ב-24 השנים האחרונות, לראשונה באמת היה פחות חשוב לי ההצלחה של המועדון מאשר הרצון לשמור על הכבוד אחרי תרגיל כ"כ מסריח שעוד לווה בהאשמות של יוגב ומקורביו כנגד מכבי ולמרות שבכל רגע יכול היה לעשות סטופ ולהתנצל, הוא בחר להמשיך בשקרים שלו עד שהבוררות קבעה שהוא הפסיד ופתאום הוא מלקק לאוהדים ולכל העולם ועוד משקר במצח נחושה במסיבת העיתונאים. עכשיו, אסור לשכוח שמכבי גם נדפקה בבניית הקבוצה, כי היא צירפה שני רכזים כמו היקמן ורוט בידיעה שיוגב לא ישחק אצלה ועכשיו כשהוא מגיע, אני באמת לא מבין מי אמור להיות השוטינג גארד? לוגן? היקמן? אף אחד מהם לא קלעי מספיק טוב בשביל להיות פיור שוטר. בעיקרון אנחנו עם 4 רכזים וללא אף קלע טבעי אחד. צריך לראות איך הוא יתחבר לקבוצה ועם איזו חמישייה דייויד ירוץ במהלך השנה...

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

את אותם הדברים אנשים גם אמרו על הציוות הפוטנציאלי בין פארגו את פרקינס ואותם אנשים גם צדקו בחלקים מסויימים. בסופו של דבר זה לא היה קו אחורי עם קליעה טובה מספיק מבחוץ, לפחות לא בצורה עקבית עבור הרמות הגבוהות ביותר, אבל הוא עדיין היה מהשילובים היותר איכותיים שנראו בשנים האחרונות במכבי בפרט ואירופה בכלל. גם העונה אני צופה שנראה גארדים אנרגטים ולוחצים מאוד, אך כמובן שלא בהכרח באותה הרמה. כמו כן, הקליעה מבחוץ היא אספקט קריטי ביותר בכדורסל האירופאי ואם לא נהיה מספיק טובים שם, בוודאי אחרי פרישתו של דיוויד בלו, זה יהיה בגדר חובה להביא איש גדול מתחת לסלים שיספק לנו מניה בטוחה לנקודות קלות.

6. yakov_y YNWA

כואב לי על מורן רוט, הולך ליפול השנה ולחמם את הספסל בעקבות ההחתמה של יוגב אוחיון שכבר מחובר עם הקבוצה, נקווה שיעזוב עוד חודש חודשיים וימשיך לפרוח בליגה שלנו, שחקו שכיף לראות.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אישית גם לא חושב שרוט מתאים למכבי. למרות שהיו ספקות גם לגבי אוחיון אי אפשר בכל עונה למצוא שחקן ישראלי שפתאום יעשה מספר צעדים קדימה. עכשיו כשאוחיון יחזור לשחק ברור שרוט בכלל לא יקבל דקות. טוב תעשה מכבי אם תשאיל אותו.

הקבוצה הזאת באמת עוד לא נראית מחוברת. מה שכן, חסר לי שחקן פנים א-לה הנדריקס. ג'יימס שחקן נחמד לליגה הישראלית, אבל מכבי רוצה לנסות להגיע ללונדון. אני מאמין שיגיע מחליף ראוי למנסה בונסו.
    חוץ מזה ראיתי הרבה בלאגן עם קליעות פרועות משלוש. בעיקר היקמן מאד לא הרשים אותי. בכל זאת מדובר רק במשחק אימון כך שאני באמת לא מסיק יותר מדי מסקנות.

מחר אולימפיאקוס. אין לי מושג באיזה כושר הקבוצה מגיעה, אבל כרגע נראה ששוב נקבל מחר בראש...
    אהה, ומילה אחרונה על אוחיון. מה אני אגיד. אם מזרחי סולח אז גם אני אסלח... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אז זהו, לי יש הרגשה מאוווד חזקה שדווקא מזרחי המיושן הוא לא זה שהיה מחזיר את אוחיון אחרי דבר כזה אם העניינים היו תלויים רק בו...נקודה למחשבה.

9. samoel Member

עידן,
    דווקא לדעתי מזרחי היה מהתומכים של יוגב. ואצל מזרחי המיושן כל העסק הזה בכלל לא היה קורה.
    אבל נעזוב רגע בצד את כל זה.
    לטעמי יוגב חוזר מושפל, ומכבי יוצאת חזקה מהסאגה. תהיה בטוח שהתנאים בהם חזר פחות מתאימים לו והוא יודע שהפסיד. מכבי יוצאת חזקה כי הוכיחה לכולם שהיא יודעת לשים את הכבוד לרגע בצד וללכת על מקצועיות - תוך שהיא שמרה על כבודה הוכיחה לכל העולם ואישתו שאיתה לא מתעסקים - ובפעם הבאה שמישהו יחשוב על זה הוא יצטרך להיות טיפש גמור.

בין השורות ניתן היה לראות שיוגב כנראה נפרד מהסוכנים ועכשיו הוא קשור למכבי לעוד הרבה שנים - כי מי יעזור לו להיפטר מהם אם לא עו"ד שמעון מזרחי?

ברגשות מעורבים, אני יוצא יותר מחוזק מהערב הזה. מעניין מה יהיה ב- 14/10 בנוקיה כשהכרוז במשחק נגד הבכיינים יגיד את המילים הבאות: "מספר 12 יוגב אוחיון"(אם הוא לא יחליף גופיה עד אז). אני אהיה שם כדי לספר.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני משער שחצי קהל ישרוק בוז וחצי יעודד. מי שחושב שהקהל ישכח לאוחיון את זה, לא ממש מבין כנראה. יש הרבה אוהדים וותיקים יותר או פחות, שלא פשוט להם הקטע שאוחיון דפק, קטע שאף שחקן מעולם לא עשה למכבי (אפילו המקרה של פארגו היה קצת שונה) ובטח כשמדובר באיזה ילד מושתן בן 26. אגב, אני היחיד שהפריעו לו השקרים של אוחיון במסע"ת, שאגב ראיתי בשידור ישיר? הוא בקושי הישיר מבט למצלמה ואמר את המשפט הכי מגעיל ששמעתי כשאמר שלא חתם בקובאן בשביל כסף. אם זה לא דורש שקית הקאה, מה כן? יוגב חתם ל-3 שנים, ואולי עוד שנה זה יעבור לי, כרגע אני לא יכול לראות את האפס הזה לובש צהוב. ושוב, תהיו בטוחים שהוא עושה זאת מברירת מחדל. מכבי בשניה יכולה היתה לגמור לו את הקריירה, כמו שהוא לא היה מסתכל על מכבי במידה והיה מנצח את הבוררות. הוא המשיך להכפיש את מכבי, הוא והמקורבים שלו, גם כשידעו שהוא עשה עבירה. מבחינתי זה בלתי נסלח. אגב לגבי האוהדים, כדאי לו גם לתת עונה טובה, כי תראו איך כל ה"מעודדים" שלו כרגע ייצאו נגדו כשהוא ייתן חרא של משחקים. בכל מקרה העסק גם לא נראה טוב במשחקי ההכנה, למרות שכאן אני נוטה לא לייחס יותר מדי חשיבות, אבל אם אמרתי שהקו האחורי שלנו נראה כמו יורוקאפ אז אני חוזר בי. זה קו של יורוצ'לנג' כשיוגב ודווין יחזרו, הוא יגיע ליורוקאפ. אבל באמת עם כל הכבוד, זה לא קו אחורי של קבוצת פיינל פור ואפילו לא טופ 8.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חייב להגיד שהדיעה שלי על אוחיון קצת שונה ממה שאני מכיר את עצמי. אני מכיר היטב את מה שעידן אומר. כשמישהו יגיד לי את השם 'אייל גולסה' אני עדיין לא מוכן לסלוח לבחור על מה שעשה למכבי חיפה. אוחיון ניסה באותה הצורה (הדלת האחורית) לברוח מהקבוצה שאני אוהד בארץ. ההבדל הוא שמכבי ת"א לא תלויה באוחיון, בטח לא בארץ. בכדורגל הסיפור של מכבי חיפה קצת שונה כי אין לה בלעדיות על האליפות...

לא יודע עידן, אני מניח שיש הרבה אוהדים שעוד ישמיעו את קולם ברגע שאוחיון מאבד כדור קריטי. הרכז נמצא עכשיו במצב באמת קשה ביותר. הוא לא יכול להרשות לעצמו משחקים חלשים. בעקיפין מכבי מענישה אותו בצורה הזאת. אם לא ימשיך את ההתקדמות שלו מלפני עונה ויסוג ביכולת שלו אני מניח שיהיו לו עוד הרבה כאבי ראש.

12. Ricky van Wolfswinkel Member

רכש מצויין לריאל, רפאל הטשמאייר שמשלים את הסגל.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הם בהחלט נראים מצויין, השאלה אם פאבלו לאסו זה האיש שיכול לקחת אותם לפיינל פור, ולאור האופי הלוזרי שהם גילו בגמר מול בארסה, אני בספק גדול...

נערך לאחרונה ב: ‏23/9/12
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לריאל יש כבר שנים קבוצה טובה, אבל הנייר והמציאות לחוד...
    בנתיים מנצחת מכבי את אולימפיאקוס בדאבל פיגרס. לזה לא ממש ציפיתי. 92-74 בסיום. (לא ראיתי את המשחק).

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כמו שלא קברתי את הראש באדמה אחרי ההפסדים, ככה אני לא נכנס לאופוריה. אנחנו עכשיו בניסוי כלים ועדיין ללא כל השחקנים. עוד חודש, נוכל כבר לגבש דעה על הקבוצה. כמובן שהניצחון על אלופת אירופה מוסיף למוראל, אבל יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות.