גלבוע/גליל זכתה בליגה הבלקנית 2013

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Ricky van Wolfswinkel, ‏25/5/12.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, אתה רואה אותי יוצא לרחובות בשביל לרקוד? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    אנחנו בשלבי גיבוש. לפעמים מנצחים ולפעמים מפסידים. ניצחון נחמד על אלופת אירופה ותו לא. מה גם שאוחיון, דווין סמית' וסנטר חדש לא שיחקו...

2. RiverPlate#35 Member

2 שאלות, אם מישהו יכול לענות לי עליהם זה יהיה מעולה:

1. איה פאפלוקאס ישחק העונה?
    2. אחרי שאיבקוביץ' עזב את אולימפיאקוס מי המאמן של אולימפיאקוס?...

תודה לעוזרים.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ניצחון מרשים לבלאנקוס על בארסה בסופרקופה הספרדי, במשחק שלפי התיאור היא שלטה בו מתחילתו ועד סופו כשרודי, קרול ויול היו המצטיינים, בעוד שבארסה שיחקה ללא נאבארו. פה אתמול בקצרה על ריאל ועל ההיסטוריה שלה. אני באמת חושב שהפעם מזה זמן רב יש לה באמת סגל שיכול לא רק להגיע לפיינל פור אלא גם לקחת אותו, אבל לטעמי אין לה את המאמן כדי לעשות את זה. אנחנו רק בתחילת העונה וריאל עוד תדע משברים ובו תמדד היכולת של לאסו להוציא את הקבוצה קדימה. בכל מקרה תואר ראשון כבר יש להם העונה ובלי קשר, נראה לי שמבחינה אישית רודי עומד לתת חתיכת עונה...

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נכנסתי לקישור של פורום כדורסל מסויים, שפירסם את רשימת 46 השחקנים עם השכר הגבוה ביותר ביורוליג בעונה החולפת. רק לפי הסכומים פר שנה אפשר להבין שמכבי בכלל לא במשחק ועדיין מצליחה יפה מאוד. חלק מהשחקנים שווים את מה שקיבלו, חלק ממש לא. רוסיה, איטליה, ספרד, יוון (עם המשבר הכלכלי) וטורקיה מככבות ברשימה.

http://www.insidehoops.com/forum/showthread.php?t=263340

1. Andrei Kirilenko - CSKA Moscow (Russia)
    - €4.0 million euros net income salary

2. Nenad Krstic - CSKA Moscow (Russia)
    - €3.0 million euros net income salary

3. Vassilis Spanoulis - Olympiacos Piraeus (Greece)
    - €2.4 million euros net income salary

4. Dimitris Diamantidis - Panathinaikos Athens (Greece)
    - €2.0 million euros net income salary

5. Mike Batiste - Panathinaikos Athens (Greece)
    - €1.9 million euros net income salary

6. Milos Teodosic - CSKA Moscow (Russia)

7. Sasha Vujacic - Anadolu Efes (Turkey)

8. Juan Carlos Navarro - Barcelona Basket (Spain)
    - €1.884 million euros net income salary

9. David Andersen - Montepashi Siena (Italy)
    - €1.8 million euros net income salary

10. Panagiotis Vasilopoulos - Olympiacos Piraeus (Greece)

11. Sergey Bykov - Lokomotiv Kuban (Russia)

12. Viktor Khryapa - CSKA Moscow (Russia)
    - €1.6 million euros net income salary

13. Ioannis Bourousis - Olympia Milano (Italy)
    - €1.5 million euros net income salary

14. Antonis Fotsis - Olympia Milano (Italy)

15. Ksystof Lavrinovic - Montepaschi Siena (Italy)

16. Ramunas Siskauskas - CSKA Moscow (Russia)

17. Marcelo Huertas - Barcelona Basket (Spain)
    - €1.413 million euros net income salary

18. Fran Vazquez - Barcelona Basket (Spain)
    - €1.413 million euros net income salary

19. David Hawkins - Besiktas (Turkey)
    - €1.3 million euros net income salary

20. Stanko Barac - Anadolu Efes (Turkey)
    - €1.2 million euros net income salary

21. Darjus Lavrinovic - CSKA Moscow (Russia)

22. Loukas Mavrokefalidis - Spartak St. Petersburg (Russia)

23. Ali Traore - Lokomotiv Kuban (Russia)

24. Mirza Teletovic - Baskonia Vitoria (Spain)
    - €1.178 million euros net income salary

25. Fernando San Emeterio - Baskonia Vitoria (Spain)

26. Sergio Rodriguez - Real Madrid (Spain)

27. Chuck Eidson - Barcelona Basket (Spain)
    - €1.096 million euros net income salary

28. Bo McCalebb - Montepaschi Siena (Italy)
    - €1.150 million euros net income salary

29. Romain Sato - Panathinaikos Athens (Greece)
    - €1.1 million euros net income salary

30. Jamont Gordon - CSKA Moscow (Russia)

31. Benjamin Eze - Olympia Milano (Italy)

32. Erazem Lorbek - Barcelona Basket (Spain)
    - €1.020 million euros net income salary

33. Roko Ukic - Fenerbahce Ulker (Turkey)
    - €1.0 million euros net income salary

34. Bojan Bogdanovic - Fenerbahce Ulker (Turkey)

35. Henry Domercant - UNICS Kazan (Russia)

36. Dusko Savanovic - Anadolu Efes (Turkey)

37. Casey Jacobsen - ALBA Berlin (Germany)

38. Rimantas Kaukenas - Montepaschi Siena (Italy)

39. Sergey Monya - Khimky Moscow Region (Russia)

40. Zoran Planinic - Khimky Moscow Region (Russia)

41. Vitaly Fridzon - Khimky Moscow Region (Russia)

42. Jeremiah Massey - Lokomotiv Kuban (Russia)

43. Kerem Tunceri - Anadolu Efes (Turkey)

44. Kerem Gonlum - Anadolu Efes (Turkey)

45. Mirsad Turkcan - Fenerbahce Ulker (Turkey)

46. Omer Onan - Fenerbahce Ulker (Turkey)

5. Lupo Member

נו איפה ריקי שיגיד שבלאט נכשל השנה?

6. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

את הרשימה שהועלתה על ידי עידן לא הייתי זוקף לזכות בלאט דווקא, אלא לזכות יכולות ניהול המו"מ המשובחות של שמעון מזרחי, דייוויד פדרמן ושות', אשר מאפשרת להם להנחית שחקנים ברמה גבוהה יחסית מבלי לרוקן את קופת המועדון על הדרך. בכלל, בדומה לקליימקס של פרשת אוחיון, גם הנתון המדובר מוכיח, מעבר לכל ספק, כי הדירקטוריון הצהוב מהווה מופת של ניהול כלכלי נכון, שפוי ומפוכח (וזאת חרף חיצי הביקורת שהופנו כלפיו לאחרונה). מועדוני הכדורסל באירופה, watch & learn...

נערך לאחרונה ב: ‏25/9/12
  7. Ricky van Wolfswinkel Member

אם הוא היה מתנהל בצורה כזאת מופתית לא היה קורה מצב שמכבי לא לוקחת יורוליג שבע שנים (ועם סגל כזה היא לא תקח גם שמונה).
    מכבי הפכה לתחנת מעבר של שחקנים לקבוצות יורוליג אחרות. שחקנים אלמוניים כמו הנדריקס למשל מגיעים למכבי, בלאט מוציא מהם הרבה ואז הם עוברים לקבוצה שנותנת להם חוזה מנופח שלא מגיע להם.

התופעה הזאת היא תוצר של הניהול ''המשובח'' לטענתך של משפחת פדרמן שמחתימים שחקנים לעונה אחת ואחר כך שהם מקבלים הצעה יותר טובה למכבי אין איך לגרום להם להישאר. השיטה הזו גורמת לחוסר המשכיות במכבי (מהעונה הקודמת נשארו רק ארבעה שחקנים ושון ג'יימס). המצב כרגע הוא שהשחקן הכי ותיק בסגל של מכבי הוא פניני שמשחק רק שלוש עונות והוא רחוק מלהיות שחקן מוביל. לשם השוואה כשאתה מסתכל על כל הסגלים של הזוכות ביורוליג אתה יכול לראות שהשחקנים החשובים שם שחקו הרבה זמן ביחד (שארפ ופארקר במכבי, דיאמנטידיס, באטיסט ואלברטיס בפנאתנייקוס, פאפאלוקס, סמודיש, הולדן ולנגדון בצסק''א וכו'). למכבי אין את זה ואתה לא יכול לחבר שחקנים ברמה שהתקציב של מכבי מאפשר ולצפות שפתאום כולם יהפכו להיות שחקנים טובים והם יקחו לך יורוליג.

השנה הסגל שמכבי העמידה הוא הסגל החלש שאני זוכר שהיא העמידה ואני בטוח שגם אוהדי מכבי האופטימים ביותר לא חושבים שיש להם סיכוי לזכות או בכלל להגיע לפיינל פור.

אני גם לא קונה את הניהול החכם כביכול של משפחת פדרמן, פשוט נראה לי מוזר שמכבי קבלה מענק מהאדריאטית אבל העמידה סגל פחות טוב מבעונה שעברה. באמת מעניין אותי לאן הולך הכסף ואני לא אופתע אם זה הולך לכיסם האישי.

לדעתי, אם לפדרמנים באמת איכפת ממכבי, הם צריכים לחפש שותף או למכור כי מכבי לא הופכת לקבוצה יותר טובה.

8. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

היות שמכבי יכלה באותה מידה למצוא עצמה עם שלושה גביעי יורוליג בתום שבע השנים הללו (היא הרי נבלמה רק במשחק הגמר ב2006, ב2008 וב2011), לא הייתי מייחס חשיבות רבה למספר הזכיות בתואר במהלך התקופה המדוברת. על כל פנים, השורה התחתונה קובעת כי הצהובים נכללים באופן כמעט קבוע ברשימת הפייבוריטיות לזכיה במפעל, ולנוכח נחיתותם התקציבית ביחס לשאר אריות היבשת, בהחלט ניתן להציג את העובדה הזו כהישג ראוי להערכה.

אתה מפספס את הנקודה: תופעות ה"בריחה המהירה" וחילופי הסגל התכופים, אשר הוזכרו על ידך, מהוות תולדה של שלל המגבלות הפיננסיות אשר חונקות את הצהובים. זהו, כמובן, דפוס מובן וטבעי, האופייני לספורט תחרותי - ולא כשלון מתמשך שנובע מניהול לקוי. אדרבא - מדהים לראות כיצד מצליחה מכבי פעם אחר פעם להרכיב סגל איכותי יחסית, חרף הקשיים ושבעת מדורי הגיהנום שהיא נאלצת לעבור מדי קיץ בגזרת המלפפונים.

יתר על כן, סבורני שההשוואה שערכת בין מכבי לבין הזוכות ביורוליג שגויה בבסיסה; לא רק שהצהובים פשוט אינם מסוגלים לשמור על חומר שחקנים איכותי לאורך זמן (האילוצים מובנים והוזכרו גם בפסקות קודמות, כאמור), אלא גם המציאות יוצאת חוצץ נגד טענה זו, כשהיא מספקת שלל דוגמות לקבוצות ש"סטו" מהדרך המתוארת ובכל זאת הצליחו לנגוע בגביע המיוחל. המקרה המפורסם ביותר הינו זכייתה של אולימפיאקוס באליפות אירופה אשתקד, אבל גם המסעות של מכבי לגמרים במדריד ובברצלונה הוכיחו שאפשר להגיע רחוק ביורוליג מבלי לשפוך הון עתק על סופרסטארים.

נערך לאחרונה ב: ‏25/9/12
  9. Ricky van Wolfswinkel Member

זהו שמכבי היא לא פייבוריטית כבר הרבה זמן, שני הגמרים האחרונים שהיא הגיעה אליהם היו בגדר נס(ויריבות קלות) וגם בשני משחקי הגמר היא לא הייתה קיימת מול קבוצה יותר טובה מהקבוצות אותן פגשו בדרך. או בדרך יותר קלה: מכבי נראת לך כמו פייבוריטית לזכות העונה ביורוליג?

ההחתמה לשנה אחת קיימת היא גם בגלל שהם מפחדים מנפילות עם זרים ובעיה בלמכור אותם אחר כך כי הם יודעים נגיד ששחקן כמו שון ג'יימס הוא לא סחורה מבוקשת אצל קבוצות שיוכלו לתת להם תמורה הוגנת ממכירה שלו.

אולימפיאקוס הייתה רחוקה סל אחד מלעשות עונה כמו זו שאתה טוען שצריך להעריך את מכבי על עונה כזו.

בקיצור, מועדון כמו מכבי תל אביב לא יכול להרשות לעצמו לא לזכות ביורוליג שבע שנים ולא יכול להעמיד סגל שלא היה מבייש את ציבונה זאגרב. הדרך המקובלת לזכות ביורוליג היא על ידי השקעת הרבה כסף ומכבי יודעים את זה (עובדה- שאראס הוביל אותם לשתי זכיות והוא הגיע כתור אלוף אירופה בקבוצות ובנבחרות ועלה להם לא מעט כסף וגם וויצ'יץ' ופארקר לא היו זולים). זה שהם לא עושים עם זה כלום וממשיכים רק מסמל את זה שמשפחת פדרמן משתינה על האוהדים.

כל הזמן מדברים על מגבלות התקציב של מכבי ואני לא מבין למה צריכים לקבל את זה כמובן מאליו. לאיזו קבוצה שמתיימרת להיות קבוצה בכירה באירופה יש מגבלות תקציב שגורמות לה להעמיד סגל ברמה של זה של מכבי? רוצים לזכות ביורוליג? תתחילו להשקיע. אין כסף? תחפשו רוכש/שותף.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ריקי, ריקי, כל כך הרבה שטויות אתה כותב, שגם שיותר משני אנשים מסבירים לך אתה מסרב להכיר בעובדה וממשיך לזהם את דפי הפורום עם שטויות ממוצאיות. תשאר עם הפועל אוסישקין, שם אתה יכול לזהם כמה שבא לך, או שתלמד מתומר, שגם הוא לא סובל את מכבי (אם אינני טועה אוהד הפועל חולון?) אבל כן יכול להפריד בין שנאת המועדון לדברים מוכחים בשטח ומבחינת השטח מכבי היא המועדון מספר אחד באירופה מבחינת ניהול ובגלל זה היא בצמרת 50 שנה בעוד שאצל שאר הקבוצות יש להן תקופות טובות יותר או פחות, הכל לפי עומק הכיס. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    ----------------------

תומר, אני כמובן מסכים עם כל מה שכתבת, הקבוצה הזו זה הדבר הטוב היחיד שהמדינה הזו מסוגלת להוציא מהספורט ושהגיע באמת לטופ של הטופ גם בלי לשפוך כספים בכמויות. כסף זה כמובן אמצעי חשוב, אבל לא הסיבה היחידה להצלחת קבוצה ושמישהו יפנה את ריקי לבעלים של צסק"א שהוציא קרוב ל-44 מיליון יורו בעונה החולפת רק כדי לראות אותם מסיימים במקום השני, בדיוק כמו מכבי של פדרמן הקמצן לפני שנתיים.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

11. Ricky van Wolfswinkel Member

איך אתה רוצה שאני אבין שאני מזהם את הפורום שהתגובה שלך היא: ''אתה לא מבין כלום! מכבי אימפריה!'' במילים יותר יפות? אתה פשוט מדחיק את העובדה שלא זכיתם בגביע שבע שנים ושגם העונה אתם כנארה לא תזכו.

יש לי שאלה בשבילך עידן? אתה חושב שם הסגל הנוכחי יש לכם סיכוי לקחת את הגביע העונה? (לא להגיע לפיינל פור, לא להגיע לגמר אלה לקחת)

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אבל זה בדיוק מה שאתה לא מבין, מכבי לא מכוונים כל שנה לגביע. אני מנסה להסביר לך את זה יפה אבל אתה לא מבין. כשהיתה השושלת או כשמכבי אירחה את הפיינל פור, מכבי כיוונה לגביע. בעונה שהגענו לגמר מול צסק"א ב-2008, אף אחד לא כיוון לגביע. לפעמים תוכל לשמוע הצהרה על פיינל פור. הבעיה אצלך שאין לך אמצע. יש או גביע או כישלון. כלומר מבחינתך, גם בארסה, ריאל, באיירן נכשלו בעונה האחרונה בצ'מפיונס כי הם לא זכו. אתה יודע, אפשר להנות ולעשות עונה יפה גם בלי לזכות בגביע אירופה. אתה סופר לי פה שנים כאילו בכל שנה מכבי מעמידה את התקציב הכי גבוה באירופה ולא זוכה. אתה סופר לי פה שנים כאילו שמכבי מתמודד על התואר מול מוצקין והפועל ת"א ולא מול בארסה, צסק"א ואולימפיאקוס. ועד שמעמידים אותך על טעותך שמכבי גם בלי כסף הגיע לגמרים אירופאיים, אתה פוסל את זה בטענת יריבות קלות. אז תגיד לי, שווה בכלל לענות לך ברצינות? תתבגר ואז אולי נוכל להתדיין כמו שצריך.

13. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה כבר יש לעשות כדי לזכות בגביע? כל שצריך זה לבנות קבוצה שתוכל להתמודד היטב עם היריבות בטופ 16 ולעבור את שלב ההצלבה, ואחר כך לקוות להתעלות של שני משחקים. אל גבהים כאלה, כאמור, ניתן לטפס גם בלי אנדריי קירילנקו או פיט מייקל בחמישייה.

אמנם, על הנייר ההצעה שלך באמת נראית כפתרון הטוב והקל ביותר, אך בפועל - כמעט בלתי אפשרי למצוא שותף אשר יהיה מעוניין להשקיע בקבוצת כדורסל באירופה לאורך זמן. המציאות מעידה כי רוב בעלי ההון מעדיפים לחפש תהילה, יוקרה ופאר בשווקים אחרים, כמו הכדורגל האירופי או אפילו קבוצות NBA (השם "מיכאיל פרוחורוב" מצלצל לך מוכר?) ומשאירים את הענף הכתום הבלתי מסוקר (באופן יחסי) מאחור; גם האנשים שבכל זאת מעלים בידיהם לרכוש מועדון כדורסל בכוונה להזניקו במעלה שרשרת המזון, מוצאים עצמם נוטשים את הספינה תוך מספר שנים, לרוב - עם חובות מכף רגל ועד ראש. מקרים מסוג זה התרחשו בפאו, באולימפיאקוס, באוראל גרייט (ז"ל) ואפילו בהפועל חולון, קבוצתי האהודה, אשר מלקקת את הפצעים שנותרו מעזיבת דורסמן עד היום. האם, לדעתך, מעוניינים גם אוהדי מכבי להצטרף לרשימה לא מחמיאה זו?

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/12
  14. Ricky van Wolfswinkel Member

אולי זו באמת הטעות שלי.
    אני בא מנקודות הנחה שאתם מגדירים את עצמכם במועדון ווינרי שמתמודד על כל התארים אבל כשאני שומע אתכם מתגאים בזה שאתם מפסידים בגמרים רק גורם לי להבין שהמכביזם מת.

לקבוצות סבירות ומעטה כמו קאנטו וז'לגיריס יש את הפריבילגיה לעשות עונה יפה גם בלי לזכות, לא לקבוצות שמתיימרות להיות קבוצות מובילות באירופה.

Captain Canada
    אני בטוח שאתה יכול למצוא איזה משקיע יהודי איפשהו.
    בעניין החובות, אתה יכול להגיד את זה גם על ברלוסקוני ומילאן אבל עובדה שהקשר החזיק כמעט 30 שנה והוא הביא את הקבוצה להמון הצלחות.

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/12
  15. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמנם? אם זה כל כך קל, אולי תוכל אתה למצוא איזה נדבן יהודי טוב לב, שיסכים לתרום למכבי במשך פרק זמן בלתי מוגבל?

להזכירך, גם הזיווג בין מכבי לשמעון מזרחי נמשך פרק זמן ארוך מאוד (כבר יותר מחמישה עשורים) - ובמהלכו ידעה הקבוצה אף יותר הצלחות מאשר מילאן בעידן ברלוסקוני. כעת, לאחר שצוינו כל העובדות הרלוונטיות, אשמח אם תסביר לי מהו הקשר בין הניפוח הבלתי פרופורציונאלי במשכורות הספורטאים ובהוצאות המועדונים (תהליך אשר צבר תאוצה רק בשנים האחרונות, הן בכדורגל והן בכדורסל, והכניס את מילאן לבור כלכלי) לבין הצלחותיהם של הרוסונרי בשנות ה90.